PDA

Zobacz pełną wersję : Vista - pierwsze logownie



switas
19-10-06, 16:51
No to tak. Normalny windows, tylko troche inny. Pierwszy program ktory zainstalowalem to pack kodekow do RMVB, pierwsza strona jaka odpalilem :D
www.dobreforum.pl

A jak mnie widacz zewnatrz, moze jakis admin mi powie, co sie wyswietla, ze niby skad nadaje ?

araj
19-10-06, 16:56
Miasto: HELSINGBORG

switas
19-10-06, 17:01
Araj łośku, teraz jestem w polsce :P

araj
19-10-06, 17:09
Araj łośku, teraz jestem w polsce :Pno i co z tego ...masz pod avatorem miasto

SaiykoPat
19-10-06, 17:17
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; . tak

switas
19-10-06, 17:28
no i co z tego ...masz pod avatorem miasto

Tak wlasnie. Wlasciwie to gdzie sie podzial moj avatar, ke ?

katsiu
19-10-06, 18:20
Tak wlasnie. Wlasciwie to gdzie sie podzial moj avatar, ke ?

no tu jest:

______________________

______________________

marcinżywy
19-10-06, 22:34
I jak sie sprawuje Vista ,czy warto ja wogole instalowac czy lepiej poczekac... ???

portia
20-10-06, 07:54
Nie warto :D
Gry będą działały do 20% wolniej, w wersji boxowej będzie można tylko raz zmienić płytę główną - później zachowuje się jak OEM czyli w perspektywie dzwonienie do konsultanta i ręczne wpisywanie numerków. Jądro z zablokowanym dostępem więc nici z zaawansowanych firewalli i antywirusów - poza tymi od M$.
Mimo, że nie warto to prawdopodobnie nie będzie wyjścia...

Papla
20-10-06, 15:55
american software for american tastes

jak bedzie soft to sie zalozy, nie ma softu, nie ma driverow, nie ma po co

grzesiek19
20-10-06, 16:02
Vista zapowiada koniec i zalosną tragedię Microsoftu

Hehe chcialbym zobaczyc minę jakiegoś durnia który kupi viste w wersji BOX, myslac ze bedzie mógł rozbudowac kompa, po czym kiepsko sie rozczaruje, bo jednak nawet w wersji BOX bedzie ona przypisana tylko do 1 komputera. No a dodac do tego trzeba jeszcze zabezpieczenia antypirackie (DRM), wolniejsze gry i kupe innych niespodzianek :)))

profektus
20-10-06, 16:11
będzie ich sporo.....bo winda wyjdzie z obiegu:)

marcinżywy
20-10-06, 18:17
EEE to ja takiego systemu nie chce wole juz zostac przy xp-ku w koncu nie jest taki najgorszy

switas
23-10-06, 13:44
Nie warto :D
Gry będą działały do 20% wolniej, w wersji boxowej będzie można tylko raz zmienić płytę główną - później zachowuje się jak OEM czyli w perspektywie dzwonienie do konsultanta i ręczne wpisywanie numerków. Jądro z zablokowanym dostępem więc nici z zaawansowanych firewalli i antywirusów - poza tymi od M$.
Mimo, że nie warto to prawdopodobnie nie będzie wyjścia...

Bzdury piszecie, taki sam problem przy zmianie plyty glownej jest na XP. A watpie zeby ktos z narzekajacych mial orginalnego XPke, ze sie tak czepia do tego problemu. Nie bede sie rozpisywal, jaka to Vista jest zajebista, sami do tego dojdziecie. Dla mnie przesiadka jest taka, jak sie przesiadlem z 98Se na XP. A antywiry i firewall. Uzywam Antywirusa z F-Secure, szwedzki wypust i dziala jak ta lala :P
Co do gier, to oczywiscie ze na razie dzialaja wolniej, ale tylko Vista ma DirectX 10 :p zobaczymy co zrobicie, jak producenci gier w wymaganiach to zamieszcza. Na kogo bedziecie sie wsciekac, na Billa.
A jak sie nie podoba, to nikt nikogo nie zmusza. Zawsze jest XP i darmowy linuch.

switas
23-10-06, 13:47
PS. Zadnych sterownikow nie instalowalem do niczego, Vista poprawnie zainstalowala swoje, nawet do karty dzwiekowej zintegrowanej na plycie glownej, gdzie zawsze czy w Xp, cz na 98 trzeba to robic recznie. Mysle ze to juz duzy plus

portia
23-10-06, 14:17
Pracujesz dla M$, że takie bzdury wypisujesz?
Ja mam oryginała, a w pracy mam trochę kompów z XP PRO oem/box. Jeśli na oemie zmieniasz to jasne - po jakimś czasie zostaje ci tylko callcenter M$. Jeśli masz jednak boxa, to masz to w dupie i instalujesz ile chcesz i gdzie chcesz - zawsze uaktywni się przez neta. Natomiast vista w ersji BOX pozwala na JEDNOKROTNĄ zmianę platformy bez konieczności dzwonienia. Jak dla mnie, to jest to złodziejstwo w biały dzień.
Dla czego wg Ciebie najbardziej liczący się producenci antyvirów/firewalli złożyli protest do chyba Komisji Europejskiej w sprawie jądra Visty? Czyżby dla tego, że lubią się czepiać, a może dla tego, że bez dostępu do jądra nie są w stanie napisać softu
potrafiącego walczyć z rootkitami i innymi bardzo zaawansowanymi programami szkodliwymi? Twój F-prot jest po prostu tak cienki, że aż działa,a działa bo, sprawdza tylko to co jest widoczne gołym okiem, na przysłowiowego "chama". Ale takie działanie jest tak skuteczne jak strzelanie z procy do Sama Fishera.
Co do gier to one będą działały tak zawsze, właśnie "dzięki" DX10 i viście. O granie nie boję się - do tej pory wychodzą gry obsługujące dx8, a gdy 10 będzie minimum, to po Viście będę miał takie wspomnienia, jak po 98se w chwili obecnej. Poza tym takie działanie może się zemścić - ludzie oleją M$ i kupią PSX.
Co do sterów - każdy windows obsługiwał jakąś tam pulę urządzeń, aczkolwiek sterowniki od M$ były tak nędzne,że i tak trzeba było wgrywać te od producenta - nawet te nie posiadające (użal się Boże) certyfikatu M$ bardziej pasowały dla wingrozy i sprzętu. Odkąd Soundblaster16 stał się jakimś tam standardem to windy zawsze go obsługiwały, teraz vista umie obsłużyć AC'97 i być może Azalię - co z tego? Czy to jakaś rewolucja?

switas
24-10-06, 11:20
Wielbiciel jedynego slusznego antywirusa jestes i tyle Ci powiemm. Zostan przy tym swoimm smiesznym NODzie czy jak to tam bylo :P

Simmek
24-10-06, 11:56
boze ja do dzis sie boje XP :( z tymi chujowymi aktualizacjami przez neta i sprawdzaniem co wlozylem w blachy...

portia
24-10-06, 12:36
a kto Ci każe cokolwiek wysyłać do M$ i cokolwiek od nich pobierać?
PeerGuardian 2, XPantispy, Autopather i ognia :D

Simmek
24-10-06, 12:40
a kto Ci każe cokolwiek wysyłać do M$ i cokolwiek od nich pobierać?
PeerGuardian 2, XPantispy, Autopather i ognia :D

i jeszcze kilka i braknie ram do uruchomienia :))) :))) :)))

Papla
24-10-06, 12:53
kurcze... jak ja sie podniecalem Vista jakies 2? 2+ lata temu
oficjalny pre-release, oryginalny dysk...
no i godzine pozniej przestalem sie podniecac.. i jakos tak mi zostalo

Symantec 10 i tyle

portia
24-10-06, 13:48
i jeszcze kilka i braknie ram do uruchomienia :))) :))) :)))
masz tylko 32 Mega?
z tych 3 tylko PG2 "wisi" w operacyjnej, autopatcher - to poprawki Microsoftu do pobrania w jednym pliku ze strony niemicrosoftowej z pominięciem WGA, a XPantispy odpalasz raz zaznaczasz opcje i wywalasz

Enemigo
24-10-06, 17:40
Fakt simmek musisz zainwestowac w druga kostke 32 mb ramu

http://allegro.pl/item134304485_pamieci_32_mb_sdram_gwarancja.html


odpusc sobie paczke fajek i zakup sobie 32 mb :D

Simmek
24-10-06, 18:53
Fakt simmek musisz zainwestowac w druga kostke 32 mb ramu

http://allegro.pl/item134304485_pamieci_32_mb_sdram_gwarancja.html


odpusc sobie paczke fajek i zakup sobie 32 mb :D

mam 512 :)

Enemigo
24-10-06, 19:45
mam 512 :)

No to zero problemu powinno byc z odpaleniem jednoczesnie powyzszych trzech aplikacji :)

Papla
26-10-06, 02:31
... nie w viscie...

Simmek
26-10-06, 09:08
... nie w viscie...

zreszta vista to w lewo, a ja komuchnie jestem... ;)

Enemigo
26-10-06, 15:42
... nie w viscie...

Pisalismy o xp przeciez :124:

switas
29-10-06, 01:43
... nie w viscie...

a dlaczego nie ?

portia
09-01-07, 09:21
Brytyjskimi internautami wstrząsnęła wiadomość, że ceny najnowszego systemu Microsoftu - Windows Vista - będą dla nich nawet o 90 proc. wyższe, niż dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Porównanie amerykańskiej i brytyjskiej wersji strony największego sklepu internetowego świata Amazon, doprowadziło do prawdziwej burzy na stronach popularnego serwisu Hexus.net. Okazało się bowiem, że system Windows Vista jest w brytyjskim cenniku znacznie droższy, niż w amerykańskim. Dla przykładu, wersja Vista Ultimate w przedsprzedaży wyceniona została na 369,99 funtów podczas gdy Amerykanie zamówić ją mogli już za 379 dolarów. Według piątkowego kursu wymiany wyspiarze zapłaciliby więc o około 90 proc. więcej niż mieszkańcy USA.

Co ciekawe, przedstawiciele Microsoftu nie zaprzeczyli doniesieniom serwisu. W odpowiedzi na pytania Hexus.net, Steve Dunn, Dyrektor Finansowy giganta z Redmond podkreślił jedynie, że: "na cenę produktów Microsoftu wpływają także inne czynniki takie jak koszty transportu i dostaw, marketingu czy tłumaczenia na różne języki. Dodatkowo skala sprzedaży w Stanach Zjednoczonych także może wpłynąć na różnicę w cenie [w stosunku do wersji europejskich- przyp.red.]". Przedstawiciele Microsoftu podkreślili też, że ceny podane na Amazon nie są oficjalnymi cenami sugerowanymi przez producenta. Co ciekawe, wkrótce po ujawnieniu sprawy z brytyjskiej strony sklepu Vista zniknęła.

Przeglądając fora internetowe szybko można dojść do wniosku, że wielu Brytyjczyków zastanawia się nad zamówieniem systemu w USA - nawet po doliczeniu podatku cena będzie znacznie mniejsza niż w Wielkiej Brytanii.

Nas, bardziej niż rynek brytyjski, interesuje sytuacja w Polsce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pudełkowa wersja Windows Vista Ultimate może kosztować nawet około 1900 złotych. W przeliczeniu (wg. kursu NBP 8.01.2007) to aż 637 dolarów lub prawie 330 funtów. Oczywiście, ceny wersji OEM będą znacznie niższe - wciąż jednak wspomniana wersja Ultimate może kosztować około 1270 złotych (czyli 220 funtów). Pozostaje mieć nadzieję, że te informacje nie sprawdzą się albo Microsoft (lub dystrybutorzy) zaproponuje naprawdę ciekawe promocje lub rabaty.

portia
09-01-07, 10:42
REKLAMA :)
http://video.google.com/videoplay?docid=-2992183880068262304

Papla
09-01-07, 11:21
aha.. jakby co, najwiekszy network na poludniowej polkuli nie przejdzie na viste, przynajmniej nie od razu

okazuje sie, ze z punktu widzenia biznesu i adminstracji, vista praktycznie nie daje niczego dodatkowego, co usprawiedliwiloby wydanie kilkuset dolarow/PC

Simmek
09-01-07, 12:19
aha.. jakby co, najwiekszy network na poludniowej polkuli nie przejdzie na viste, przynajmniej nie od razu

okazuje sie, ze z punktu widzenia biznesu i adminstracji, vista praktycznie nie daje niczego dodatkowego, co usprawiedliwiloby wydanie kilkuset dolarow/PC

Tak szczeze to niewiele daje, nawet do 98 jako PC

poza tym MS przyswyczail ze dopiero 3 wersja bedzie bezpieczna/stabilna, poza tym czesto jeszcze sprzety czeba wymieniac bedzie...

bind
09-01-07, 12:48
VISTA - Viruses Intruders Spyware Trojans Adware no i koszty utrzymania = nie dziekuje ;)

portia
23-01-07, 08:12
http://ipsec.pl/podpis/peter-gutmann-drm-obciaza-viste.html