PDA

Zobacz pełn± wersję : leki nasenne



ełe piotru¶
20-10-05, 16:16
Jeżeli macie problemy z zasypianiem to tu sa leki nasenne z grupy psychotropowej.

"Rohypnol" pochodna benzodiazepiny, ułatwia zasypianie w poł±czeniu z alkoholem daje mocnego kopa:D

"Stilnox" pochodna imidiazoliny dobra rzecz na długi sen.

Znane i lubiane pochodne barbituranów:D "Luminal" " Cheminervin" <-- dorga zabawa w granicach 100zł.

"Melatonina"- do stosowania codziennie przez okres około 2 tygodni ( wtedy widac efekty, dla hardkorowców ) ten lek jest dobry na wyciszenie organizmu, jeżeli ktos ma zakłócony rytm dobowy to jest to odp zabawka dla niego. Podobnie dział± "Sedativ PC"

SaiykoPat
20-10-05, 17:49
daj ełe jakies leki pomocne dla studentow :19:

switas
20-10-05, 17:55
Tapetka mojej produkcji - kiedys nie moglem spac i sobie zrobilem...

Melatonina to hormon produkowany przez szyszynkę, czyli gruczoł dokrewny znajduj±cy się w centralnej czę¶ci mózgu. Jest wytwarzana po zapadnięciu ciemno¶ci.

Obecnie sprzedawana jest w preparatach bez recepty jako lek ułatwiaj±cy zasypianie oraz jako "pigułka młodo¶ci"

ełe piotru¶
20-10-05, 18:45
daj ełe jakies leki pomocne dla studentow :19:

dla studentów jest tylko amfetamina, kokaina, opium.

SaiykoPat
20-10-05, 19:50
dla studentów jest tylko amfetamina, kokaina, opium.
c oty pierdolisz a te wszystkie wspaniale leki na alchajmera i inne demencje starcze?

ełe piotru¶
20-10-05, 19:58
kup se "iq" taki lek bez recepty co podnosi sprawnosc umysłu i koncentracji.

SaiykoPat
20-10-05, 20:03
phi :6:

ełe piotru¶
20-10-05, 20:20
nie to nie, bywaj zdrów.

grozny_21cm
25-10-05, 19:51
daj ełe jakies leki pomocne dla studentow :19:

sprobuj tyrozyny (w kazdym sklepie z odzywkami kupisz) to taki aminokwas ktory jest prekursorem dopaminy (neurotransmiter), adrenaliny, noradrenaliny (chyba nie musze przedtawiac?) oraz T3 i T4 (hormony tarczycy). Nie na kazdego dziala ale duzo osob sobie chwali. Tylko musisz uwazac jesli masz nadczynnosc tarczycy ale pewnie nie masz. BTW ona jest rowniez dobra na odchudzanie.

ew. duzo innych "wspomagaczy" typu:

kawa (koniecznie trzeba wtedy dodatkowo brac magnez bo po dluzszym uzywanie zaczyna go brakowac i mamy drgania miesni oraz nerwowosc) - chyba wiadomo jak dziala

guarana - dzialanie prawie identyczne jak kofeina tylko podobno nie odwadnia,

niektorzy polecaja lecytyne bo ponoc powoduje lepsze odzywianie mozgu (ale moim zdaniem ona niewiele/nic nie daje)

tauryna - przereklamowany skladnik red bulla ktory mozna kupic 100x taniej - niby minimalnie pomaga ale nie jest warta 6zl za puszke. Tez ja kupisz w sklepie z odzywkami. Mozesz sprobowac.

Co tu jeszcze? hm... efedryna (wlasciwie nazywa sie to po fachowemu pseudoefedryna bo efedryna jest zakazana) czyli prekursor amfetaminy. Wystepuje w wielu lekach na przeziebienie (trzeba czytac sklad) i w sklepie z odzywkami tez ja kupisz.

podobno witaminy z grupy B sa dobre na pamiec ale watpie aby branie ich cos dalo. Podejrzewam ze niedobory ograniczaja nasze zdolnosci umyslowe a ilosc prawidlowa lub nadmiar jest tak samo traktowany.

Brak magnezu tez moze nam uniemozliwic skuteczna nauke dlatego tez mozna go suplementowac (tak jak wspomnialem wyplukiwany przez kawe) ale nadmiar nam na 100% nie pomoze.

zas z rzeczy na recepte to nootropil - taki lek co rozszerza naczynia mozgowe (mozg jest lepiej odzywiony) i teoretycznie powoduje lepsze zapamietywanie. Podaje sie go u osob np. z miazdzyca naczyn mozgowych i zawrotami glowy.

Generalnie wyprobuj wszystkie z tych rzeczy po kolei albo w jakichs kombinacjach i sprawdz po czym jest Ci lepiej a po czym nie. Kazdy jest inny i na kazdego co innego dziala. O kazdym z tych srodkow slyszalem ze jest rewelacyjny ale jak go sprawdzalem to dzialal srednio albo wogole.

ełe piotru¶
25-10-05, 21:00
tyrozyne to on ma w mózgu nie musi sobie kupowac nie?

SaiykoPat
25-10-05, 21:11
nic nie musze kupowac bez tego jestem wystarczajaco kumaty :99:

Miekki
25-10-05, 21:26
nie znacie potęgi ludzkiego mózgu

SaiykoPat
25-10-05, 21:29
i miekkiego pracia ;)

ełe piotru¶
26-10-05, 14:22
nic nie musze kupowac bez tego jestem wystarczajaco kumaty :99:

nie o to chodzi serotonina tyrozyna -->noradrenalina i w koncu adrenalina to z kojazreniem nic wspólnego nie ma, chodzi o czynno¶ć mózgu w sensie czy jest pobudzony z czy nie, ale nie procesy kojarzeniowe tylko twoje pobudzenie :party:

SaiykoPat
26-10-05, 14:24
to chyba tak jak z kofeina :10:

ełe piotru¶
26-10-05, 15:52
nie tak kofeina dział± inaczej i nie jest tym samym co adrenalina:p

grozny_21cm
26-10-05, 16:59
to chyba tak jak z kofeina :10:

kofeina dziala troche inaczej. Efekt jest podobny ale dzialanie inne. Kofeina i guarana podnosza cisnienie tetnicze krwi a wiec rowniez cisnienie tetnicze w naczyniach mozgowych. Skoro podniosa cisnienie tetnicze to wiecej krwi doplywa do mozgu i jestes pobudzony. Dlatego jest to niebezpieczne dla osob z nadcisnieniem tetniczym bo moze powodowac nawet wylew do mozgu.

Wspomniana przeze mnie tyrozyna dziala natomiast w ten sposob ze jest przeksztalcana w neuroprzekazniki i tez jestes w sumie pobudzony.

Dlatego mozna laczyc powyzsze suplementy w celu lepszego efektu. Kazdy z tych o ktorych wspomnialem wczesniej dziala troche inaczej niz kazdy inny dlatego mozna je laczyc. Tylko nie rozumiem po co sie pytasz skoro jak sam napisales nie potrzebujesz tego :10:

SaiykoPat
26-10-05, 17:03
z ciekawosci lubie duzo wiedziec :)

ełe piotru¶
26-10-05, 18:37
saiko to pytaj odpowiem na wszystko co zwiazane z farmacj±:D

SaiykoPat
26-10-05, 19:06
mam cie popytac ?? bleeeeee :11:
a tak na serio to szukam jakiegos dobrego kompleksu witamin cos polecasz?

Miekki
27-10-05, 15:28
i miekkiego pracia ;)
tyż :)

ełe piotru¶
27-10-05, 17:30
mam cie popytac ?? bleeeeee :11:
a tak na serio to szukam jakiegos dobrego kompleksu witamin cos polecasz?

bez znaczenia co polece bo wszystko to to samo, wiec kupuj najtansze, w tych sprawach nie ma znaczenia co kupisz.