PDA

Zobacz pełną wersję : Lcd 19



Enemigo
02-11-06, 17:54
Czym sie kierowac kupujac LCD 19' ?

Jaki model polecacie?


Pzdr

profektus
02-11-06, 18:01
19'' VW192 LCD wide 5ms 700:1 Speakers Black
asus dobre parametry w dobrej cenie odradzam ci kupno nijakiej marki....aa jeszcze jedno ten model jest "wide" ale to kwestia przyzwyczajenia

Simmek
02-11-06, 18:06
szajsung robi dobre...

Enemigo
02-11-06, 18:08
19'' VW192 LCD wide 5ms 700:1 Speakers Black
asus dobre parametry w dobrej cenie odradzam ci kupno nijakiej marki....aa jeszcze jedno ten model jest "wide" ale to kwestia przyzwyczajenia


Oczywiscie nieznane marki to lepiej sobie odpuscic.

Wydaje mi sie ze Wide to lepsza opcja.

A co sadzisz o firmach IIyama, Belinea lub Benq? (maja monitory o dobrych parametrach w korzystnych cenach)

Porzadny
02-11-06, 18:14
Ja mam Benq. 17'. Nie narzekam. Wzialem go z MediaMarkt, byl prawie najtanszy i o 100 tanszy niz w komputerowym sklepie.
Nie patrz na firme tylko na parametry i niezawodnosc. Zreszta i tak wszystko rozbija sie o fundusze. Zaleznie ile chcesz wydac, na podstawie tego dobierasz sprzet. No chyba, ze w Twoim przypadku cena nie gra roli.

DZIADZIA
02-11-06, 18:22
Samsung. I wszystko jasne.

Adamitsu
02-11-06, 18:23
szajsung robi dobre...
Simmek pracownik samsunga :zgnite: nie pierwszy raz polecasz :)

Enemigo
02-11-06, 18:27
Ja mam Benq. 17'. Nie narzekam. Wzialem go z MediaMarkt, byl prawie najtanszy i o 100 tanszy niz w komputerowym sklepie.
Nie patrz na firme tylko na parametry i niezawodnosc. Zreszta i tak wszystko rozbija sie o fundusze. Zaleznie ile chcesz wydac, na podstawie tego dobierasz sprzet. No chyba, ze w Twoim przypadku cena nie gra roli.

Myslalem zeby cos kolo 1000 wydac (chyba znajde za ta cene cos odpowiedniego?)

Enemigo
02-11-06, 18:34
Ta iiyama mnie bardzo zastanawia bo ma gwarancje 36 msc door to door i gwarancje 0 zlych pixeli

Porzadny
02-11-06, 18:47
To dosc dobre monitory. Podobno maja dobre odwzorowanie barw.
Zwracaj uwage na: szybkosc reakcji,jasnosc, kontrast rodzaj matrycy ( ja mam tnt czy cos takiego i podobno to najgorsze matryce, mi pasuje, nie narzekam). 1000zl, to tak wiesz, nie jest wygorowana suma. Nie patrz na tych krzykaczy co pisza Samsung, a nie podaja zadnych argumentow dlaczego. :)

DZIADZIA
02-11-06, 18:50
To dosc dobre monitory. Podobno maja dobre odwzorowanie barw.
Zwracaj uwage na: szybkosc reakcji,jasnosc, kontrast rodzaj matrycy ( ja mam tnt czy cos takiego i podobno to najgorsze matryce, mi pasuje, nie narzekam). 1000zl, to tak wiesz, nie jest wygorowana suma. Nie patrz na tych krzykaczy co pisza Samsung, a nie podaja zadnych argumentow dlaczego. :)

bo nie są psujne, mam rok i jestem baaaardzo zadowolony?

Porzadny
02-11-06, 18:59
bo nie są psujne, mam rok i jestem baaaardzo zadowolony?
No jak nie sa psujne to dobrze.
Najgorsze to sa te wypalone piksele. Podobno jak nie po wyskocza 2 miesiacach uzytkowania to pozniej nie bedzie. Ale czy to prawda. Nie wiem.

Enemigo
02-11-06, 19:03
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_131&products_id=5516


http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_131&products_id=5138


Zastanawiam sie nad ktoryms z tych

Enemigo
02-11-06, 19:06
No jak nie sa psujne to dobrze.
Najgorsze to sa te wypalone piksele. Podobno jak nie wyskocza 2 miesiacach uzytkowania to pozniej nie bedzie. Ale czy to prawda. Nie wiem.

BTW: orientuje sie ktos jak wyglada sprawa reklamacji przy wypalonych pixelach?

Porzadny
02-11-06, 19:13
Po 2 albo po 3. Straszne kurestwo. Problemy z reklamacja ogromne.
A czy wide w tym drugim oznacza, ze on jest panoramiczny?

Enemigo
02-11-06, 19:20
Po 2 albo po 3. Straszne kurestwo. Problemy z reklamacja ogromne.
A czy wide w tym drugim oznacza, ze on jest panoramiczny?

Dokladnie tak oznacza ze jest panoramiczny, iiyama reklamuje sie ze "gwarancja 0 zlych pixeli" myslalem ze ktos wie cos wiecej bo brzmi to sensownie :96:

Porzadny
02-11-06, 19:58
Ta. Czytalem na innym forum jak wyglada sprawa z ich pikselami jesli chodzi o te monitory. Zobacz:
http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=86687

DZIADZIA
02-11-06, 20:27
No jak nie sa psujne to dobrze.
Najgorsze to sa te wypalone piksele. Podobno jak nie po wyskocza 2 miesiacach uzytkowania to pozniej nie bedzie. Ale czy to prawda. Nie wiem.

Po roku nie mam ani jednego


mam ten model. jest tez w wersji 19'

naprawde poelcam, pozatym teraz ztaniał



http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20123

Porzadny
02-11-06, 22:09
Jak ktos oglada filmy na kompie to panoramicznego nie polecam.
Kumpel ma laptopa z ekranem panoramicznym to strasznie zle to wyglada. Obraz jest znieksztalcony. Bo nie dosc, ze jest ekran panoramiczny to jeszcze dochodzi do tego film w panoramie.
Nie wnikalem w to czy mozna jakos tam sie pobawic z tym obrazem. Ale ja w zyciu panoramicznego monitora bym nie kupil.

Papla
03-11-06, 04:03
Samsung
i nic wiecej nie trzeba przekonywac.

profektus
03-11-06, 09:43
Oczywiscie nieznane marki to lepiej sobie odpuscic.

Wydaje mi sie ze Wide to lepsza opcja.

A co sadzisz o firmach IIyama, Belinea lub Benq? (maja monitory o dobrych parametrach w korzystnych cenach)

benq to niszowa marka...przez ostatnie dwa lata kładą nacisk na ilosc nie na jakośc( kiedyś robuli odwrotnie) maxdata-belinea dobra marka aczkolwiek bardziej nastawiaja się na biznes-klient z wysokiej półki wiec ich ceny sa wygórowane w stosunku do tego co oferują ale jezeli masz troszkę grosza i chcesz je dobrze ulokowac to polecam iiyame....naprawde bardzo dobra marka jako jedyni chyba e tej chwili podają rzeczywiste parametry swojego sprzętu trzymaja bardzo dobre parametry no ale iiyama trzyma cene...aczkolwiek posiadają modele z dolnej półeczki w niezłych cenach-iiyame wyróżnia to na rynku ze jezeli podają 2ms to jest to rzeczywiste 2ms G to G( szary do szarego)
wiec jezeli myslisz o tych trzech markach to polecam iiyame
no to się nagadałem:):)

DZIADZIA
03-11-06, 10:00
benq to niszowa marka...przez ostatnie dwa lata kładą nacisk na ilosc nie na jakośc( kiedyś robuli odwrotnie) maxdata-belinea dobra marka aczkolwiek bardziej nastawiaja się na biznes-klient z wysokiej półki wiec ich ceny sa wygórowane w stosunku do tego co oferują ale jezeli masz troszkę grosza i chcesz je dobrze ulokowac to polecam iiyame....naprawde bardzo dobra marka jako jedyni chyba e tej chwili podają rzeczywiste parametry swojego sprzętu trzymaja bardzo dobre parametry no ale iiyama trzyma cene...aczkolwiek posiadają modele z dolnej półeczki w niezłych cenach-iiyame wyróżnia to na rynku ze jezeli podają 2ms to jest to rzeczywiste 2ms G to G( szary do szarego)
wiec jezeli myslisz o tych trzech markach to polecam iiyame
no to się nagadałem:):)

samsung tez podaje rzeczywiste dane, pozatym robią chyba najlepsze matryce

Porzadny
03-11-06, 10:10
benq to niszowa marka...przez ostatnie dwa lata kładą nacisk na ilosc nie na jakośc( kiedyś robuli odwrotnie) maxdata-belinea dobra marka aczkolwiek bardziej nastawiaja się na biznes-klient z wysokiej półki wiec ich ceny sa wygórowane w stosunku do tego co oferują ale jezeli masz troszkę grosza i chcesz je dobrze ulokowac to polecam iiyame....naprawde bardzo dobra marka jako jedyni chyba e tej chwili podają rzeczywiste parametry swojego sprzętu trzymaja bardzo dobre parametry no ale iiyama trzyma cene...aczkolwiek posiadają modele z dolnej półeczki w niezłych cenach-iiyame wyróżnia to na rynku ze jezeli podają 2ms to jest to rzeczywiste 2ms G to G( szary do szarego)
wiec jezeli myslisz o tych trzech markach to polecam iiyame
no to się nagadałem:):)
A czym to popierasz, bo na razie to duzo tresci, malo wartosci. :)

profektus
03-11-06, 11:01
a tym ze od kilku lat tym handluje....a markę iiyama po częsci wprowadzałem na polski rynek....
mysle ze coś o tym wiem:10:

Porzadny
03-11-06, 11:04
a tym ze od kilku lat tym handluje....a markę iiyama po częsci wprowadzałem na polski rynek....
mysle ze coś o tym wiem:10:
Jest to co prawda jakis argument.
Ale czy Ty aby nie reklamujesz w tym wypadku tego, co sam sprzedajesz?:10: :zgnite:

profektus
03-11-06, 11:09
Jest to co prawda jakis argument.
Ale czy Ty aby nie reklamujesz w tym wypadku tego, co sam sprzedajesz?:10: :zgnite:

niee to zupełnie obiektywna opinia bo sprzedaje wszystkie marki... poza własnymi markami dystrybucji....(pomijajac moja markę własną):)

katsiu
03-11-06, 13:41
Czym sie kierowac kupujac LCD 19' ?

Jaki model polecacie?


Pzdr

ja Ci polecam to co dziadzik pisze w wersji 19, bo samymi parametrami mozna sie tylko sugerowac a trzeba widziec jak sprzet dziala. do tej pory nie widzialem lepszego gowna ;)

profektus
03-11-06, 13:53
ja Ci polecam to co dziadzik pisze w wersji 19, bo samymi parametrami mozna sie tylko sugerowac a trzeba widziec jak sprzet dziala. do tej pory nie widzialem lepszego gowna ;)

bo nie widziałes nic lepszego....:)
szajsung tez jes marką ok przedewszystkim jedną z najbardziej rozpoznawanych na rynku.....ale porównując samsunga do iiyamy....to jak forda do mercedesa.... ford tez dobra marka ale....

katsiu
03-11-06, 14:00
bo nie widziałes nic lepszego....:)
szajsung tez jes marką ok przedewszystkim jedną z najbardziej rozpoznawanych na rynku.....ale porównując samsunga do iiyamy....to jak forda do mercedesa.... ford tez dobra marka ale....

no nie widzialem ( u kogos !! ) dlatego tez polecam szajsunga

a porownanie z dupy :rolleyes:

jezeli szajsung jest rozpoznawalny a 3/4 ludzi zapyta "co to jest kurwa iiyama" to tak jakby porownac Honde do Hyosung

profektus
03-11-06, 14:09
no nie widzialem ( u kogos !! ) dlatego tez polecam szajsunga

a porownanie z dupy :rolleyes:

jezeli szajsung jest rozpoznawalny a 3/4 ludzi zapyta "co to jest kurwa iiyama" to tak jakby porownac Honde do Hyosung

dlatego samsung wygrywa.....dlatego ze robi cała elektronike użytkowa...dlatego ze jest znany od lat w polsce....a iiyama od jakiś trzech...co nie znaczy ze jest gorsze wrecz przeciwnie jest o wiele lepsza....ma lepszy serwis najlepsza politykę wypalonych pikseli... i jeszcze raz powtarzam ma rzeczywiste parametry!!!
ale tylko dla tych którzy chca wydac troche kaski....bo nie jest to tani sprzet ja osobioście sam mam iiyame....ale ja ją mam za free:) :)

Porzadny
03-11-06, 15:30
Kolega Profektus ma tutaj racje jesli chodzi o pewne sprawy. Samsung jedzie po prostu na opinii, ktora tam kiedys sobie wyrobil.
Nie twierdze, ze to zle monitory, ale nie nalezy sie bac czegos nowego i brac z tego powodu Samsunga.

DZIADZIA
03-11-06, 17:08
Kolega Profektus ma tutaj racje jesli chodzi o pewne sprawy. Samsung jedzie po prostu na opinii, ktora tam kiedys sobie wyrobil.
Nie twierdze, ze to zle monitory, ale nie nalezy sie bac czegos nowego i brac z tego powodu Samsunga.

śmiem twierdzic w takim razie ze mam monitor z czasów wyrabiania sobie opinie :) naprawde, popsostu swietny sprzet,. ale samsung robi tez 'tanie modele' które są kupką. za to te drozsze od nich to bajka

Simmek
03-11-06, 17:57
Simmek pracownik samsunga :zgnite: nie pierwszy raz polecasz :)

Nie jestem pracownikiem samsunga, ale polecam gdzyz:
-przez pol roku nie zobaczylem uszkodzonych pikseli na nich
na innych modelach niestety tak...

Simmek
03-11-06, 18:22
Tylko jak powierz ze taki chcesz zabijesz sprzedawce:
sa bardzo dobre, gwarancja door-door w polsce...
nie mam pojecia zbyt wielkiego, ale: sa montowane w UK, zaden tajwan czy chiny...

http://www.hansol-us.com/products/product-pages/H950SB.html

Tych to juz nie ma co nawet wymieniac, od wiekow wiekow amen dla grafikow marka ustanawiajaca standardy jakosci pracy

http://www.eizo.pl/products/index.html

problem sie pojawi z kasa gdyz chyba nie beda tansze niz 1000 zl... warto

Nie uwazam ze do domu jest potrzebna IIAMA swietna marka na pewno, tylko moze roznice w cenie wplac na konto i za trzy lata bedzie polowa nowego monitorka

Enemigo
03-11-06, 18:47
Widzialem Asusa poleconego przez profektusa - obraz faktycznie zyleta i cena 919 zl w media

BTW: Profektus mozesz rozwinac tematyke "polityki wypalonych pixeli" ?
Jestem bardzo ciekaw jak to wyglada

DZIADZIA
03-11-06, 19:39
Widzialem Asusa poleconego przez profektusa - obraz faktycznie zyleta i cena 919 zl w media

BTW: Profektus mozesz rozwinac tematyke "polityki wypalonych pixeli" ?
Jestem bardzo ciekaw jak to wyglada

ja Ci powiem tyle ze mam w gwarancji napisane ze jak sie ejden zjara to mi wymienią monitor i od roku jakoś ani jednego nie widze zdupionego [na tym samsunga]

Papla
03-11-06, 23:42
ilu jest PRAWDZIWYCH producentow panelow LCD?

6

wiec o czym rozmowa? o ksztalcie obudowy i o nalepce BenQ/Iiama (ni chuja nigdy nie slyszalem o tej "marce")/Dell/HP itd?

samsung i lg - najwieksi producenci na swiecie, wiec macie 2/3 szansy ze w waszym monitorze lcd jest panel albo samsunga albo lcd.

a ze ktos reklamuje 2ms grey to grey.. a ile to by bylo na black to white ? 8 ms?

Simmek
04-11-06, 11:30
ilu jest PRAWDZIWYCH producentow panelow LCD?

6

wiec o czym rozmowa? o ksztalcie obudowy i o nalepce BenQ/Iiama (ni chuja nigdy nie slyszalem o tej "marce")/Dell/HP itd?

samsung i lg - najwieksi producenci na swiecie, wiec macie 2/3 szansy ze w waszym monitorze lcd jest panel albo samsunga albo lcd.

a ze ktos reklamuje 2ms grey to grey.. a ile to by bylo na black to white ? 8 ms?

Prawie prawda, to moze tak ile firm robi czipsety plyt glownych i dlaczego nie kupujesz ASROCK?

sa ruzniaste dylematy, ten sam panel mozna troche inaczej "wysterowac" elektronika...

i tak szajsung jest najekonomiczniejszy pewnie...

a ja mam dalej CTR :(

DZIADZIA
04-11-06, 15:33
Prawie prawda, to moze tak ile firm robi czipsety plyt glownych i dlaczego nie kupujesz ASROCK?

sa ruzniaste dylematy, ten sam panel mozna troche inaczej "wysterowac" elektronika...

i tak szajsung jest najekonomiczniejszy pewnie...

a ja mam dalej CTR :(

ja mam ASRocka ;p;p


CRT to bid, w sensie za duze są ;)

Simmek
04-11-06, 15:38
ja mam ASRocka ;p;p


CRT to bid, w sensie za duze są ;)

http://windows.online.pl/kolory.htm

a zobacz czy zawsze widzisz roznice...

Papla
05-11-06, 11:25
Prawie prawda, to moze tak ile firm robi czipsety plyt glownych i dlaczego nie kupujesz ASROCK?

sa ruzniaste dylematy, ten sam panel mozna troche inaczej "wysterowac" elektronika...

i tak szajsung jest najekonomiczniejszy pewnie...

a ja mam dalej CTR :(

ostatnie 4-5 motherboards jakie kupilem byly asrocka... tanie, duzo dodatkow, i jeszcze nie mialem zadnych problemow.
jak na firme ktora kiedys byla zwiazana z asusem, to same zalety :)

Simmek
05-11-06, 13:59
ostatnie 4-5 motherboards jakie kupilem byly asrocka... tanie, duzo dodatkow, i jeszcze nie mialem zadnych problemow.
jak na firme ktora kiedys byla zwiazana z asusem, to same zalety :)

to mii szczena od podlogi sie odbila myslalem ze to typowa produkcja na trzeci swiat, w Wolsce nie ma nic w pudelkach, najwiekszy oem dwie tasmy :(

Jesli ma byc "caly" nowy to oki, ale jak ma dzialac jeszcze karta TV, czy dzwiekowa to juz tragedia...

W wolsce sie oszczedza na komputerze i wiele osob kupuje najwolniejszego procka na rynku, takie zdecydowanie lepiej dzialaja na ASUSACH...

Enemigo
05-11-06, 15:58
Tez mialem asrocka ostatnio i dostalem troche wiecej niz pudelko

Porzadny
05-11-06, 16:01
Nie kupilbym Asrocka. Nie wiem czemu ale to za niska polka jak dla mnie. Mimo, ze nie szaleje jesli chodzi o podzespoly komputerowe, to jednak wole troche wiecej wydac niz brac jedne z najtanszych plyt na rynku.

DZIADZIA
05-11-06, 18:33
http://windows.online.pl/kolory.htm

a zobacz czy zawsze widzisz roznice...

szczerze mówiąc to z tych początkowych kilkudziesięci zawsze, dlaej mi sie ni e chciało przyglądc

profektus
06-11-06, 12:16
powiem wam tak wszyscy macie po częsci racje:) LG SAMSUNG i tak dalej bardzo dobre znane renomowane marki....jak najbardziej sa zajebiste...co do parametrów...to wycinek z jednego z testów kilkudziesięciu lcd "Chwyty stosowane przez niektórych producentów są co tu dużo pisać poniżej pasa! Można by tu napomknąć choćby o rzekomym kontraście 2000:1 w LG Flatron 1770HQ, który w rzeczywistości jest dużo, dużo niższy." to w nawiązaniu do tego co mówiłem wczesniej ze takie rzeczy się zdazaja:) co do innych parametrów czas reakcji czy jest to g to g czy czrny do białego...( jest tutaj w prawdzie zasadicza różnica) ale ludzkie oko ponizej 25ms nie zauwaza róznicy wie c czy to jest 18ms czy 2ms dla naszego oka to wsierawno:) istotny bardziej jest kontrast! jak ten badziew swieci! i o ile to istotnie dla uzytkownika konty widzenia....to wszystko! reszta to bajer...piwot tuner tv czujniki ruchu usb na panelach i wszystkie te pierdoły...zaczwalam iiyame bo na niej pracuje bo znam ta firmę bo znam jej serwis...znam tez serwis LG szajsunga nec-a hp asusa benq maxdaty philipsa....i.t.d i smiało moge powiedziec ze iiyama ma zajebisty serwis....co do polityki wypalonych pikseli...wprowadzili to jako pierwsi!! potem w ślad poszli inni...ale w iiyamie nie ma marudzenia a ten piksel się jeszcze do konca się wypalił bo swieci na niebiesko! wiec jest ok...niestety w innych serwisach tych najwiekszych swiatowych potentatów:) taki chore jazdy to codzienność....no temat rzeka...nie chce mi się juz pisac jak macie jkaięś konkretne pytania to prosze...
co do asrocka to tańsza marka asusa..( mówiąc w sktócie asrocka robi asus)oczywiście nigdy się do tego oficjalnie nie przyznali i tego nie zrobią ale to standard...

i uprzedze pytania a stylu ble ble pierdoły....
wiem to z pierwszej reki tak wiem to od ludzi z asusa...
no to się napisałem:106:

Enemigo
06-11-06, 12:47
Ok Profektus: bardzo konkretne pytanie:D

Jaka firma ma najlepszy serwis?
(i jaki serwis ma ass us ;) bo ten monit co mowiles b. ladnie swiecil i w sumie byl tani bo kosztowal 919 w media)

profektus
06-11-06, 13:13
nie jestem w stanie ci odpowiedziec kto ma najlepszy serwis bo chyba tak się nie da....

wiec tak...asusu stosunkowo od niedawana sprzedaje LCD jak do tej pory nie ma problemów z serwisem (14 dni czas czas naprawy) ale nieduzo więcej moge pwiedziec o ich serwisie...mie słyszałem narzekań z tego co dowiedziałem się w naszym serwisie nia ma zbyt wiele zwrotów wiec awaryjnośc jest jest na dobrym poziomie
mozesz reklamowac od 4 wypalonych pikseli w tym tez sa sub piksle:) czyli te które nie sa do końca martwe( swiecą na przykład na niebiesko) to taki mały minus...ale za to kusza parametrami i ceną:)
jezeli ci wygodnie to kup w media....ale poza produktami z ich gazetki bo tutaj mają kiler ceny!! puszczają towar "pod wodą" ponizej ceny zakupu i naprawde warto kupowac to co reklamują w gazetce...poza tym ich ceny sa na srednim poziomie:(
http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=6981&partner=skapiec
zerknij tutaj to najlepsza oferta polsce na dzisiaj:)
cena dystrybucyjna na dzisiaj to 810zł brutto ten sklepik zarabia 20 zł media ponad 100:)

Enemigo
07-01-07, 15:56
Dziadzia serio masz zapis w instrukcji ze od 1 bad pixela jest wymiana?

Co o tym szajsungu powiecie?


http://www.allegro.pl/item155215366_salon_samsung_lcd_19_940bw_dvi_panor ama_wawa.html

profektus
08-01-07, 11:34
Dziadzia serio masz zapis w instrukcji ze od 1 bad pixela jest wymiana?

Co o tym szajsungu powiecie?


http://www.allegro.pl/item155215366_salon_samsung_lcd_19_940bw_dvi_panor ama_wawa.html

jezeli chcesz WIDE i chcesz samsunga to czemu nie....
ja osobiście wolałbym jednak ten model samsunga
SM920N
cena powinna byc bardzo podobna.....bo cena dystrybucji jest dokładnie taka sama....

Model: SM 920N
Wielkość matrycy: 19''
Matryca: matryca aktywna TFT a-si
Obszar widzialny [mm]: 376,32 (H) x 301,056 (V)
Plamka matrycy [mm]: 0,294mm (H) x 0,294mm (V)
Czas reakcji matrycy [ms]: 8 ms
Max. rozdzielczość: 1280 x 1024 przy 75 Hz
Zalecana rozdzielczość: 1280 x 1024 przy 60 Hz
Jasność [cd/m2]: 250 cd/m2
Kontrast: 700:1
Częstotliwość pozioma [KHz]: 30 ~ 81 kHz
Częstotliwość pionowa [Hz]: 56 ~ 75 Hz
Kąt widzenia poziom: 160°
Kąt widzenia pion: 160°
Ilość kolorów [mln]: 16,2 mln
Sterowanie: OSD
Normy bezpieczeństwa: TCO'99
Sygnały we.: 15 pin D-sub
Pobór mocy [W]: 38 Watts (max.)
Funkcja pivot: Nie
Tuner telewizyjny: Nie
Możliwość powieszenia na ścianie: VESA 100 mm
Wbudowane głośniki: Brak
Wymiary [sz. /wy. /gł.]: 416.6x424.6x215.5 (Simple), 416.6x420.6x200 (HAS)
Kolor: Srebrny
Ciężar [kg]: 6.0 (Simple) / 7.2 (HAS)

poza tym ten sklep przytnie cie na transporcie.....bardzo sprytnie to robią bo ten monitor który chcesz tam kupić wazy
"Ciężar [kg]: 4.2 kg "

opis na ich stronie to "około 11kg" chyba ze w promo wyslą ci dwie cegły:)

polecam ci stronkę www.skapiec.pl tam znajdziesz najlepszą cene danego dnia

profektus
08-01-07, 12:22
ja Ci powiem tyle ze mam w gwarancji napisane ze jak sie ejden zjara to mi wymienią monitor i od roku jakoś ani jednego nie widze zdupionego [na tym samsunga]

samsung posaida certyfikat ISO 13400 wiec ich polityka wypalonych pikseli to od 4szt w górę... w tym sa SUB.
wiec jezeli ktoś ci napisał taką informację w karcie gwarancyjnej...to tak mi przykro:)

DZIADZIA
08-01-07, 15:18
http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/_doc/iso_13406_2.pdf

:10:

DZIADZIA
08-01-07, 15:21
Dziadzia serio masz zapis w instrukcji ze od 1 bad pixela jest wymiana?

Co o tym szajsungu powiecie?


http://www.allegro.pl/item155215366_salon_samsung_lcd_19_940bw_dvi_panor ama_wawa.html

wydaje mi sie ze tak + linka z posta wyzej. w kazdym arzie co do tego neiwiem bo ja za 17" dałem 1400 to smiem uwazac ze jest lepszy od tego. (mam od roku SyncMaster 173p+ , i narazie brak błędnych pixli )


http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/przeglad_paneli_LCD_17/samsung_173P.html


takiego mam dziada tylko w wersji "plus" nawet neiwiem czym sie rózni, chyba cz.reakcji. A jesli chcesz 19" to poleciłbym
to samo ino większe : 193p

bind
08-01-07, 21:13
tylko samsung albo eizo



Co o tym szajsungu powiecie?


http://www.allegro.pl/item155215366_salon_samsung_lcd_19_940bw_dvi_panor ama_wawa.html


Dobry jest, mogę smialo polecić,nawet sie nie zastanawiaj :)

Józefina
08-01-07, 21:21
Kup LG , przypilnuje na produkcji zeby Ci ladnie skrecili :zgnite:

DZIADZIA
08-01-07, 21:54
tylko samsung albo eizo tez bym tak powiedział



Dobry jest, mogę smialo polecić,nawet sie nie zastanawiaj
A na podstawie czego polecasz?



Kup LG , przypilnuje na produkcji zeby Ci ladnie skrecili

Juz Ty tam ustawisz tych fabrykantów :74: :74:

bind
08-01-07, 22:08
A na podstawie czego polecasz?


No a jak myślisz?

Tylko nie rozumiem po co wy wydajecie kupe szmalu na 19??? Nie lepiej 17 za mniejsze pieniadze?

DZIADZIA
08-01-07, 22:12
Tez uwazam ze 17 styka :)

Niewiem, moze na podstawie opini czyjejś? Jak chcesz dosłowniej to pytałem czy miałęś z tym modelem do czynienia.

bind
08-01-07, 23:19
Mam podobnego samsunga tyle ze 17. Dziwi mnie tylko cena bo jest b. niska. No i minus troche ze panoramiczny, ale co kto lubi.
Jestem zdania ze kazdy samsung jest dobry tak powyzej 800-900 zl (w sklepie)
Eizo tez, ale dosyć drogi :)