PDA

Zobacz pełn± wersję : sałatka z ryżu



mineczka
24-02-06, 22:44
ugotować ryż w woreczku,po ostygnięciu dodać do niego pokrojonego zielonego ogórka ze skórk±( w kosteczkę) do tego przeci¶nięty przez praskę czosnek,a na koniec majonez-i gotowe


na 1 woreczek ryżu:pół zielonego ogórka,3 z±bki czosnku,a majonez wedle uznania ale nie za dużo,no i oczywi¶cie przyprawy

MaT
25-02-06, 14:32
Będe musiał tego spróbować. Zjadam dziennie 4 woreczki ryżu, a pomysłów na jego szybkie przyż±dzenie nie mam prawie wugóle.

Karla
25-02-06, 14:35
Kocham ryz... szczegolnie z sosem curry. Kiedys kupowalam go w sloiczkach Uncle Ben's ... teraz nie moge nigdzie znalezc. Jestem zmuszona pichcic to po swojemu.

A salatki z ryzem sa bardzo smaczne, ale krotko! Pozniej ryz zaczyna sie ze wszystkim kleic i wyglada to bardzo nieladnie

MaT
25-02-06, 14:43
Pozniej ryz zaczyna sie ze wszystkim kleic i wyglada to bardzo nieladnie
No to spróbuj ryżu parabolicznego. Osobi¶cie bardzo polecam, gdyż tylko taki jadam i jest napradę dobry. Nic się nie klei i nie wygl±da jak jaka¶ papka dla niemowl±t.

Karla
25-02-06, 15:02
No ja tez jem go prawie zawsze... ale do salatek nie bardzo sie nadaje. Ma lekko zoltawy odcien. No i jest troche trwardszy

MaT
25-02-06, 15:08
Zależy jakiej firmy, gdyż nie wszystkie maj± żółtawy odcień. A jeżeli chodzi o twardo¶ć to zależy ile gotujesz.

mineczka
25-02-06, 21:29
spróbujcie podczas gotowania ryżu dodać trochę oleju,wtedy sie nie skleja.

olvana
25-07-06, 14:17
To ja podam wam moj przepis na sałatke z ryzem : 1 woreczek ugotowanego ryzu, puszka ananasa, kurczak wedzony lub pieczony, kukurydza z puszki, rodzynki. Wszystko wymieszać z majonezem lub jak kto woli z jogurtem lait, oczywiscie dodac do smaku troche soli ,lub innych przypraw. Drugi przepis : woreczek ryzu, czerwona ¶wieża papryka,ogórek konserwowy,szynka lub jakie¶ miesko,groszek lub kukurydza, ¶wieża cebulka,wymieszane wszystko z majonezem i sola z pieprzem. :)

Hitman
25-07-06, 15:49
Pychota tak sobie siedze w pracy i glod mi zaczyna doskwierac jak czytam te wasze przepisy.

PS.Wczoraj zrobilem superowe ryzowe cos mozna by bylo to nazwac pychowate risotto ale przepisu nie ma sensu podawac bo skladniki sa bardzo regionalne (zakupy w ASDA store).

mineczka
11-03-07, 00:35
ugotować ryż w woreczku,po ostygnięciu dodać do niego pokrojonego zielonego ogórka ze skórk±( w kosteczkę) do tego przeci¶nięty przez praskę czosnek,a na koniec majonez-i gotowe


na 1 woreczek ryżu:pół zielonego ogórka,3 z±bki czosnku,a majonez wedle uznania ale nie za dużo,no i oczywi¶cie przyprawy


http://img261.imageshack.us/img261/2959/ryzph4.th.jpg (http://img261.imageshack.us/my.php?image=ryzph4.jpg)