PDA

Zobacz pełną wersję : [RTV] Tanie nonamy z Chin czy sprawdzone fimry?



STERN
23-10-05, 14:53
To jest wielki dylemat, w takich "niby" tanich sklepach typu Media Markt są zarówno firmy stare i sprawdzone takie jak Philips czy Sony ale jest tez kupa nonamów z chin czy tajwanu.
Czy kupowac np. kino domowe sony czy 2 razy tanszą chine wiedząc ze slyszenia ze ta china sie nie psuje a odtwarza te same formaty co sony? Moim zdaniem w takich sprzetach jak odtwarzacze dvd, mp3 playery czy akcesoria a nawet telewizory mozna spokojnie kupowac chiny.

DZIADZIA
23-10-05, 15:07
To jest wielki dylemat, w takich "niby" tanich sklepach typu Media Markt są zarówno firmy stare i sprawdzone takie jak Philips czy Sony ale jest tez kupa nonamów z chin czy tajwanu.
Czy kupowac np. kino domowe sony czy 2 razy tanszą chine wiedząc ze slyszenia ze ta china sie nie psuje a odtwarza te same formaty co sony? Moim zdaniem w takich sprzetach jak odtwarzacze dvd, mp3 playery czy akcesoria a nawet telewizory mozna spokojnie kupowac chiny.
Ja musiałem - z braku kasy - do siebie do pokoju, żeby grać na Xboxie - kupić cos super taniego. Padło na 14" Provision za bodajże 350 zila, od pół roku sprawuje się wporządku, więc narazie uważam że masz racje

araj
23-10-05, 15:32
stern, zawsze ,jak chodzi o np. dvd ---SONY, wierz mi, kupiłem wiele tanich, po kilku dniach oddawałem i w koncu kupiłem tez tani(z divix)...dla dzieci.....no i jajca, filmy przeskakuja, głos nieraz idzie wolniej niz wideo(powaznie),pokazują sie kwadraciki(jak w niedostrojonej antenie od cyfry+), a to dlatego,że płyta jest nieorginalna lub troszke zarysowana, z sonym(kupiłem ostatnio, bo starego sam załatwiłem:))nie ma żadnych problemów, nic,nawet divx idzie pięknie(mimo,że uzywam nieczesto)...dvp ns32, do tego jakiś amplifier, kolumny-ok 2,5 tyś wszystko i masz CACY, a nie,ze kupisz fajansik, komplet za 1400 zł i jak pójdziesz do kumpla, co ma normalne cos i sie załamiesz

STERN
23-10-05, 16:02
stern, zawsze ,jak chodzi o np. dvd ---SONY, wierz mi, kupiłem wiele tanich, po kilku dniach oddawałem i w koncu kupiłem tez tani(z divix)...dla dzieci.....no i jajca, filmy przeskakuja, głos nieraz idzie wolniej niz wideo(powaznie),pokazują sie kwadraciki(jak w niedostrojonej antenie od cyfry+), a to dlatego,że płyta jest nieorginalna lub troszke zarysowana, z sonym(kupiłem ostatnio, bo starego sam załatwiłem:))nie ma żadnych problemów, nic,nawet divx idzie pięknie(mimo,że uzywam nieczesto)...dvp ns32, do tego jakiś amplifier, kolumny-ok 2,5 tyś wszystko i masz CACY, a nie,ze kupisz fajansik, komplet za 1400 zł i jak pójdziesz do kumpla, co ma normalne cos i sie załamiesz

no wlasnie to jest to ryzyko zwiazane z chinami, ze kupujesz troche kota w worku. widzialem ostatnio w media telewizor 29 cali za 800 zl jakis noname a przy nim taki sam soniac, to widac bylo roznice w obrazie, jak sie popatrzylo na tego pierwszego to az oczy bolały :)
Ale np. mniej zaawansowane technologie typu mp3 playery to moim zdaniem warto tanie kupowac bo np. taki ipod ma tylko 4gb a kosztuje drogo a taki noname czy nawet creative zen ma 20 gb a jest niewiele drozszy albo w podobnej cenie.

araj
23-10-05, 16:06
kolezka kupił philipsa, takiego biednego i nie czytał mu wszystkich albumów z cd mp3, tzn nie widział ich w ogóle, ale sie brechałem, wsadzam do sonacza-są, a u niego 70 % widać

Simmek
23-10-05, 16:26
Prawda jest taka ze i tak prawie wszystko robia w chinach :) To taki zart troszke...
Mysle ze trzeba wiedziec co sue chce kupic, ja mam Monitor Hansol na przyklad 17 i nigdy sony ani IIyama nie robilo monitorow o takich parametrach za taka cene i jak na 3 letni monitor to sprawuje sie rewelacyjnie.
Co do DVD araj ma racje sony robi to jakos rewelacyjnie te napedy do plyt i lasery nic sie nie psuje i wsio dziala...
Jak bys potrafil okreslic sprzedawcy co "ma miec" dokladnie Twoj TV to pewnie i tak by sie skonczylo na jakims Panasoniku za majatek, a ze niekturzy porownuja TV jedynie po wielkosci przekatnej to juz inna bajka

A juz zupelnie co innego ze za rok Twoj sprzet bedzie zabytkowy :)

Moj wzmacniacz ma 27 lat /1978/ i nic sie nigdy nie zepsulo, nazywa sie harman/kardon :) i co roku juz jest drozszy...

STERN
23-10-05, 16:31
Co do DVD araj ma racje sony robi to jakos rewelacyjnie te napedy do plyt i lasery nic sie nie psuje i wsio dziala...

czyli jak kupowac kino domowe to tylko sony? A co sadzicie o dvd recorder philipsa z twardym dyskiem? To jest chyba niezly wypas

Dark Tidus
23-10-05, 19:39
ja chin nie kupuje, wszystko w domu mam "jakiejs" firmy i trzyma dlugo... hitem sa odtwarzacze mp3 w ktorych sie nie da przelaczyc normalnie piosenki na nastepna tylko po nacisnieciu klawisza wybiera sie losowo... fajny widok jak kumpel szukal jakiejs piosenki :)

DZIADZIA
23-10-05, 20:13
ja chin nie kupuje, wszystko w domu mam "jakiejs" firmy i trzyma dlugo... hitem sa odtwarzacze mp3 w ktorych sie nie da przelaczyc normalnie piosenki na nastepna tylko po nacisnieciu klawisza wybiera sie losowo... fajny widok jak kumpel szukal jakiejs piosenki :)Słyszałem też ze są telewizory z pilotem który ma 1 guzik i robi losową opcje, np: podgłaśnia, zmniejsza kontrast, mute, 2 kanały wstecz, wyłącz , kanał do przodu,

Simmek
23-10-05, 21:06
ja chin nie kupuje, wszystko w domu mam "jakiejs" firmy i trzyma dlugo... hitem sa odtwarzacze mp3 w ktorych sie nie da przelaczyc normalnie piosenki na nastepna tylko po nacisnieciu klawisza wybiera sie losowo... fajny widok jak kumpel szukal jakiejs piosenki :)Słyszałem też ze są telewizory z pilotem który ma 1 guzik i robi losową opcje, np: podgłaśnia, zmniejsza kontrast, mute, 2 kanały wstecz, wyłącz , kanał do przodu,

ten myk tez slyszalem, znajomy zawiozl pilot do serwisu i mu powiedzieli ze gwarancja manipulatora nie obejmuje i za jedyne 100 zl musi kupic nowy :), a ch.uj z tym ze tv mial niecaly tydzien...

Vito Andolini
24-10-05, 11:40
odtwarzacz mp3 mam 1gb nortex nieznana marka ale chodzi opd roku i jest ok
a co do czytnikow video popieram kolegow , tylko Sony , ewentualnie philips(pierwszy wymyslil CD) :)

Miekki
24-10-05, 15:05
Chiny chujnia

Enemigo
24-10-05, 17:23
Chiny chujnia

Zaloze sie ze 95% twoich ciuchow jest stamtad i 95% sprzetu RTV


Co do tematu: sadze ze jezeli chodzi o jakis drozszy sprzet (TV, DVD, HIFI) - bez 2 zdan sprzet renomowanych firm, jesli chodzi o takie "drobiazgi" typu: mp3 playery, to w sumie nie wiem, mialem stycznosc z kilkoma tanszymi mp3 (200-300) i nie uwazam zeby byly gorsze od produktow creativa (ktore sa o okolo 30% drozsze) jednak przy Iriverach lub Iaudio roznica jest duzo duzo wieksza, ale najpierw trzeba sobie odpowiedziec na pytanie: "CZEGO OCZEKUJE OD SPRZETU"

Miekki
25-10-05, 10:14
Chiny chujnia

Zaloze sie ze 95% twoich ciuchow jest stamtad i 95% sprzetu RTV


Co do tematu: sadze ze jezeli chodzi o jakis drozszy sprzet (TV, DVD, HIFI) - bez 2 zdan sprzet renomowanych firm, jesli chodzi o takie "drobiazgi" typu: mp3 playery, to w sumie nie wiem, mialem stycznosc z kilkoma tanszymi mp3 (200-300) i nie uwazam zeby byly gorsze od produktow creativa (ktore sa o okolo 30% drozsze) jednak przy Iriverach lub Iaudio roznica jest duzo duzo wieksza, ale najpierw trzeba sobie odpowiedziec na pytanie: "CZEGO OCZEKUJE OD SPRZETU"
przecież nie napisałem, że nie mam chińskich artykułów, a tylko napisałem, że są chujowe ... :10:

Enemigo
25-10-05, 20:05
Chiny chujnia

Zaloze sie ze 95% twoich ciuchow jest stamtad i 95% sprzetu RTV


Co do tematu: sadze ze jezeli chodzi o jakis drozszy sprzet (TV, DVD, HIFI) - bez 2 zdan sprzet renomowanych firm, jesli chodzi o takie "drobiazgi" typu: mp3 playery, to w sumie nie wiem, mialem stycznosc z kilkoma tanszymi mp3 (200-300) i nie uwazam zeby byly gorsze od produktow creativa (ktore sa o okolo 30% drozsze) jednak przy Iriverach lub Iaudio roznica jest duzo duzo wieksza, ale najpierw trzeba sobie odpowiedziec na pytanie: "CZEGO OCZEKUJE OD SPRZETU"
przecież nie napisałem, że nie mam chińskich artykułów, a tylko napisałem, że są chujowe ... :10:

Wiem co napisales, ale generalizowanie ze chinskie artykuly sa chujowe jest chujowym generalizowaniem :10:

Simmek
25-10-05, 20:11
Wiem co napisales, ale generalizowanie ze chinskie artykuly sa chujowe jest chujowym generalizowaniem :10:

Masz racje wlasnie zmienialem koszulke FRUITKE i pisze ze chinska, a ma juz z piec lat :), co jak co ale koszulki robia niezle, jesli sa firmowe :)

stasek9
23-11-05, 04:07
Nie do konca sie zgodze z Waszymi opiniami. Faktem jest ze naprawde tani odtwarzacz DVD to kiepski zakup, ale polecam Player DVD Manta. Sam zanim kupilem sprawdzalem na kilkunastu forach i zbierał same pozytywy i taki wlasnie kupilem na 250 filmow ktore mam w kolekcji nie odtworzyl mi tylko Jednego Odtwarza prawie wszystkie kodeki divx, xvid..... i wiele innych. Natomiast kino domowe to zupelnie inna bajka. Musi byc dobrej firmy i najlepiej by wzmacniacz i amplituner byl osobno i oczywiscie moc muzyczna urzadzenia tez musi byc odpowiednia
:cool:

Papla
23-11-05, 14:04
nie kapuje... przekonalem sie, i juz nie raz, ze najtansze DVD sa najlepsze, odtwarzaja wszystko bez problemu, lepiej niz sony/panasonic.
widocznie juz tak u mnie jest