PDA

Zobacz pełną wersję : strony

DZIADZIA
10-02-06, 22:09
jakie są dobre strony jakiejkolwiek religii? czy religia przyczyniła się do czegoś dobrego? Bo do ilu złych rzeczy to wie kazdy

k0573k
10-02-06, 22:36
yyy hmmm pomoc bliznim karmienie ubogich misje w afryce i edukcja dzieci zapewnianie im pozywienia yy ogolnie liczne wsparcie potrzebujacych

DZIADZIA
10-02-06, 22:39
ale to wszystko blaknie pod wielkim złem jakie religia stworzyła i tworzy [islam teraz] nic super nie zdziałali

STERN
10-02-06, 23:18
ale to wszystko blaknie pod wielkim złem jakie religia stworzyła i tworzy [islam teraz] nic super nie zdziałali

mylisz islam z extremistami. fundamentalizm chcrzescijanski nie jest wcale lepszy...

hmm dobre strony... :10:

:124:

70m3k
10-02-06, 23:32
karmienie ubogich misje w afryce i edukcja dzieci

tjaa... "Zrób znak krzyża, to dostaniesz cos do jedzenia...". a afrykańczykom są potrzebne lekarstwa, środki antykoncepcyjne, bo tam szaleje aids, a nie chrześcijaństwo i edukacja o bogu :32:

sabinka
11-02-06, 01:26
yyy hmmm pomoc bliznim karmienie ubogich misje w afryce i edukcja dzieci zapewnianie im pozywienia yy ogolnie liczne wsparcie potrzebujacych
z tego co mi wiadomo nie tylko kosciol robi takie akcje...

Shandor
11-02-06, 10:22
dobre strony religii? gdybym żyła kilka wieków wstecz to nie musiałbym zastanawiać się nad samobójstwem, sami by mnie na stosie spalili :) inkwizycja to była dobra rzecz... dobre boskie narzędzie w rękach pazernego i zakłamanego kleru...

Vito Andolini
11-02-06, 10:45
jakie są dobre strony jakiejkolwiek religii?

ludzkosc przetrwala tylko i dzieki religii
czlowiek nie moze zyc bez potrzeb emocjonalnych , a religia je uzupelnia
nasz gatunek jest tak spaczony ze 90% dawno zapomnialo o stworcy
mam nadzieje ze bede jego gniewnym mieczem podczas dni sadu nad waszymi duszami....... :99:

[ Dodano: 11-02-2006, 10:47 ]
ps. niewazna jest religia bo Bog jest tylko jeden a wiele drog prowadzi do niego . tak naprawde jest istotne czy go znalezlismy , i w jaki sposob mu oddajemy czesc :84:

DZIADZIA
12-02-06, 18:15

mam nadzieje ze bede jego gniewnym mieczem podczas dni sadu nad waszymi duszami....... :99:

ps. niewazna jest religia bo Bog jest tylko jeden a wiele drog prowadzi do niego . tak naprawde jest istotne czy go znalezlismy , i w jaki sposob mu oddajemy czesc :84:dzień sądny? przeto bóg jest miłosierny. tak jest w PŚ. także nierozumiem czemu jest piekło ponoć jak Bóg powinien wybaczyć wszystko każźdemu

tibor69
12-02-06, 18:24
Buddyści nie mają boga i jakoś sobie radzą. Z tego co wiem, to bardzo pokojowa religia i w jej imieniu chyba nie było żadnych wojen ani prześladowań.

wezyr
13-02-06, 08:23
Człowiek bez religii był by jak zwierze. To wiara nadaje nam ramy zachowań. Co by było, gdyby ludzie w starożytności nie znali religii. Wyrżneli by się, a tak wiedzieli i iwerzyli, ze jeżeli zabiją człowieka zostaną ukarani. Religia nadaje życiu ramy tego co wolno i nie wolno.

Vito Andolini
13-02-06, 08:28
dzień sądny? przeto bóg jest miłosierny. tak jest w PŚ. także nierozumiem czemu jest piekło ponoć jak Bóg powinien wybaczyć wszystko każźdemu
jezeli istnieje DOBRO to musi istniec tez jego przeciwienstwo czyli ZLO . To sa dwa pierwiastki meski i zenski . w sensie ze wszystko ma swoje przeciwienstwo
Dziadzia , nie opieraj zlozonosci Boskich planow na takiej ksiazeczce jaka jest biblia :32:

SaiykoPat
13-02-06, 13:30
to po co pieprzenie o "wolnej woli" skoro powiedzial tez ze jak z niej skorzystasz to masz przerabane? i jak ma sie do tego wszystkiego jego nieskonczone milosierdzie?

13-02-06, 13:39
Przecież religja głosiła o końcu Świata a tu co jakaś pomyłka????

Sam niewiem co tu jest grane i wco juz wieżyć chyba TYLKO w wyższość władzy pieniądza na tym Świecie bo to on nim rządzi...

wezyr
13-02-06, 15:02
TYLKO w wyższość władzy pieniądza na tym Świecie bo to on nim rządzi... masz racje NA TYM ŚWIECIE - ale pzreciez jest tez inny świat i tam już mamona nie ma mocy

sabinka
13-02-06, 20:38
Człowiek bez religii był by jak zwierze. To wiara nadaje nam ramy zachowań. Co by było, gdyby ludzie w starożytności nie znali religii. Wyrżneli by się, a tak wiedzieli i iwerzyli, ze jeżeli zabiją człowieka zostaną ukarani. Religia nadaje życiu ramy tego co wolno i nie wolno.

y, niekoniecznie..... sa jeszcze ludzie ktorzy w Boga nie wierza i nie zabijaja innych, nie kradna itd itp...

70m3k
13-02-06, 23:19
sa jeszcze ludzie ktorzy w Boga nie wierza i nie zabijaja innych, nie kradna itd itp.

bo to reguluje głównie prawo... to prawo nakazuje czlowiekowi odpowiednie zachowania.

sabinka
13-02-06, 23:45
bingo. a nie religia ;)

one blood
14-02-06, 00:32

ps. niewazna jest religia bo Bog jest tylko jeden a wiele drog prowadzi do niego . tak naprawde jest istotne czy go znalezlismy , i w jaki sposob mu oddajemy czesc :84:

swiete slowa!!! The more I think about it the more difficult it seems.

religia jest tak samo jak inne rzeczy jest tylko narzedziem w rekach czlowieka... ludzie zle rozumieli PIsmo Swiete, nie uwazam ze religia chrzescijanska wyrzadzila komus krzywde, to ludzie wyrzadzaja krzywde powolujac sie na Pismo Swiete, przez co bluznia podwojnie wobec Boga.
I pray my LORD! GOd forgive them

Vito Andolini
14-02-06, 08:14
Sam niewiem co tu jest grane i wco juz wieżyć chyba TYLKO w wyższość władzy pieniądza na tym Świecie bo to on nim rządzi...
czlowiek rodzi sie bez niczego i .... bez niczego umiera...........

wezyr
14-02-06, 08:24
bo to reguluje głównie prawo... to prawo nakazuje czlowiekowi odpowiednie zachowania. ale na początku nie było innego prawa jak religijne, a dopiero potem zaczeto tworzyć kodeksy.

70m3k
14-02-06, 17:30
ale na początku nie było innego prawa jak religijne, a dopiero potem zaczeto tworzyć kodeksy.

mysle ze prawo powstalo by tak czy tak, w koncu jakiś ludź by wykminił ze tak nie moze dalej byc... a Kodeks Hammurabiego byl oparty na religii? jaki bóg by kazał odpłacać złoczyńcy mniej wiecej tym samym?

k0573k
14-02-06, 18:02
Kodeks Hammurabiego byl oparty na religii? aprawo mojrzeszowe na czym bylo oparte np kazal kamienowac cudzoloznice he zawsze eligia dawala podwaliny prawa

[ Dodano: 14-02-2006, 18:04 ]

tjaa... "Zrób znak krzyża, to dostaniesz cos do jedzenia...". a afrykańczykom są potrzebne lekarstwa, środki antykoncepcyjne, bo tam szaleje aids, a nie chrześcijaństwo i edukacja o bogu a ja uwazam ze zycie w swiadomosci tez jest dobre a takie zeczy jak lekarstwa i td tez dostaja od kosciola jak zwykle palniesz a nie znasz sprawy

[ Dodano: 14-02-2006, 18:08 ]

to po co pieprzenie o "wolnej woli" skoro powiedzial tez ze jak z niej skorzystasz to masz przerabane? i jak ma sie do tego wszystkiego jego nieskonczone milosierdzie? wlasnie objawem milosierdzie jest danie wolnej woli

wenus
14-02-06, 18:11
wg mnie chyba jedyna dobra strona religii jest wiara,ze po naszej smierci czeka nas cos lepszego (ale i tak nie wszystkich :32: )a poza tym to tylko same zle strony mi wychodza (przykre ale prawdziwe).Mimo tego ze nasza religia glosi i nawoluje do milosci wlasnie w imie wiary i Boga ludzie od pokolen ida na wojny.Wlasnie religia jest jednym z najwiekszych powodow konfliktow na swiecie i to ona nieuchronnie doprowadzi nas do kolejnych wojen :(( Moze zbyt czarno to widze ale takie jest moje zdanie..

70m3k
14-02-06, 18:14
a ja uwazam ze zycie w swiadomosci tez jest dobre a takie zeczy jak lekarstwa i td tez dostaja od kosciola jak zwykle palniesz a nie znasz sprawy

taaaak, juz widze misjonarza, ktory pokazuje murzynom kondoma, i demonstruje na bananie jak sie go zakłada :loser:

aprawo mojrzeszowe na czym bylo oparte np kazal kamienowac cudzoloznice he zawsze eligia dawala podwaliny prawa
a pamiętasz przypowieść o jakiejś dziwce, ktora chcieli ukamieniować, a dżizys ją obronil mowiac, ze kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem? widac prawo mojżeszowe nie za bardzo zgadzalo sie z religia, skoro sam krajst zakazal tego, co bylo, wg tego co napisales, zgodne z prawem...

i kto tu nie ma pojęcia o czym mowi? albo z przekory, albo ślepo i bezmyślnie bronisz wiary.,... :loser:

k0573k
14-02-06, 18:38
i kto tu nie ma pojęcia o czym mowi? albo z przekory, albo ślepo i bezmyślnie bronisz wiary.,... ja przynajmniej mam w co wierzyc a ty no coz

70m3k
14-02-06, 18:48
ja przynajmniej mam w co wierzyc a ty no coz

ja nie potrzebuje boga zeby sobie tlumaczyc rozne rzeczy... ja wierze w siebie.
a na reszte mojego postu widac nie masz co powiedziec :D

DZIADZIA
14-02-06, 21:47
wg mnie chyba jedyna dobra strona religii jest wiara,ze po naszej smierci czeka nas cos lepszego (ale i tak nie wszystkich :32: )a poza tym to tylko same zle strony mi wychodza (przykre ale prawdziwe).Mimo tego ze nasza religia glosi i nawoluje do milosci wlasnie w imie wiary i Boga ludzie od pokolen ida na wojny.Wlasnie religia jest jednym z najwiekszych powodow konfliktow na swiecie i to ona nieuchronnie doprowadzi nas do kolejnych wojen :(( Moze zbyt czarno to widze ale takie jest moje zdanie..Zgadzam sie.z rewligii ładne jest tylko załozenie życia po śmierci, optymistycznie nastraja. ALe ale. Życie WIECZNE? Czy ktoś z obecnych tutaj chciałby być wieczny? Żyć miliony lat? Przecież to byłoby idiotyczne.......

one blood
14-02-06, 22:16
O wy sludzy szatana...

wenus
14-02-06, 22:18
...no niby tak tyle ze nikt z nas niewie co oznacza to czekajace nas WIECZNE ZYCIE i jakiego bytu dotyczy
Moze takiego ,w ktorym warto zaistniec :10: Tylko ja taka kiepska katoliczka jestem to mnie pewnie ono ominie :124:

70m3k
14-02-06, 22:19
O wy sludzy szatana...

ZŁOOOOOOOOOOOOO :81:

TO CZŁOWIEK ZAWSZE TWORZYŁ SOBIE BOGÓW, NIE ZAŚ ONI JEGO, itd itp... :D

one blood
14-02-06, 22:21
jestem przekonana, ze dzieki Bogu, i wierze zycie na Ziemi jest piekne...
ladne zalozenie zycia po smierci... oczywiscie to jest ladne i pozytywne... ale ile jest rownie pieknych stwierdzen...
ale znacie tylko to jedno, bo dzieki niemu bezpiecznie sie czujecie ze nie przeminiecie...

Vito Andolini
15-02-06, 09:11
Tylko ja taka kiepska katoliczka jestem to mnie pewnie ono ominie
nie przypisuj prawdy katolicyzmowi , bo tak nie jest

jest tak:
jeden Bog
i wiele drog i sciezek prowadzacych do niego
czy wiesz ile muzulmanow znalazlo droge? wiesz ze przecietni islamisci sa bardzo religijni i o wiele bardziej ludzcy od katolikow przesmiewcow? nie mowie tutaj o terrorystach extermistach i innym gownie tylko o prawdziwym religijnie zyjacym spoleczenstwie ....

O wy sludzy szatana...

sa zagubieni , ale gdy nadejdzie pora i czas , gdy beda starzy , codziennie beda chodzic do kosciola , teraz myskla ze maja czas , ale wtedy moze byc juz zA POZNO... http://forum.fishki.net/style_emoticons/default/vampire.gif

wenus
15-02-06, 13:37
Sentyment calkowicie sie z Toba zgadzam bo wiesz co mowisz
O wierze dotyczacej mnie samej nie bede tu jednak rozmawiac bo i nie czas i nie miejsce,wypowiedzialam sie ogolnie o tym co mysle pomimo tego ze jest to przykre :((
Ludzie musza sie jeszcze wiele nauczyc zeby odkryc w sobie prawdziwa wiare(pamietam takie zdanie..gdybyscie mieli wiare jak ziarnko gorczycy gory moglibyscie przenosic-chyba nic nie przekrecilam ?dawno nie czytalam PS)Nie przecze jednak ze jest wielu prawdziwie wierzacych i podziwiam ich za to(taki byl nasz sp K.Wojtyla :((: )

ełe piotruś
15-02-06, 17:42
jak jestes ksiedzem to mozesz czesac kase od naiwnych

k0573k
16-02-06, 07:30
ja nie potrzebuje boga zeby sobie tlumaczyc rozne rzeczy... ja wierze w siebie.
a na reszte mojego postu widac nie masz co powiedziec odpowiem znanym ci juz txtem poprostu pierdole a Bog wciaz wiezy w twoje nawrucenie i czeka na cibie moze zrozumiesz wkoncu kiedys al;bo jak staniesz u bram niebios narzie bede sie za ciebie modlil

70m3k
16-02-06, 18:16
wale to
zawsze tak mowisz jak nie wiesz co powiedziec:D

narzie bede sie za ciebie modlil

yeeah.. whateva nigga :D

k0573k
16-02-06, 18:55
zawsze tak mowisz jak nie wiesz co powiedziec:D zawsze to mowie jak mam cos w krainie zachodzacego slonca

70m3k
16-02-06, 18:59
zawsze to mowie jak mam cos w krainie zachodzacego slonca
ale jednak podjales temat...wiec jednak nie masz tego w dupie, po prostu nie wiesz co napisac :D

whatever
19-03-07, 02:38
odpowiem znanym ci juz txtem poprostu pierdole a Bog wciaz wiezy w twoje nawrucenie i czeka na cibie moze zrozumiesz wkoncu kiedys al;bo jak staniesz u bram niebios narzie bede sie za ciebie modlil

ale bog jest wszechwiedzacy i juz wie zanim sie urodzimy czy bedziemy religijni, czy nie, wiec czemu pozwala sie rodzic niereliginym?
czemu rodza sie seryjni mordercy i ludzie, ktorzy całe zycie sa "warzywem"
takich pytan jest milion :)

dobra strona religji jst to, ze niczego zlego nie uczy (mowie o rel. katolickiej) kaze szanowac innych itd itp, wiec jest w sumie pozytywna.

sabinka
19-03-07, 09:00
znowu wygrzebal cos :)

whatever
20-03-07, 01:11
znowu wygrzebal cos :)

a co nie mozna?
chcialem podyskutowac :)

a odpowiedzi nie dostalem :(

DZIADZIA
20-03-07, 11:35
ale bog jest wszechwiedzacy i juz wie zanim sie urodzimy czy bedziemy religijni, czy nie, wiec czemu pozwala sie rodzic niereliginym?
czemu rodza sie seryjni mordercy i ludzie, ktorzy całe zycie sa "warzywem"
takich pytan jest milion :)

dobra strona religji jst to, ze niczego zlego nie uczy (mowie o rel. katolickiej) kaze szanowac innych itd itp, wiec jest w sumie pozytywna.

wszystko co robimy jest religijne, kazda akzcja bo i tak jestesmy w chuj czescia boskiego planu