PDA

Zobacz pełn± wersję : truskawkowe wino...



Simmek
15-10-05, 16:41
...jest niedobre caly dzien od kiedy wstalem 14:00 odbija mi sie nim a pochlonolem nieco ponad 1 litr zapijajac dwoma lechami...
a moze to dlatego ze butelka byla zielona?
i wszystko bylo zielone :10:

sztetke
15-10-05, 16:50
jak chce ci sie zbierac,a co gorsze pozniej sie z tym bawic to wino z owocow rozy jest najlepsze,porownuja je (dobrze zrobione) do wina z winogron.
kiedys zrobilem i naprawde bylo niezle.

Karla
15-10-05, 17:24
Wogole dzika roza (niedoceniona!!) ma swietne walory smakowe... nie wyobrazam sobie paczkow bez dzemu z dzikiej rozy

sztetke
15-10-05, 17:28
a to sie robi z dzikiej rozy ?,mi sie zawsze wydawalo ,ze z takiej specjalnej ,pachnacej (ma wielkie owoce.dzilka ma male).
ale wino z tych wielkoch owocow tez jest dobre,tylko musi polezec troche.

Simmek
15-10-05, 17:44
jak chce ci sie zbierac,a co gorsze pozniej sie z tym bawic to wino z owocow rozy jest najlepsze,porownuja je (dobrze zrobione) do wina z winogron.
kiedys zrobilem i naprawde bylo niezle.

W tym roku jest:
wisniowe - zajebiste
czeresniowe - takie sobie
z jerzyn - wykurwne i power nie ziemski z 25% moze miec
z jablek - to gdy nie ma innych owocow na okraglo jedzie sie

z owocy rozy jest z 2002 i 2004 ale to bardzo rzadko sie sporzywa bo malo jest

jakis debil stwierdzil ze z truskawek zrobimy w 2003 i jest tego w c.h.u.j i nikt nie pije tylko ja sie katuje...

a winogrono za tydzien bedziemy robic

sztetke
15-10-05, 17:48
a ile tego macie,bo w szczytowym okresie moj brat i taki pacjent -prowodyr tej akcji ,wyprodukowali okolo 450 l wina w jednym roku (wszystkie butle z osiedla skupili chyba).
piles cydr ?,swietna rzecz,malo ma alkocholu cos kolo 3 % ,ale dobre to w smaku,ten gosc od wina kiedys pol tony jablek przerobil na to .

A N D E R S
15-10-05, 18:25
najlepsze jest porzeczkowe proste :)

Simmek
15-10-05, 19:34
a ile tego macie,bo w szczytowym okresie moj brat i taki pacjent -prowodyr tej akcji ,wyprodukowali okolo 450 l wina w jednym roku (wszystkie butle z osiedla skupili chyba).
piles cydr ?,swietna rzecz,malo ma alkocholu cos kolo 3 % ,ale dobre to w smaku,ten gosc od wina kiedys pol tony jablek przerobil na to .

To juz od 1999 roku sie zaczelo, u kumpla jest duzy garaz w domu, i to juz czasem przemyslem smierdzi za tydzien ja mam do nastawienia 4 baniaki 50 litrow wyjdzie z tego cos kolo 150 litrow, on tez tyle, /moje winogrono :)/, a butli zawsze kilka pustych stoi...
Z jablek mam z 100 litrow jeszcze :) i jeszcze male gruszki z rancza mam zamiar smignac, ale malo ich jest, i juz zdeka plesnieja...

To taki fajny facet co mozesz u niego mieszkac przez tydzien i cie z domu nie wyjebie, a u niego z 15 osob robi wino, bo sie chlopak zna :)
On wszystko na wino probuje przerobic :)

ten Cydr to takie chuj wie co z jablek? Ni to piwko ni wino, kiedys to zrobil i w lecie zamiast zimnego piwa dawal robotnikom, i sie chlopy schlaly przed 12, mi nie smakowalo

Porzeczkowe jest tez dobre, ale te porzeczki takie male, zreszta uprawianie porzeczek jest dosc meczace.

SaiykoPat
15-10-05, 19:46
z jerzyn - wykurwne i power nie ziemski z 25% moze miec
chyba nie moze drozdze w takim stezeniu by zdechly dawno :) dobre forum http://wino.org.pl/forum/index.php ja sie ostatnio czaje na zrobienie z herbaty :19:

Simmek
15-10-05, 19:54
z jerzyn - wykurwne i power nie ziemski z 25% moze miec
chyba nie moze drozdze w takim stezeniu by zdechly dawno :) dobre forum http://wino.org.pl/forum/index.php ja sie ostatnio czaje na zrobienie z herbaty :19:

Nie wiem ja sie nie znam, wiem ktore mi smakuje, nie koniecznie innym one smakuja, na dorzynke na droge zabieram litre i nigdy do domu drogi nie pamietam :)

Ten gosci w lecie hoduje kroliki, kidys ktos zaproponowal aby z krolikow zrobil :)

Z miety jeszcze bylo kiedys :)

Jednak najlepsze wychodzi z wina i to jest najwiekszy przerob :)

SaiykoPat
15-10-05, 20:07
Jednak najlepsze wychodzi z wina i to jest najwiekszy przerob

wino z wina? ale dalej fermentowane? niekumam :10:

ełe piotru¶
15-10-05, 20:17
z winek tylko winogronowe jak przystało na winko.

Simmek
15-10-05, 21:09
Jednak najlepsze wychodzi z wina i to jest najwiekszy przerob

wino z wina? ale dalej fermentowane? niekumam :10:

U mnie sie na winogrono mowi wlasnie wino :)

Siedzi sie pod winem i pije wino :)

ełe piotru¶
15-10-05, 21:36
owoc fermentuje i sie spija słodki dżin

ufel
16-10-05, 01:18
a ja tam wolę tanie wino. Najlepiej z martexu...

Karla
16-10-05, 11:48
W tym roku moja mama robila wino z winogron- czytaj musialam najpierw zebrac owoce, pozniej kazda kulke odczepic od grona a na konec powrzucac je do sloja przez taki malutki otwor... bawilam sie tez w chodowle drozdzy... nawet musialam je karmic... no i jaka jest puenta??!! Wszystkim sie chwali, ze da w przyszlym roku sprobowac wina, ktore "sama" zrobila... niedoceniaja czlowieka :)