PDA

Zobacz pełną wersję : Andropauza-poradzcie



Ruda
22-02-06, 10:48
Witam, .........
Problem jak w temacie -poradzcie ....
Kłaniam sie Ruda

efis
22-02-06, 11:46
Chyba nie Ciebie dotyczy?
W czym tkwi problem? - temat rzeka

Ruda
22-02-06, 11:57
No własnie ze dotyczy ........
Maz młody jeszcze człowiek a juz stracił zainteresowanie , jest rozdrazniony,ciagle zmeczony
Co prawda dla niektorych na tym forum facet 50 -letni to dziadek ale zapewniam to druga młodosc tylko..........
Prosze poradzcie, bo do lekarza dopiero w ostatecznosci pojdzie.......
Klaniam sie Ruda

Ruda
22-02-06, 12:13
nie napewno nie ma .............
To wykluczam całkowicie, jestesmy ze soba juz 28 lat po slubie i przez ostatnie dziesiec lat razem pracujemy, i przebywamy ze soba..........
I zadne ze sie znudził, uwielbia piekna bielizne, ponczochy i to ma u mnie na codzien......
Po prostu sam stwierdził , ze nie wie co sie stało,libido mu osłabło .......
Moze to stres , bo mamy bardzo stresujaca prace..........
Ale watpie w to bo tak pracujemy juz od 19 lat............
Po prostu chyba hormony i andropauza .........
Dlatego szukam pomocy.....
Kocham meza , on mnie tez i wiem to napewno .........
Zdrada z racji trybu pracy i zycia ODPADA.........
uKŁONY rUDA

tibor69
22-02-06, 13:51
Kopru włoskiegu mu dawaj do wszystkiego. Zresztą powinien udać się do specjalisty. Może to kwestia układu krwionośnego.

Józefina
22-02-06, 14:48
No własnie ze dotyczy ........
Maz młody jeszcze człowiek a juz stracił zainteresowanie , jest rozdrazniony,ciagle zmeczony
Co prawda dla niektorych na tym forum facet 50 -letni to dziadek ale zapewniam to druga młodosc tylko..........
Prosze poradzcie, bo do lekarza dopiero w ostatecznosci pojdzie.......
Klaniam sie Ruda

Pewnie jakis kryzys przechodzi, moze czuje sie nieatrakcyjny? Z drugiej strony nie mozna stwierdzac ze jak facet traci zainteresowanie sexem to cos z nim nie tak. Od dawna to trwa?

sint
22-02-06, 17:41
Ruda - generalnie moze to wynikac z tego ze obnizyl mu sie poziom testosteronu. Jednak pewnosci nie ma w tej kwestii. Nie dziwie mu sie ze nie chce isc do lekarza bo to nieco wstydliwy temat.

Jesli problem rzeczywiscie wynika z testosteronu to slyszalem ze mozna go podniesc za pomoca cynku. Glowy nie dam bo nie wiem ile w tym prawdy. W kazdym razie mozna sprobowac.

Mechanizm dzialania cynku jest taki:
zawsze pewna czesc testosteronu w naszym organizmie jest zamieniana na estrogeny. Enzym ktory to robi nazywa sie aromataza. Cynk w duzym stezeniu w pewnym sensie blokuje jej dzialanie. Mniej testosteronu przeksztalca sie w estrogeny wiec jest go wiecej. Taka jest teoria a jak jest w praktyce to nie wiem. Cynk mozna kupic w apptece bez recepty (chyba w dawce 5mg) a w dawce 15mg jest na recepte ale z niezrozumialych dla mnie przyczyn w aptece i tak zawsze daja go wogole bez recepty. :124: teraz jak go brac? najlepiej w taki sposob:
1) zincas czy inny cynk 1 tabletka dziennie
2) aspargin (magnez + potas) 1 tabletka dziennie
3) witamina B compositum 1 tabletka dziennie

jesli pomoze to swietnie a jak nie pomoze to napisz jeszcze raz a ja sie postaram dowiedziec czegos wiecej.

araj
22-02-06, 17:54
A temat jest powazny i rozumie go tylko ta kobieta która wie co straciłamyślę,że to pytanie powinnas zadac na innym forum, poniewaz tu sa młodzi ludzie, którzy nie maja nic do powiedzenia w tej sprawie

efis
22-02-06, 18:03
Gdyby to było obniżenie potencji, lub ogólnie obniżenie aktywności seksualnej, to oczywiście można przyjmować jakieś witaminy, czy minerały (nawet jest to wskazane w tym wieku) sint obszernie to przedstawił, ale przede wszystkim - rozmowa z mężem. Jest tak, że jak mężczyźnie coś nie "wychodzi" w sferze seksualnej, to zaczyna o tym intensywnie myśleć i przejmować się tym, a czym więcej myśli, to tym bardziej mu nie wychodzi. Błędne koło.
Co zaś tyczy objawów klinicznych, to chyba jedynym rozwiązaniem wizyta u lekarza.
A jeszcze jedno - w tym wieku rzeczą normalną jest przerost gruczołu prostata, ale to powinien zbadać lekarz (zwykłe USG)
Powinnaś zacząć od poważnej rozmowy z mężem.

[ Dodano: 22-02-2006, 18:11 ]


A temat jest powazny i rozumie go tylko ta kobieta która wie co straciłamyślę,że to pytanie powinnas zadac na innym forum, poniewaz tu sa młodzi ludzie, którzy nie maja nic do powiedzenia w tej sprawie

Może masz i rację, ale wielu z nas ma rodziców w tym wieku, lub starszych.
Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia, bo jest za młody, to niech chociaż poczyta - kiedyś te problemy ich dosięgną, a może spojrzą na problemy rodziców (często często przed nimi ukrywanymi) z innej perspektywy

Simmek
22-02-06, 18:50
Moze nie od razu kochanka, ale za duzo pewnie jestescie razem, znajomy tak ma wystarczy dwa tygodnie od siebie spierdolic, uzaleznienie od drugiej osoby nie jest wskazane...

araj
23-02-06, 15:40
Napisz temat tutaj>>> http://www.info.stargard.pl/porady/medycyna/index.php?H=4 ....mysle,ze to jest dobry link na wszelakiego rodzaju pytania zwiazane z medycyna, tam odpowiada człowiek, który napisał :

Jestem lekarzem z ponad 15-letnim stażem w branży. Odkąd pamiętam pracuję w Stargardzie. Pewnie czasem miałem przyjemność Was poznać. Chciałbym teraz za namową i pośrednictwem info..pl podzielić się swoją wiedzą, nie tylko stricte medyczną, ale też tą, która ułatwi Wam poruszanie się w obecnym systemie opieki zdrowotnej tak, by nie wyrządzić sobie krzywdy i zanadto się nie zaniedbać.
Odpowiem na każde rzeczowe pytanie.
Z góry zastrzegam, że niepoważne zignoruję. Odpowiadać będę tego samego lub następnego dnia - w czasie do 72 godzin.

whatever
23-02-06, 18:12
1) zincas czy inny cynk 1 tabletka dziennie
2) aspargin (magnez + potas) 1 tabletka dziennie
3) witamina B compositum 1 tabletka dziennie

To jest tak zwane ZMA apteczne. Mozna do tego dokupic Tribulus Terrestris i taka mieszanka powinna podniesc libido



A co do ssmyka...... troche wyluzuj jest tu tyle niepowaznych odpowiedzi na powazne pytania, a ty sie unosisz honorem. nie ma sie co czepiac jednego zartobliwego wpisu - takie jest to forum. Powazby czlowiek by to zignorowal, zreszta jakby post dotyczyl innej osoby bys sie nie odezwal, wiec badz sprawiedliwy w stosunku do innych osob i traktuj wszystkich na rowni

sint
23-02-06, 20:24
1) zincas czy inny cynk 1 tabletka dziennie
2) aspargin (magnez + potas) 1 tabletka dziennie
3) witamina B compositum 1 tabletka dziennie

To jest tak zwane ZMA apteczne. Mozna do tego dokupic Tribulus Terrestris i taka mieszanka powinna podniesc libido



zgadza sie whatever:) nie wiedzialem ze wiesz takie rzeczy. Zaimponowales mi :) Z tym tribulusem tez masz racje z tym ze wydawalo mi sie ze powinni zaczac tylko od zma a jak nie pomoze to dopiero wtedy dolozyc tribulusa ale w sumie mozna tez od razu. Poza tym nie ma pewnosci czy nawet tribulus z zma cos da.... przy okazji napisalem aspargin 1 tabletka ale mozna wziasc 2. Taka drobna korekta. Tribulusa nie kupi sie w aptece. Jest to odzywka dla sportowcow ktora powoduje wzrost endogennego testosteronu. Trzeba ja kupic w sklepie z odzywkami. ZMa zreszta tez sie tam da kupic tylko taniej wyjdzie samemu zlozyc w aptece.

tylko jest pytanie bo sie klocicie klocicie a czy wogole moja odpowiedz wzieliscie pod uwage? czy ktos wogole zauwazyl to co ja napisalem? w sumie po to zalozylas ruda ten temat?

PS. jak sie dalej bedziecie klocili to kazdemu dam po ostrzezeniu i wywale spam ;) w koncu to JA JESTEM TU MODEM :114:

[ Dodano: 23-02-2006, 20:27 ]
jakis gosc okolo 30 lat zaczol brac zma i pisze o efektach. Aby nie bylo ze jakies glupoty wypisuje. Problem bardziej polega na tym ze na jednego dziala a na drugiego wcale nie musi. http://www.sfd.pl/temat184783/

whatever
23-02-06, 20:34
zgadza sie whatever:) nie wiedzialem ze wiesz takie rzeczy
chodzi sie na silownie :) w tescie medycznym ktory dales kiedys zajalem jedno z wyzszych miejsc :)
ZMA samo w sobie raczej nie podnosi poziomu terstosteronu a bieze sie je przedewszystkim, ze wzgledu na to, zeby nie zabraklo cynku, ktory jest niezbedny jak chce sie podniesc poziom testosteronu. TRibulus kosztuje jakies 80zl, zma jakies 25 na miesiac. Sam kiedys bralem i daje sporo sily... chyba, ze saszedl u mnie efekt placebo :)

Post poswiecam osoba cwiczacym :P

sint
24-02-06, 11:19
po oddzieleniu ziarna od plew wydaje mi sie ze temat moze zostac na nowo otwarty. Prosze rowniez mame ssmyka o przeczytanie http://www.dobreforum.pl/viewtopic.php?t=4761 oraz o odpowiedz na moje pytanie.
Czy wogole zamierza stosowac to zma u swojego meza? a jesli tak to niech napisze po jakims czasie czy wogole przynioslo efekt. Nic mu sie nie stanie od tego. W najgorszym razie po prostu wogole nie zauwazy zadnej roznicy.