+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Telewizor na prezent

  1. #1
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    przybywałybyście?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Telewizor na prezent

    Chcę sprawić siostrze jako prezent na wesele telewizor.
    Interesują mnie 32 cale. Nie znam się na tym zupełnie.
    Moglibyście coś polecić? Co myślicie na przykład o tym:
    http://allegro.pl/item207375352_sams...7_od_lobo.html

    Na jakie parametry zwrócić mam uwagę?
    Maksymalnie mogę wydać 3500zł
    Dzięki

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    moje zdanie:
    TV LCD za 3000 to pomyłka - zajdź do sklepu i zobacz jak to świeci, jakś mora, pixeloza - obraz przeważnie jest gorszy niż w dobrym CRT - np w Philipsie z PixelPlus (nawet jest HD Prepared)
    pomysl o innym prezencie

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  3. #3
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    eeeeeeee chyba troche przesadzasz portia

    Ostatnio troche poczytałem sobie na ten temat i ogladałem troche sprzetu w sklepach , własnie w taki przedział jak piszesz Miekki 32" około 3000 -zlecenie takie dostałem od klijeta
    Sprawa nr. 1 udaj sie w ten weekend do MM takie ceny jak przez te dwa dni w MM nie ma w necie całym - troche mi spieprzyli sprawe [chyba ze gosc jeszcze nie kupi ]
    Z moich ogledzin wynika ze w tym przedziale cenowym raczej trzymaj sie z daleka od LG, warto natomiast przyjrzec sie bliżej firmie Sharp i Samsung ale to moje osobiste odczucia najlepiej sam sie wybierz i porównaj sobie.
    2, nie daj sie zrobic w kontrast, to ze na jednym pisze 1200:1 a na drugim 8000:1 to nic nie znaczy poprostu sa tu podane dwa rózne standardy pomiaru kontrastu niewiele majace ze soba wspólnego .

    3. osobiscie kupił bym cos z tego

    Samsung LE32R81B

    Jak już wspominałem w innym wątku ten TV mnie zaintrygował na tyle, że postanowiłem bliżej mu się przyjrzeć.

    Testy przeprowadzam pod kątem współpracy z N-Boxem Recorderem i komputerem PC.
    Nie testuję odbioru naziemnego, bo nawet anteny tradycyjnej nie posiadam.

    Na razie to tylko szkic, opis będę uzupełniał na bieżąco na ile mi czas pozwoli.

    Na początek zalety:

    1. Poziom czerni, w tym przedziale cenowym powyżej przeciętnej, oczywiście gorszy od odbiornika CRT czy też dobrej plazmy.
    2. Przyzwoite wyświetlanie słabych technicznie kanałów SD nadawanych przez N-kę. TV dość dobrze radzi sobie z takim materiałem, sprytnie maskując niedoskonałości przekazu, jednocześnie nie tracąc zbytnio na ostrości.
    3. No i tu kolejna zaleta, dość dobrze działający algorytm wyostrzania krawędzi, nie generujący zbyt uciążliwego „halo” ani artefaktów wokół tychże krawędzi.
    4. Duuuużo wszelkiej maści wejść, w tym 3 x HDMI, Gniazd HDMI nigdy za wiele smile.gif
    5. Bardzo rozbudowane menu z wieloma opcjami odnośnie obrazu. Warto wspomnieć takie rzeczy jak dokładna : regulacja balansu bieli, regulacja gammy, osobna regulacja niektórych kolorów składowych. Wyciągnięte do poziomu menu „przełączniki” wielu funkcji. Już nie trzeba grzebać w menu serwisowym, narażając się na utratę gwarancji.
    6. Współpraca z komputerem PC poprzez złącze HDMI w pełnym trybie monitorowym DVI, czyli 1:1, Pixel w Pixel.
    7. Obrotowa podstawa, w LCD przydatna rzecz jeśli oglądamy obraz z różnych miejsc.

    Wady:

    1. Przeciętnie działający deinterlacer i skaler, w tej cenie ok, ale droższa konkurencja potrafi na tym polu więcej.
    2. Mam wrażenie że matryca w nim nie jest taka szybka sama z siebie, nadrabia elektroniką i układem akceleracji „overdrive”. Panel nie smuży, ale przy pewnych specyficznych scenach obraz na krawędziach poruszających się obiektów zmienia się skokowo szarpnięciami. Jest to zjawisko marginalne, ale do wychwycenia jeśli ktoś wie gdzie patrzeć. No ale cóż, cudów nie ma, to nie 100Hz.
    3. telewizor wolno reaguje na komendy z pilota, zjawisko nasila się w trybie komputerowym (DVI)
    4. ramka telewizora to okropny kurzołap, może i wygląda ładnie bo świeci się jak psu ….., ale kurz łapie w tempie iście ekspresowym.
    5. kąty 178 oczywiście można włożyć między bajki, po skrupulatnym skalibrowaniu obrazu patrząc na wprost, każde odchylenie powoduje że czerń jest bardziej świecąca, a kolory ulegają lekkiemu rozjaśnieniu.
    6. Poziom kontrastu 8000:1 to oczywiście marketingowy "dynamiczny" bełkot. W jednym z zagranicznych serwisów wyczytałem, że pomierzony poziom rzeczywistego kontrastu statycznego wynosi 900:1, co wbrew pozorom nie jest wcale taką złą wartością. Na tle konkurencji i tak wypada nieźle. Ale żeby zaraz 8000:1 ... litości, za to jak ładnie wygląda na naklejce reklamowej na ramce telewizora tongue.gif.

    Małe podsumowanie:

    Powiem tak, jako zatwardziały i dość upierdliwy użytkownik dobrych telewizorów CRT, zasadniczo mogę oglądać na Samsungu całą ofertę N-ki praktycznie z dowolnej odległości i mnie nie odrzuca od ekranu. Mogę też czerpać przyjemność z przekazywanego obrazu. To duży plus i niech to posłuży za podsumowanie smile.gif.

    Ten post edytował SlawekR 22.05.2007, 12:58
    Sharp LC-32WD1E

    Sharp LC-32RA1E

    Polecam tez poczytac forum hdtv.com.pl - ale niestety dzis cos siadło, moze w zwiazku z ta promocja w MM wszyscy chcieli cos poczytac i padło

    Oczywiscie to wszystko moje subiektywne odczucia, wyboru musisz dokonac sam

  4. #4
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    Za 3500 nie poszalejsz, ale jesli juz koniecznei chcesz kupic to IDZ DO SKLEPU I ZOBACZ JAK SWIECI, nie sugeruj sie liczbami itp. pojdz zobaczyc jak wyglada obraz na ekranie (oczywiscie nie obraz z HDD tylko jakis program w telewizji)
    Jezus was kocha

  5. #5
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    Cytat Napisał Enemigo Zobacz post
    Za 3500 nie poszalejsz, ale jesli juz koniecznei chcesz kupic to IDZ DO SKLEPU I ZOBACZ JAK SWIECI, nie sugeruj sie liczbami itp. pojdz zobaczyc jak wyglada obraz na ekranie (oczywiscie nie obraz z HDD tylko jakis program w telewizji)
    I to w sumie sie zgadza, nie patrz na obraz demonstracyjny, tylko TV

  6. #6
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    przybywałybyście?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    ok, dzięki
    tak zrobię

  7. #7
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    dobry pomysl, na pewno sie jej spodoba
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  8. #8
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    Cytat Napisał Papla Zobacz post
    dobry pomysl, na pewno sie jej spodoba
    szwagrowi pewno jeszcze bardziej

  9. #9
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    przybywałybyście?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    Na pewno
    Tym bardziej że kino mają zajebiste, a telewizor z dupy

  10. #10
    ace_bace Nikt Avatar ace_bace
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    Częstochowa
    Wiek
    50
    Postów
    160
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : Telewizor na prezent

    a co powiecie na sony KDL 32P2520K? w ogóle na temat telewizorów sony?
    szninkiel

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Prezent
    By karol3326778 in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-23, 11:58
  2. Telewizor LCD
    By Mr.Boom in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-09, 02:12
  3. Prezent
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-08, 16:47
  4. Super płaski Telewizor!
    By MaT in forum Humor
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-07, 21:47

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów