PDA

Zobacz pełną wersję : FAK JU KURY



sztetke
18-10-05, 18:48
nie macie jeszcze psychozy ,bo jakos niewyraznie to wyglada.
a kto nam to zrobil,ci co czosnek ,czyli chinczycy.
a jeszcze nasi posrani rolnicy (bo hodowcy pewnie sie dostosowali),nie chca chowac tych kur i kaczek do kurnikow i kaczyncow.
ja od wczoraj nie zblizam sie do stoisk miesnych i nie jem jaj.

Pudzian
18-10-05, 18:50
Dzisiaj jadłem kurczaka :)

wieśniak
18-10-05, 18:57
Wczoraj bodajże w dzienniku jakiś rolnik się wypowiadał i na pytanie czy zamknie gołębie aby ograniczyć kontakt z dzikim ptactwem ,odpowiedział że absolutnie nie ponieważ gołąb musi mieć przestrzeń a w zamknięciu będzie się źle czuł.
Takiego powinni od razu zamknąć razem z tymi gołębiami az minie zagrożenie i dopierdzielić maksymalną kare finansową.Co gorsza na pewno podobnie myśli większość rolników.

Simmek
18-10-05, 18:57
nie macie jeszcze psychozy ,bo jakos niewyraznie to wyglada.
a kto nam to zrobil,ci co czosnek ,czyli chinczycy.
a jeszcze nasi posrani rolnicy (bo hodowcy pewnie sie dostosowali),nie chca chowac tych kur i kaczek do kurnikow i kaczyncow.
ja od wczoraj nie zblizam sie do stoisk miesnych i nie jem jaj.

Miesem i jajkami sie nie zarazisz, to przez powietrze sie przenosci, a wczoraj ornitologo powiedzial ze ptaki z krajow zarazonych przyleca na wiosne...

sztetke
18-10-05, 19:03
Miesem i jajkami sie nie zarazisz

miesa nie jem,a jajami sie da,bo to gowno na gownie ptasim zyje i nie zabardzo chce zdychac.

wieśniak
18-10-05, 19:05
Miesem i jajkami sie nie zarazisz, to przez powietrze sie przenosci,


A oto zalecenia Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia:

o Zaleca się unikanie kontaktu z ptakami nie zależnie od tego czy są one zdrowe, czy nie.
o Osoby, które muszą pracować z ptakami powinny nosić maski i kombinezony chroniące przed pyłem unoszącym się ze ściółki, a także dbać o higienę.
o Drób z zarażonych stad musi być niszczony i nie może być przeznaczony do spożycia przez ludzi ani przez zwierzęta nawet po przetworzeniu.
o Uznano, że drób i jaja ze zdrowych stad znajdujących się jednak na terenach objętych epidemią po przetworzeniu nie zagrażają zdrowiu ludzkiemu.
Zdaniem ekspertów rozprzestrzenianiu się epidemii influenzy zapobiegnie masowy ubój ptaków z zarażonych stad i szczepienia pozostałych ptaków szczepionką odpowiadającą międzynarodowym standardom.

SaiykoPat
18-10-05, 19:08
jakies 2 tyg temu siadzialem sobie na murku i palilem szluga a obok na ziemi siedzial taki maly ptaszek wygladal na wymeczonego i wogole nie bal sie ludzi ,a od tego czasu mam grype myslicie ze to ta? :(

sztetke
18-10-05, 19:10
jakies 2 tyg temu siadzialem sobie na murku i palilem szluga a obok na ziemi siedzial taki maly ptaszek wygladal na wymeczonego i wogole nie bal sie ludzi ,a od tego czasu mam grype myslicie ze to ta?

cholera wie,moze masz hiva,bo grypas to tylko z tydzien trwa

ełe piotruś
18-10-05, 19:36
no ten ptaszek syfa przeniósł :(

sztetke
18-10-05, 19:40
PODOBNO KACZKI NA LAPACH MOGA CO NIECO PRZENIESC,NP. RYBY LUB ICH JAJA .
A CZASEM I DZIECKO SASIADOWI

Simmek
18-10-05, 19:48
I tak chuja 65 osob umarlo to 6,5 osoby rocznie,
Poswiecimy Sztetke /bo panikuje/ Sayko juz jest zarazony jeszcze 4,5 osoby i po sprawie na rok :)

sztetke
18-10-05, 20:00
Poswiecimy Sztetke
moim przeznaczeniem jest pas szachidow na polu czosnku :) ,zreszta glupio umierac z reki (lapy :10:) kury.

Goerres
18-10-05, 20:21
a pamietacie pandemie z lat 20 ? grypa hiszpanska, padło chyba 60 mln osob

SaiykoPat
18-10-05, 20:31
teraz czekac tylko az kurza sie jeszcze zmutuje i bedzie nowa :92:

sztetke
18-10-05, 20:37
a pamietacie pandemie z lat 20 ? grypa hiszpanska, padło chyba 60 mln osob

gorzej to wyglada jak sie procentowo porowna z iloscia owczesnych mieszkancow

Goerres
18-10-05, 22:14
nie no nie bedzie tak zle, w brytanii obliczaja ze podczas pandemii padnie 750 tys mieszkancow, z czego wiekszosc miejmy nadzieje tych pieprzonych pakoli. U nas wesolo byloby, ciekawe jakby wygladaly hotele dla uchodzcow

[ Dodano: 2005-10-18, 22:26 ]


nie macie jeszcze psychozy ,bo jakos niewyraznie to wyglada.
a kto nam to zrobil,ci co czosnek ,czyli chinczycy.
a jeszcze nasi posrani rolnicy (bo hodowcy pewnie sie dostosowali),nie chca chowac tych kur i kaczek do kurnikow i kaczyncow.
ja od wczoraj nie zblizam sie do stoisk miesnych i nie jem jaj.

Miesem i jajkami sie nie zarazisz, to przez powietrze sie przenosci, a wczoraj ornitologo powiedzial ze ptaki z krajow zarazonych przyleca na wiosne...
przyleca jak przyleca, pytanie tylko czy przezyja taki dystans, a zdrowie juz nie te...

Miekki
18-10-05, 23:07
nie no nie bedzie tak zle, w brytanii obliczaja ze podczas pandemii padnie 750 tys mieszkancow, z czego wiekszosc miejmy nadzieje tych pieprzonych pakoli. U nas wesolo byloby, ciekawe jakby wygladaly hotele dla uchodzcow

[ Dodano: 2005-10-18, 22:26 ]


nie macie jeszcze psychozy ,bo jakos niewyraznie to wyglada.
a kto nam to zrobil,ci co czosnek ,czyli chinczycy.
a jeszcze nasi posrani rolnicy (bo hodowcy pewnie sie dostosowali),nie chca chowac tych kur i kaczek do kurnikow i kaczyncow.
ja od wczoraj nie zblizam sie do stoisk miesnych i nie jem jaj.

Miesem i jajkami sie nie zarazisz, to przez powietrze sie przenosci, a wczoraj ornitologo powiedzial ze ptaki z krajow zarazonych przyleca na wiosne...
przyleca jak przyleca, pytanie tylko czy przezyja taki dystans, a zdrowie juz nie te...
Ale powiedzmy, że w stadzie będzie leciało 100 ptaków, z czego 5 chorych. Ptaki giną podobno po 3-4 dniach choroby, ale powiedzmy, że w trzecim dniu zarażą kilka następnych i następne następnych ... aż kilka doleci do nas. I cyk :zoo:

Simmek
19-10-05, 08:04
Wedzone udko kurczaka powieszone na szyi zabezpiecza przed zarazeniem...

Vito Andolini
19-10-05, 11:19
a pamietacie pandemie z lat 20 ? grypa hiszpanska, padło chyba 60 mln osob

gorzej to wyglada jak sie procentowo porowna z iloscia owczesnych mieszkancow

nie popadajmy w paranoje i tak wczesniej czy pozniej wszyscy umrzemy , wiec jakie to ma znaczenie czy na ptasia grype czy ktos nas zastzreli :10: