+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 184

Temat: ateista? agnostyk?

  1. #31
    Given to the Rising Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Avatar Adamitsu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    1,574
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    wiara nie wywołuje wojen, za to jest doskonałym pretekstem

  2. #32
    Given to the Rising Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Avatar Adamitsu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    1,574
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    Teoria ewolucji (wszechświata i życia na ziemi), której nikt rozsądny nie podważa (łącznie ze mną) opiera się na przypadku (powiedzmy rachunku prawdopodobieństwa).
    Bo tak: to, to że powstał układ słoneczny , o takich , a nie innych parametrach - to przypadek (prawdopodobieństwo = 1/1000000000000000 np) , to że powstały warunki do powstania białka to kolejny przypadek o prawdopodobieństwie jw , powstanie komórki , to kolejny przypadek itd, aż do człowieka. Pytanie - ile tych przypadków po drodze - miliony, a każdy z nich to prawdopodobieństwo bardzo , bardzo małe.
    Podsumujmy: prawdopodobieństwo, powstania człowieka (od wielkiego wybuchu do dnia dzisiejszego), bo na tym opiera się teoria ewolucji, jest równa zeru 0,00.
    Wniosek: potrzeba było kokoś, czegoś (stwórcy) , aby to nadzorował.

    To co - podejmiecie "walkę" na argumenty ?
    Pamiętam jak kiedyś graliśmy z chłopakami w nogę, ja stałem na bramce, złapałem piłkę i chciałem szybko wykopać do przodu. Niestety piłka tak mi zeszła, że trafiłem swojego obrońcę w głowę. Piłka odbijając się od jego czerepu przeleciała jakieś kilkanaście metrów za moją bramkę i wpadła do takiego zwykłego małego kosza na śmieci.

    Podsumujmy: nieprawdopodobny przypadek, prawdopodobieństwo powtórzenia całej akcji równa się zeru 0,00, a ileż to takich przypadków zdarzyło nam się w życiu

    Wniosek: chujowy ze mnie bramkarz

  3. #33
    DIE! Thank you. 70m3k Wie o co chodzi Avatar 70m3k
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    ŁDZ
    Wiek
    34
    Postów
    2,574
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Ja, zamiast wierzyć w boga, wole wierzyć w siebie... Zamiast polegać na niematerialnym bycie, wole wierzyć, że coś mi sie uda, że sam sobie pomogę, a nie wymodlę to...
    Ktoś może powiedzieć, że modlitwa pomaga? Ja modlitwę zastępuję w razie potrzeby medytacją, samokontrolą umysłu (można powiedzieć, że modlę się do samego siebie). I medytacja, i modlitwa polegają na efekcie psychologicznym, ale medytacja jest mi bliższa, a bóg nie jest mi potrzebny do życia własnie przez to, że wolę wierzyć w samego siebie.


    2Cu + 2Al -> 2Au + Cl2

  4. #34
    Given to the Rising Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Avatar Adamitsu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    1,574
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał 70m3k Zobacz post
    Ja, zamiast wierzyć w boga, wole wierzyć w siebie... Zamiast polegać na niematerialnym bycie, wole wierzyć, że coś mi sie uda, że sam sobie pomogę, a nie wymodlę to...
    Ktoś może powiedzieć, że modlitwa pomaga? Ja modlitwę zastępuję w razie potrzeby medytacją, samokontrolą umysłu (można powiedzieć, że modlę się do samego siebie). I medytacja, i modlitwa polegają na efekcie psychologicznym, ale medytacja jest mi bliższa, a bóg nie jest mi potrzebny do życia własnie przez to, że wolę wierzyć w samego siebie.
    Ty to Tomek normalnie prze chuj jesteś



    a ja głupi modliłem się do Boga o wór pieniędzy

  5. #35
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał Adamitsu Zobacz post
    Pamiętam jak kiedyś graliśmy z chłopakami w nogę, ja stałem na bramce, złapałem piłkę i chciałem szybko wykopać do przodu. Niestety piłka tak mi zeszła, że trafiłem swojego obrońcę w głowę. Piłka odbijając się od jego czerepu przeleciała jakieś kilkanaście metrów za moją bramkę i wpadła do takiego zwykłego małego kosza na śmieci.

    Podsumujmy: nieprawdopodobny przypadek, prawdopodobieństwo powtórzenia całej akcji równa się zeru 0,00, a ileż to takich przypadków zdarzyło nam się w życiu

    Wniosek: chujowy ze mnie bramkarz
    Odp.
    Jak wrzucimy granat do szopy, to zostanie z niej kupa desek.
    Prawdopodobieństwo zakłada, że jak wrzucimy granat do kupy desek, to po wybuchu może powstać szopa. Nie spotkałem się z takim zdarzeniem.
    Jedna z teorii fizyki udowadnia (moge sie mylić co do nazewnictwa i szczegółów), że w związku z tym, iż materia jest tak rzadka (tzn - że atom od atomu jest bardzo daleko w stosunku do jego wielkości), to jest prawdopodobne, że jak rzucisz piłką w kierunku ściany ściany, to zamiast się odbić - przeniknie przez nią. Jest to możliwe, jest takie prawdopodobieństwo, a jednak nigdy się nie zdarzyło

  6. #36
    Sentyment obciaga psom DZIADZIA Wyborca PISu Avatar DZIADZIA
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    35
    Postów
    7,406
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    Odp.
    Jak wrzucimy granat do szopy, to zostanie z niej kupa desek.
    Prawdopodobieństwo zakłada, że jak wrzucimy granat do kupy desek, to po wybuchu może powstać szopa. Nie spotkałem się z takim zdarzeniem.
    Jedna z teorii fizyki udowadnia (moge sie mylić co do nazewnictwa i szczegółów), że w związku z tym, iż materia jest tak rzadka (tzn - że atom od atomu jest bardzo daleko w stosunku do jego wielkości), to jest prawdopodobne, że jak rzucisz piłką w kierunku ściany ściany, to zamiast się odbić - przeniknie przez nią. Jest to możliwe, jest takie prawdopodobieństwo, a jednak nigdy się nie zdarzyło
    abstrachując od waszej szopowo bramkarskiej dysputy, naprawde efis uwazasz ze Bóg jest bardziej prawdopodobny? A napisz jaka jest szansa na powstanie Boga

  7. #37
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    pozwólcie, że nie będę dyskutować w tym temacie z tego samego powodu co Sabinka. Pwoeim tylko jedno, że jeszcze kilkanaście lat temu byłam ateistką a teraz uważam się za agnostyka, ale to tylko dlatego, że wcześniej nie znałam tego wyrazu
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  8. #38
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał DZIADZIA Zobacz post
    abstrachując od waszej szopowo bramkarskiej dysputy, naprawde efis uwazasz ze Bóg jest bardziej prawdopodobny? A napisz jaka jest szansa na powstanie Boga
    Cytat Napisał Shandor Zobacz post
    pozwólcie, że nie będę dyskutować w tym temacie z tego samego powodu co Sabinka. Pwoeim tylko jedno, że jeszcze kilkanaście lat temu byłam ateistką a teraz uważam się za agnostyka, ale to tylko dlatego, że wcześniej nie znałam tego wyrazu
    Uważam, że dyskusja jest (jak na to Forum) bardzo spokojna - nawet czasami rzeczowa - cieszy mnie to.

    Odp Dziadzi:

    Mimo postępu - nawet za 1000 lat (a ja jestem pewiem , że nigdy) nie dostaniemy odpowiedzi na wiele pytań (z punktu widzenia nauki).
    Dlatego wielu z nas (w tym ja) wypełnia tą lukę - wiarą w stwórcę.
    Gdybyśmy wiedzieli jak powstał Bóg - nie byłoby Boga. Dla ludzi wierzących: Bóg był, jest i bedzie - a to jest to, czego nie rozumiemy. Gdybyśmy rozumieli i wiedzieli, to nie byłoby wiary - byłaby wiedza.

    Odp do Shandor

    Szanuję Twoje poglady (takze Sabinki), ale czy to, że uważasz się za agnostyka, zabrania Ci wypowiadać się na te tematy.
    Bo na razie to na zadane pytanie w dyskusji otrzymałem odpowiedź:
    - nie wypowiadam się
    - dlaczego
    - nie ,bo nie (albo: nie, bo jestem agnostykiem)


    Troche odwagi i argumentów - brońcie swoich pogladów

    PS
    Naprawdę szanuje poglądy wszystkich Was
    Co szkodzi pogadać - nawet posprzeczać

  9. #39
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    Uważam, że dyskusja jest (jak na to Forum) bardzo spokojna - nawet czasami rzeczowa - cieszy mnie to.

    Odp Dziadzi:

    Mimo postępu - nawet za 1000 lat (a ja jestem pewiem , że nigdy) nie dostaniemy odpowiedzi na wiele pytań (z punktu widzenia nauki).
    Dlatego wielu z nas (w tym ja) wypełnia tą lukę - wiarą w stwórcę.
    Gdybyśmy wiedzieli jak powstał Bóg - nie byłoby Boga. Dla ludzi wierzących: Bóg był, jest i bedzie - a to jest to, czego nie rozumiemy. Gdybyśmy rozumieli i wiedzieli, to nie byłoby wiary - byłaby wiedza.

    Odp do Shandor

    Szanuję Twoje poglady (takze Sabinki), ale czy to, że uważasz się za agnostyka, zabrania Ci wypowiadać się na te tematy.
    Bo na razie to na zadane pytanie w dyskusji otrzymałem odpowiedź:
    - nie wypowiadam się
    - dlaczego
    - nie ,bo nie (albo: nie, bo jestem agnostykiem)


    Troche odwagi i argumentów - brońcie swoich pogladów

    PS
    Naprawdę szanuje poglądy wszystkich Was
    Co szkodzi pogadać - nawet posprzeczać
    a o czym mam wg ciebie dyskutować skoro jestem agnostykiem? widocznie sama nie wiem jaki mam na to wszystko mieć pogląd, poczytam, pomyslę i zobaczę kto z was mnie bardziej przekona...
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  10. #40
    Given to the Rising Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Avatar Adamitsu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    1,574
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    Odp.
    Jak wrzucimy granat do szopy, to zostanie z niej kupa desek.
    Prawdopodobieństwo zakłada, że jak wrzucimy granat do kupy desek, to po wybuchu może powstać szopa. Nie spotkałem się z takim zdarzeniem.
    Jedna z teorii fizyki udowadnia (moge sie mylić co do nazewnictwa i szczegółów), że w związku z tym, iż materia jest tak rzadka (tzn - że atom od atomu jest bardzo daleko w stosunku do jego wielkości), to jest prawdopodobne, że jak rzucisz piłką w kierunku ściany ściany, to zamiast się odbić - przeniknie przez nią. Jest to możliwe, jest takie prawdopodobieństwo, a jednak nigdy się nie zdarzyło
    a chodzenie po wodzie się zdarzyło??
    jeśli tak to niczego nie można wykluczyć

  11. #41
    Sentyment obciaga psom DZIADZIA Wyborca PISu Avatar DZIADZIA
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    35
    Postów
    7,406
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał Adamitsu Zobacz post
    a chodzenie po wodzie się zdarzyło??
    jeśli tak to niczego nie można wykluczyć
    ale w stanie skupienia stałym - po takiej wodizie nawet ja jezusowałem

  12. #42
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postów
    4,499
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    "Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Piłsudski

    I ja sie pod tym podpisuje

    Cytat Napisał Hitman Zobacz post
    Nie potepiam, ale wpolczuje bo takie zycie ma gorzki smak.
    ojeju biedy hitman...musi wierzyć w coś bo jego zycie bez tego ma gorzki smak. Nie przyrównuj wszystkich do siebie słabiaku ! To ze sie pomodlisz do boga o dziewczyne i kolegów nic nie zmieni

    To ja współczuje tobie, ale jednoczesnie nie jest mi cie szkoda. Poza tym jako chrzescijanin powinienes dać sie spoliczkowac

    A ty efis nie baw sie w kazodzieje bo popatrz na sentymenta jak skonczyl. Jak ktos nie wierzy to go nie przekonasz.

    Juz wolałbym wierzyć w Szatana, przynajmniej wesołoby bylo.
    Ostatnio edytowane przez stern ; 07-02-07 o 07:30

  13. #43
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał STERN Zobacz post
    "Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Piłsudski

    I ja sie pod tym podpisuje



    ojeju biedy hitman...musi wierzyć w coś bo jego zycie bez tego ma gorzki smak. Nie przyrównuj wszystkich do siebie słabiaku ! To ze sie pomodlisz do boga o dziewczyne i kolegów nic nie zmieni

    To ja współczuje tobie, ale jednoczesnie nie jest mi cie szkoda. Poza tym jako chrzescijanin powinienes dać sie spoliczkowac

    A ty efis nie baw sie w kazodzieje bo popatrz na sentymenta jak skonczyl. Jak ktos nie wierzy to go nie przekonasz.

    Juz wolałbym wierzyć w Szatana, przynajmniej wesołoby bylo.
    Kolejna prowokacja z twojej strony ale jak chcesz to sie troszke z toba podrocze.

    Biedny czlowieczku zyj sobie w nieswiadomosci i mysl ze masz racje.
    W dupie byles i gowno widziales a rozstawiasz wszystkich po katach jakbys byl co najmniej bogiem i ostateczna wyrocznia.

    Moze zacznijmy od tego ze zycie to nie bajka a ty jej nie rysujesz.

    Jesli jestes na tyle ograniczony zeby myslec ze czlowiek wierzacy jest religijnym i modli sie o ladna dziewczyne oraz dobrych kolegow to tym bardziej jest mi ciebie szkoda.

    Manifestujesz swoja glupote i szukasz poklasku.

    Powyzszy tekst odnosi sie rownierz do mnie wiec czuje sie jego odbiorca a nie autorem-bo kazdy z nas jest tylko malym okruszkiem ktory zostanie zdmuchniety przez wiatr z panskiego stolu

  14. #44
    she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci she  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Wiek
    35
    Postów
    2,351
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    dyskusja o ateizmie
    to rodzaj ateistów którzy stawiają się ponad wszystkich wierzących tak jakby znali ostateczną prawdę ta netam Boga. osobiscie nie lubie takiej postawy mimo, iz to postawa mojego ojca.

    uważam, że ateizm to świadoma decyzja {ostatnio w modzie jest ateizm i obnoszenie się z nim} która jest wynikiem pewnych refleksji nt. świata. Nie miałam chrztu bo rodzice pozostawili mi wybór, kupili mi Biblie na moją prośbę, chodzę na lekcje religii jeśli chcę. Także nic nie jest u mnie narzucone.

    Chodząc w gimnazjum z moimi koleżankami do kościoła zauwazyłam tą calą obłudę tejże instytucji. np. kiedy nie daliśmy na tace ksiądz skwitował to bezczelnym(!) "a bierzmowanie to by się chciało mieć?!" - pomyślałam, że ani bierzmowania ani nic wspólnego z kimś takim mieć nie chcę. Ale oczywiście, wiara a kościół to zupełnie inne rzeczy.

    Rodzice nie wpajali mi, że Bóg jest czy że Boga nie ma - moja rodzina jest pod tym względem bardzo podzielona, np. mam pobożną babcię i ojca {jak sam się okreśolił}agnostyka.
    Ciężko jest powiedzieć czemu w Boga się nie wierzy tak samo jak ciężko powiedzieć czemu się wierzy. Chyba jestem racjonalistką i stąd ta postawa. Wszystkim się wydaje, że ateiści mają 'superlajtowe' życie, nie muszą przestrzegać dekalogu, nie muszą się martwić grzechami. Nie poszczą. Chciałam więc zaznaczyć, że nie jestem ateistką "bo tak łatwiej" bo łatwiej wcale nie jest. Ciężko odnaleźć sens życia bez obietnicy życia wiecznego, a dekalog pokrywa się z zasadami moralnymi większości ateistow - tyle, że katolik wyspowiada się ze swoich błędów i ma to za sobą bo "odpokutuje" 2ma zdrowaśkami a ateistę będzie gryzło sumienie. i nie będzie "jak trwoga to do Boga" czy "Bóg tak chciał" tylko każdy panem swego losu.

    Pascal w swoim zakładzie uznał, że lepiej żyć tak jakby Bóg był bo jeśli go nie ma to nic nie przegramy a jeśli jest to wygramy życie wieczne.
    mi wystarczy, że jestem dobrym człowiekiem.

    Jako ateistka szanuję katolików ale tylko tych wierzących z refleksją. Niestety wielu ateistom brak tego szacunku do innych poglądów, podobnie jak katolikom. Jest to przykre i godne politowania. fanatyzm i / lub brak tolerancji w obu przypadkach jest zły.

    a Biblie traktuje symbolicznie i widzę tam wiele uniwersalnych wartości. Nie mam więc potrzeby zastanawiania się czy rozstąpienie się morza było możliwe czy nie.
    Podobnie z tym czy Jezus zmartwychwstał czy nie i czy w ogóle był. Wielu katolików się nad tym zastanawia, ja widzę tam tylko motyw walki dobra ze zlem podczas gdy zmartwychwstanie jest triumfem dobra. Dziwię sie ludziom "wierzącym" którzy się zastanawiają nad takimi kwestiami, szukają naukowych dowodów i innych, albowiem "wiara" polega na tym, że mamy czegoś pełną pewność bez konieczności sprawdzania/potwierdzania/udowadniania naszej pewności.
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.

  15. #45
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Wielki respect dla ciebie.
    She to jest sedno sprawy

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów