+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 44

Temat: Cytaty ze swietej ksiegi

  1. #1
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Cytaty ze swietej ksiegi

    Zacznijmy od koranu, czyli Instrukcji Obslugi Muzelmanina

    Sutra IX. 5-6: (odpowiednik bibiljnych rozdzialow) Kill those who join other gods with God wherever you may find them. - czyli Zabijaj tych co wierza w innych bogow, gdziekolwiek bys ich napotkal, a Allah cie poblogoslawi

    IV.76: Those who believe fight in the cause of God. - czyli, ci co wierza, walcza w sprawie Allaha

    4.89 : They desire that you should disbelieve as they have disbelieved, so that you might be (all) alike; therefore take not from among them friends until they fly (their homes) in Allah's way; but if they turn back, then seize them and kill them wherever you find them, and take not from among them a friend or a helper.
    czyli (niewierni) chca byscie niewierzyli jak oni niewierza, zebyscie byli jak oni, wiec nie miejcie przyjaciol wsrod nich, doputy, dopuki nie opuszcza swych domow jak Allah nakazuje, lecz jesli sie wroca, zlapcie i zabijcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie, nie biorac sposrod nich ni przyjaciela ni pomocnika

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  2. #2
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Koran

    Sura 2:190-191

    I zabijaj ich (dosłownie: zarzynaj ich) gdziekolwiek ich złapiesz, i odwracaj ich od tego, w czym oni odwrócili się od ciebie; gdyż wzburzenie (na nich) i uciskanie ich są gorsze od rzezi. Ale nie walcz z nimi przy świętym meczecie, chyba że oni (pierwsi) zaatakują ciebie; jeśli będą walczyć przeciwko tobie, zabij ich. Taka jest zapłata dla tych, którzy tłumią wiarę.]

    Sura 4:89

    [Chcą oni, abyś porzucił Wiarę, tak samo jako oni, abyś stał się podobny do nich: Ale nie bierz sobie przyjaciół z ich grona, dopóki nie wejdą na drogę Allacha (bo zejście z niej jest zabronione). Jeśli jednak okażą się odstępcami, pochwyć ich i zabij ich gdziekolwiek ich znajdziesz; i (przede wszystkim) nie bierz sobie przyjaciół ani pomocników z ich grona; ]

    Sura 9:5

    [A kiedy przeminą miesiące (zabraniające walki) walcz i zabijaj pogan gdziekolwiek ich znajdziesz, i łap ich, oblegaj ich i czyhaj w na nich w każdej z możliwych zasadzek; jeśli się opamiętają i zaczną regularnie się modlić i praktykować jałmużnę, wtedy otwórz dla nich drogę: gdyż Allach jest Przebaczający i Najbardziej Miłosierny].




  3. #3
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    teraz troche z innej:
    "kochaj bliźniego,jak siebie samego"

  4. #4
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!
    Koran

    Człowiek pozostaje tak długo mądry, dopóki szuka mądrości; odkąd wyobraża sobie, że ja już znalazł, staje się głupcem.
    Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
    Talmud
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  5. #5
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    Sutra IX. 5-6: (odpowiednik bibiljnych rozdzialow) Kill those who join other gods with God wherever you may find them. - czyli Zabijaj tych co wierza w innych bogow, gdziekolwiek bys ich napotkal, a Allah cie poblogoslawi
    drogi paplo , slowa wyrwane z kontekstu , blednie przetlumaczone ...
    Sutra IX, 5-6
    5 A kiedy miną święte miesiące,
    wtedy zabijajcie bałwochwalców,
    tam gdzie ich znajdziecie;
    chwytajcie ich, oblegajcie
    i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!
    Ale jeśli oni się nawrócą
    i będą odprawiać modlitwę,
    i dawać jałmużnę,
    to dajcie im wolną drogę.
    Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

    6 A jeśli ktoś z bałwochwalców
    poszukuje u ciebie schronienia,
    to daj mu schronienie,
    tak by mógł usłyszeć słowo Boga,
    a następnie doprowadź go do miejsca bezpiecznego.
    Tak się stanie,
    ponieważ to są ludzie, którzy nie wiedzą.


    Cytat Napisał Papla
    IV.76: Those who believe fight in the cause of God. - czyli, ci co wierza, walcza w sprawie Allaha
    nie do konca
    IV , 76
    Ci, którzy wierzą,
    walczą na drodze Boga,
    a ci, którzy nie wierzą,
    walczą na drodze Saguta.
    Walczcie więc z poplecznikami szatana!
    Zaprawdę, podstęp szatana jest słaby



    Cytat Napisał Papla
    czyli (niewierni) chca byscie niewierzyli jak oni niewierza, zebyscie byli jak oni, wiec nie miejcie przyjaciol wsrod nich, doputy, dopuki nie opuszcza swych domow jak Allah nakazuje, lecz jesli sie wroca, zlapcie i zabijcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie, nie biorac sposrod nich ni przyjaciela ni pomocnika
    i zas niedoslowne tlumaczemie
    powinno byc:

    89 Oni by chcieli,
    abyście byli niewiernymi,
    tak jak oni są niewiernymi,
    abyście więc byli równi.
    Przeto nie bierzcie sobie opiekunów
    spośród nich,
    dopóki oni nie wywędrują razem
    na drodze Boga.
    A jeśli się odwrócą,
    to chwytajcie i zabijajcie ich,
    gdziekolwiek ich znajdziecie!
    I nie bierzcie sobie spośród nich
    ani opiekuna, ani pomocnika!
    otworz drogi paplo stary testament i zobacz ile mozna wyrwac fragmentow do przeczytania jeszcze gorszych i bardziej okropnych ,

    to nie o to chodzi aby szukac w czyms tylko zla , ale zeby znajdowac przedewszystkim te dobre walory.
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  6. #6
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentyment
    Cytat Napisał Papla
    Sutra IX. 5-6: (odpowiednik bibiljnych rozdzialow) Kill those who join other gods with God wherever you may find them. - czyli Zabijaj tych co wierza w innych bogow, gdziekolwiek bys ich napotkal, a Allah cie poblogoslawi
    drogi paplo , slowa wyrwane z kontekstu , blednie przetlumaczone ...
    Sutra IX, 5-6
    5 A kiedy miną święte miesiące,
    wtedy zabijajcie bałwochwalców,
    tam gdzie ich znajdziecie;
    chwytajcie ich, oblegajcie
    i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!
    Ale jeśli oni się nawrócą
    i będą odprawiać modlitwę,
    i dawać jałmużnę,
    to dajcie im wolną drogę.
    Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

    6 A jeśli ktoś z bałwochwalców
    poszukuje u ciebie schronienia,
    to daj mu schronienie,
    tak by mógł usłyszeć słowo Boga,
    a następnie doprowadź go do miejsca bezpiecznego.
    Tak się stanie,
    ponieważ to są ludzie, którzy nie wiedzą.


    Cytat Napisał Papla
    IV.76: Those who believe fight in the cause of God. - czyli, ci co wierza, walcza w sprawie Allaha
    nie do konca
    IV , 76
    Ci, którzy wierzą,
    walczą na drodze Boga,
    a ci, którzy nie wierzą,
    walczą na drodze Saguta.
    Walczcie więc z poplecznikami szatana!
    Zaprawdę, podstęp szatana jest słaby



    Cytat Napisał Papla
    czyli (niewierni) chca byscie niewierzyli jak oni niewierza, zebyscie byli jak oni, wiec nie miejcie przyjaciol wsrod nich, doputy, dopuki nie opuszcza swych domow jak Allah nakazuje, lecz jesli sie wroca, zlapcie i zabijcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie, nie biorac sposrod nich ni przyjaciela ni pomocnika
    i zas niedoslowne tlumaczemie
    powinno byc:

    89 Oni by chcieli,
    abyście byli niewiernymi,
    tak jak oni są niewiernymi,
    abyście więc byli równi.
    Przeto nie bierzcie sobie opiekunów
    spośród nich,
    dopóki oni nie wywędrują razem
    na drodze Boga.
    A jeśli się odwrócą,
    to chwytajcie i zabijajcie ich,
    gdziekolwiek ich znajdziecie!
    I nie bierzcie sobie spośród nich
    ani opiekuna, ani pomocnika!
    otworz drogi paplo stary testament i zobacz ile mozna wyrwac fragmentow do przeczytania jeszcze gorszych i bardziej okropnych ,

    to nie o to chodzi aby szukac w czyms tylko zla , ale zeby znajdowac przedewszystkim te dobre walory.

    Z checia zobacze przyklady ludzi zabijajacych w imie ST

  7. #7
    STERN
    Guest

    Domyślnie

    Papla tory nie poda, bo jez Zyd

  8. #8
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6 biegowy
    Z checia zobacze przyklady ludzi zabijajacych w imie ST
    nie chce mi sie szukac moze za pare dni , teraz ide pograc w ogame i zniszczyc pare poganskich planet goyow
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  9. #9
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentyment
    Cytat Napisał 6 biegowy
    Z checia zobacze przyklady ludzi zabijajacych w imie ST
    nie chce mi sie szukac moze za pare dni , teraz ide pograc w ogame i zniszczyc pare poganskich planet goyow
    Ja wiem ze podane cytaty sa straszliwie niewygodne.

  10. #10
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    no fajne te cytaty :33:
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  11. #11
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    haha.. sentyment... ja tlumaczylem z angielskiego i dlaczego mowisz ze wyrwane z kontekstu lub zle przetlumaczone? Moze twoje tlumaczenie jest zle ?
    Popatrz ile jest wersji biblii... na pewno wiecej niz tlumaczen Kubusia Puchatka, a zobacz ile Puchatek narobil kontrowersji
    Jakiekolwiek tlumaczenie i jakikolwiek kontekst.... patrzac na czyny muzelmanow, widac ktore tlumaczenie oni wybrali


    twoja wersja
    "Sutra IX, 5-6
    5 A kiedy miną święte miesiące,
    wtedy zabijajcie bałwochwalców,
    tam gdzie ich znajdziecie;
    chwytajcie ich, oblegajcie
    i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!
    Ale jeśli oni się nawrócą
    i będą odprawiać modlitwę,
    i dawać jałmużnę,
    to dajcie im wolną drogę.
    Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy! "

    co ona oznacza? (tlumaczac z polskiego na polski)

    "A kiedy minie miesiac ramadanu, rozpocznijcie wojne z niewiernymi, zabijajcie ich, oblegajcie ich twierdze, zabijajcie otwarcie i podstepem. Jesli sie nawroca na wiare Allaha i robic beda tak ja wy robicie, Allah im przebaczy i niech wtedy rzez ustanie"

    sorry ale jestes na straconej pozycji

    Poza tym, biblia tez ma swoje perelki czekam az ktos je przedstawi
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  12. #12
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    sorry ale jestes na straconej pozycji
    i tu cie zmartwie , bo mnie to grzeje co myslisz o muzulmanach , koranie , talmudzie i calym swiecie arabskim . rozumiesz Paplo? grzeje mnie jakie masz na ten temat zdanie ty i mr.6-B
    ja mam swoje wartosci oceniania ludzi , tak samo jak katolikow nie oceniam po zawartosci biblii , nigdy mnie nie przekonasz nie wazne jakie brednie bedziesz tu wypisywal , a wogole to juz nie chce mi sie z toba gadac
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  13. #13
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentyment
    Cytat Napisał Papla
    sorry ale jestes na straconej pozycji
    i tu cie zmartwie , bo mnie to grzeje co myslisz o muzulmanach , koranie , talmudzie i calym swiecie arabskim . rozumiesz Paplo? grzeje mnie jakie masz na ten temat zdanie ty i mr.6-B
    ja mam swoje wartosci oceniania ludzi , tak samo jak katolikow nie oceniam po zawartosci biblii , nigdy mnie nie przekonasz nie wazne jakie brednie bedziesz tu wypisywal , a wogole to juz nie chce mi sie z toba gadac
    Dlaczego odbierasz to az tak osobiscie,cytyty sa po prostu cytatami i nic na to nie poradzisz ,nie jest to jakis zmasowany atak na Twoja osobe,wyluzuj stary

  14. #14
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentyment
    Cytat Napisał Papla
    sorry ale jestes na straconej pozycji
    i tu cie zmartwie , bo mnie to grzeje co myslisz o muzulmanach , koranie , talmudzie i calym swiecie arabskim . rozumiesz Paplo? grzeje mnie jakie masz na ten temat zdanie ty i mr.6-B
    ja mam swoje wartosci oceniania ludzi , tak samo jak katolikow nie oceniam po zawartosci biblii , nigdy mnie nie przekonasz nie wazne jakie brednie bedziesz tu wypisywal , a wogole to juz nie chce mi sie z toba gadac
    alez ja cie nie zmuszam zebys ze mna gadal - twoja wola. Ja ci nie zabraniam zapisywania sie do greenpeace, dawania skladek na Amnesty International czy demostrowania pod haslem "Bush to morderca niewinnych dzieci", choc sczerze mowiac, obrazki i avatary np. talibanow i innych "islamskich wojownikow" spod znaku jihadu uwazam za obrazliwe, tak w stosunku do mnie jak i w stosunku do np irakijczykow ktorzy maja dosyc wojny i podkladanych bomb.

    Jedyne co chcialem ci pokazac, ze jakkolwiek bys tlumaczyl, nawet z polskiego na polski, efekt koncowy zostaje ten sam "w imie allaha zabijajcie niewiernych, dotad az nie przejda na islam"
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  15. #15
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6 biegowy
    Dlaczego odbierasz to az tak osobiscie,cytyty sa po prostu cytatami i nic na to nie poradzisz ,nie jest to jakis zmasowany atak na Twoja osobe,wyluzuj stary
    w gruncie rzeczy masz racje , nie powinienem przywiazywac do tych rozmow o islamie az tak wielkiej wagi . Ja mam swoja interpretacje cytatow.
    Jestem wyluzowany caly czas a internet dostarcza mi rozrywki , ktora znajduje rowniez na tym forum , co zas do ataku na moja osobe > wcale tego tak nie odbieram , a uwierz mi ze wyluzowany jestem maxymalnie . pEaCe

    Cytat Napisał Papla
    Jedyne co chcialem ci pokazac, ze jakkolwiek bys tlumaczyl, nawet z polskiego na polski, efekt koncowy zostaje ten sam "w imie allaha zabijajcie niewiernych, dotad az nie przejda na islam"
    i zas moglbymcos napisac ale obiecalem sobie ze nie bede z toba gadal na temat islamu
    bo ja naprawde nie widze sensu na znalezienie konsensusu . :24:
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. swietej pamieci Papiez
    By Vito Andolini in forum POLITYKA, WIADOMOŚCI
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-01-10, 09:48
  2. Cytaty i dialogi filmowe
    By Ambrozja in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-09, 06:39
  3. Ciekawe cytaty historyczne
    By stern in forum Historia  
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-07, 00:31
  4. ulubione cytaty z filmow
    By katsiu in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-06, 14:31
  5. ZNANE CYTATY
    By wenus in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-04-06, 15:14

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów