PDA

Zobacz pełną wersję : Oszustki w punkcie szczepień



switas
12-05-06, 02:54
Dwie pielęgniarki z Sulechowa (Lubuskie) oszukiwały pacjentów. Zamiast płatnych szczepionek skojarzonych przeciwko tężcowi czy żółtaczce podawały im refundowaną przez NFZ szczepionkę przeciwko chorobie Heinego-Medina. Pieniądze od pacjentów brały dla siebie. Robiły tak od co najmniej roku. Prokuratura zarzuca im, że naraziły pacjentów na utratę zdrowia, a nawet życia. Statystki medyczne mówią, że około połowy chorych na tężec umiera

Przedwczoraj obie pielęgniarki zatrzymała policja. Na razie nie wiadomo, ilu pacjentom podano złe szczepionki. Do przychodni, w której dochodziło do oszustw, zapisanych jest prawie 20 tys. pacjentów, z czego 5 tys. to dzieci. Oszustwo było możliwe, bo choć NFZ refunduje szczepienia przeciwko żółtaczce, tężcowi, krztuścowi czy błonicy, to nie płaci za tzw. szczepionki skojarzone, czyli te, które uodparniają na kilka chorób naraz. Te kosztują od 40 zł do 180 zł. Rodzice często się na nie decydują, żeby zaoszczędzić dzieciom kolejnych ukłuć.

Wczoraj przez cały dzień trwały przesłuchania, najpierw pielęgniarkom postawiono zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentacji medycznej, później doszło narażenie na spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. - Jeśli kilka osób zachorowałoby na którąś z tych chorób, mogłoby dojść do epidemii - mówi Ewa Grześkowiak z prokuratury w Świebodzinie.

Wczoraj ci, którzy podejrzewali, że zostali oszukani, masowo zgłaszali się na policję i do przychodni, w której kobiety pracowały. - Niecałe dwa tygodnie temu szczepiłam tu syna, wcześniej starsze dziecko, za każde szczepienie zapłaciłam po 50 zł. Czy dostali to, za co zapłaciłam? - denerwowała Monika Maniarska. Wczoraj w przychodni wstrzymano wszystkie szczepienia.

STERN
12-05-06, 02:56
:( ja pierdziele...co za kuurwy przeciez mogly w ten sposob zabijac wielu ludzi :96: Ktos kto sie szczepi na zoltaczke wiadomo ze raczej idzie na operacje i jak tu sie kuuurwa dziwic ze ludzie po operacjach lapia czasem zoltaczke mimo ze sie szczepily, Kurwa a co dopiero jesli chodzi o tężec? Co za szmaty

Vito Andolini
12-05-06, 09:36
Polska :96:
:)))

Indianka
12-05-06, 10:13
Dwie pielęgniarki z Sulechowa (Lubuskie) oszukiwały pacjentów......

w takich przypadkach jestem za pokazowym procesem,szybko z najwyższym wymiarem kary,dla ostrzeżenia.Może to uchroniłoby nas przed następnymi przekrętami.


Polska :96:
A jak Ci ptak narobi na głowę w Polsce,to też powiesz..........Polska?

Goerres
12-05-06, 10:48
Polska :96:
:)))
kobiety... :96:

sabinka
12-05-06, 11:37
Polska :96:
:)))


Ahhh Polak sie smieje poza granicami Polski..... ha-ha :32:

Vito Andolini
12-05-06, 12:10
Ahhh Polak sie smieje poza granicami Polski..... ha-ha
a jak bym byl w kraju tez bym sie smial
slyszalem ze macie Giertycha :))) :)

STALÓWKA
12-05-06, 12:42
a jak bym byl w kraju tez bym sie smial
slyszalem ze macie Giertycha

macie? To już się do nas nie przyznajesz?! :32:

sabinka
12-05-06, 12:56
macie? To już się do nas nie przyznajesz?! :32:

no wlasnie :32:




Tak mamy niestety Giertycha, ale mnie to wali ja na nikogo z tych debili nie glosowalam i sie z nimi nie utozsamiam i Kaczka nie jest moim prezydentem :] I tez sie smieje z tego co sie tutaj dzieje chociaz wypadaloby plakac, ale Ty sie smiejesz "z nas" a sam jestes "jednym z nas" .....


btw. jakbym byla teraz jeszcze w liceum to bym miala wieksze cisnienie, bo teraz sie tylko smieje z tego co oni tam wyprowadzaja :))) (np. wycofali juz wychowanie sexualne i pierwsza pomoc na PO - bo to sie zle kojarzylo przeciez :D juz nawet gumowej lalki nie mozna pocalowac w celu uratowania.... ; chca wprowadzic mature z religii, chca wplywac na ubior itd itp :D a dajcie spokoj :))) )

mineczka
12-05-06, 21:28
Szkoda gadać powinni te pielęgniarki wpuścić do tłumu ludzi których dzieci tych szczepionek nie dostały

ełe piotruś
12-05-06, 22:08
ej kurde lejemy gnoja takier wałki w polszy to standaRT SORY ZE PISZE TAK lipnie ale troche sie zajebałem no wiecie. btw kto wybrał giertycha na takie stanowisko?

OZESZLOL
13-05-06, 14:09
Ja tam nie ufam żadnym szczepionkom , jakbym miał takie podejscie do zycia jakie mam teraz podczas szczepien w podstawowce nigdy bym nie wyraził na nie zgody !!! pojebać te szczepionki chocby była śmiertelna epidemia nigdy sie nie zaszczepie , pokładam moje bezpieczenstwo w Bogu a nie w jebanej medycynie !!!

to tyle...



a tak w ogole te szmaty z pielęgniarek były Polkami wiec zadna to sensacja ...

70m3k
13-05-06, 16:19
pokładam moje bezpieczenstwo w Bogu a nie w jebanej medycynie !!!
bez obrazy, ale... :))) :))) :)))

OZESZLOL
13-05-06, 16:59
pokładam moje bezpieczenstwo w Bogu a nie w jebanej medycynie !!!
bez obrazy, ale... :))) :))) :)))

co w tym smiesznego ?

70m3k
13-05-06, 17:02
co w tym smiesznego ?
oczywiście, można polegac na Bogu jeśli komuś to odpowiada, ale bez medycyny zapalenie płuc nadal byłoby chorobą na którą umiera pełno osób... i Bóg tu nie pomoże, tak jak nie pomagał kiedyś.