+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

  1. #1
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    http://www.noooxml.org/petition-pl
    przeczytajcie dlaczego i ewentualnie podpiszcie
    W skrócie chodzi o to, że M$ bardzo nachalnie i na siłę lobbuje i promuje swój nowy "standard" plików office'owych.
    Sęk w tym, że jest już bardzo dobry, sprawdzony, bezpieczny i OTWARTY standard ISO (ISO26300) w postaci ODT (zaimplementowany min. w OpenOffice), natomiast "alternatywa" M$ jest zamknięta i jak przeczytacie na stronie petycji, daleka od doskonałości.
    Coraz bliżej nam do momentu gdy sprawy urzędowe będziemy załatwiali przez sieć i IMO lepiej by było gdyby urzędasy nie musiały się zastanawiać jakim softem otworzyć przesłany dokument.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  2. #2
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    To, ze ja przeczytam o tej dalekiej drodze do doskonalosci, nic mi nie da, skoro nie jestem w temacie. Mi to nic nie powie. Nie znam sie na tym, tak jak zapewne wieksza czesc spoleczenstwa internetowego. Wiec nie podpisze.
    Natomiast o tym, ze MS to standard nikt nie musi mi mowic bo to jest logiczne i ogolnie znane.
    A ten OTWARTY zapewne bedzie tak dlugo otwarty, az ktos zauwazy, ze otwartosc mozna juz zakonczyc i zaczac na nim zarabiac.

  3. #3
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    Trudno żebym uświadamiał wszystkim dogłębnie jak wygląda sprawa z OOXML - jeśli ktoś ma ochotę to bez problemu znajdzie sporo materiału i to bez bełkotu technicznego.
    Rozbawiło mnie stwierdzenie, że M$ to standard nie podlegający dyskusji - popracuj trochę w firmie pracującej na stacjach windowsowych i linuxowych to może zmienisz zdanie, a jeszcze lepiej będzie, gdy wyślesz maila z załącznikiem w docu lub xls do firmy pracującej na OO
    Zapewne znasz dużo opensourcowych projektów, które dostały ISO a potem ktoś zaczął trzepać na nich kasę?

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  4. #4
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    Tak. Wiem. Konkret, aha.
    Temat juz tyle razy byl przerabiany w sieci, ze sie jeszcze dziwie jak mozna z uporem maniaka cos komus wmawiac.
    Uswiadom sobie Portia, ze pani sekretarka w firmie x nie korzysta z zadnych officow otwartych tylko z officow zamknietych. Czyli tych, ktore sa od MS.
    Tak samo nie korzysta z zadnych linuksow tylko windowsow. Wiec jest logiczne co jest standardem.
    To tak samo jakbym mial wyslac do jakies firmy podanie o prace przez neta. To jak myslisz, czy bede ryzykowal i wysle z jakis officow otwartych?
    Nigdy.

  5. #5
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    Ale skończ pier$%#lić bez ładu - to nie jest temat w którym Ty uzmysłowisz mi, że softu M$ używa najwięcej ludzi na świecie, tylko temat dzięki któremu ludzie może pomyślą, czy tak aby na pewno ma być.
    Jak myślisz dlaczego M$ lezie w "open" XML? Czyżby DOC lub XLS były złe - przecież używają tego ponoć wszyscy. Otóż nie wszyscy, a coraz więcej ludzi migruje w stronę linuxa i automatycznie OO. M$ zauważył to już dawno (czego Ty zadajesz się nawet w tej chwili nie widzieć) i postanowił wszelkimi sposobami wypromować swój zamknięty Office Open ( ) XML zamiast standaryzowanego Open Document Format. Po co? Ano po to aby ludzie nie mieli wyboru i dalej kupowali/piracili produkty M$. (Ciche przyzwolenie na piracenie jest oficjalną strategią marketingową M$, przy czym z drugiej strony popiera ona wszelkie przedsięwzięcia walki z piractwem.) No bo kogo będzie stać na zaimplementowanie rozwiązania M$? Na pewno nie twórców open source.
    Administracja rządowa i samorządowa w wielu krajach europejskich (oczywiście poza Polską (z drobnymi chwalebnymi wyjątkami)) coraz bardziej olewa M$ - np. jakiś czas temu Wiedeń przeszedł na linucha i OO. Ty oczywiście w domu masz legalnego M$ Ofice'a - tak samo jak reszta polskiego społeczeństwa. Ja pracuję w firmie, która ma jeden z większych intranetów w kraju i pracujemy w 90% na linuxie/unixie i OO (poza centralą, ale to jest problem kwestii wydawania pieniędzy przez nasz kraj na produkty M$ gdzie z powodzeniem można zastosować rozwiązania alternatywne). Dlaczego tak się nie dzieje w innych państwowych firmach? No właśnie zaczynają pytać o to (p)osłowie w naszym parlamencie. Poszukaj sobie w sieci odpowiedzi ZUSu, dlaczego zamiast wdrożyć darmowe i otwarte rozwiązanie, pakuje się w produkty M$.
    Rozpoczynając ten temat nie robiłem tego, aby rozprawiać nad tym, jak jest, ale aby dać niektórym mozliwość zastanowienia się nad tym jak mogłoby/powinno być. Jak bowiem wyobrażasz sobie korespondencję z Bardzo Ważnym Urzędem Państwowym za pomocą jedynego słusznego edytora teksu, skoro cię na niego nie stać? Państwo stawia obywateli przed wyborem pomiędzy kradzieżą, a marginalizacją technologicznym i lataniem z byle gównem do urzędu, zrywaniem się w tym celu z pracy i staniem w kolejkach?
    Osobiście nie interesuje mnie z czego korzystasz, tylko nie pisz, że zamknięty "otwarty" "standard" jest tym czego potrzebują inni ludzie, ponieważ akurat M$ ma pozycję dominującą na rynku.
    IE też był królem przeglądarek, ale to było dawno i nieprawda.

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  6. #6
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    Krocej nie mogles?

  7. #7
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    nie, bo znowu byś coś kręcił

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  8. #8
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    Będą konsultacje publiczne
    http://7thguard.net/news.php?id=5656

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  9. #9
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    a od kiedy Microsoft musi sie niby sluchac potencjalnych klientow?
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  10. #10
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    eeeeeeeee
    ??

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  11. #11
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    konsultacje publiczne w sprawie produktu prywatnej firmy? eeee?
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  12. #12
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    nie w sprawie produktu tylko w sprawie przyznania mu normy ISO przez Narodowy Komitet Normalizacyjny - po Tobie spodziewałem się większej wnikliwośći - zawiodłem się sromotnie

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  13. #13
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    Z najnowszych informacji dotyczących głosów poszczególnych państw w głosowaniu w ISO wynika, że Microsoft OpenXML nie został uznany za standard Międzynarodowej Organizacji Standaryzacyjnej (ISO). Czekamy jeszcze na oficjalny komunikat ISO w tej sprawie. Nawet jeśli wynik będzie zgodny z nieoficjalnymi informacjami, nie oznacza to końca walki o neutralność technologiczną we współczesnej informatyce - w najbliższym czasie rozpocznie się dyskusja nad nowymi formatami danych, które - zgodnie z marzeniem ich twórców - miałyby zastąpić HTML, PDF i podobne standardy. Jeśli będą one rzeczywiście dobrymi, otwartymi standardami - czemu nie? W końcu nie chodzi o blokowanie rozwiązań wymyślonych przez konkretne firmy, lecz wyłącznie rozwiązań zamkniętych, ewidentnie złych lub niedopracowanych. Otwarte, przydatne i dopracowane spotkają się z naszym ciepłym przyjęciem... Uaktualnienie: Oficjalny wynik głosowania: Z "P" members (wymagane poparcie 2/3 członków) - 17 z 32 poparło format MS OO XML. Z "O" members (maksymalny dozwolony sprzeciw - 25% głosujących) - 18 z 69 zagłosowało przeciw OO XML (nie liczymy tu głosów wstrzymujących). Oznacza to, że MS OO XML nie spełnił żadnego z dwóch warunków zostania standardem ISO i proces standaryzacyjny tego formatu został zakończony wynikiem negatywnym.

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  14. #14
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    a ja mam to w dupie

  15. #15
    ------------------- niemiecki Świecący przykładem niemiecki Świecący przykładem niemiecki Świecący przykładem Avatar niemiecki
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Skąd
    Vancouver
    Postów
    194
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp : Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych

    Cytat Napisał portia Zobacz post
    Ale skończ pier$%#lić bez ładu - to nie jest temat w którym Ty uzmysłowisz mi, że softu M$ używa najwięcej ludzi na świecie, tylko temat dzięki któremu ludzie może pomyślą, czy tak aby na pewno ma być.
    Jak myślisz dlaczego M$ lezie w "open" XML? Czyżby DOC lub XLS były złe - przecież używają tego ponoć wszyscy. Otóż nie wszyscy, a coraz więcej ludzi migruje w stronę linuxa i automatycznie OO. M$ zauważył to już dawno (czego Ty zadajesz się nawet w tej chwili nie widzieć) i postanowił wszelkimi sposobami wypromować swój zamknięty Office Open ( ) XML zamiast standaryzowanego Open Document Format. Po co? Ano po to aby ludzie nie mieli wyboru i dalej kupowali/piracili produkty M$. (Ciche przyzwolenie na piracenie jest oficjalną strategią marketingową M$, przy czym z drugiej strony popiera ona wszelkie przedsięwzięcia walki z piractwem.) No bo kogo będzie stać na zaimplementowanie rozwiązania M$? Na pewno nie twórców open source.
    Administracja rządowa i samorządowa w wielu krajach europejskich (oczywiście poza Polską (z drobnymi chwalebnymi wyjątkami)) coraz bardziej olewa M$ - np. jakiś czas temu Wiedeń przeszedł na linucha i OO. Ty oczywiście w domu masz legalnego M$ Ofice'a - tak samo jak reszta polskiego społeczeństwa. Ja pracuję w firmie, która ma jeden z większych intranetów w kraju i pracujemy w 90% na linuxie/unixie i OO (poza centralą, ale to jest problem kwestii wydawania pieniędzy przez nasz kraj na produkty M$ gdzie z powodzeniem można zastosować rozwiązania alternatywne). Dlaczego tak się nie dzieje w innych państwowych firmach? No właśnie zaczynają pytać o to (p)osłowie w naszym parlamencie. Poszukaj sobie w sieci odpowiedzi ZUSu, dlaczego zamiast wdrożyć darmowe i otwarte rozwiązanie, pakuje się w produkty M$.
    Rozpoczynając ten temat nie robiłem tego, aby rozprawiać nad tym, jak jest, ale aby dać niektórym mozliwość zastanowienia się nad tym jak mogłoby/powinno być. Jak bowiem wyobrażasz sobie korespondencję z Bardzo Ważnym Urzędem Państwowym za pomocą jedynego słusznego edytora teksu, skoro cię na niego nie stać? Państwo stawia obywateli przed wyborem pomiędzy kradzieżą, a marginalizacją technologicznym i lataniem z byle gównem do urzędu, zrywaniem się w tym celu z pracy i staniem w kolejkach?
    Osobiście nie interesuje mnie z czego korzystasz, tylko nie pisz, że zamknięty "otwarty" "standard" jest tym czego potrzebują inni ludzie, ponieważ akurat M$ ma pozycję dominującą na rynku.
    IE też był królem przeglądarek, ale to było dawno i nieprawda.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Organizacja dokumentów w firmie
    By ringa in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-05-21, 18:14
  2. Format systemu i dysku - jak zrobic elegancko
    By STERN in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-02-06, 23:28
  3. petycja do wujka araja :)
    By sabinka in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-11-05, 14:22

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów