PDA

Zobacz pełną wersję : KL Majdanek - lubelski obóz koncentracyjny



stern
12-09-06, 00:08
Majdanek byl najwiekszym po Oświecimiu obozem koncentracyjnym w Polsce. Jako ze mieszkam w Lublinie bylem kilka razy i musze powiedziec, ze mimo iz wiekszosc budynków została wyburzonych zawsze robil na mnie przygnebiajace wrazenie. Czytalem kiedys ksiazke o Majdanku (pisala ją wiezniarka) i bylo tam wiele przerazajacych opisów. Na przykład ze jak jakis wiezien wymiotował to inni zjadali jego wymiociny, albo ze jeden ssman mial takiego wilczura-ludojada i karmil go miesem Zydów i inne podobne opisy.

Tak wygladal w czasach wojny:

http://www.majdanek.pl/galeria/3.jpg
http://www.hollywoodfiveo.com/cinema50/malvin_wald/majdanek.jpg

Tak wyglada teraz:

http://www.majdanek.pl/galeria/4.jpg
http://www.majdanek.pl/gal_12.htm

Tutaj ciekawa strona o majdanku - http://www.majdanek.kom.pl/
Ta oficjalna jest taka sobie.

Film jakiegos Zyda odwiedzajacego Majdanek
http://youtube.com/watch?v=ttbb7Xovv8s

6 biegowy
12-09-06, 00:51
Jak daleko od Majdanku mieszkasz ?

stern
12-09-06, 01:00
hmm jak daleko? trudno mi ocenic w km, jakies kilkanascie przystanków autobusowych... ale widuje go dosc czesto. Majdanek jest polozony wlasciwie na samym krancu lublina, na drodze do Chełma

6 biegowy
12-09-06, 01:06
hmm jak daleko? trudno mi ocenic w km, jakies kilkanascie przystanków autobusowych... ale widuje go dosc czesto. Majdanek jest polozony wlasciwie na samym krancu lublina, na drodze do Chełma

Doskonale wiem gdzie jest polozny Majdanek,zastanawialem sie jak daleko mieszkasz od Obozu z wlasnej ciekawosci.

Goerres
12-09-06, 05:08
te filmiki sa najlepsze. Muzyka, a jeszcze lepsze te zblizenie na mordercze prysznice, z ktorych zamiast wody leciala... woda. :84:
Juz nudne sa takie historie, a co najlepsze nieaktualne - o gazie z wylotow prysznicowych (chyba nikt w to juz nie wierzy), czy moze o najwiekszym meczenniku chrzescijan [maksymilian maria kolbe, swoja droga nie kryl sie z wlasnym antysemityzmem], ktorego niemcy nie mogli zagazowac (skurczybyk pewno wstrzymywal powietrze) az zabili go zastrzykiem z fenolu. Jeszcze pamietam taka nudna ksiazeczke malego formatu, w ktorej opisana byla ta cudowna historia.
Teraz wiemy, ze zostal zabity zastrzykiem z fenolu, po prostu bez wczesniejszych meczarni (pomijajac wybrana smierc glodowa). W dodatku wiezien, za ktorego oddal swoje zycie zostal zwolniony z obozu w 44 roku.

Goerres
12-09-06, 05:20
A tu takie ciekawe info co do majdanka (z GAZETY WYBORCZEJ )


W obozie koncentracyjnym na Majdanku hitlerowcy zamordowali 78 tys. osób - ustalił lubelski naukowiec Tomasz Kranz. To kilka razy mniej od szacunków, które funkcjonują do tej pory


Dotychczas podawano dwie liczby ofiar Majdanka - ok. 360 tys. lub ok. 235 tys. Według Tomasza Kranza, kierownika Działu Naukowego Państwowego Muzeum na Majdanku, w obozie zginęło jednak ok. 59 tys. Żydów oraz ok. 19 tys. obywateli innych narodowości, głównie Polaków i Białorusinów. Swoje ustalenia Kranz opublikował w najnowszych "Zeszytach Majdanka".

Liczbę 360 tys. ofiar podają "Encyklopedia Holokaustu", "Britannica. Edycja Polska" czy "Nowa Encyklopedia Powszechna PWN" w ślad za publikacją z 1948 r. Zdzisława Łukaszkiewicza, sędziego Głównej Komisji Ścigania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.

Druga liczba - 235 tys. ofiar - pochodzi z artykułu z 1992 r. dr. Czesława Rajcy, obecnie emerytowanego pracownika muzeum. Taką liczbę podaje też np. internetowa "Wikipedia" czy ekspozycja znajdująca się w Państwowym Muzeum na Majdanku.



Kolejny cud, 282 tys wyparowalo. Czy tez w ogole nie istnialo.

stern
12-09-06, 05:51
W sumie ciekawe to co mówisz gorres. Temat holocaustu jest oklepany tu jak zaden inny chyba. Chcialem tylko pokazac jak wyglada ten obóz. Ja juz nie traktuje tych rewizjonistów jak jakis oszolomów, prawdopodobnie masz racje ze liczba ofiar w kazdym obozie byly sztucznie zawyzone przez aliantów, jako cel propagandowy. Ale jednak mordowano tam ludzi...najtrudniej mi uwierzyc w zbiorowe klamstwo Zydów na temat gazu czy cyklonu B. Moze w koncu przeczytam jakas ksiazke Irwinga (chyba tak sie nazywa), ale wątpie bym uwierzył w rewizjonizm, no zobaczymy.

tibor69
12-09-06, 10:30
Taaa Kolbe przechuj był. Trafiły mi do rąk kiedyś jego książeczki i pamflety antysemickie. Takie mein-kampf można powiedzieć to było. Pamiętam, że na religii uczyli mnie, że on oddal swoje życie za żydowskie sierotki :loser:

A N D E R S
12-09-06, 14:09
ja mieszkam od majdanka jakeis 13 km byłem pare razy i bez kitu przygnebiająca tam:(

Enemigo
12-09-06, 16:57
Taaa Kolbe przechuj był. Trafiły mi do rąk kiedyś jego książeczki i pamflety antysemickie. Takie mein-kampf można powiedzieć to było. Pamiętam, że na religii uczyli mnie, że on oddal swoje życie za żydowskie sierotki :loser:

Mozesz rozwinac mysl? Nigdy o tym nie slyszalem :rolleyes:

stern
12-09-06, 17:01
Macie racje z tym Kolbe, czesto w radiu maryja stawiaja go za wzrór. Sam sie dziwie ze został swietym...

Shandor
12-09-06, 17:52
Mozesz rozwinac mysl? Nigdy o tym nie slyszalem :rolleyes:

"kwiatki świętego kogoś tam..." mój szwagier czytał tą książkę jako lekturę w seminarium i był nią zafascynowany, ja tylko rzuciłam okiem na co drugą stronę i doznałam szoku :96: Kolbe był gorszy opd hitlera...

w niedzielę będę w Białym to zajadę do teściowej i podprowadzę tą książeczkę, to wam coś zapodam, jeśli się nie mylę to to były jakieś jego pamiętniki czy przemyślenia.

Edit:

Np:
Że socjalizmem kierują Żydzi i że oni rządzą obecnie w Bolszewii, wszystkim aż nadto wiadomo. Nie brak ich też w szeregach materialistów. Badacze zaś Pisma św. są, jak to wykazał p. Pawlak w swoim referacie w MI mężczyzn, niczym innym, jak tylko zamaskowanym bolszewizmem ze wszystkimi obietnicami talmudystycznymi.
W teozofii zaś aż nadto występują Żydzi - tak np. w Wiedniu kierownikami lóż teozoficznych są Żydzi: Hans Schiff, dr Hans Robiczek, Gerstl, Schleisinger, Hirsch, a kierowniczkami także Żydówki: Paula Schiff, Singer-Schiffowa, panna Berta Mendelssohn, panna Stella Abramowicz, panna Hanna Wertheimer.
Następnie sama już nazwa "loża" analogiczna do organizacji masońskich daje także wiele do myślenia. Wreszcie kierownikami całego ruchu teozoficznego w Wiedniu są wyłącznie masoni, jak br. dr Franciszek Hartmann, Karol von Kellner, Artur Pfungst, Paweł Stoss itd.
Jak potężny wpływ wywierają masoni u nas nawet na rządy, świadczy wymownie fakt, że dziesięć dni przed rozwiązaniem gabinetu Ponikowskiego rozeszła się w Rzymie wieść, iż w Polsce nastąpi zmiana rządu, bo... tak masoneria nakazała?! - Piłsudskiemu!!! I tak się stało. W ostatnich zaś dniach prof[esor] St[anisław] Grabski tak pisze w "Słowie Polskim": "Jest złowroga siła, która nie daje się Polakom ze sobą porozumieć, która systematycznie niweczy każdą próbę wytworzenia w Sejmie większości polskiej, a raz po raz w najważniejszych sprawach, jak sprawa wileńska w poprzednim Sejmie i obecnie wybór prezydenta, przy pomocy mniejszości narodowych majoryzuje większość głosów polskich, która uniemożliwiła zbliżenie między piastowcami a obozem narodowym, która wyzyskuje radykalizm społeczny i osobiste ambicje, dawne uprzedzenia i niechęci poszczególnych członków grup centrowych, by raczej je rozbić niż dopuścić ich do współdziałania z prawicą..."

i tak co chwila...

"w procesie beatyfikacji przypomniano teksty, mogące świadczyć o wrogości franciszkanina wobec Żydów, powtarzające antysemickie slogany. Zdaniem krytyków współbrzmiały one z propagandą nazistowską i, rozkrzewiając antyżydowskie uprzedzenia, stały się jedną z przyczyn biernego stosunku większości Polaków wobec Holocaustu. Zwolennicy Maksymiliana Kolbe uważają, że w swych publikacjach zwracał on uwagę na potrzebę nie stosowania przemocy fizycznej w stosunku do Żydów."

http://www.polonica.net/Masoneriazydzi.htm
a tu jest coś do ściągniecia jakby ktoś chciał poczytać :D

Papla
13-09-06, 06:33
czyzby JP2 sie pomylil co do Kolbego? ale przeciez JP2 byl nieomylny...:10:

Goerres
13-09-06, 13:02
W sumie ciekawe to co mówisz gorres. Temat holocaustu jest oklepany tu jak zaden inny chyba. Chcialem tylko pokazac jak wyglada ten obóz. Ja juz nie traktuje tych rewizjonistów jak jakis oszolomów, prawdopodobnie masz racje ze liczba ofiar w kazdym obozie byly sztucznie zawyzone przez aliantów, jako cel propagandowy. Ale jednak mordowano tam ludzi...najtrudniej mi uwierzyc w zbiorowe klamstwo Zydów na temat gazu czy cyklonu B. Moze w koncu przeczytam jakas ksiazke Irwinga (chyba tak sie nazywa), ale wątpie bym uwierzył w rewizjonizm, no zobaczymy.


irving akurat w swoich ksiazkach malo pisal o holocauscie (najbardziej wszystkich oburzylo to, ze zdaje sie w ksiazce wojna hitlera napisal, ze on [hitler] prawdopodobnie nic nie wiedzial o gazowaniu).
Co do tego zbiorowego klamstwa pozniej jeszcze napisze, ale zwroc uwage, ze przed 41 rokiem cyklon jednak byl uzywany do odwszawiania w komorach tego typu , a sam fenol stosowany byl jako srodek bakteriobojczy, dodam jeszcze strychnine [zdaje sie obecna w szpitalach ss] uzywana jako srodek pobudzajacy. Nie chodzi mi o klamstwo zydow, zreszta nawet mi sie nie chce juz pisac, ale chcialem znalezc stary film, w ktorym pokazywane byly komory gazowe w niemczech sluzace do zabijania, jednak dzis wiemy ze na terenie rzeszy gazowania w celu ludobojstwa nie bylo, w polsce mialem tez gazete "gazety wojenne" z fota komory gazowej w Dachau [i wiadomo, komentarz pod zdjeciem oznajmial ze to w tych komorach odbywalo sie ludobojstwo na masowa skale], dokladnie ta z linka, a komentarz pod spodem wlasnie mnie wyreczyl :) http://library.flawlesslogic.com/dachau.gif I przypominam, ze tez tam [Dachau] byli swiadkowie gazowania. (zeby nie bylo ze zmyslam, np. : biskup Gabriel Piguet, on twierdzil, ze w tamtych komorach zabijano polskich duchownych).
I tak na koniec, tak, w obozach mordowano ludzi i nigdy temu nei przeczylem. W oswiecimiu tez bylem, widzialem blok 11, sciane stracen i szubiennice :) Tak dodam, ze kryminalistow w oswiecimiu nei brakowalo, czy ludzi chorych psychicznie (o tym pisal nawet Borowski, np. armie zlozone z wiezniow-kryminalistow, ktore mialy isc na front, co do chorych psychicznie to bylo paru takich, ktorzy twierdzili ze byli 7 razy gazowani, czy tez potrafili poznac po kolorze dymu jacy zydzi sa kremowani, na specjalne zyczenie znajde ich nazwiska)