PDA

Zobacz pełną wersję : Urzadzanie kuchni-doradzcie



Nazwisko
16-09-06, 13:27
Jestem na etapie urzadzania kuchni, szafeczki , piecyki ,pułeczki , zlew ???
Wasze dobre rady za jakie gadrzety warto zapłacic a co sie zupełnie nie przydaje?
Jaka firme polecacie, a jakiej unikac [piecyk, zlew]
"...Bo ja to bym chciała kuchenke gazowo elektryczna wolnostojaca z blatem ze szkła hartowanego biała emaliowana ..." :) jak mi ktos taka znajdzie do 1500pln to nie wiem co :)

Simmek
16-09-06, 13:59
duza lodowke, zeby sie piwo miescilo, a kolo lodowki stolik na komputer koniecznie... :)

Shandor
16-09-06, 14:57
z tego co się orientowałam, to te z blatami ceramicznymi w wersji elektryczno gazowej na blacie są dość drogie a do tego przeważnie pod zabudowę, ja mam blat ceramiczny ale gazowy, czarny, przód jest taki ciemny metaliczny, półmat, fajnie wygląda :D ale zapłaciłam 1850 zł, lodówka, koniecznie z zamrażalnikiem na dole, wygodniejsza jest w użyciu, nie trzeba się zginać za często. Mi się podobają takie zaokrąglone z dużymi "klamkami" no i oczywiście metaliczne ciemne półmaty... ale kto co woli.

portia
16-09-06, 21:55
Lodówka co najmniej klasy A+ z powierzchnią z napylanego srebra (bakteriobójcza), jak największa, z zamrażalnikiem na dole i najlepiej NoFrost/FrostFree - z całą odpowiedzialnością polecam Electroluxa. Niestety nowe lodówki nie są już tak pojemne, jak ich starsze o nawet 5 lat odpowiedniki - wiem bo po 3 miesiącach szukania wymieniłem starego Electroluxa na jego nowszy odpowiednik - jednak ten nowszy lepiej się sprawuje. Stjuningowałem go nieco i mam fajny sprzęt. 2 agregaty są zbędne - wystarczy jeden z dwoma termostatami - oddzielnie do zamrażalnika i komory głównej.
Zlew najlepiej z jakiegoś kompozytu - drogie cholerstwo, ale nie widać brudu.
Bateria z wyciąganym natryskiem, z mieszaczem (wygoda, oszczędność czasu i wody) - nie kupuj taniej - cena wyjściowa to jakieś 400 PLN.
Koniecznie zainwestuj w zmywarkę - niestety Electroluxy, czy też AEG są dużo głośniejsze od np.BOSHA.
Szafki rób na zamówienie - jeśli zrobisz projekt z głową to wykorzystasz maximum powierzchni. Raczej nie idź w stronę szafek combo - fajnie wygląda i jest dosyć funkcjonalne ale zabiera niekiedy nawet 30% powierzchni użytkowej. Oświetleni główne zrób nad stołem, od razu pod szafkami rób halogeny. Zastanów się też nad relingami na przyprawy, przybory kuchenne wino itp.

mineczka
17-09-06, 15:01
ja mam blat ceramiczny ale gazowy, czarny, przód jest taki ciemny metaliczny, półmat, fajnie wygląda.

Też mam taką kuchenkę:104:
Kuchenkę i lodówko-zamrażarkę mam z firmy Amica i jak narazie nie narzekam

stern
17-09-06, 15:08
Jestem na etapie urzadzania kuchni, szafeczki , piecyki ,pułeczki , zlew ???
Wasze dobre rady za jakie gadrzety warto zapłacic a co sie zupełnie nie przydaje?
Jaka firme polecacie, a jakiej unikac [piecyk, zlew]
"...Bo ja to bym chciała kuchenke gazowo elektryczna wolnostojaca z blatem ze szkła hartowanego biała emaliowana ..." :) jak mi ktos taka znajdzie do 1500pln to nie wiem co :)

Na pewno przydaje sie zmywarka. Szafeczek nie kupuj zbyt duzo, bo i tak przydaje sie tylko kilka. Koniecznie spory zlew, obudowana lodówka, no i kafelki na scianie, chociazby przy zlewie i kuchence (pryskajacy tluszcz). Koniecznie tez kuchenka nie-gazowa ta elektryczna, ja mam amice. I to chyba tyle...Aha fajnie miec tez szeroki blat :) Pamietaj tez o tych klasach energetycznych przy kupnie kuchenki na przyklad

mineczka
17-09-06, 15:12
A meble mi się podobają takie

portia
17-09-06, 18:29
Nie kupuj lodówki pod zabudowę, ponieważ trzeba spełnić dobre warunki wentylacji dla tego sprzętu, a przyrost ceny jest z dupy wzięty, bo tak na prawdę dostajesz "uboższe" urządzenie za większą kasę. W moje kuchni zmywarka zmieściła się pod blatem, ma przewiew - ale jam mam wysokie meble ;)
Jeśli masz zmywarkę to spory zlew jest złym pomysłem - po prostu do niczego się nie przydaje - jedna komora wystarczy.

stern
17-09-06, 18:32
Jeśli masz zmywarkę to spory zlew jest złym pomysłem - po prostu do niczego się nie przydaje - jedna komora wystarczy.

No nie zgadzam sie, bo na przyklad garnki czy patelnie ja myje recznie, tak samo wszystkie odlewania ziemniaków z durszlaka i tego typu operacje - przydaje sie

portia
17-09-06, 18:35
Ja mam jedną okrągłą komorę do której wchodzi mi 32 cm patelnia, największy garnek i woda z 5 gotowań ziemniaków - po co mi jeszcze większy zlew?

mineczka
17-09-06, 20:48
Wam to dobrze -ja nie mam zmywarki
Znalazłam na allegro fajny zlewozmywak jest dostępny w wielu kolorach,ale jest dość drogi ok 650zł

sabinka
17-09-06, 20:51
hmmmm ale chyba troche niepraktyczna ta mala przegrodka posrodku..

stern
17-09-06, 20:53
Własnie...Po co w ogóle są te przegrody? Nigdy tego nie wiem :D

Shandor
17-09-06, 21:23
pewnie do warzywów :124:

mineczka
17-09-06, 21:24
albo na sztućce

sabinka
17-09-06, 21:55
no ale tam woda caly czas bedzie w tym :10:

portia
17-09-06, 22:05
Do podłączenia rozdrabniacza odpadków...