PDA

Zobacz pełną wersję : wstrzas mozgu



pepek
07-02-06, 21:20
pytanie czy jak sie ma wstrzasa to jakie sa objawy ?? znaczy slyszalem ze na wymioty bierze i takie tam fazy ... bo dzis zem zemdlal jak sie bawilismy w mdlenie i zem jak stal to qrwa glowa w gleba i nawet nikt mnie nie zlapal i caly dzien jakis zawiany chodze i mnie bania boli jak cholera ...

yardin
07-02-06, 23:39
Jeżeli bezpośrednio po doznanym urazie dojdzie do krótkotrwałej utraty przytomności (zazwyczaj trwającej od kilku sekund do kilku minut), a także do niepamięci okoliczności samego urazu (często również wydarzeń bezpośrednio go poprzedzających i po nim następujących), a następnie powróci pełny stan świadomości, oraz co niezwykle ważne nie wystąpią inne zaburzenia w działaniu układu nerwowego to najprawdopodobniej mamy do czynienia ze wstrząśnieniem mózgu.

Do wstrząśnienia mózgu dochodzi wskutek uderzenia w głowę tępym przedmiotem lub na skutek upadku, gdy siła urazu w postaci fali uderzenia przenosi się na mózg. Stłuczona tkanka mózgowa ulega nabrzmieniu, co powoduje zaburzenia czynności mózgu. Uszkodzony mechanicznie podczas wypadku mózg jest szczególnie wrażliwy na niedostatek tlenu. Objawem tego stanu jest utrata przytomności, której czas i głębokość zależą od rozmiarów urazu. Następuje zwiotczenie mięśni, zanikają odruchy obronne i nie ma reakcji na bodźce. Po pewnym czasie przytomność wraca, natomiast pojawiają się: niepamięć wsteczna(poszkodowany nie pamięta wydarzeń bezpośrednio poprzedzających uraz), bóle głowy, zawroty, mdłości, czasem wymioty.
Czasami brak zaburzeń neurologicznych nie wyklucza obecności zmian pourazowych, dlatego każdy pacjent po urazie głowy powinien być zbadany przez lekarza, który może zalecić wykonanie dalszych badań.

Pacjent z rozpoznanym wstrząśnieniem mózgu nie powinien pozostawać sam przez 24h, ze względu na możliwość wystąpienia opóźnionych następstw urazu.
Stopniowy powrót do pełnej aktywności trwa ok. 2 – 3 dni.
Jednym z niebezpieczeństw grożących poszkodowanemu jest uszkodzenie naczyń krwionośnych biegnących miedzy powierzchnia mózgu a kostną pokrywą czaszki, co powoduje krwawienie. Krew nie mając drogi odpływu, uciska coraz mocniej na tkankę mózgowa, a to powoduje wzrost ciśnienia śródczaszkowego i ciągły wzrost ucisku na mózg. Poszkodowany może odczuwać zamęt i dezorientację, Jego oddech jest głośny i staje się coraz wolniejszy.

pepek
08-02-06, 17:08
eee to przezyje bez lekarza :D to looz :)

Memento Mori
08-02-06, 18:24
a na drugi raz google bo niekazdemu chce sie za ciebie szukac i wklejac potem na DF

Miekki
08-02-06, 18:55
No pochwalić się chciał...że się bawił w mdlenie...ojej :plis:

k0573k
08-02-06, 19:04
czepiacie sie kolegi

pepek
08-02-06, 19:30
ja nie mam google ... a qrwa mac generalnie na google jest wszystko wiec po chuj komu dzial w ktorym zadaje sie pytania ?? przeciez google jest wszystko :124:

[ Dodano: 08-02-2006, 19:32 ]

No pochwalić się chciał...że się bawił w mdlenie...ojej :plis:
stanol Ci ? :32:

Activman
20-02-06, 15:47
a czy któs uprzedził te biedne dziecko, ze istnieje takie cos jak lekki wstrząs mózgu, prawie bezobjawowy?...prawie bo efekty są dostrzegalne czasami po dłuższym okresie :)

pepek
20-02-06, 17:00
a czy któs uprzedził te biedne dziecko, ze istnieje takie cos jak lekki wstrząs mózgu, prawie bezobjawowy?...prawie bo efekty są dostrzegalne czasami po dłuższym okresie :)

wypas moze wreszcie umre :yaho:

De Viant
08-03-06, 04:38
Człowieku nie baw się w podduszanie aż do omdlenia! Mózgu nawet dragi ci tak nie rozpieprzą jak tego typu zabawy na dłuższą metę.

[ Dodano: 08-03-2006, 04:41 ]
Słyszałeś o tych co leżą w śpiączce, podłączeni do urządzeń podtrzymujących życie, nawet po kilkanaście lat? To jest właśnie efekt poważniejszego wstrząsu mózgu stary...

DZIADZIA
08-03-06, 15:11
pepek, ty kur.wa nie masz co robić tylko bawić sie w mdlenie? ja wale

pepek
08-03-06, 15:35
no a co myslicie ze ja mam co robic ???
a tu macie filmik :106: malo zajmuje wiec mozecie sie posmiac :)
http://www.sendspace.com/file/qdylcs