+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Obrona bigosu

  1. #1
    siermiężny-kryminalista Speedmen Nikt
    Na DoFo od
    May 2007
    Skąd
    Galicja
    Postów
    350
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Obrona bigosu

    Obrona bigosu
    Nikt nie pisze o bigosie.
    Czy zebrało się tu snobistyczne towarzystwo (krewetki, homary, chińskie pająki i psy), uznające, że bigos to potrawa prostacka, prymitywna wręcz chamska?
    Że nie wypada o tym pisać?
    Na wiosnę większość przechowywanych warzyw i owoców traci większość swoich walorów – witamin. Pędzone nowalijki mogą być szkodliwe.
    Jabłko z przechowalni czy truskawka mrożona to nie to co prosto z działki, wygrzane słońcem.
    Większość warzyw traci walory a kapusta kiszona (kwaszona) nie i na pewno nie ma konserwantów – są zbędne.
    Kapusta przy gotowaniu śmierdzi – i bardzo dobrze. Ten smród świadczy o obecności nowoodkrytego, przeciwrakowego antyoksydantu, zawartego też w innych kapustnych – najwięcej w jarmużu, brokułach i kapuście właśnie.
    Następna zaleta bigosu – codziennie odgrzewany robi się coraz lepszy, najlepszy wtedy jak się właśnie kończy.
    I następna zaleta dla mnie – bigos nie przypala garnków.
    I następna – jest potrawą z wyboru po świętach, kiedy to zostają resztki wędlin kupionych w nadmiarze.
    Wydaje się, że gotowanie bigosu jest proste jak budowa cepa.
    To dlaczego można wyróżnić następujące typy?
    1...wyśmienity
    2...bardzo dobry
    3...dobry
    4...taki sobie
    5...niebardzo dobry
    6...bardzo niedobry
    7...niejadalny (nawet dla mnie)
    Pozdro
    Podajcie przepis na któryś typ, spasiba

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : Obrona bigosu

    Mniaaam... moja babcia robi bigos, ktory przez 16 godzin piecze sie w prawdziwym piecu. Palce lizac!

    Przepis? Wymieszac kapuste kiszona z poszatkowana slodka. Dodac smazonego mieska, troszke jakiegos tlustego (np sloninki), odrobine grzybow i koncentratu pomidorowego... paaalce lizac

  3. #3
    No Gain Without Pain MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar MaT
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Never mind
    Postów
    3,628
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : Obrona bigosu

    dobry bigos, nie jest zły

  4. #4
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Obrona bigosu

    autor wątku to partacz, który wykazał się nie tylko powierzchowną znajomością tematu, lecz także kompletnym brakiem podstawowych umiejętności w sferze obsługi skomplikowanego silnika forum
    http://www.dobreforum.pl/showthread....ighlight=bigos

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  5. #5
    siermiężny-kryminalista Speedmen Nikt
    Na DoFo od
    May 2007
    Skąd
    Galicja
    Postów
    350
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : Obrona bigosu

    Cytat Napisał portia Zobacz post
    autor wątku to partacz, który wykazał się nie tylko powierzchowną znajomością tematu, lecz także kompletnym brakiem podstawowych umiejętności w sferze obsługi skomplikowanego silnika forum
    http://www.dobreforum.pl/showthread....ighlight=bigos
    Faktycznie, nie mam specjalistycznego prawa jazdy po tym torze przeszkód.
    Przeczytałem przepisy w dziale? kategorii? temacie? Mięso i nie znalazłem. Dla mnie bigos bez mięsa (dużo) jest wszystkim tylko nie bigosem. Poz.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów