PDA

Zobacz pełną wersję : Zamieszki w Warszawie: 231 zatrzymanych, 54 rannych policjan



switas
14-05-06, 22:29
Karolina Kowalska 14-05-2006, ostatnia aktualizacja 14-05-2006 22:01

Siedem tysięcy rozwścieczonych chuliganów zdemolowało po meczu Legia - Wisła warszawską Starówkę. Policja interweniowała późno, bo bała się sprowokować większe zamieszki. 58 bandytom postawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Zaczęło się już przed meczem. O godz. 20.30 600 osób próbowało wedrzeć się na stadion Legii. Blokujących ich policjantów obrzucili kamieniami. Stu chuliganów zatrzymano.

Do znacznie gorszych zamieszek doszło po meczu, kiedy ze stadionu wylały się tysiące wrzeszczących kibiców Legii. Przemaszerowali na Starówkę, niszcząc pod drodze autobusy i płosząc mieszkańców.

Na Starym Mieście pokazali, co potrafią. Na pierwszy ogień poszły parasole i metalowe ogrodzenia ogródków piwnych, potem stoły, krzesła i szyby. Bezkarni, szaleli na całego. W niebo wystrzelili czerwone race. Mecz jeszcze trwał, gdy ok. godz. 22 grupa bandytów obrzucała kamieniami samochody jadące Trasą W-Z.

Staromiejscy restauratorzy zabarykadowali się w lokalach. Ale reakcji policji nie mogli się doczekać.

- Do 1 w nocy nie widziałem ani jednego umundurowanego policjanta. A na 997 dzwoniliśmy już od 21 - mówi Tomasz Wanic, właściciel pubu Królewski przy pl. Zamkowym.

Policja odpiera zarzuty. - Byliśmy tam cały czas. Tej nocy przeprowadziliśmy 2300 interwencji - broni się komendant stołeczny Jacek Kędziora. A komendant główny Marek Bieńkowski argumentuje, że gdyby policjanci stali bezczynnie, nie zostałoby rannych 54 z nich.

Jednak uzbrojeni w tarcze i hełmy policjanci wkroczyli na plac Zamkowy dopiero po godz. 1. Rozjuszony tłum przywitał ich kamieniami i odłamkami bruku. Zamieszki pod kolumną Zygmunta trwały do godz. 1.40.

- Nie wchodziliśmy wcześniej, bo chcieliśmy uniknąć prowokacji. Udało się w ten sposób uniknąć większych zamieszek - twierdzi nadkom. Mariusz Sokołowski z komendy stołecznej.

Rozruchy w całym mieście trwały do 4 nad ranem. Zniszczono 63 autobusy i dziewięć tramwajów. Straty restauratorów i sklepikarzy sięgają setek tysięcy złotych. Zatrzymano 231 kiboli.

Policja chętniej niż o nieudanej akcji mówi o nowych sposobach walki z chuliganami. - Do tej pory takie zachowania traktowane były jako wykroczenie - zakłócanie spokoju. Teraz bandyci odpowiedzą za przestępstwo. 58 z nich postawiliśmy już zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, za którą grozi do dziesięciu lat więzienia - podkreślił Marek Bieńkowski. Zatrzymani mają też pokryć koszta zniszczeń. Trzydziestu postawiono zarzut niszczenia mienia.

Zdaniem Bieńkowskiego sytuację rozwiąże wprowadzenie w życie projektu poprawy bezpieczeństwa na stadionach, który przedstawiono trzy tygodnie temu. Identyfikacja i monitoring zniesie anonimowość kibiców. Stadiony mają być lepiej chronione.
http://bi.gazeta.pl/im/9/3344/z3344389G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/2/3344/z3344382G.jpg

DZIADZIA
14-05-06, 22:34
Patrioci taka ich ku.rwa mać, swój klub *kochają* "oddadzą za niego swoje życie" , ale swoje miasto rozpie.rdalać to już jest OK. Co za zjeba.ne zwierzaki.

Selena
14-05-06, 22:37
Ok skoro wyrazilam sie nie zrozumiale,to poprawie to: :)
Ja chyba nigdy tego nie zrozumie co kieruje tymi ludzmi :10:

portia
14-05-06, 22:42
co kieruje ich czym?

arcz
14-05-06, 23:04
a u nas w czwartej lidze jest fajnie :)

nikt się nie bije i w ogóle

http://img452.imageshack.us/img452/2685/pict01713bz.th.jpg (http://img452.imageshack.us/my.php?image=pict01713bz.jpg)

DZIADZIA
14-05-06, 23:13
:)))
co kieruje ich czym?chciałem odpisać dokładnie to samo

Polska Polska!
15-05-06, 21:51
:)))
co kieruje ich czym?chciałem odpisać dokładnie to samo
Co kieruje ich pojebanym zachowaniem? Bo za chuja miłości do swojego klubu tutaj nie widać.
Powiem wam więcej, 99% kibiców motoru z którymi miałem styczność nie potrafi nawet wymienić chociaż jednego gracza. I to mnie wkurwia, chuja sie znaja na pilce i chuja ich to obchodzi, a pierdolą jak potłuczeni. Żal mi każdego klubu który ma takich kibiców, im bardziej są widoczni i im ich jest więcej... żal mi...
Kurwa mi wisi czy typ jest za avią, pije z nim browarka i wsio, nie wiedze tutaj żadnego sensu do napierdalanki.

Smutne to :((

DZIADZIA
15-05-06, 22:34
Smutne, ale ta częśc [duża] narodó nie posiadAjąca zdolności myslenia musi coś robić , nie?

Polska Polska!
15-05-06, 23:05
Smutne, ale ta częśc [duża] narodó nie posiadAjąca zdolności myslenia musi coś robić , nie?
To niech zaczną robić babki z piasku :28:

switas
15-05-06, 23:19
Smutne, ale ta częśc [duża] narodó nie posiadAjąca zdolności myslenia musi coś robić , nie?
To niech zaczną robić babki z piasku :28:

A na co komu babki z piasku. Widzisz, jestes taki sam jak nasi politycy, nie wiesz, co zrobic z taka rzesza ludzi. A w sumie to dobrze, ze wychodza na ulice i lobuzuja. jest powod, zeby trzymac policje, jest powod, zeby byly sprzataczki, itp itd ...
Ja zawsze z Shandor rzucamy smieci na ulice i ogryzki na chodnik i zaby na sciany, bo my dobre obywatele i dajemy prace sprzataczka np i czysciciela scian

DZIADZIA
15-05-06, 23:24
NO a ile pracy szpitalą dają i pracownika więzień :28: No i grabarzom.

Polska Polska!
16-05-06, 16:46
switas zgodnie z twoim rozumowaniem moge wpasc do was pozabijać paru ludzi aby grabarz mial robote? can i?

[ Dodano: 16-05-2006, 16:49 ]
Wkurwia mnie to ze psy nie szly na nich jak oni rozpierdalali plac zamkowy. Jestem za tym aby policja mogła wpaść na nich i porozpierdalać im łby pałami. Kto nie chce dostać niech idzie do domu, kto chce rozpierdalać miasto dostanie wpierdol, proste. W tym podobało mi się ZOMO, napierdalali się fachowo, tylko szkoda ze napierdalali niewinnych :((

switas
16-05-06, 17:59
pewnie ze mozesz, nawet Ci pomoge i do Kopenhagi tez pojedziemy muslimow napierdalac

DZIADZIA
16-05-06, 21:21
switas zgodnie z twoim rozumowaniem moge wpasc do was pozabijać paru ludzi aby grabarz mial robote? can i?

[ Dodano: 16-05-2006, 16:49 ]
jojojoj mnie to ze psy nie szly na nich jak oni rozpierdalali plac zamkowy. Jestem za tym aby policja mogła wpaść na nich i porozpierdalać im łby pałami. Kto nie chce dostać niech idzie do domu, kto chce rozpierdalać miasto dostanie wpierdol, proste. W tym podobało mi się ZOMO, napierdalali się fachowo, tylko szkoda ze napierdalali niewinnych :((DOKŁADNIE. NIech bydło pozna ze jest kara. A jak dostaną to sie żalą w tv że oni niewinni i że policja niewinnych bije :loser: To nie biegać kurważ jego mać po ulicach wyjebując szyby tylko na dobranocke do dom.

biolent
16-05-06, 21:31
jak dostaną to sie żalą w tv że oni niewinni i że policja niewinnych bije :loser: To nie biegać kurważ jego mać po ulicach wyjebując szyby tylko na dobranocke do dom.

dokładnie gnojstwo roz.piedala pół miasta tragedia , jak policja rozgoni i przy okazji spuści prawidłowe wpier.dol to mamy wtedy brutalność policji bo qr,wa niewinne dzieci biją :106:

normalna paranoja nie wolna naprzać agresywnego pijananego pseudokibola obszczymóra :124: ale on może ci wywalić zęby w przypływie miłości do klubu :100:

zwarte szeregi, pały i gaz :28: to załatwiło by piorunem sprawę :28: :28:

Clericgrammaton
17-05-06, 09:05
Takie mamy prawo ze na drugi dzien to ich powypuszczaja i oni sie czuja bezkarni... a na nast meczu to samo...

Polska Polska!
17-05-06, 18:09
Oj jakby dostali wpie*dol raz, piąty, dziesiąty to by tak szybko sie im nie zachcialo wracac na kolejna rozrube. Niech sie ustawiają w lesie, na łąkach jakichś a nie miasto rozpierdalają

DZIADZIA
17-05-06, 21:50
Oj jakby dostali wpie*dol raz, piąty, dziesiąty to by tak szybko sie im nie zachcialo wracac na kolejna rozrube. Niech sie ustawiają w lesie, na łąkach jakichś a nie miasto rozpierdalająwłasnie, niech sie porozjebuja po polach siekierami - strata mała i żal krótki, a i my zyskamy na ich braku

M.
18-05-06, 16:14
Ja odniose się tylko do zniszczeń na starówce - byłem tam podczas swiętowania mistrzostwa w nocy jak i specialnie przejechaliśmy sie zobaczyć zniszczenia w niedziele i wierzcie mi gazety w stylu Fakt i SE mocno koloryzuja co do dewastacji.

Co do awantury kibiców Legii z milicją się nie wypowiadam bo to sprawa samych zainteresowanych .

Pogoń 4ever Legia :piwo:

Adamitsu
18-05-06, 19:42
Kibice to wszędzie tacy sami, w Barcelonie tak się cieszyli po wczorajszym zwycięstwie, że kilkadziesiąd osób w areszcie. A takie ładne miasto mają.