PDA

Zobacz pełną wersję : Zasrane CD



Simmek
20-06-06, 09:14
Tak jakos, chcialem posluchac bardzo dawno przegrywanych plyt /1999 rok/ i totalna kicha, a mialy byc niezniszczalne przez 100 lat :((:

DZIADZIA
20-06-06, 14:11
trąbili o tym w Angorze z rok temu, okazało sie ze tanie cd wytrzymują góra 3-4 lata, droższe do około 7. A miały być niezniszczalne.
Trzymają sie tylko na zawsze te tłoczone, nie te wypalane

Simmek
20-06-06, 18:09
trąbili o tym w Angorze z rok temu, okazało sie ze tanie cd wytrzymują góra 3-4 lata, droższe do około 7. A miały być niezniszczalne.
Trzymają sie tylko na zawsze te tłoczone, nie te wypalane

Na opakowaniach bylo: 100 lat gwarancji przechowania danych :((:

tibor69
20-06-06, 19:05
Płyty cd (tłoczone) mają trwałość góra kilkanaście lat z tego co wiem (Chyba że przechowywane w jakimś sejfie bez dostępu światła). Zwykłe wypalaki obstawiałbym kilka latek.

Simmek
20-06-06, 19:10
Płyty cd (tłoczone) mają trwałość góra kilkanaście lat z tego co wiem (Chyba że przechowywane w jakimś sejfie bez dostępu światła). Zwykłe wypalaki obstawiałbym kilka latek.


Pierdolic wracam do winyli...

portia
20-06-06, 19:13
:))) naiwnych nie sieją - są płyty CD które wytrzymają 100 lat (np. te podukowane dla francuskiej administracji), ale cała reszta to badziewko na kilka lat
jesli dodamy do tego czarny rynek, oficjalnie sprzedawany jako produkty markowe na półkach wielkich sieci handlowych, oraz to, że płyty są robione z naprawdę gównianych komponentów (kwestia ceny), to raczej wiemy czego mozna się spodziewać po jakości tanich nośników
ważne jest jak się płytę nagrywało i jak jest przechowywana (temperatura, wilgość naświetlenie)
twoje płyty to kupa - pomyslcie (ci mieszkający w Polsce), że dane o naszych składkach emerytalnych, też są przechowywane na takich płytach - ostatnio ZUS organizując przetarg na nośniki jako główny parametr podał... najniższą cenę :84:

Simmek
20-06-06, 19:21
:))) naiwnych nie sieją - są płyty CD które wytrzymają 100 lat (np. te podukowane dla francuskiej administracji)...

O takich pisze :10: po 50 zlotych sztuka kosztowala :( i tak gowno po 8 latach :((

portia
20-06-06, 19:30
ja własnie odpaliłem swoja najstarszą płyttę RW - nosnik w kolorze złotym, tyuł "DOOMS DAY" - kompilacja leveli, modów, dzwieków itp pod Dooma 1 i 2 - działa :)
te płyty dla administracji z tego co pamiętam były droższe

Wilczur
23-06-06, 06:25
Tez mi to sie zdarzylo pare razy - szkoda :(

SaiykoPat
23-06-06, 12:46
a ktos wie jak jest z DVD ?

tibor69
23-06-06, 13:22
Tak samo :32:

Simmek
04-10-06, 18:18
a ktos wie jak jest z DVD ?

Z DVD esperanza RW za 1,30 zl jest tak ze jak wypalisz w Nero i sprawdzasz czy wypalilo to juz nie ma danych :mad: