PDA

Zobacz pełną wersję : Pseudokibic skazany na 10 lat za zabójstwo



A N D E R S
10-10-05, 17:37
Na karę 10 lat więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy we Wrocławiu 24-letniego Tomasza P., oskarżonego o zabójstwo Mariusza B. podczas bójki pseudokibiców w czasie meczu Śląska Wrocław z Arką Gdynia w marcu 2003 roku.


Drugiego z oskarżonych - Tomasza M., któremu prokuratura zarzuciła jedynie udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, skazano na karę roku i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata.

Zdaniem sądu, Tomasz P. zadał śmiertelny cios Mariuszowi B. "Oskarżony zadał ten cios bez powodu, w amoku walki. Tomasz P. nie znał swojej ofiary, nie było między nimi żadnych nieporozumień. Poza tym miał świadomość tego, że Mariusz B. może umrzeć i godził się na to" - uzasadniała wyrok sędzia Elżbieta Sztenc.

Podkreśliła, że oskarżony ranił Mariusza B., gdy ten był do niego odwrócony tyłem i atakowali go inni uczestnicy bójki. Poza tym Tomasz P. po zadaniu ciosu odbiegł i dalej brał czynny udział w zamieszkach. Nie udzielił Mariuszowi B. pomocy i nie wezwał pogotowia ratunkowego.

Prokurator zażądał dla oskarżonego Tomasza P. 15 lat więzienia, a dla Tomasza M. 2,5 roku pozbawienia wolności. P. w ostatnim słowie prosił o łagodny wymiar kary, mówił, że przyjechał do Wrocławia po to, by wziąć udział w bójce kibiców, ale nikt nie miał zginąć.

Do zamieszek między kibicami Arki Gdynia i sympatykami Śląska Wrocław doszło 30 marca 2003 r. w pobliżu wrocławskiego stadionu, na którym odbywał się mecz piłki nożnej tych drużyn. W trakcie bójki, w której szacuje się, że mogło wziąć udział nawet około tysiąca pseudokibiców, został zasztyletowany Mariusz B., sympatyk Arki Gdynia. Mężczyzna zginął od trzech ran kłutych, zadanych 20-centymetrowym ostrzem w okolice m.in. klatki piersiowej.

Zdaniem prokuratury, Tomasz P. przyjechał do Wrocławia specjalnie po to, aby wziąć udział w planowanej od dawna bójce. Tomasz P. sympatyzował ze Śląskiem Wrocław i - jak przyznał - do Wrocławia wziął ze sobą nóż, który zawsze nosił przy sobie. Podczas bójki zaatakował Mariusza B., który był w tym momencie obrócony do swojego napastnika plecami i bił się z innymi pseudokibicami. Tomasz P., gdy się dowiedział, że jeden z kibiców Arki nie żyje, spalił ubranie oraz zniszczył nóż. Następnie przeprowadził się z Krakowa do Rzeszowa. Planował również ucieczkę za granicę. Został zatrzymany na początku 2004 roku.

(PAP)
no ładnie pamietam jaka była afera [po tym goscia jednak złapali

DZIADZIA
10-10-05, 17:40
Prokurator zażądał dla oskarżonego Tomasza P. 15 lat więzienia, a dla Tomasza M. 2,5 roku pozbawienia wolności. P. w ostatnim słowie prosił o łagodny wymiar kary, mówił, że przyjechał do Wrocławia po to, by wziąć udział w bójce kibiców, ale nikt nie miał zginąć. Ale jaja :11: :6: Kurwa porażka. Przyjechał na bójkę :11:

Dozywocie za zabójstwo ma być kurwa.

:32:

Dark Tidus
10-10-05, 17:42
!smierc pseudokibicom!

wieśniak
10-10-05, 18:30
no ładnie pamietam jaka była afera [po tym goscia jednak złapali

Złapali go chyba w Mielcu,takiego to nawet nie można pseudokibicem nazwać tylko zwykłym mordercą.Przecież on wyszedł z kosą i tylko szukał ofiary aby ją zabić ,psychol,moim zdaniem dostał za mało.

arcz
10-10-05, 18:35
10 lat za morderstwo....

bo to polska nie elegencja francja... gdzie ja żyje

sztetke
10-10-05, 21:46
10 lat za morderstwo....

RZECZYWISCIE chuje przegieli,za 5 lat wyjdzie,bo pewnie 3 juz ma za soba.

juSta
11-10-05, 10:31
ręce opadają, skąd się kuwa tacy debile biorą?

jadą na mecz żeby komuś sztachetę na plecach rozwalić.
i właśnie dlatego wolę siatkówkę :6:

swoją drogą 10 lat?? buahahaha <- tyle w temacie, śmiech a nie wyrok

Dark Tidus
11-10-05, 20:21
jadą na mecz żeby komuś sztachetę na plecach rozwalić.

ostatnio franz wspominal cos o zyletkach na patyku ukrytych w szaliku... to dopiero hardcore!

juSta
11-10-05, 20:23
cos o zyletkach na patyku ukrytych w szaliku
no kuwa niektórzy naprawdę mają gówno pod kopułą, niedługo ludzie będą się bali iść do sklepu po chleb :24:

DZIADZIA
11-10-05, 20:48
cos o zyletkach na patyku ukrytych w szaliku
no kuwa niektórzy naprawdę mają gówno pod kopułą, niedługo ludzie będą się bali iść do sklepu po chleb :24:Gówno? rzygi chyba. Znajomy co na mecze chodzi mówił ze kolesie mieli !! CEGŁY NA SZNURKACH !! żeby komuś zajebać cegłą i jej nie stracić. To jakaś paranoja :11: Ja jebe, co najlepsze to na 100% jest prawda.


ps. mówimy o "kibicach" zagłębia sosnowiec

Dark Tidus
11-10-05, 22:22
o zesz lol, o ceglach to jeszcze nie slyszalem... jeszcze troche i beda mieli jakies wiertarki w rekawach albo glebogryzarki w kapturach... dlatego wlasnie na mecze nie chodze :)

arcz
11-10-05, 22:31
cos o zyletkach na patyku ukrytych w szaliku
no kuwa niektórzy naprawdę mają gówno pod kopułą, niedługo ludzie będą się bali iść do sklepu po chleb :24:Gówno? rzygi chyba. Znajomy co na mecze chodzi mówił ze kolesie mieli !! CEGŁY NA SZNURKACH !! żeby komuś zajebać cegłą i jej nie stracić. To jakaś paranoja :11: Ja wale, co najlepsze to na 100% jest prawda.


ps. mówimy o "kibicach" zagłębia sosnowiec

no w sosnowcu to różne świry mieszkają.... jezu jak ja nie lubie sosnowca :)

DZIADZIA
11-10-05, 22:33
cos o zyletkach na patyku ukrytych w szaliku
no kuwa niektórzy naprawdę mają gówno pod kopułą, niedługo ludzie będą się bali iść do sklepu po chleb :24:Gówno? rzygi chyba. Znajomy co na mecze chodzi mówił ze kolesie mieli !! CEGŁY NA SZNURKACH !! żeby komuś zajebać cegłą i jej nie stracić. To jakaś paranoja :11: Ja wale, co najlepsze to na 100% jest prawda.


ps. mówimy o "kibicach" zagłębia sosnowiec

no w sosnowcu to różne świry mieszkają.... jezu jak ja nie lubie sosnowca :)A byłeś kiedyś w tym mieście złą sławą owianym? Mi się tu podoba, w sensie nie. Jest masakryczny stężenie dresów i pał zakutych.

sztetke
11-10-05, 22:42
jak cegla na sznorku,przeciez to bezsens,jebniesz kogos cegla i ciagniesz ja z powrotem,przeciez to sie poplacze,ktos inny moze zs sznorek chwycic, takie gowniane gadzety mogoa tylko "kibice" wymyslic.

DZIADZIA
11-10-05, 22:45
jak cegla na sznorku,przeciez to bezsens,jebniesz kogos cegla i ciagniesz ja z powrotem,przeciez to sie poplacze,ktos inny moze zs sznorek chwycic, takie gowniane gadzety mogoa tylko "kibice" wymyslic.No dokładnie, kretyni. W sensie takie cegły dziurawki, chwytasz, nie? W każdym razie ostro też jest jak te łajzy noszą siekiery na mecze. To jest przegięcie pyty. Każdemu takiemu tobym ujebał łape jego wąłsną siekierą. Przecież to sie wnosi tylko z myślą żeby komuś coś urwać, nie? PARANOJA

A N D E R S
11-10-05, 23:24
czego sie sracie z cegłami na sznurkach to na kazdej dyskotece wiejskiej ludzie chodza, pojeby sa wszedzie czy to wsród kibiców czy to wsród harcerzy :6:

Dark Tidus
11-10-05, 23:27
przeciez taki kibic nawet nie wiem na jaki mecz idzie, bo i po co mu ta wiadomosc jak i tak nic nie zobaczy... kupuje cegle, zyletek pare, jakas siekierke poreczna i jadymy...

A N D E R S
12-10-05, 03:38
taki jest stereotyp kibica holigana - głupek po podstawówce, karany za rozboje i kradzieze, niewiem nawet na jaki mecz idzie aby tylko sie napierdalac to on zawsze wszczyna awantury na meczach
a prawda jest taka ze wiekszosc tych holiganów studiują maja prace rodziny i interesuja sie piłka jak nikt inny
pójdz na mecz do młyna i sie przekonasz jacy sa naprawde kibice bo z gazet to ty sie duzo prawdy nie dowiesz

sztetke
12-10-05, 22:59
No dokładnie, kretyni. W sensie takie cegły dziurawki, chwytasz, nie

chytam,3 lata w cegielni pracowalem to mialem okazje sobie poogladac ja to wyglada.