+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 184

Temat: ateista? agnostyk?

  1. #16
    Given to the Rising Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Avatar Adamitsu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    1,574
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    ja hools??

  2. #17
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    To może pomińmy sprawę przynależnośći do jakiegokolwiek kościoła i zapytajmy: dlaczego uważasz, że nie ma Boga (w znaczeniu jakiejś siły wyższej)?
    To pytanie do niewierzących.
    Pospierajmy się trochę - na argumenty.

    Ja uważam, że Bóg jest, bo jaki sens miałoby życie, czy też ogólnie Byt, gdyby Go nie było?
    Teoria "wielkiego wybuchu" jako początku wszechświata - OK - wierzę w to, ale co było wcześniej, kto stworzył materię, co jest poza granicami wszechświata, jeżeli coś jest, to nie jest już to "niebyt", czyli jest to juz wszechświat (światło, to też materia).

    Teoria ewolucji (wszechświata i życia na ziemi), której nikt rozsądny nie podważa (łącznie ze mną) opiera się na przypadku (powiedzmy rachunku prawdopodobieństwa).
    Bo tak: to, to że powstał układ słoneczny , o takich , a nie innych parametrach - to przypadek (prawdopodobieństwo = 1/1000000000000000 np) , to że powstały warunki do powstania białka to kolejny przypadek o prawdopodobieństwie jw , powstanie komórki , to kolejny przypadek itd, aż do człowieka. Pytanie - ile tych przypadków po drodze - miliony, a każdy z nich to prawdopodobieństwo bardzo , bardzo małe.
    Podsumujmy: prawdopodobieństwo, powstania człowieka (od wielkiego wybuchu do dnia dzisiejszego), bo na tym opiera się teoria ewolucji, jest równa zeru 0,00.
    Wniosek: potrzeba było kokoś, czegoś (stwórcy) , aby to nadzorował.

    To co - podejmiecie "walkę" na argumenty ?

  3. #18
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Nie potepiam, ale wpolczuje bo takie zycie ma gorzki smak.

  4. #19
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postów
    4,499
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    To może pomińmy sprawę przynależnośći do jakiegokolwiek kościoła i zapytajmy: dlaczego uważasz, że nie ma Boga (w znaczeniu jakiejś siły wyższej)?
    To pytanie do niewierzących.
    Pospierajmy się trochę - na argumenty.

    Ja uważam, że Bóg jest, bo jaki sens miałoby życie, czy też ogólnie Byt, gdyby Go nie było?
    Teoria "wielkiego wybuchu" jako początku wszechświata - OK - wierzę w to, ale co było wcześniej, kto stworzył materię, co jest poza granicami wszechświata, jeżeli coś jest, to nie jest już to "niebyt", czyli jest to juz wszechświat (światło, to też materia).

    Teoria ewolucji (wszechświata i życia na ziemi), której nikt rozsądny nie podważa (łącznie ze mną) opiera się na przypadku (powiedzmy rachunku prawdopodobieństwa).
    Bo tak: to, to że powstał układ słoneczny , o takich , a nie innych parametrach - to przypadek (prawdopodobieństwo = 1/1000000000000000 np) , to że powstały warunki do powstania białka to kolejny przypadek o prawdopodobieństwie jw , powstanie komórki , to kolejny przypadek itd, aż do człowieka. Pytanie - ile tych przypadków po drodze - miliony, a każdy z nich to prawdopodobieństwo bardzo , bardzo małe.
    Podsumujmy: prawdopodobieństwo, powstania człowieka (od wielkiego wybuchu do dnia dzisiejszego), bo na tym opiera się teoria ewolucji, jest równa zeru 0,00.
    Wniosek: potrzeba było kokoś, czegoś (stwórcy) , aby to nadzorował.

    To co - podejmiecie "walkę" na argumenty ?
    po prostu religia nie jest mi potrzebna do zycia. nie zastanawiam sie nad tym. Sama religia polega na wierze, w cos co z zalozenia nauki i logiki jest bzdurą. Aha i nigdy religia nie moze byc argumentem.

    No i moje zycie jest ok bez wiary, nie potrzebuje drogowskazów i postępuje jak chce. Dlaczego np. na religii zawsze sie odrabialo lekcje? Bo wiekszosci ludzi religia nie jest potrzebna do zycia...

    Dla mnie kazda religia to trucizna

  5. #20
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    dla mnie religia to najpotezniejsze narzedzie do manipulowania ludzmi... wierzacymi oczywiscie
    (spierac sie na argumenty za i przeciw nie bede, bo nie jestem ateistka)

  6. #21
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał STERN Zobacz post
    po prostu religia nie jest mi potrzebna do zycia. nie zastanawiam sie nad tym. Sama religia polega na wierze, w cos co z zalozenia nauki i logiki jest bzdurą. Aha i nigdy religia nie moze byc argumentem.

    No i moje zycie jest ok bez wiary, nie potrzebuje drogowskazów i postępuje jak chce. Dlaczego np. na religii zawsze sie odrabialo lekcje? Bo wiekszosci ludzi religia nie jest potrzebna do zycia...

    Dla mnie kazda religia to trucizna
    Cytat Napisał sabinka Zobacz post
    dla mnie religia to najpotezniejsze narzedzie do manipulowania ludzmi... wierzacymi oczywiscie
    (spierac sie na argumenty za i przeciw nie bede, bo nie jestem ateistka)
    Spróbujcie podjąć rękawice - mam na myśli dyskusję na temat istnienia , czy nie , siły wyższej. Wierzycie, czy nie. I jakie są Wasze argumenty.

    PS. Wasze odpowiedzi mówią o waszym podejściu do religii, a nie o tym , czy jest Bóg - siła wyższa. To dwie różne sprawy, bo można wierzyć w Stwórcę, a odrzucać religię.

  7. #22
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    efis, ale ja jestem agnostykiem, czyli nie przewazaja wedlug mnie ani argumenty za ani przeciw
    nie moge sie spierac

  8. #23
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Religia kojarzona jest z fanatyzmem, dewotyzmem i poboznoscia na pokaz.
    Ze starymi obludnymi babami i nawiedzona mlodzieza.
    Nie jestem zwolennikiem religii i stereotypow z nia zwiazanych, ale
    wiara+otwarty, rozsadny, swiatly umysl=duzo dobrego.

    O istnieniu boga sie nie dyskutuje bo niego sie wierzy badz nie.

  9. #24
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał sabinka Zobacz post
    efis, ale ja jestem agnostykiem, czyli nie przewazaja wedlug mnie ani argumenty za ani przeciw
    nie moge sie spierac
    No OK.
    Ale masz chyba jakieś zdanie na temat: no chociażby powstania wszechświata - powstał sam z siebie, czy ktoś mu w tym dopomógł.
    A może nigdy nie zastanawiałwś się nad tym - może czas na takie przemyślenia

  10. #25
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postów
    4,499
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    No OK.
    Ale masz chyba jakieś zdanie na temat: no chociażby powstania wszechświata - powstał sam z siebie, czy ktoś mu w tym dopomógł.
    A może nigdy nie zastanawiałwś się nad tym - może czas na takie przemyślenia
    No a jak myślisz efis...gdyby sie zaczela zastanawiac to doszlaby do jakis wniosków?

    Nikt tego nie wie, a ludzie są tak naprawde jak atomy dla calego wszechswiata, wiec moze nauka wyjasni to dopiero za 1000 lat albo w ogóle.

  11. #26
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał Hitman Zobacz post
    Religia kojarzona jest z fanatyzmem, dewotyzmem i poboznoscia na pokaz.
    Ze starymi obludnymi babami i nawiedzona mlodzieza.
    Nie jestem zwolennikiem religii i stereotypow z nia zwiazanych, ale
    wiara+otwarty, rozsadny, swiatly umysl=duzo dobrego.

    O istnieniu boga sie nie dyskutuje bo niego sie wierzy badz nie.
    Dlaczego nie można dyskutować o istnieniu Boga ? - dyskusja polega na tym, że jeden wierzy bo.... , a drugi nie wierzy bo.....

    Jedynie (wg kanonów wiary) ktoś kto poznał Boga nie może w niego wierzyć, bo był mu objawiony, a to już nie wiara, tylko fakt.

  12. #27
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    No OK.
    Ale masz chyba jakieś zdanie na temat: no chociażby powstania wszechświata - powstał sam z siebie, czy ktoś mu w tym dopomógł.
    A może nigdy nie zastanawiałwś się nad tym - może czas na takie przemyślenia
    oj efis, mysle ze na temat religii myslalam wiecej niz niejeden pseudo-katolik przez cale zycie
    swiadczy o tym fakt ze nie wierze tylko w cos bo rodzice tak mowili ze jest ok, ale szukam... szukam religii ktora by mi W PELNI odpowiadala, ale niestety nie moge znalezc.
    jesli chodzi o powstanie swiata sklaniam sie bardziej do naukowych teorii z tym ze mysle sobie "ale jednak moze cos musialo byc" po prostu NIE WIEM.

    mysle ze za kilka/kilkanascie lat bez sklonna przyznac ze Bog istnieje, bo nie jestem calkiem na Nie, ale to bedzie wszystko, raczej nie zwiaze sie z zadnym konkretnym wyznaniem.
    zreszta po co,

  13. #28
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał efis Zobacz post
    Dlaczego nie można dyskutować o istnieniu Boga ? - dyskusja polega na tym, że jeden wierzy bo.... , a drugi nie wierzy bo.....

    Jedynie (wg kanonów wiary) ktoś kto poznał Boga nie może w niego wierzyć, bo był mu objawiony, a to już nie wiara, tylko fakt.
    że jeden wierzy bo....mu tak odpowiada i uwaza ze tak ma byc i to wlasnie jest dla niego dobre , a drugi nie wierzy bo..... mu tak odpowiada i uwaza ze tak ma byc i to wlasnie jest dla niego dobre

  14. #29
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    Cytat Napisał STERN Zobacz post
    No a jak myślisz efis...gdyby sie zaczela zastanawiac to doszlaby do jakis wniosków?

    Nikt tego nie wie, a ludzie są tak naprawde jak atomy dla calego wszechswiata, wiec moze nauka wyjasni to dopiero za 1000 lat albo w ogóle.
    Na tym polega wiara (lub niewiara), że, tak jak napisałem wyżej, ktoś kto wie, nie musi (wręcz nie może ) wierzyć.

    Wg nauki kościoła katolickiego (to tylko jako przykład) ktoś kto pozna Boga nie jest już wierzący - może go tylko przyjąć lub odrzucić (bezpowrotnie i ostatecznie). Przykładem są stworzone (zanim powstał świat) przez Boga istoty, którym się objawił: jedni go uznali - to aniołowie, drudzy odrzucili - to szatan. Jedni i drudzy nie wierzą w Boga , bo go znają.

  15. #30
    Sentyment obciaga psom DZIADZIA Wyborca PISu Avatar DZIADZIA
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    35
    Postów
    7,406
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : ateista? agnostyk?

    nie zastanawiem sie nad nazwami, szufladkowaniem czy pytaniami czy pambuk musi byc czy nie czy nas stworzyl czy nie.
    NIe modle sie, do koscioła nie chodze, snikersów nie biore, ogólnie mi to wisi, a religie widze jako sprawce konfliktów i wojen

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów