+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ciasto ze słonecznikiem

  1. #1
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Ciasto ze słonecznikiem

    Biszkopt

    6 jajek ,6 łyżek cukru, 5 łyżek mąki,1 łyżka mąki ziemniaczanej,trochę proszku do pieczenia

    Masa słonecznikowa

    Puszka mleka skondensowanego, słodzonego
    18 dag margaryny, szklanka cukru pudru ,2 łyżki mleka ,opakowanie cukru waniliowego ,30 dag łuskanego słonecznika ,kostka masła , 2 żółtka ,polewa czekoladowa



    Biszkopt: białka ubić na sztywną pianę , dodawać po łyżce cukru i po jednym żółtku. dodawać mąkę wymieszaną z proszkiem i delikatnie mieszamy. Masę wylać na blachę (wcześniej wyłożoną papierem). Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec przez około pół godziny.

    Masa: do garnka włożyć puszkę z mlekiem i,zalać wodą, gotować przez 3 godzinyna słabym ogniu. Odstawić do ostygnięcia. Margarynę włożyć do rondelka, dodać do niej cukier puder, 2 łyżki mleka i cukier waniliowy, zagotować całość. Do gotującej się masy wsypać słonecznik -wymieszać . Następnie słonecznikową masę wylać na blaszkę i przyrumienić przez około 30 minut w piekarniku. Tak powstałą płytkę odstawić w zimne miejsce i połamać Masło ucierać do , dodać do niego żółtka i nadal ucierać na pulchną, gładką masę. Następnie dodawać po łyżce ugotowanego mleka w puszce,cały czas ucierając. Na koniec dodać jeszcze pokruszoną słonecznikową płytkę oraz kieliszek wódki i wymieszać delikatnie.

    Na biszkopt nałożyć masę słonecznikową ,na masę układać biszkopty namoczone w wódce ,polać czekoladą


    Ja robiłam właśnie tak jak opisałam powyżej ale myślę że można zaoszczędzić masło cukier puder i trochę czasu ,prażąc słonecznik na teflonowej patelni(na sucho-czyli bez żadnego tłuszczu)a efekt będzie bardzo zbliżony

    Ciasto jest bardzo pracochłonne ale warte zjedzenia

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Sentyment molestuje dzieci SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    3town
    Wiek
    16
    Postów
    8,678
    Siła Reputacji
    29

    Domyślnie Odp : Ciasto ze słonecznikiem

    ciach & nasienie

  3. #3
    pait11 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2012
    Postów
    63
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Ciasto ze słonecznikiem

    robiłam coś podobnego i było bardzo dobre

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Ciasto budyniowe
    By Selena in forum Ciasta i desery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-06, 16:11
  2. Ciasto jogurtowe
    By Selena in forum Ciasta i desery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-06, 15:06
  3. Ciasto
    By mineczka in forum Humor
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-08-06, 02:40
  4. ciasto
    By mineczka in forum Ciasta i desery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-06, 00:00
  5. ciasto
    By Małgorzata in forum Humor
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-06, 23:09

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów