PDA

Zobacz pełną wersję : Radio samochodowe



Miekki
25-02-06, 07:19
Mam małe pytanie. A mianowicie kupiłem sobie radio samochodowe, wszystko gra, ale radio włącza się tylko po włączeniu zapłonu. Można jakoś inaczej podpiąć zasilanie na kostce iso, tak by działało bez przekręcania kluczyka? Oczywiście bez prowadzenia nowych przewodów z akumulatora, bo to logiczne :124:

ełe piotruś
25-02-06, 08:20
www.samochodyswiata.pl tam masz dział,mechanika zadaj problem a ci napiszą.

efis
25-02-06, 10:17
Radio samochodowe ma dwa zasilania. Jedno - bezpośrednio z akumulatora, a drugie lak sam zauważyłeś "zza kluczyka". Wystarczy obydwa kabelki zasilające radio podłączyć do tego jednego (z akumulatora). Jeżeli radio jest dużej mocy i zostawisz je włączone na noc (powiedzmy, że jedna noc to za malo, ale kilka dni), to może rozładować akumulator.
Nie zapominaj o pozostawieniu bezpieczników (o takiej wartości jaką przewiduje producent). Nie pomyl kabli. Jeden (mowa o kablach zasilających) jest zawsze czerwony, a drugi najczęściej żółty, ale nie zawsze. Jest jeszcze (najczęściej niebieski - wyjście +12 na antenę - uważaj, bo to jest tylko wyjście napięcia, a nie wejście) Masa czyli "-" najczęściej czarny (chociaż spotałem brązowy) - jest najczęściej grubszy.
najważniejsze - nie pomyl "plus" z "minusem" (nawet na ułamek sekundy) - awaria gwarantowana.

stasek9
25-02-06, 22:33
Dobre radio ma dwa wtyki do podlaczenia:
1.bezposredni z bezpiecznika
2.ze stacyjki
Sa to oczywiscie plusy.
do tego podlaczasz minus, glosniki, antene i powinno grac.