+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Pachnidło

  1. #1
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie Pachnidło

    czyli Historia pewnego mordercy

    autor Patrick Süskind

    rewelacja ! przeczytalam w dwa dni ( wlasciwie w dwa wieczory ) i jestem pod wrazeniem.

    a tak w skrocie :

    XIII - wieczny Paryz,swiatowe centrum mody i elegancji,jest miejscem gdzie zyje bohater tej niezwyklej powiesci - osobliwy karzel obdarzony niepospolicie wrazliwym zmyslem powonienia.Jan Baptysta Grenouille tworzy eliksiry do produkcji perfum,ktore sa powszechnie uznawane za niedoscignione w swej wyszukanej wytwornosci.Jednak zadne go nie satysfakcjonuja ,geniusz zapachow marzy bowiem o wydestylowaniu wonnosci nad wonnosciami z dziewiczego ciala kobiecego.Ta mysl kaze szukac mu dziewczyny o idealnym zapachu.Sensacyjna wrecz akcja Pachnidla rozgrywa sie na tle sugestywnej panoramy obyczajowej Paryza ,pozwalajacej wczuc sie w atmosfere owczesnego zycia ,w jego barwy ,smaki i niezwykle zapachy.


    od siebie dodam,ze nie mozna sobie zyczyc lepszego konca tej lektury

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    u nas w bibliotece wioskowej nie ma niestety.
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  3. #3
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    jak zakonczenie nie rozni sie od filmowego, to mozna sobie zyczyc lepsze. bez sensu, ze nie postanowil zawladnac swiatem. ja bym tak zrobil

  4. #4
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    wlasnie bardzo fajne to bylo whatever, takie, ze nikt sie nie spodziewal
    film byl swietny
    polowa sali przy wyjsciu z seansu wachala sobie rece, chyba szukajac swojego zapachu
    ksiazki juz czytac nie bede, ale skoro widzialam film to chyba moge polecic

  5. #5
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    film jutro zobacze ,tez jestem ciekawa czy nie spierniczyli ksiazki
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    przybywałybyście?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    Cytat Napisał wenus Zobacz post
    film jutro zobacze ,tez jestem ciekawa czy nie spierniczyli ksiazki
    jedynie film mogli spierniczyć
    Nie patrz tu kurwo

  7. #7
    postrzelonym jam w głowke pepek - samo dobro pepek - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    wroclaf :P
    Postów
    1,831
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    ksiazka jest mega extra ... ale film identyczny ... moze ze identyczny ale taki sam ... w ksiazce zakonczenie sie lepiej czuje ... polecam x100

  8. #8
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    Cytat Napisał Miekki Zobacz post
    jedynie film mogli spierniczyć
    I tak tez sie stalo

    Nie wiem jak pozostali ,ktorzy czytali wczesniej ksiazke ,ale ja strasznie sie zawiodlam - zostala obdarta z najciekawszych watkow tej historii
    nie wspomne juz o zmianach ,ktore sa dosc czeste zeby niby to uczynic film lepszym - w tym przypadku nie wyszlo to na dobre

    Generalnie uwazam film za nieudana probe stworzenia obrazu prawdziwego swira jakim byl glowny bohater ,no moze klimat owczesnej Francji mozna uznac ,za dosc dobrze przedstawiony.....
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9
    InferniKnight Nikt Avatar InferniKnight
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Ankh-Morpork
    Wiek
    35
    Postów
    255
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    Niestety najpierw widziałem film ( I uwazam, ze jest bardzo dobry), teraz jestem w trakcie czytania ksiazki i jest o niebo lepsza... polecam....
    Our minds evolved to carry out rather specific tasks like choosing a mate, killing bears with a sharp stick, and getting dinner without becoming it.


  10. #10
    Sentyment molestuje dzieci yardin - samo dobro yardin - samo dobro yardin - samo dobro Avatar yardin
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    1,074
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    najpierw czytalem ksiazke, pozniej obejrzalem film... ksiazka niby fajna, ale meczaca. a juz ten sam pobyt w jaskini do doprowadzal mnie do szalu.... Film wedlug mnie przyzwoity... co prawda te niektore odstepstwa od ksiazki denerwowaly ale moze byc!

  11. #11
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    Tak mnie napaliliscie, ze spedzilam walentynkowy wieczor nad ta ksiazka... dobra ale czytałam dużo lepsze. Interesujaca tematyka- kazdy moze sie dowiedziec choc odrobinke np. jak pozyskuje sie olejki z roz, jasminu itd Albo jaki tluszcz jest najlepszy do tego by odebrac zapach kobiecie...

  12. #12
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pachnidło

    jaki? bo nie wiem czy nastepna kochanke posmarowac masłem, margaryna czy smalcem

  13. #13
    Flareon Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2016
    Wiek
    30
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Pachnidło

    Nawet w miarę ta książka, aczkolwiek miałam co do niej większe oczekiwania. Ale na kilka zimowych wieczorów może być.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Pachnidło - Perfume: The Story of a Murderer
    By sztetke in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-06, 23:13

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów