+ Odpowiedz na ten temat
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66

Temat: ateisto: a po śmierci co?

  1. #61
    Pani Psycholog Ambrozja Wie o co chodzi Ambrozja Wie o co chodzi Avatar Ambrozja
    Na DoFo od
    Apr 2008
    Postów
    644
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie Odp: ateisto: a po śmierci co?

    Śmierć i odrodzenie to głęboki proces wewnętrznych przemian zachodzących na każdym poziomie. Śmierć jest integralną częścią naszego życia. Prędzej czy później każdy się z nią spotka. Doświadczenie przejścia - czyli śmierci - dotyka bezpośrednio nasze ego. Z punktu widzenia rozwoju, zarówno na poziomie duchowym, emocjonalnym jak i fizycznym, musimy pogrzebać właśnie ego (tzn. umrzeć dla niego), aby mogło nastąpić odrodzenie. W tym jednym momencie tracimy wszystko: rodzinę, ukochaną osobę, pieniądze. Możemy ze sobą zabrać tylko to kim jesteśmy.


    Tajemnicę śmierci poznać byście chcieli, jak ją jednak znajdziecie, dopóki jej w sercu życia nie odszukacie?
    Jeśli naprawdę ducha śmierci oglądać pragniecie, na ciało żywota swe serce szeroko roztwórzcie.
    Jako że życie i śmierć to jedno, podobnie jak rzeka i ocean jedną fale toczą. - Prorok Khalil Gibran

  2. #62
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: ateisto: a po śmierci co?

    Trzeba sie bylo w sumie Jezusa spytac co po smierci, bo on jako jedyny czlowiek zmartwychwstal (no i Lazarz w sumie tez)
    Jezus was kocha

  3. #63
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: ateisto: a po śmierci co?

    Cytat Napisał Ambrozja Zobacz post
    Śmierć i odrodzenie to głęboki proces wewnętrznych przemian zachodzących na każdym poziomie. Śmierć jest integralną częścią naszego życia. Prędzej czy później każdy się z nią spotka. Doświadczenie przejścia - czyli śmierci - dotyka bezpośrednio nasze ego. Z punktu widzenia rozwoju, zarówno na poziomie duchowym, emocjonalnym jak i fizycznym, musimy pogrzebać właśnie ego (tzn. umrzeć dla niego), aby mogło nastąpić odrodzenie. W tym jednym momencie tracimy wszystko: rodzinę, ukochaną osobę, pieniądze. Możemy ze sobą zabrać tylko to kim jesteśmy.
    To kim jestesmy umiera wraz z nasza swiadomoscia. Nie sadze, zeby ludzi niedorozwinietych jakos specjalnie interesowal temat boga, zycia po smierci, zycia przed smiercia czy czegokolwiek co sprawia, ze ludzie sie samopocieszaja. Dzieci, ktore wychowywane byly przez zwierzeta zatracaja cechy ludzkie, nie slyszalem o przypadku, zeby je "ucywilizowac", a tym bardziej nawrocic na wiare w Pana Jezusa Jedynego, nalezy byc wdziecznym ludziom z przeszlosci, ze nam te "cywilizacje" przekazali i nie jestesmy kolejna czarna malpka modlaca sie do fetyszu.
    Trzeba byc naiwnym, nieswiadomym albo ciota, zeby wierzyc ze po smierci jednak zobaczymy to istniejące "coś" zwanego Bogiem. Choć naukowo udowodnione jest, ze coś na pewno zobaczymy, niedotlenienie mózgu moze wywolac eksterioryzacje, wizje czy inne zludzenia, stad tunele, nadzy brodacze do nas przemawiajacy, czy macani przez nich cherubini. Podobnie jak wpierdalanie ketaminy, lsd i pcp, deprywacja sensoryczna czy po prostu schizofrenia.
    Jakos nie slyszalem o dobrym lekarzu, ktory wierzy w Boga albo zycie po smierci, wszystko mozna bardzo latwo wytlumaczyc, tylko ze niektore umysly sa na tyle ograniczone (podobnie jak mozgi niedorozwojow?), ze po prostu tych informacji nie przyswoja i beda klekac przed jakims chujem na patyku z cierniowym wiankiem na glowie. Kto probowal tlumaczyc cos debilowi powinien zrozumiec o co mi chodzi.
    I na koniec, jestem bardzo zadowolony, ze zyjemy w czasach, w ktorych przeplyw informacji jest wiekszy niz nigdy wczesniej w historii, ze cala wiedze ludzkosci mozemy przechowac w takim czyms ogolnodostepnym zwanym "internet" i przekazywac ją calemu swiatu bez cenzury, inkwizycji, wpierdolu krzyzem w potylice i spalenia na stosie. Religia upadnie wraz z wierzacymi i nie przyjdzie znowu zaden mesjasz zeby nas nawracac (ode mnie mialby murowany wpierdol), podobnie nie nauczy sie szympansa mowic, tak samo nie oduczy sie wierzacego wierzyc w istoty nadprzyrodzone - po prostu taka jest natura czlowieka, jesli nie religia, to ideologie. Albo trzeba was wybijac, albo przeczekac i edukowac. Niedlugo wszystkie klamstwa przechowywane w biblii, koranie, talmudzie beda tylko bajka czytana dzieciom na dobranoc, a nie swieta ksiega "wielkich" religii, ewentualnie sprzedawane jako material zastepczy na polce sklepowej obok papieru toaletowego.
    Nie mamy wplywu na narodziny, nie mamy wplywu na smierc, nie widze powodu zeby przez to specjalnie srac w gacie, swiadomosc, ze po smierci pojdziemy jedynie do piachu moze nauczyc pokory i ogolnego szacunku do tych ludzi, ktorzy na niego zasluguja (a takich ludzi znam naprawde niewielu, dlatego jestem taki niemily), moze zmusic do samorozwoju i zrobienia "czegoś" w swoim JEDYNYM zyciu, zamiast siedzenia godzine w niedziele w swiatyni pana, po powrocie dalej bedac soba, czyli zaklamanym chujem nie przestrzegajacym nawet zasad dekalogu, czekajacym na smierc i zywot wieczny amen.
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 06-01-09 o 03:12
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  4. #64
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: ateisto: a po śmierci co?

    Aha, ateistow to ja dymam co weekend bez masła, dla mnie to takie same fujary jak wierzacy w pana naszego.
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  5. #65
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp: ateisto: a po śmierci co?

    Zal mi ciebie Goerres. Za duzo zobaczyles i za duzo z tego zrozumiales.

    Moja matka zawsze mawiala ze niewiedza daje szczescie.

    ------------------
    Zaprawde gowniany jest ten swiat, lecz wasza bojazn przed nim, w wrogosc zmieniona, spokoju wam nie da. Albowiem tylko uczynek prawy wasze serce ukoi, i milosc odwazajemniona napelni was sila oraz checia zycia.

  6. #66
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: ateisto: a po śmierci co?

    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Najdziwniejszy przypadek śmierci:)
    By JaMajka in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-10, 20:25
  2. Gustloff – rejs ku śmierci
    By araj in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-09, 14:48
  3. pan zycia i śmierci--Lord of War
    By Velvet in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-04-08, 20:58
  4. Co sądzicie o karze śmierci...
    By VAMPIRE_DRACO in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-06, 01:51
  5. CZY JESTEŚCIE ZA KARĄ ŚMIERCI?
    By Indianka in forum Kryminalne
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 29-07-06, 13:52

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów