PDA

Zobacz pełną wersję : METALLICA - przeczytajcie proszę.



DZIADZIA
11-10-05, 19:42
Przeczytajcie, zapoznajcie się z muzyką i skomentujcie.

METALLICA- zespół przez wielu utorzsamiany z jakimś straszliwym cieżkim metalem, a w gruncie rzeczy nie mają jakichś piosenek typu "jak najszybciej, jak najgłośniej", nie ma tu żadnego skrzeczącego wokalu, słowa są zawsze zrozumiałe, a teksty mają ciekawą treść [zazwyczaj ale jest i kilka płytkich ;) vide "seek & destroy"] a i jest wiele ballad, naprzykład - znane i lubiene przez wszystkich "Nothing Else Matters". Chłopaki grają od roku 1982, czyli długo. W 2003 zostali uhonorowani "MTV Icon". Przez ich szeregi przewinął się frontman Megadeth, Dave Mustaine. W 1983 wydali "Kill'em All", które zrobiło dużo zamieszania na rynku rockowym. Pierwszych 5 albumów tego zespołu to klasyka, same hity. W 1999 nagrywają koncert z Symfonią SanFrancisco, i wydają jako 2 płytowy Album, który jest oceniany bardzo skrajnie, osobiście strasznie mi się podoba ;). rok 2001 - Metallica rozpada się, aby w 2003 wydać z nowym Basistą "St.Anger", na którym brzmią zupełnie inaczej a piosenki nie mają solówek [nie trafione jak dla mnie]. Metallica osiągnęła całkowitą ilość sprzedanych albumów na poziomie 100 mln sztuk- czyli w c.huj i jeszce troche ;) Najlepsze chwile przypadają na początek lat 90, po wydaniu "Czarnego albumu" który podbija serca ludzi na całym świecie. Chłopaki mieli wtedy 3.5 letnią trasę. Łącznie w ich karierze dali [tak oceniam patrząc na listę] około 1500 koncertów z czego 6 w Polsce ;)
W skład Metallicy wchodzą:
1) James Hetfield - Gitara rytmiczna, wokal ; napisał większość tekstów. Jego facjata sprzed 12 lat w moim awatarze ;)
2)Lars Urlich - perkusista duńczyk, współautor muzyki
3)Kirk Hammet - gitara prowadząca
4)Robert Trujillo - gitara basowa, w Metallicy od 2003, zajął miejsce Jasona Newsteda. Grał z Ozzy'm

Ja jestem typowym fanboyem Metallicy - zbieram co się da [ mam ponad 500 koncertów w mp3] Naprawde polecam, fanom wszystkich gatunków muzyki. Enjoy ;)


Nothing Else Matters mp3 [tak to TA ballada ;) ]
http://www.nursat.kz/mp3/m/Metallica_Nothing_Else_Matters.mp3

Metallica dyskografia torrent:
http://www.torrentspy.com/directory.asp?mode=torrentdetails&id=325555&query=metallica

Foty ;):) :
TUTAJ ;) (http://images.google.pl/images?q=metallica&sourceid=mozilla-search&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl-PL:official&sa=N&tab=wi)



Masakra się namęczyłem ;) Chyba mój najdłużejpisany i najdłuższy post ;)

STERN
11-10-05, 19:43
Jedna piosenka mi sie podobała kiedys, ale nie pamietam jaka. Nie moje rejony ale z tego co slyszalem to chlopaki z Metalici niezle sobie poruchali za zlotych czasów.

araj
11-10-05, 19:44
nie lubie cięzkiego rocka, ale uwielbiam acdc, ballady (metaliki miedzy innymi), metalica jest ok :cool:

Shandor
11-10-05, 20:04
tylko za Metallice Ciebie lubię Dziadzia :)

Dark Tidus
11-10-05, 20:08
metallica tez jest w pytke :) jak inne rockowe/metalowe zespoly... e, dziadzia, na jutro nightwisha dyskografie przynies, bo juz dlugo czekam... ja teraz sciagam dyskografie pink floyda jakbys chcial...

pepek
11-10-05, 20:17
no i co z tego ????

Dark Tidus
11-10-05, 20:18
no i co z tego ????
z czego co? ja do dziadzi kieruje moja wypowiedz...

pepek
11-10-05, 20:30
no i co z tego ????
z czego co? ja do dziadzi kieruje moja wypowiedz...

to bylo do dziadzi :p

Dark Tidus
11-10-05, 20:33
no i co z tego ????
z czego co? ja do dziadzi kieruje moja wypowiedz...

to bylo do dziadzi :p
spoko spoko, taka wypowiedz nie mowiaca nic szczegolnego, trudno przypozadkowac...

tibor69
11-10-05, 20:50
Kliniczny przypadek genialnego niegdyś zespołu dającego obecnie dupy dla kasy i uwielbienia ze strony nastoletnich dresiarzy. :8:

DZIADZIA
11-10-05, 20:53
tylko za Metallice Ciebie lubię Dziadzia :)No co Ty, ja fajny koleś jestem ;)

Dark Tidus
11-10-05, 20:54
nastoletnich dresiarzy

znajdz mi JEDNEGO dresiaza ktory zamiast techniawy i innych shitow slucha metalliki...
no nie ma bata, a nawet szesciu:)

pepek
11-10-05, 20:55
Kliniczny przypadek genialnego niegdyś zespołu dającego obecnie dupy dla kasy i uwielbienia ze strony nastoletnich dresiarzy. :8:

bardzo dobrze powiedziane :cool:

sztetke
11-10-05, 20:55
moze to nie do uwierzenia,ale nigdy nie slyszalem calego numeru tego bendu,no i nie mam zamiaru sie tymi hitami katowac.
w przeciwienstwie do np.araja nienawidze ballad,to moze chyba jest nawet powod niecheci do chlopakow.

Dark Tidus
11-10-05, 20:58
zgaduje ze sluchasz hiphopu?

DZIADZIA
11-10-05, 20:59
moze to nie do uwierzenia,ale nigdy nie slyszalem calego numeru tego bendu,no i nie mam zamiaru sie tymi hitami katowac.
w przeciwienstwie do np.araja nienawidze ballad,to moze chyba jest nawet powod niecheci do chlopakow.Ściągnij Nothing else matters, przesłuchaj. jakies 5 minut . pisenka naprawde niezła. dopiero potem osądź


tibor69 napisał/a:
Kliniczny przypadek genialnego niegdyś zespołu dającego obecnie dupy dla kasy i uwielbienia ze strony nastoletnich dresiarzy. 1


bardzo dobrze powiedziane 15

Widać że nie znacie tego zespołu ;) Oni poprostu eksperymentowali, zmieniali styl. ZI mieli odwage, a nie jak iron Maiden - jebać po kolei to samo, zero innowacji. [wiem upraszczam, ale łapiećie senes]

sztetke
11-10-05, 21:01
ok,zaraz sciagne i to bedzie premiera

stuff
11-10-05, 21:02
mi sie podoba z metallici: turn the page,st. anger,memory remains,

Dark Tidus
11-10-05, 21:04
a mi sie podoba bardzo Wherever I May Roam:D

Simmek
11-10-05, 21:23
moze to nie do uwierzenia,ale nigdy nie slyszalem calego numeru tego bendu,no i nie mam zamiaru sie tymi hitami katowac.
w przeciwienstwie do np.araja nienawidze ballad,to moze chyba jest nawet powod niecheci do chlopakow.

A jednak jest co posluchac:

Master of puppets
Ride the lighting

nie wiem czy tak sie to pisze, mialem z 10 lat i na zajefanym kasprzaku buczalo, minelo wiele lat, acz nawet zakupilem te dwie powyzsze i czesto do nich wracam, ale potem to rownia pochyla... jednak z wyjatkiem ostatniej, ale to pewnie tak dlatego ze jest jakas taka szybsza, ogolnie te dwie plyty bede mial zawsze... :)

[ Dodano: 2005-10-11, 21:26 ]


Widać że nie znacie tego zespołu ;) Oni poprostu eksperymentowali, zmieniali styl. ZI mieli odwage, a nie jak iron Maiden - jebać po kolei to samo, zero innowacji. [wiem upraszczam, ale łapiećie senes]

Te nowsze kawalki sa poprawnie zagrane, nie sa przecietne, ale niestety nie jest to juz ten stary zespol, mam jakies stare koncerty jeszcze z Clifem Burtonem, te jakos tak inaczej brzmia...

sztetke
11-10-05, 21:33
Ściągnij Nothing else matters, przesłuchaj. jakies 5 minut

no sorry,ale mnie nie ukolysalo,kiszka straszna jak dla mnie (nie nawidze czegos takiego),z weselami o 4 nad ranem mi sie to kojarzy,wszyscy napierdoleni ,a jakas para slaniajaca sie na nogasz kreci sie po pustym parkiecie.

DZIADZIA
11-10-05, 21:39
Ściągnij Nothing else matters, przesłuchaj. jakies 5 minut

no sorry,ale mnie nie ukolysalo,kiszka straszna jak dla mnie (nie nawidze czegos takiego),z weselami o 4 nad ranem mi sie to kojarzy,wszyscy napierdoleni ,a jakas para slaniajaca sie na nogasz kreci sie po pustym parkiecie.Hehehe, cuż o gustach się nie dyskutuje. ma tylko nadzieję że nie słuchasz hiphopu, albo tekno :10:

pepek
11-10-05, 21:47
Widać że nie znacie tego zespołu ;) Oni poprostu eksperymentowali, zmieniali styl. ZI mieli odwage, a nie jak iron Maiden - jebać po kolei to samo, zero innowacji. [wiem upraszczam, ale łapiećie senes]


ironi sa 100razy lepsi od matalicy :| i graja to samo bo to ciagle heavy metal...

sztetke
11-10-05, 21:49
Hehehe, cuż o gustach się nie dyskutuje. ma tylko nadzieję że nie słuchasz hiphopu, albo tekno

no co ty,ja to stary jazz-pank-rokowiec jestem :) .

Dark Tidus
11-10-05, 21:54
punk-rock dobry jest! ale metallika tez mi sie podoba... jakich zespolow prockowych sluchasz?

pepek
11-10-05, 21:55
punk-rock dobry jest! ale metallika tez mi sie podoba... jakich zespolow prockowych sluchasz?

mandaryny slucham :D bo fajnie spiewa...i pankowo wyglada :cool:

:50:

Dark Tidus
11-10-05, 22:07
aha, a ja Milano i Boys bo niezle z nich metale...

stasek9
11-10-05, 22:29
Iron maiden i Metallica to muza mojej młodości - są naprawde niesmiertelni

tibor69
12-10-05, 09:11
Ściągnij Nothing else matters, przesłuchaj. jakies 5 minut

no sorry,ale mnie nie ukolysalo,kiszka straszna jak dla mnie (nie nawidze czegos takiego),z weselami o 4 nad ranem mi sie to kojarzy,wszyscy napierdoleni ,a jakas para slaniajaca sie na nogasz kreci sie po pustym parkiecie.
Łoszit jakby można było dawać reputę... ALe się uśmiałem :7:

Shandor
12-10-05, 09:24
Tibor, niestety, wie co mówi, zna się na tym troszkę, ja też uważam, że te ostatnie zmiany na dobre im nie wyszły, wolę starsze płyty, i nie koniecznie ballady... wogóle nowych to nawet nie mam, jakaś straszna kiszka im wychodzi ostatnio...

sztetke
12-10-05, 09:48
punk-rock dobry jest! ale metallika tez mi sie podoba... jakich zespolow prockowych sluchasz?

oj, nie chce mi sie wymieniac,ale tak dla przykladu to wszekie projekty biafrymczyli lard,tumor circus , (czy jakos tak),kenedisow oczywiscie,za D.O.A MA NIEZLA PLYTE.ostatnio psychobilly nagminnie slucham (to taki jakby elvis z pankiem pomieszany)
A jazzu to nie bede wymienial,bo to nie ma sensu,za duzo tego jest.
SCIAGAM TERAZ JUZ MIESIAC 1984 (KONCERT Z JAROCINA)gosc ma jakies gowniaNE LACZE I I DZIE JAK KREW Z NOSA,ALE MUSZE TO MIEC,CHOC JAKOSC NAGRANIA JEST TAK ZENUJACA,ZE AZ BOLI.

DZIADZIA
12-10-05, 16:13
Tibor, niestety, wie co mówi, zna się na tym troszkę, ja też uważam, że te ostatnie zmiany na dobre im nie wyszły, wolę starsze płyty, i nie koniecznie ballady... wogóle nowych to nawet nie mam, jakaś straszna kiszka im wychodzi ostatnio...
Nie żebym się czepiał ale samo sobie zaprzeczasz :D

Ale owszem jeśli ktoś jest nastawiony na taką muzę jak na pierwszych albumach, to te nowsze zupełnie mu nie przypaszą.

Shandor
12-10-05, 16:40
Tibor, niestety, wie co mówi, zna się na tym troszkę, ja też uważam, że te ostatnie zmiany na dobre im nie wyszły, wolę starsze płyty, i nie koniecznie ballady... wogóle nowych to nawet nie mam, jakaś straszna kiszka im wychodzi ostatnio...
Nie żebym się czepiał ale samo sobie zaprzeczasz :D

Ale owszem jeśli ktoś jest nastawiony na taką muzę jak na pierwszych albumach, to te nowsze zupełnie mu nie przypaszą.
że nie mam, to nie znaczy, że nie słuchałam, nie podobają mi się to po co mam je mieć? :10:

Morpheus
02-11-05, 20:35
Mam prośbę:
czy mógłby ktoś wypisac tytuły wiekszości ballad (lub spokojnych utworów) Metallicy?

Chodzi o to,ze raz słyszałem bardzo ładny kawałek, ale nie znam tytułu- był własnie taki ze spokojnym wstępem na gitarce...chciałbym go ściągnać, ale nie wiem jak się do tego zabrać :(.
Jeśli to możliwe, to dzięki z góry.

DZIADZIA
02-11-05, 20:37
hmmm



FADE TO BLACK

ONE (spokojna + szybka na koniec)

THE CALL OF KTULU

ORION

NOTHING ELSE MATTERS

myśle że to któras z tycc
h

Morpheus
02-11-05, 20:42
hmmm



FADE TO BLACK

ONE (spokojna + szybka na koniec)

THE CALL OF KTULU

ORION

NOTHING ELSE MATTERS

myśle że to któras z tycc
h
ok, dzięki! Zaraz biorę się za ściąganie. Dam znać czy znalazłem to o co mi chodziło. Ok, to do dzieła

P.S.: Oriona wykluczam- znam, Nothing Else Matters również, więc zostaja 3 pierwsze...

DZIADZIA
02-11-05, 20:51
a to jeszce


WELCOME HOME ( SANITARIUM)

sztetke
02-11-05, 20:57
Mam prośbę:
czy mógłby ktoś wypisac tytuły wiekszości ballad (lub spokojnych utworów) Metallicy?

"u cioci na imieninach" :50:,
dziadzia nie bij :)

Karla
02-11-05, 21:00
a "Mama Said"??!! 'Turn the page", sliczne "Until it sleeps"...

pepek
02-11-05, 21:04
a kto slyszal "szal pieroga na patelni" zajebisty kawalek :50:

Morpheus
02-11-05, 21:06
OK- Dziadzia- ściągnąłem te 3 utwory i jestem na 85%-90% przekonany, że to "Fade To Black"! Zajebiste, aż ciarki chodzą po plecach od tego wstępu...

Sanitarium to to nie jest- znam znam.


Karla- tego jeszcze nie ściągałem, ale to kwestia czasu, skoro polecasz, to spróbuję;).

Na razie delektuję się Fade To Black....cudo....

[ Dodano: 02-11-2005, 21:09 ]

a kto slyszal "szal pieroga na patelni" zajebisty kawalek :50:

yyszzzz....zniszczyłes mnie tym :7: hehehehehe

Velvet
03-11-05, 13:31
Metallica fajna jest nadal..sentyment jakis został
z ostatnia płyta to niewypał ale ten ROB to takie :2: :o: mmmmmm

a co do ballad to wymienie cus:

don't tread on me
sad but true
the unforgiven
the unforgiven II
low man's lyric
mama said thorn within
tuesday's gone :7:
until it sleeps
where the wild things are

Karla
03-11-05, 16:34
tuesday's gone jak dla mnie wogole nie pasuje do Mettalica ... takie country... ale zagrali w radiu wiec teraz wszyscy tego sluchaja :)

DZIADZIA
03-11-05, 19:19
tuesday's gone jak dla mnie wogole nie pasuje do Mettalica ... takie country... ale zagrali w radiu wiec teraz wszyscy tego sluchaja :) james lubi country, to nagrali covera.












SZTETKIE JESTEŚ JAK 5 LATEK

bejbe84
14-12-05, 00:59
dzięki serdeczni za link