PDA

Zobacz pełn± wersję : Obraz winXP robiony Norton Ghost



Nazwisko
02-02-06, 13:00
Witam
Czy mozna tak zrobiony obraz systemu "zainstalowac "na zupełnie innym kompie[inna płyta,procek itd]
Tak sie zastanawiam co to by sie stało :) czy przy pierwszym uruchomieniu dociagnoł by sobie nowe sterowniki i zapytał o nowe ustawienia[np.monitora] czy poszedł by na ostro i było by :((:

SaiykoPat
02-02-06, 15:16
w sumie to albo odmowi przywrocenia z takiego obrazu albo powinno dzialac bo to podobna sytuacja jak wymienisz bebechy w kompie plyta/procek i odpalasz stary system z dysku wykrywa nowe urzadzenia i bryka spoko, ale tak tylko mysle nie sprawdzalem tego

SsMyQ
02-02-06, 18:47
oczywiscie ze przyjmie obraz z innego komputera ,tylko jak uruchomisz ponownie to bedzie darł głosniczek o sterowniki do kolejnych nowych urzadzen których nie ma zainstalowanych w obrazie..

70m3k
02-02-06, 20:13
hmm... jak kiedy¶ przełożyłem dysk z zainstalowanym XP do innego kompa to nie chcialo odpalic windowsa z mojego dysku na tym obcym kompie... no ale moze pojdzie :)

SsMyQ
02-02-06, 20:21
hmm... jak kiedy¶ przełożyłem dysk z zainstalowanym XP do innego kompa to nie chcialo odpalic windowsa z mojego dysku na tym obcym kompie... no ale moze pojdzie :)
jak przełozyłem dysk z moim XP do znajomka i zapomnieli¶my o zworkach to ,odpalił z mojego systemu tylko wołał o sterowniki do urzadzeń..

sztetke
02-02-06, 20:23
a co sie staniew jezeli przy robienu nowych partycji (w trakcie tego procesu prad wylacza),moj znajomy mail taka akcje i mu sie pierdzieli cale pudlo,za bardzo nie wie co teraz zrobic,bo ma duzo danych ,a np, nie odpali zadnego mp3.

SaiykoPat
02-02-06, 20:38
niech wepniedysk jako sleva zgra dane i format zrobi

sztetke
02-02-06, 20:56
ale gdzie ma zgrac te dane,na inny dysk ?,chyba nie ma,a danych ma 150 gb.

SaiykoPat
02-02-06, 22:06
a niemoze gdzie podpiac dysku i powywalac wszystkie katalogi po windozie i zostawic tylko dane zrobic na tym defraga i scandisk, a potem niech postawi na tym system od nowa

sztetke
02-02-06, 22:16
czyli dane sa dobre,tylko system sie zrypal ?.
bo cos planowal ,partycje systemowa zformatowac.
dodam jeszcze ,ze ma dysk 200 gb,a po tym nieszczesliwym przypadku ma 230 gb :124:

70m3k
02-02-06, 22:55
ma dysk 200 gb,a po tym nieszczesliwym przypadku ma 230 gb

cos o tym czytałem, odblokowaly mu sie sektory naprawcze czy cos... mialem gdzies opis jak to zrobic

switas
03-02-06, 07:33
niech wrzuci plytke instalacyjna xp odpali kompa pominie pierwszy ekran i na drugim da naprawe systemu

Nazwisko
03-02-06, 09:12
a co sie staniew jezeli przy robienu nowych partycji (w trakcie tego procesu prad wylacza),moj znajomy mail taka akcje i mu sie pierdzieli cale pudlo,za bardzo nie wie co teraz zrobic,bo ma duzo danych ,a np, nie odpali zadnego mp3.

SZTETKE!!! :64: grrrrr


To moze inaczej ,w najblizszym czasie bede musiał zinstalowac na kilkudziesieciu róznych komputerach windowsa, nie mam ochoty spedzic na tym połowy mojego zycia.Gdyby dało sie zrobic numer z nortonem ghost to zamiast 2,5 godz zajeło by mi to 15min. No chyba ze sa jeszcze inne sposoby skrocenia instalacji???

switas
03-02-06, 09:18
Jak kompy maja ta sama plyte glowna to nie bedzie duzego problemu, reszta sie burzy co najwyzej o sterowniki, ale MAINBOARD - to juz inna sprawa...

Nazwisko
03-02-06, 10:18
Jak kompy maja ta sama plyte glowna to nie bedzie duzego problemu, reszta sie burzy co najwyzej o sterowniki, ale MAINBOARD - to juz inna sprawa...

no niestety to totalna zbieranina,napewno beda rózne płyty :124:

SaiykoPat
03-02-06, 12:22
To moze inaczej ,w najblizszym czasie bede musiał zinstalowac na kilkudziesieciu róznych komputerach windowsa, nie mam ochoty spedzic na tym połowy mojego zycia.Gdyby dało sie zrobic numer z nortonem ghost to zamiast 2,5 godz zajeło by mi to 15min. No chyba ze sa jeszcze inne sposoby skrocenia instalacji??? mozesz zrobic instalacje nienadzorowana, przynajmniej podczas stawiania winzdozy niebedziesz musial klikac http://infojama.pl/sections.php?op=viewarticle&artid=149

sztetke
03-02-06, 13:13
SZTETKE!!! :64: grrrrr
no wiem,sorry :),

ps.
koleszki cos na gg nie ma,wiec chyba sobie cos ostro zrypal :D

Nazwisko
04-02-06, 11:09
To moze inaczej ,w najblizszym czasie bede musiał zinstalowac na kilkudziesieciu róznych komputerach windowsa, nie mam ochoty spedzic na tym połowy mojego zycia.Gdyby dało sie zrobic numer z nortonem ghost to zamiast 2,5 godz zajeło by mi to 15min. No chyba ze sa jeszcze inne sposoby skrocenia instalacji??? mozesz zrobic instalacje nienadzorowana, przynajmniej podczas stawiania winzdozy niebedziesz musial klikac http://infojama.pl/sections.php?op=viewarticle&artid=149

Dobre i to,dzieki.

[ Dodano: 04-02-2006, 11:10 ]

no wiem,sorry ,

no problemo :)