PDA

Zobacz pełną wersję : Lektury szkolne



Adamitsu
10-11-06, 15:03
Czytaliście w ogóle w szkole lektury?
To moja lista ulubionych:
Dziady
Imię róży
Ferdydurke
Mistrz i Małgorzata
Potop
Proces
Inny świat
Dżuma
Rozmowy z katem
Oddział chorych na raka

Czarna lista:
Pan Tadeusz
Lalka
Nad Niemnem

Porzadny
10-11-06, 15:14
Czytalem lektury wszystkie jakie byly. Oczywiscie z malymi wyjatkami.
Jesli cos wybitnie mi nie odpowiadalo np. Pan Tadeusz, bo ta pozycje moge smialo do tej grupy zaliczyc. To tylko fragmenty.
Z w/w to polowy nawet nie przerabialismy.

Adamitsu
10-11-06, 15:19
Z w/w to polowy nawet nie przerabialismy.
miałem wymagającą polonistkę jak skurwysyn, a chodziłem do technikum

teraz w erze opracowań i netu chyba już się nie czyta lektur

whatever
10-11-06, 15:22
Czytaliście wogóle w szkole lektury?
To moja lista ulubionych:
Dziady
Imię róży
Ferdydurke
Mistrz i Małgorzata
Potop
Proces
Inny świat
Dżuma
Rozmowy z katem
Oddział chorych na raka

Czarna lista:
Pan Tadeusz
Lalka
Nad Niemnem

jak przeczytasz jeszcze pare, to dowiesz sie, ze w ogole pisze sie osobno
:)

Adamitsu
10-11-06, 15:24
jak przeczytasz jeszcze pare, to dowiesz sie, ze w ogole pisze sie osobno
:)
człowiek uczy się całe życie :)

Simmek
10-11-06, 15:27
Nigdy w terminie zadanym przez Polonistke, ale ambitnie sie staralem kumpele mi opowiadaly o czym jest, kilkanascie przeczytalem duzo wczesniej niz zakladal program nauczania...
a wkurwialy mnie pytania w jakim kaftanie wystapil kmicic w tym czy tym momencie...

Pan Tadeusz jest chory...

sabinka
10-11-06, 15:45
przeczytalam wszystkie z tej listy oprocz pana tadeusza i lalki :)
ale tak jak simmek praktycznie wszystkie po terminie, wiec na lekcjach jak to omawialismy to nic nie wiedzialam :P

efis
10-11-06, 15:54
Przeczytałem wszystkie - poważnie.
Najbardziej "niestrawna" to "Nad Niemnem"
Ulubione to: Trylogia i Qvo Vadis
Wiele z nich nie lubiło się, ale później (po maturze) jest do nich "inne podejście"
Na przykład "Pan Tadeusz" w LO przeczytany "z musu" - ba... nawet trzy długie fragmenty do dzisiaj "na pamięć znam". Kilka lat po szkole (nie pamiętam dlaczego) przeczytałem ponownie "Pana Tadeusza" - całkiem inne czytanie i nie wiem dlaczego ale bardzo mi się spodobał.
Podobnie było z kilkoma innymi lekturami. Jeżeli nam sie coś każe, to nam się to nie podoba. I odwrotnie.

Hitman
10-11-06, 15:55
Najlepiej mi weszlo Mistrz i malgosia;)

Najgorzej Nad Niemnem i Chlopi.

Co do pana tadka to byl w miare przystepny i nie przezywalem jego lektury.

efis
10-11-06, 15:58
He he.
"Nad Niemnem" pojawia się już po raz kolejny.
Pamietacie te okropnie długie opisy przyrody :)

Adamitsu
10-11-06, 16:06
To ja jeszcze Antygonę wrzucę

Porzadny
10-11-06, 16:19
I tak najlepszy jest Konrad Wallenrod.

sabinka
10-11-06, 16:39
haha a co sie czepiacie "Nad Niemnem" ja ja sobie wybralam do matury ustnej na omowienie portretu rodziny i czytalam wszystkie 3 tomy :D:DD: (na zajecia tylko 1 czytalismy)

Hitman
10-11-06, 16:40
Ja czytalem wszystko od dechy do dechy i juz wiecej nie chce:(

efis
10-11-06, 17:28
Ja czytalem wszystko od dechy do dechy i juz wiecej nie chce:(

Tak jak już pisałem, to też czytałem, ale w przeciwieństwie do Ciebie kilka z nich przeczytałem ponownie i to dobrowolnie.
Zaznaczę, że jestem typowym "ścisłowcem" i przedmioty humanistyczne traktowałem jako zło konieczne. :)


To zadam pytanie pomocnicze:
jaką lekturę, (lub przynajmniej książkę - "klasy" lektury) przeczytaliście więcej niż jeden raz - ile razy?

Ja przeczytałem:
"Pan Tadeusz" - 2x
"Potop" około 3x
"Quo Vadis" - około 3x
"Antygona" 2x
"Stara Baśń" 2x
"Hamlet" około 1,5x :)
:):)

Porzadny
10-11-06, 18:05
"Ojciec Chrzestny" z 3x - lektura dla mafiozow. :)

Goerres
11-11-06, 13:20
pamietam, ze do 4 klasy czytalem wszystkie lektury, az dali nam ksiazke o sierotce marysi - tego nie strawilem. Mature zdalem bez problemu, tez bez znajomosci lektury, bez nauki i na kacu :(

araj
11-11-06, 13:23
Mature zdalem bez problemu, tez bez znajomosci lektury, bez nauki i na kacu :(

a kto cie egzaminował?

oni?? :)))


http://img487.imageshack.us/img487/8015/pijaki19fh.png

Porzadny
11-11-06, 13:38
U mnie wszyscy zdali mature pisemna, a z polskiego kazdy dostal mierna. Z tym, ze kiedys to byly matury, a teraz to chyba jakies popierdolki sa. Tak obserwuje te artykuly, jakies podstawowe wersje, rozszerzone, jakies prezentacje, ktore pozniej sprzedaja po necie. Chuj wie co to jest.

Karla
11-11-06, 13:39
Ojej... przeczytalam wszystkie lektury poczawszy od podstawowki ... z malym wyjatkiem- "Przygody pilota Pirxa". Tzn przeczytalam- ale nic z tego nie zapamietalam :)

Hitman
11-11-06, 13:40
pilot pirx byl the best:)

Karla
11-11-06, 13:54
Jedyne co pamietam z calej ksiazki to gra w "3 małe świnki i wilka złego". Pierwsza strona, pierwszy rozdzial :)))

sztetke
11-11-06, 14:01
lalke czytalem 2 x i chlopow chyba tez,prawie jak konopielka :zgnite:
nad niemnem do dupy,reszta ujdzie.

araj
11-11-06, 14:05
w pustyni i w puszczy czytalem z 3 razy

sabinka
11-11-06, 17:54
U mnie wszyscy zdali mature pisemna, a z polskiego kazdy dostal mierna. Z tym, ze kiedys to byly matury, a teraz to chyba jakies popierdolki sa. Tak obserwuje te artykuly, jakies podstawowe wersje, rozszerzone, jakies prezentacje, ktore pozniej sprzedaja po necie. Chuj wie co to jest.
nie, uwierz mi ze to teraz nie sa popierdolki ;)

10 razy bardziej wolalabym dostac kilka tematow, wybrac jeden i jechac na kilka stron a nie meczyc sie z jakimis beznadziejnie glupimi testami z ktorych mega ciezko dostac duzo punktow bo nie trafiasz w klucz odpowiedzi ktory ulozyl jakis oszolom, a nastepny oszolom Ci to sprawdza i trzyma sie jak cipka klucza, nie naciagnie jak widzi ze wiesz o co chodzilo :/

Porzadny
11-11-06, 20:13
nie, uwierz mi ze to teraz nie sa popierdolki ;)

10 razy bardziej wolalabym dostac kilka tematow, wybrac jeden i jechac na kilka stron a nie meczyc sie z jakimis beznadziejnie glupimi testami z ktorych mega ciezko dostac duzo punktow bo nie trafiasz w klucz odpowiedzi ktory ulozyl jakis oszolom, a nastepny oszolom Ci to sprawdza i trzyma sie jak cipka klucza, nie naciagnie jak widzi ze wiesz o co chodzilo :/
Skoro tak mowisz, piszesz. :)
Nie wiem na czym teraz to polega, takie obserwacje poczynilem na podstawie tego co sie dzieje. Mozliwe, ze bledne. ;)

mineczka
11-11-06, 23:44
W podstawówce nawet czytałam lektury-ale w technikum oprócz Dżumy A. Camusa( absolutnie nie żałuję że ją przeczytałam) nie przeczytałam ani jednej(jakoś mi to płazem uchodziło)
Obecnie zaczynam czytać lektury od początku i jestem na etapie książki "Nie płacz koziołku"

ełe piotruś
22-11-06, 09:51
W podstawowej szkole lektur nie czytywałem bo i po co:) natomiast w liceumie czytałem w klasie 3 i 4 bo do matury warto było się orientować o co chodzi:D ale lekturky szkolne mają to do siebie że nudzą jak cholera i często czytanie to nie przyjemność tylko smutny obowiązek no ale jak trzeba..

colasz
24-04-07, 10:58
w szkole sie czlowiek buntowal przeciwko czytaniu.. bylo narzucone jakby z gory.. ja z przyjemnoscia przeczytalem tylko "Lalke".. dopiero po kilku latach odkrylem szkolne lektury..

katsiu
13-07-07, 20:39
nie przeczytalem ani jednej lektury, ani jednego streszczenia a z polskiego w pierwszej i drugiej klasie LO mialem 3 ;)