PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie odnosnie kulturystyki



Kamich
05-10-06, 19:40
podczas treningu obreczy barkowych (wyciskanie sztangielek do gory siedzac) przy 3 ostatniej serii zabolalo mnie w plecach, ale do konkretow - chcialbym jeszcze urosnac, i nie wiem czy taki bol plecow moze byc jakims ostrzezeniem zebym sie nie nadwyrezal bo np. stane w miejscu z rosnieciem?

dzieki z gory za odpowiedz

stern
05-10-06, 19:47
Wydaje mi sie ze przez nadwyrezanie sie na silowni nie da sie stanąc w rosnieciu.

Bierz mniejsze ciezary i rob tez cwiczenia na kregoslup, utrzymuj prostą postawę. Albo tez sie przebadaj u ortopedy...

To na razie moje rady ale poczekaj na lepszych speców :)

MaT
05-10-06, 21:17
Ból pleców jest częstą dolegliwością osób ćwiczących i jest to praktycznie chleb powszedni. Nie znaczy to jednak, że należy go bagatelizować. Musisz nauczyć się rozpoznawać typ odczuwanego bólu. Czy jest to ból mięśni spowodowany treningiem, czy też kości i stawów nadwyrężonych przez złą technikę wykonywanych ćwiczeń lub zły dobór obciążenia. Jeżeli po treningu nadal będziesz odczuwał ból kręgosłupa, stawów czy też ścięgien zaprzestań treningów i zrób parę dni przerwy. Możesz zacząć stosować specjale maści i balsamy w celu lepszej regeneracji lub ewentualnie możesz zakupić glukozamine. Jest to preparat wzmacniający stawy i kości, oraz pamaga w regeneracji.

......a tak na marginesie to ile ty masz lat?
Pamiętaj, że jeżeli jesteś w okresie wzrostu lub tuż po, to musisz bardzo uważać na odpowiedni dobór obciążenie i prawidłową technikę ćwiczeń. Uważaj na ćwiczenia takiej jak, martwy ciąg, wyciskanie w pozycji siedzącej na barki i inne ćwiczenia w pozycji stojącej, które bezpośrednio oddziaływają na kręgosłup.



Ps.
Pamiętaj małymi krokami do przodu. - Nic na siłę ;)

pepek
05-10-06, 21:18
a ile masz wzrosu ?

Kamich
05-10-06, 21:44
Ból pleców jest częstą dolegliwością osób ćwiczących i jest to praktycznie chleb powszedni. Nie znaczy to jednak, że należy go bagatelizować. Musisz nauczyć się rozpoznawać typ odczuwanego bólu. Czy jest to ból mięśni spowodowany treningiem, czy też kości i stawów nadwyrężonych przez złą technikę wykonywanych ćwiczeń lub zły dobór obciążenia. Jeżeli po treningu nadal będziesz odczuwał ból kręgosłupa, stawów czy też ścięgien zaprzestań treningów i zrób parę dni przerwy. Możesz zacząć stosować specjale maści i balsamy w celu lepszej regeneracji lub ewentualnie możesz zakupić glukozamine. Jest to preparat wzmacniający stawy i kości, oraz pamaga w regeneracji.

......a tak na marginesie to ile ty masz lat?
Pamiętaj, że jeżeli jesteś w okresie wzrostu lub tuż po, to musisz bardzo uważać na odpowiedni dobór obciążenie i prawidłową technikę ćwiczeń. Uważaj na ćwiczenia takiej jak, martwy ciąg, wyciskanie w pozycji siedzącej na barki i inne ćwiczenia w pozycji stojącej, które bezpośrednio oddziaływają na kręgosłup.



Ps.
Pamiętaj małymi krokami do przodu. - Nic na siłę ;)

mam 16 lat, i wg mnie to bol nadwyrezenia, ale moge sie mylic :)


a ile masz wzrostu ?
180 z czyms


Wydaje mi sie ze przez nadwyrezanie sie na silowni nie da sie stanąc w rosnieciu.

Bierz mniejsze ciezary i rob tez cwiczenia na kregoslup, utrzymuj prostą postawę. Albo tez sie przebadaj u ortopedy...

To na razie moje rady ale poczekaj na lepszych speców :)

hehe nie przeczytalem nic nowego ale tak czy tak dzieki za odpowiedz ;)

6 biegowy
05-10-06, 21:52
cwiczenia plecow (szczegolnie te ze sztanglami) maja tendencje do nadwyrezania stawow,nerwow i gornej struktury ciala,tak jak napisal MAT musisz wiedziec co robisz bo moze sobie zrobic krzywde.
Problemem jest zwykle ciezar polaczony z nieodpowiednia taktyka.

MaT
05-10-06, 22:15
hehe nie przeczytalem nic nowego ale tak czy tak dzieki za odpowiedz ;)
Bo nic nowego nie da się w tym temacie napisać.

Nikt Ci nie powie, czy jeszcze urośniesz, czy też nie.

No teoretycznie można to sprawdzić, robiąc specjalistyczne badania miednicy i nadgarstka. No, ale to tylko będą spekulacje. Wszystko zależy od genetyki, jak masz urosnąć to urośniesz i tyle!

Nie ma się co przejmować.

....w sumie kiedyś też się tym martwiłem :D, ale z wiekiem, no i ze wzrostem mi przeszło :)

Kamich
05-10-06, 22:22
Bo nic nowego nie da się w tym temacie napisać.

Nikt Ci nie powie, czy jeszcze urośniesz, czy też nie.

No teoretycznie można to sprawdzić, robiąc specjalistyczne badania miednicy i nadgarstka. No, ale to tylko będą spekulacje. Wszystko zależy od genetyki, jak masz urosnąć to urośniesz i tyle!

Nie ma się co przejmować.

....w sumie kiedyś też się tym martwiłem :D, ale z wiekiem, no i ze wzrostem mi przeszło :)

to co zacytowales to do sterna :)

pierwsza odp. do ciebie, druga do pepka trzecia do sterna :)


cwiczenia plecow (szczegolnie te ze sztanglami) maja tendencje do nadwyrezania stawow,nerwow i gornej struktury ciala,tak jak napisal MAT musisz wiedziec co robisz bo moze sobie zrobic krzywde.
Problemem jest zwykle ciezar polaczony z nieodpowiednia taktyka.


skadnikad wiem ;)

De Viant
28-11-06, 00:06
Ja też mam podobny problem przy wyciskaniu nad głowę - boli jakby ktoś wbijał rozrzażoną igłę między kręgosłupem a prawą łopatką. A to z powodu 2 poluzowanych dysków. Jak masz ten sam problem - zapomnij o wyciskaniu nad głowę przysiadach i martwych ciągach, chyba że chcesz w wieku 20 lat mieć operowany kręgosłup.

A pakerka w tym wieku jakoś nie zahamowała mi wzrostu, więc nie pękaj :)