PDA

Zobacz pełną wersję : przepisy Małgorzaty



Małgorzata
30-09-05, 22:30
pare fajnych przepisów które poznałam w Danii

Małgorzata
30-09-05, 22:33
marchewkowe :lol:

Małgorzata
30-09-05, 22:34
bo mieszkasz w danii to ciasto dunskie?nie ,to typowe ciasto dunskie czesto jest pieczone na festyny i duze imprezy ,smaczne

araj
30-09-05, 22:35
bo mieszkasz w danii to ciasto dunskie?nie, ale oni maja tez kilka zajebistych....ale jak Małgorzata zrobiła tu karpatke, to wszyscy sie ślinili

Małgorzata
30-09-05, 22:35
i zielone ciasto :!:

Małgorzata
30-09-05, 22:37
ostatnio w pracy robie takie ,:szybkie w wykonaniu

Małgorzata
30-09-05, 22:39
ach ,to są podwójne porcje ,jeżeli ktos chce na domową blache przepis to wszystko na pół

Selena
04-10-05, 17:24
Wiesz Malgosiu jak zobaczylam to "ciasto dunskie" to myslalam iz jest to "ciasto marzenie "(dromme kage).Bo na pierwszy rzut oka bardzo przypomina.
Tyle,ze do niego nie dodaje sie orzechow,ani platkow owsianych.
Powiem Ci,ze nigdy tego dunskiego ciasta nie jadlam,a widzisz chociaz tyle lat tu mieszkam to mozesz mnie jednak jeszcze wieloma potrawami zadziwic :)

Shandor
04-10-05, 18:42
Wiesz Malgosiu jak zobaczylam to "ciasto dunskie" to myslalam iz jest to "ciasto marzenie "(dromme kage).Bo na pierwszy rzut oka bardzo przypomina.
Tyle,ze do niego nie dodaje sie orzechow,ani platkow owsianych.
Powiem Ci,ze nigdy tego dunskiego ciasta nie jadlam,a widzisz chociaz tyle lat tu mieszkam to mozesz mnie jednak jeszcze wieloma potrawami zadziwic :)

a nie mówiłam? to czarodziejka :wink:

switas
04-10-05, 19:10
fuj te ciasta, choc te ostatnie moze byc jak dla mnie (bez obrazy, ale wole torty - i to takie normalne, co to w polsce sie na urodziny dostaje, bo w szwecji bylem na urodzinach i mieli tort krewetkowy - paskudztwo totalne, musialem cala impreze :P

ełe piotruś
04-10-05, 20:45
lubie eklerki macie przepisa?

Małgorzata
04-10-05, 23:20
lubie eklerki macie przepisa?co to za filozofia ,zrób ciasto parzone ,mozesz zrobic z przepisu z pudełka na karpatke(np. firmy "delekta") krem z "delekty " lub sam zrób krem z budyniu i masła .nadziej eklerki i pomaluj czekolada ,i zapros kolegów na kawke i eklerki,

STERN
04-10-05, 23:21
same ciasta...a jest jakies miesne pyszne dunskie danie?

Małgorzata
04-10-05, 23:22
Wiesz Malgosiu jak zobaczylam to "ciasto dunskie" to myslalam iz jest to "ciasto marzenie "(dromme kage).Bo na pierwszy rzut oka bardzo przypomina.
Tyle,ze do niego nie dodaje sie orzechow,ani platkow owsianych.
Powiem Ci,ze nigdy tego dunskiego ciasta nie jadlam,a widzisz chociaz tyle lat tu mieszkam to mozesz mnie jednak jeszcze wieloma potrawami zadziwic :)dziwne ,bo na kazdym festynie ,czy jak jest "otwarte noca " sa wystawione stoły z kawa i tym ciastem ,ide do szkoły na zebranie podaja to ciasto idziemy na urodziny podaja to ciasto ,
a wiec zapraszam Ciebie na duńskie ciasto :92:

Małgorzata
04-10-05, 23:31
same ciasta...a jest jakies miesne pyszne dunskie danie?oj ,jest tego duzo ,np taka pieczen ,czesty obiad tutaj ,ja tez nie raz robie ,tez jest to danie swiateczne na wigilie ,podaje sie ze słodkimi ziemniaczkami ,i słodką kwasną czerwona kapusta

STERN
04-10-05, 23:41
a w sklepach w Danii jak jest z zaopatrzeniem? Mozna kupic jeszcze swieze mieso bez chemii?

Małgorzata
05-10-05, 00:23
a skąd wiesz jakie ty kupujesz?

STERN
05-10-05, 00:29
:? dobra juz sie nie bede o nic pytał

araj
05-10-05, 00:31
:? dobra juz sie nie bede o nic pytałona żartuje...ja sie nie znam i nie chodze na zakupy, ale miesko Małgorzata jak kupi i zrobi to takie fajowe :lizol:

Małgorzata
05-10-05, 00:32
:? dobra juz sie nie bede o nic pytałdlaczego ? poprostu teraz wszystko jest nasycone chemia ,w Polsce tez juz niestety .

STERN
05-10-05, 00:36
:? dobra juz sie nie bede o nic pytałdlaczego ? poprostu teraz wszystko jest nasycone chemia ,w Polsce tez juz niestety .

chodzilo mi czy wszystko pakuja w folie, w puszki tak jak np w nieczech, w anglii gdzie mozna kupic kielbase co ma roczny okres waznosci, w polsce co jak co ale jeszcze nie ma czegos takiego.

Selena
05-10-05, 14:40
Wiesz Malgosiu jak zobaczylam to "ciasto dunskie" to myslalam iz jest to "ciasto marzenie "(dromme kage).Bo na pierwszy rzut oka bardzo przypomina.
Tyle,ze do niego nie dodaje sie orzechow,ani platkow owsianych.
Powiem Ci,ze nigdy tego dunskiego ciasta nie jadlam,a widzisz chociaz tyle lat tu mieszkam to mozesz mnie jednak jeszcze wieloma potrawami zadziwic :)dziwne ,bo na kazdym festynie ,czy jak jest "otwarte noca " sa wystawione stoły z kawa i tym ciastem ,ide do szkoły na zebranie podaja to ciasto idziemy na urodziny podaja to ciasto ,
a wiec zapraszam Ciebie na duńskie ciasto :92:
Dziekuje za zaproszenie i napewno kiedys skorzystam z niego.Slowo honoru nie jadlam tego ciasta,tak jak pisalam wczesniej przypomina mi ono dromme kage.Byc moze,ze to jest ono tyle,ze masz inny przepis w ktorym dodajesz orzechy i platki owsiane.

Małgorzata
05-10-05, 22:34
Wiesz Malgosiu jak zobaczylam to "ciasto dunskie" to myslalam iz jest to "ciasto marzenie "(dromme kage).Bo na pierwszy rzut oka bardzo przypomina.
Tyle,ze do niego nie dodaje sie orzechow,ani platkow owsianych.
Powiem Ci,ze nigdy tego dunskiego ciasta nie jadlam,a widzisz chociaz tyle lat tu mieszkam to mozesz mnie jednak jeszcze wieloma potrawami zadziwic :)dziwne ,bo na kazdym festynie ,czy jak jest "otwarte noca " sa wystawione stoły z kawa i tym ciastem ,ide do szkoły na zebranie podaja to ciasto idziemy na urodziny podaja to ciasto ,
a wiec zapraszam Ciebie na duńskie ciasto :92:
Dziekuje za zaproszenie i napewno kiedys skorzystam z niego.Slowo honoru nie jadlam tego ciasta,tak jak pisalam wczesniej przypomina mi ono dromme kage.Byc moze,ze to jest ono tyle,ze masz inny przepis w ktorym dodajesz orzechy i platki owsiane.bo to jest drømme kage tylko ze w wersji ulepszonej ,i tak jak piszesz dodaje orzechy i płatki ,jest samczniejsze

Selena
06-10-05, 13:09
Trzeba bylo odrazu tak pisac.Tego ciasta nie sposob jest nie znac.Jest to jedno z moich ulubionych. :lizol:
Musze zrobic je wedlug Twojego przepisu.

Małgorzata
06-10-05, 22:47
Trzeba bylo odrazu tak pisac.Tego ciasta nie sposob jest nie znac.Jest to jedno z moich ulubionych. :lizol:
Musze zrobic je wedlug Twojego przepisu.koniecznie ,ja dostałam przepis od siostry i uważam ,że jest smaczne ,
Araj bardzo lubi :wink:

ełe piotruś
08-10-05, 19:02
lubie eklerki macie przepisa?co to za filozofia ,zrób ciasto parzone ,mozesz zrobic z przepisu z pudełka na karpatke(np. firmy "delekta") krem z "delekty " lub sam zrób krem z budyniu i masła .nadziej eklerki i pomaluj czekolada ,i zapros kolegów na kawke i eklerki,

thx hehe a moge koleżanki zaprosić?

DZIADZIA
08-10-05, 20:29
Jeśli chcecie zrobić karmel to trzeba kupić mleko skondensowane i bez otwieranie gotować godziną puszkę w garnku z wodą. potem zaczekać aż osytgnie i pucha karmelu za free

http://klub.chip.pl/gekon/emots_m/inwazja2.gif

ełe piotruś
08-10-05, 20:35
lub topić cukier na łyzecce:D

Małgorzata
08-10-05, 21:59
Jeśli chcecie zrobić karmel to trzeba kupić mleko skondensowane i bez otwieranie gotować godziną puszkę w garnku z wodą. potem zaczekać aż osytgnie i pucha karmelu za free

Obrazek (http://klub.chip.pl/gekon/emots_m/inwazja2.gif)to nie karmel a kajmak

sztetke
09-10-05, 11:37
to nie karmel a kajmak

dla mnie to krowka :) ,podobne cos jest do robienia piwa w domu (slod),szkoda ,ze z tego kajmaka nie mozna robic,bo slod strasznie drogi jest,puszka litrowa chyba z 50 zl kosztuje.