+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: chimichurri

  1. #1
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie chimichurri

    sos do pieczystego z grilla, ale nie tylko.

    5 srednio duzych cebul, pokroic bardzo drobno, dwa peczki pietruszki i 8–12 zabkow czosnku, sztange selery, 8–10 ostre papryczki - rowniez bardzo drobno (pietruszke posiekac). 2 pomidory bez skorki i pestek jak wyzej. wymieszac z 2–3 stolowymi lyzkami soli, 1 lyzka cukru i 1 pieprzu – wszystko ladnie wymieszac. 12 lyzek stolowych otcu (ja uzywam balsamico) i okolo 20 lyzek wody zagotowac. goracy wywar wlac do tego co juz gotowe (pietruszka, cebula itd) i mieszajac dolac oleju z oliwek albo co ma sie pod reka - okolo 20 lyzek stolowych. po wystygnieciu do sloika z nakretka i czekac 4 – 7 dni. smakuje super, ostry, oleju, ktory osadzi sie na gorze uzywac do pieczenia – to znaczy smarowac nim mieso podczas pieczenia na grillu. tuz przed zdjeciem miesa u rusztu solic i pieprzyc. smacznego!

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Ostatnio edytowane przez smoke ; 07-08-07 o 22:39
    nobody fuck with the jesus

  2. #2
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp : chimichurri

    kuchciki powinni powitac chlebem i sola smoke w "kuchni"

  3. #3
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : chimichurri

    Cytat Napisał araj Zobacz post
    kuchciki powinni powitac chlebem i sola smoke w "kuchni"

    Kiedyś musi być ten pierwszy raz


    Shot at 2007-08-07

  4. #4
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : chimichurri

    dzieki! bo zapomnialem: sloiki trzymac najlepiej w lodowce przez te siedem dni, podobno przyspiesza fermentacje! ja zrobilem taka porcje dzisiaj (wyszly mi trzy sloiki 0,5 litra) i mam nadzieje, ze juz w sobote bedzie ok. jesli ktos z was tez ma zamiar wyprobowac ten przepis - prosze o podanie wynikow.

    w nastepnym odcinku podam przepis na sos bearnaise!
    nobody fuck with the jesus

  5. #5
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : chimichurri

    Cytat Napisał smoke Zobacz post
    jesli ktos z was tez ma zamiar wyprobowac ten przepis - prosze o podanie wynikow.
    Poczekamy najpierw czy Ty przeżyjesz

  6. #6
    Sentyment molestuje dzieci SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    3town
    Wiek
    16
    Postów
    8,678
    Siła Reputacji
    29

    Domyślnie Odp : chimichurri

    co to sztanga saletry?

  7. #7
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : chimichurri

    Cytat Napisał SaiykoPat Zobacz post
    co to sztanga saletry?
    Saletra -czyli soda
    Sztanga czyli coś co waży dużo (tak w każdym razie ja to rozumuję )

  8. #8
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : chimichurri

    nie saletry, tylko zielone od SELERA, a sztanga, bo nie bulwa

    mineczka... ty bys naprawde przez jedna literowke wrzucila torbe saletry do sosu?
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  9. #9
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    przybywałybyście?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : chimichurri

    ładnie byś rodzinke załatwiła

  10. #10
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : chimichurri

    zabic, to by nie zabila, ale niezla by uboat mial sraczke
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  11. #11
    ------------------- niemiecki Świecący przykładem niemiecki Świecący przykładem niemiecki Świecący przykładem Avatar niemiecki
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Skąd
    Vancouver
    Postów
    194
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp : chimichurri

    Cytat Napisał smoke Zobacz post
    sos do pieczystego z grilla, ale nie tylko.

    5 srednio duzych cebul, pokroic bardzo drobno, dwa peczki pietruszki i 8–12 zabkow czosnku, sztange selery, 8–10 ostre papryczki - rowniez bardzo drobno (pietruszke posiekac). 2 pomidory bez skorki i pestek jak wyzej. wymieszac z 2–3 stolowymi lyzkami soli, 1 lyzka cukru i 1 pieprzu – wszystko ladnie wymieszac. 12 lyzek stolowych otcu (ja uzywam balsamico) i okolo 20 lyzek wody zagotowac. goracy wywar wlac do tego co juz gotowe (pietruszka, cebula itd) i mieszajac dolac oleju z oliwek albo co ma sie pod reka - okolo 20 lyzek stolowych. po wystygnieciu do sloika z nakretka i czekac 4 – 7 dni. smakuje super, ostry, oleju, ktory osadzi sie na gorze uzywac do pieczenia – to znaczy smarowac nim mieso podczas pieczenia na grillu. tuz przed zdjeciem miesa u rusztu solic i pieprzyc. smacznego!
    Juz mi sie podoba ,kiedys to wyprobuje

  12. #12
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : chimichurri

    Cytat Napisał Papla Zobacz post

    mineczka... ty bys naprawde przez jedna literowke wrzucila torbe saletry do sosu?
    Dobrze ze wiem do czego sluzy saletra -a na swoje pytanie odpowiedz sobie sam
    W woli wyjaśnienia po saletrze sie niemiłosniernie "beka"
    A szczegolnie gdy ma sie gazy -dodac do saletry soli ,wody i podobno po kłopocie

  13. #13
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : chimichurri

    i po co to wszystko komplikowac.

    ja np. bym nie dal sztangi saletry wcale
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów