PDA

Zobacz pełną wersję : Legenda Sw. Graala



Goerres
01-08-06, 14:15
Przypomniala mi sie wersja z ksiazki Kod Lonarda Da Vinci, jakoby graalem bylo lono kobiety.

Oficjalna wersja mowi, ze jezus podczas ostatniej wieczerzy pil z niego, czyli mam rozumiec, ze robil minete magdalenie ?

Chyba odkrylem lek na dlugowiecznosc :119:

tibor69
01-08-06, 16:03
Ponoć legenda o św. Graalu pochodzi jednak z Iranu (jakkolwiek to się wtedy nazywało).

Goerres
01-08-06, 16:07
Ponoć legenda o św. Graalu pochodzi jednak z Iranu (jakkolwiek to się wtedy nazywało).
Persja :) wlasnie podobno zerznieta jest z religii indoeuropejskiej

SaiykoPat
01-08-06, 16:11
Oficjalna wersja mowi, ze jezus podczas ostatniej wieczerzy pil z niego, czyli mam rozumiec, ze robil minete magdalenie ?
a czy gral czasem nie mial byc naczyniem z krwia pan bukka? jesli tak i jesli twoja teoria ma jakies szanse to ja wcale nie chce wiedziec co on tam rzlopal na tej wieczerzy :zyg:

Goerres
01-08-06, 16:57
Graal (inaczej święty Graal, Sangreal) – legendarny kielich (lub misa), do którego Józef z Arymatei zebrał krew z przebitego boku Chrystusa lub/i puchar, z którego Jezus Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy. W niektórych wersjach legend Graal posłużył także Piłatowi jako naczynie, w którym obmył ręce po wydaniu wyroku na Jezusa. W cyklu legend arturiańskich (autorstwa m.in. Chrétiena de Troyes czy Roberta de Boron) poszukiwali go między innymi rycerze króla Artura: Lancelot, Parsifal oraz Galahad, który ostatecznie go odnalazł.
Ta teoria to taki zarcik :(( kto czytal kota leonarda da vinci wie ocb

SaiykoPat
01-08-06, 17:00
przepraszam ale nie czytalem tego kamienia milowego literatury, ignorant ze mnie :((