+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: alimenty

  1. #16
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postów
    4,499
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : alimenty

    Cytat Napisał Papla Zobacz post
    o w mordke
    przegapic taka wymiane

    i tak wiadomo ze to szi wina... choc powinno byc her, a nie szi
    No, nie poonanizowałeś sie tym razem
    Nie kasuj tego shandor Chyba ze razem z postem papli

  2. #17
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : alimenty

    Cytat Napisał STERN Zobacz post
    No, nie poonanizowałeś sie tym razem
    Nie kasuj tego shandor Chyba ze razem z postem papli
    za chwilę nie tylko to wykasuję ale i kilka banów wyślę
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  3. #18
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie Odp : alimenty

    Cytat Napisał she Zobacz post
    jestem w bardzo trudnej sytuacji, moi rodzice się rozstają {nie życzę sobie niemiłych docinek w tym temacie ze strony uprzedzonych do mnie osob, jakieś osobiste animozje to na pw} i ten rodzic z którym przyjdzie mi żyć jest niestety bezrobotny, ten 2gi utrzymywał przez te wszystkie lata cały dom, to była jego decyzja. Mam prawo pozwać tego który odchodzi o alimenty skoro nie biorą rozwodu?
    Jak wygląda taka rozprawa? Mam w twarz mówić, że nie łoży na mnie pieniędzy? Czy wystarczą jakieś papiery?
    Generalnie, nie chcę pozywać swoich rodziców o alimenty ale jeśli mam się uczyć na tej uczelni którą sobie wymarzyłam będzie to konieczne.
    więc 1) jakie są warunki podania o alimenty?
    2) jak wygląda taki proces?
    3) czy rodzice muszą mieć formalny rozwod czy wystarczy, ze nie mieszkają ze sobą i jeden nie łozy na dziecko?

    pewnie przecyztam wasze odpowiedzi dopiero w szkole {bye, bye interneciku} więc dziękuję za odpowiedź/porady juz teraz.
    She ciekaw jestem czy wywalczylas te alimenty od rodzicow ?

  4. #19
    she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Wiek
    35
    Postów
    2,351
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : alimenty

    6b, nie walczyłam o alimenty w koncu.
    Moja mama znalazła pracę, wiesz, minimalna krajowa stawka, ale zawsze coś. dogadali się z ojcem {cud!}, że ten nam będzie kupował ciuchy, książki i inne takie cięższe wydatki a poza tym miesięcznie będzie nam płacił 1400zł - chyba więcej sądowo byśmy nie wywaliczyli, no a poza tym gdybyśmy walczyli to owszem, alimenty bym dostawała ale nie miałabym już ojca {on tak się dumą strasznie unosi} a tak mam z nim calkiem dobre relacje - lepsze niż wczesniej.
    Choc trzeba przyznać, że na początku bardzo kiepsko się zachowywał jeśli o finanse chodzi.
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.

  5. #20
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : alimenty

    jednak mimo wszystko mam nadzieje ze mama ma ta zgode z ojcem na pismie. Nie wiem jakie sa miedzy nimi relacje, ale czasami jedna ze stron godzi sie na cos dla swietego spokoju, zeby np. uniknac niepotrzebnego latania po sadach itd, a po jakims czasie, z jakiejkolwiek przyczyny uznaje ze zostala "wyrabana" przez ta druga strone, i przestaje honorowac umowe.
    Rozne moga byc przyczyny, ale np. gdyby pojawila sie ta "inna" osoba w zyciu ojca/matki, lub np. dziecko, wtedy placacy alimenty moze, pod wplywem tej drugiej osoby nagle zastanawiac sie czy aby nie za duzo placi itd. Znane jest takze podejscie gdy matka poznaje innego mezczyzne, wtedy ojciec rzuca argumenty w rodzaju "bierze babe, niech placi na dzieciaki".

    wszystko zalezy od charakteru obu stron, ale faktycznie, rozwod jest najlepszym rozwiazaniem sytuacji, choc takze sposob w jaki jest on przprowadzony moze zawazyc na pozniejszych stosunkach rodzice-dzieci.
    dobrze, ze stosunki z ojcem sie teraz poprawily - znam ten bol
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  6. #21
    she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Wiek
    35
    Postów
    2,351
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : alimenty

    Papla, nie takie to łatwe, bo umowa ma czysto ekonomiczne podłoże o którym nie chcę tu publicznie się rozpisywać, Prawnego niestety nie ma.
    A rozwodu nie będzie bo.. bo podział majątku to byłaby droga przez mękę... i pewnie zostalibyśmy bez niczego bo tu cały majątek jest ojca - nawet samochód choć nie ma prawa jazdy.


    Najlepsze są babcie co wydzwaniają i mówią "powiedz tacie żeby wrócił" "powiedz mamie..."
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.

  7. #22
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : alimenty

    ?? kto ci to powiedzial

    po 19+ latach bycia razem, mama dostalaby przynajmniej polowe majatku, plus do tego czesc takze przypadlaby na dzieci
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  8. #23
    she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Wiek
    35
    Postów
    2,351
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : alimenty

    mhm, nie wiem, dla mnie to jest tak zawiła sprawa, że nawet nie próbuję tego zrozumieć, tylko z grubsza wiem o co chodzi ale z wiadomych i oczywistych względów nie chcę się tu publicznie rozpisywać.
    Zresztą, wykłócanie się nie ma sensu bo przepadną nam mieszkania, firmy itp. które mają być naszym startem w dorosłe życie. No a przede wszystkim co osobiście uważm za najważniejsze, przepadnie dobry kontakt z ojcem, a ojciec niemłody już i schorowany warto się cieszyć każdą wspólną chwilą.
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów