PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta windows i sprawa licencji



stern
02-10-06, 01:20
Porysowala mi sie plytaka z oryginalnym windowsem i nie zrobilem kopii zadnej. Ehh i co ja mam teraz zrobic, sciagac pirata? Jesli chodzi o piraty to w gre wchodzi typlko xp, a jeli xp to tylko sie nadaje wersja sp2 professional Corporate czyli dla przedsiebiorstw bez aktywacji. No ale juz mialem raz takiego i działal tak sobie, moza jakiegos wadliwego sciagnalem, nie wiem.

A tak z ciekawosci sie zapytam, czy w sklepie wersja xp home BOX to ja mozna instalowac X razy ale tylko na 1 kompie? Czy moge ją miec jednoczesnie na kilku kompach? Bo wersja OEM to juz totalne zlodziejstwo (tylko na 1 kompie i do tego przypisany do konkretnej plyty głowniej)

Co byscie mi radzili na uszkodzona plytke xp home oem? seriala mam, tylko jest porysowana (jedna dosc spora rysa).

Simmek
02-10-06, 01:26
Porysowala mi sie plytaka z oryginalnym windowsem i nie zrobilem kopii zadnej. Ehh i co ja mam teraz zrobic, sciagac pirata? Jesli chodzi o piraty to w gre wchodzi typlko xp, a jeli xp to tylko sie nadaje wersja sp2 professional Corporate czyli dla przedsiebiorstw bez aktywacji. No ale juz mialem raz takiego i działal tak sobie, moza jakiegos wadliwego sciagnalem, nie wiem.

A tak z ciekawosci sie zapytam, czy w sklepie wersja xp home BOX to ja mozna instalowac X razy ale tylko na 1 kompie? Czy moge ją miec jednoczesnie na kilku kompach? Bo wersja OEM to juz totalne zlodziejstwo (tylko na 1 kompie i do tego przypisany do konkretnej plyty głowniej)

Co byscie mi radzili na uszkodzona plytke xp home oem? seriala mam, tylko jest porysowana (jedna dosc spora rysa).



pasta drobnoscierna, serio...

stern
02-10-06, 01:30
pasta drobnoscierna, serio...

czy mozesz choc raz odpowiedziec przynajmniej w dwóch zdaniach i w miare sensownie? Czy znowu sie wygłupiasz?

Simmek
02-10-06, 01:41
czy mozesz choc raz odpowiedziec przynajmniej w dwóch zdaniach i w miare sensownie? Czy znowu sie wygłupiasz?

Pasta drobnoscierna lub plyn do czyszczenia zeppterow, lub cokolwiek co tak dziala, i zetrzyc ryse z oryginalu zejdzie potem obraz zrobisz...

stern
02-10-06, 01:44
a no wlasnie bo nie moge w ogole obrazu zrobic, nawet próbowalem zgrac te pliki co sa na plycie i pozniej to jakos nlite zrobic, ale nie da sie. Masz jakąs nazwe takiej pasty? gdzie to mozna kupic.

Simmek
02-10-06, 01:51
a no wlasnie bo nie moge w ogole obrazu zrobic, nawet próbowalem zgrac te pliki co sa na plycie i pozniej to jakos nlite zrobic, ale nie da sie. Masz jakąs nazwe takiej pasty? gdzie to mozna kupic.

w sklepie motoryzacyjnym...

stern
02-10-06, 02:16
no tak, wiedzialem ze jestes tylko simmkiem. Po co ja w ogole z toba dyskutuje, ehh poczekam na sayiko.

Simmek
02-10-06, 02:32
no tak, wiedzialem ze jestes tylko simmkiem. Po co ja w ogole z toba dyskutuje, ehh poczekam na sayiko.

Dziekuje Ci za glupote, moze bys zaczal od przeczytania licencji... :32:

efis
02-10-06, 08:17
a no wlasnie bo nie moge w ogole obrazu zrobic, nawet próbowalem zgrac te pliki co sa na plycie i pozniej to jakos nlite zrobic, ale nie da sie. Masz jakąs nazwe takiej pasty? gdzie to mozna kupic.

Np. (pierwsze z brzegu):

http://www.allegro.pl/item129094980_super_pasta_usuwa_rysy_z_plyt_dvd_cd _plays_od_ss.html

lub

http://www.allegro.pl/item129094996_vr_pasta_usuwa_rysy_z_plyt_dvd_cd_pl ays_od_ss.html

Jak widzisz drogo - może warto się zastanowić nad propozycją Simmek'a (dla bezpieczeństwa najpierw wypróbowałbym na innej płycie)

PS.
Zobaczcie co znalazłem na Allegro

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=5854791

stern
02-10-06, 08:30
Dzieki efis. Co do tej sukni muchy to slyszalem juz o tym :) Heh a ile ludzi chce kupic

Simmek
02-10-06, 09:11
Np. (pierwsze z brzegu):



Jak widzisz drogo - może warto się zastanowić nad propozycją Simmek'a (dla bezpieczeństwa najpierw wypróbowałbym na innej płycie)


To mi sie zawsze odobalo, ta sama zawartosc a cena w chuj z kosmosu...

Stern my sie dobrze zrozumielismy rysa jest na spodniej stronie plyty?

Jesli tak wodny papier scierny, w sklepie modelarskim najnardziej maloziarnisty 900 - 1200 i drlikatnie w poprzek rysy... co jakis czas przetrzyj ludwikiem /plyn do mycia naczyn/ i sprawdz czy Ci zgra na najmniejszej predkosci odczytu...

Tak robie Audio, czasem nawet nie widac...

stern
02-10-06, 09:12
Stern my sie dobrze zrozumielismy rysa jest na spodniej stronie plyty?


TAK

SaiykoPat
02-10-06, 15:54
dokladnie papier scierny jak najcienszy a potem moze byc pasta polerska, obie rzeczy kupisz w kazdym obi/leroyu/castoramie itd

portia
02-10-06, 17:23
szoruj od środka do zewnątrz (wpoprzek ścieżek - nigdy wzdłuż) - nawet jeśli porysujesz to korekta da sobie radę
boxa możesz mieć tylko na 1 kompie - jednak możesz instalować ją na dowolnej maszynie
płyta zawsze się może spalić - ale NA GWARANCJI i gdyby się pani/pan pytał to dostałeś nową ze sklepu
płacisz za licencję, nie za nośnik - przegraj od kogoś - kto ci udowodni, że zgrałeś od kumpla a nie od siebie
corporate SP/2 chodzi normalnie
do polerowania świetna jest pasta Brasso (allegro, ebay)

stern
02-10-06, 17:33
Dzieki portia