PDA

Zobacz pełn± wersję : A psiiiiiiik... kaszelek... grypa



Karla
07-10-05, 15:58
Wszyscy strasza nas nadchodzacym sezonem chorob drog oddechowych... reklamuja szczepionki na grype, pisza o mozliwosci nadciagniecia ptasiej odmiany...

A co wy o tym wszystki myslicie? Czy macie zamiar zaszczepic sie? Czy boicie sie tej choroby?

araj
07-10-05, 16:13
Wszyscy strasza nas nadchodzacym sezonem chorob drog oddechowych... reklamuja szczepionki na grype, pisza o mozliwosci nadciagniecia ptasiej odmiany...

A co wy o tym wszystki myslicie? Czy macie zamiar zaszczepic sie? Czy boicie sie tej choroby?ja sie nie boje, bo czesto odkarzam organizm :18:

sztetke
07-10-05, 16:24
ja sie boje wszystkiego co chinskie,w tamtym roku zalapalem jakiegos wirusa,myslalem ,ze mam hiv-a ,tak mnie wymeczyl

pepek
07-10-05, 16:26
o qrwa wlasnie przypomial mi sie kole taki jeden co sie bal mi podac reki bo wczesniej trzymalem jajko kurze w niej ,a on pieiwdzial ze sie salmonella zarazi i mi nie da czesc :D:D:D qrwa co za debil

Porzadny
07-10-05, 16:30
Ja jestem zaszczepiony na zolta febre. Na grype nie bede sie szczepil.

ełe piotru¶
08-10-05, 08:37
araj szacunek za podpis:)


grypa cie nie weĽmie gdy fervex weĽmiesz i inne hujowate hasła, jak grypa chce to dopadnie i nie ma bata, chyba ze chcecie wyjebac hajs na szczepionke, poza tym organizm raz po przebytej chorobie uodparnia sie bo ma tzw pamiec immunologiczn±, ja osobiscie na grype chorowałem kiedys w huj dawno i od tej pory jest okej.

ps. leki reklamowane w tv nie sa wcale takie skuteczne gdy juz nas grypa dojedzie, one jedynie potrafi± łagodzic ból i obniżac temperature ( aspirina najlepsza w tej materii ) nie koniecznie musi byc bajerowska moze byc polski odpowiednik.

do najsilniejszych leków NLPZ ( niesteroidowe leki przeciwzapalne ) to pyralgina zawieraj±ca metamizol.

Porzadny
08-10-05, 08:50
araj szacunek za podpis:)

Araj to jest stary cwaniak. :)Niezle juz rozpracowal przema. Uzywa skryptu you.

ełe piotru¶
08-10-05, 08:54
no phpbb przemo nie stanoiw problemu dla niego, ale jak siedzi dzien w dzien i kombinuje to sie nauczył juz.

Małgorzata
08-10-05, 11:17
2 lata się zczepiłam i rzeczywi¶cie nie chorowałam ,jak juz to jeden dzien Ľle sie czułam ale organizm zwalczył infekcje sam i na drugi dzień juz było dobrze ,wiec jestem za szczepieniem nie zaszkodzi a moze pomóc

Karla
08-10-05, 13:09
Z ankiety wynika, ze nikt sie jeszcze nie zaszczepil... akcja nie boimy sie ptasiej grypy??!!

BTW wykryli zarazone ptaki na fermie w Rumuni... niebezpiecznie blisko

Porzadny
08-10-05, 14:55
Ptasia jest tak zmutowana, ze podejrzewam, iz zadne szczepienie na nia nie pomoze.

ełe piotru¶
08-10-05, 15:30
nwes: odkryto ;lek na raka szyjki macicy

DZIADZIA
08-10-05, 15:50
NIe szcepiłem sie, niewiem czy będe. Miałem grype kilka razy i w sumie po tych przeżyciach to powinienem zapierdalać się zaszczepić. Nie ma to jak 40 stopni i kilka dni prawie nieprzytomny :11:

ełe piotru¶
08-10-05, 16:53
najfajniej sie z gryp± chodzi do budy. :13:

Dark Tidus
08-10-05, 21:25
przynajmniej kilka dni wolnego od szkoly jak sie trafi...

ełe piotru¶
08-10-05, 22:14
nie chodzi o to zeby chodzic do szkoły z gor±czka pod 40 stopni

Dark Tidus
08-10-05, 22:17
jak dla mnie to nie chodzenie wogule jest bardziej w pyte

Giewont
08-10-05, 22:31
Pewnie nie

BA_Baracus
13-10-05, 18:42
Ptasia jest tak zmutowana, ze podejrzewam, iz zadne szczepienie na nia nie pomoze.
ptasia grypa to chujowy wirus zwierzęcy zmutowany tak że przeszedł na ludzi
i dla tego za chuja nie mog± lekarstwa wynależć , dlatego nie jedzcie zupek chińskich,
jest w nich wyci±g z kurczaka w którym może być ptasia grypa
ja jak poczuje że mnie co¶ chwyta to odrazu aspiryna(no i jeszcze nie choruję)

sztetke
13-10-05, 19:22
nie jedzcie zupek chińskich,
jest w nich wyci±g z kurczaka w którym może być ptasia grypa

no dobre ,vegetarianie gora :)
to przez marabuty wszystko,caly czas malo miesa to tera zmamy pozamiatane.
podobno ekolodzy ukrainscy informuja ,ze u nich tez juz jest,to za pare dni pewnie i w nasze progi zawita.

switas
13-10-05, 20:39
ja sie szczepie co weekend :44:

Lisu
14-10-05, 14:04
ja nigdy nie chorowalem i nie szczepilem. Ja wole zapobiegac :18: i zwalczac zarazki w zarodku raz na jakis czas. hehe. Nigdy nie szczepilem sie na grype i nie wydaje mi sie to potrzebne. pRzeciez jest tyle mutacji zwyklej grypy. jak na jedna sie zaszczepimy to moze zlapac nas inna. Ptasia grypa tez nie jest taka straszna. Przeciez przez ten caly czas zmarlo tylko 60 osob w calej azji. Narazie ja bym tego za epidemie nie uznal. A poza tym na ptasia grype polska nie ma szczepionek chyba jeszcze. I cos czuje ze jak przyjdzie co do czego dostana je tylko ci ktorzy beda pracowali przy ptakach i ludziach chorych.

BA_Baracus
16-10-05, 10:57
a ja się nie szczepie i nie wiem czemu ale mnie to chuj obchodzi
najwyżej zejde w trochę młodszym wieku

[ Dodano: 16-10-2005, 10:58 ]

Ja wole zapobiegac i zwalczac zarazki w zarodku
ja w sumie też

Miekki
16-10-05, 11:42
ja nigdy nie chorowalem i nie szczepilem. Ja wole zapobiegac :18: i zwalczac zarazki w zarodku raz na jakis czas. hehe. Nigdy nie szczepilem sie na grype i nie wydaje mi sie to potrzebne. pRzeciez jest tyle mutacji zwyklej grypy. jak na jedna sie zaszczepimy to moze zlapac nas inna. Ptasia grypa tez nie jest taka straszna. Przeciez przez ten caly czas zmarlo tylko 60 osob w calej azji. Narazie ja bym tego za epidemie nie uznal. A poza tym na ptasia grype polska nie ma szczepionek chyba jeszcze. I cos czuje ze jak przyjdzie co do czego dostana je tylko ci ktorzy beda pracowali przy ptakach i ludziach chorych.
bo na szczę¶cie wirus jeszcze się nie nauczył przechodzić z człowieka na człowieka. Jak sie to stanie, to już nie będzie tak zabawnie, a to tylko kwestia czasu. Ostatnia epidemia grypy zabiła 20 milionów ludzi. Je¶li ten wirus się zmutuje, będzie prawdopodobnie jeszcze gorzej

Karla
16-10-05, 12:03
Juz jest gorzej- minister rolnictwa wydal nakaz trzymania drobiu w zamknieciu bo rumunski wirus ptasiej grypy okazal sie grozny dla czlowieka... zaczyna sie??

BA_Baracus
16-10-05, 12:06
z tego całego skurwysyństwa może być więcej problemów, dużo więcej niż z AIDS

Karla
16-10-05, 12:08
Tym bardziej, ze naukowcy wykryli skuteczny lek na Aids... wydzielina ze skory australijskiej zabki... a ptasia grypa??!! Jak do tej pory jestesmy niemal bezbronni...

Pewnie malo osob sie wypowiada, bo nie czuja zagrozenia... mam nadzieje, ze nigdy nie poczujemy. Wydaje wam sie, ze te 60 osob ktore umarlo w Azji to malo... a co jesli to bylby twoj/twoja ojciec/matka??!!

pepek
16-10-05, 12:30
aaaaaaaaaa umrzemy aaaaaalle czad :cool:

Lisu
16-10-05, 13:46
a jak bylo z zcarna smiercia? zobaczcie na mapki. wiekszosc zaraz i epidemii omija Polske szerokim lukiem. Widza ze nie ma tu szukac. Gorzej byc nie moze. A tak na serio. Co ma byc to bedzie. Kto nie chce nie bedzie jadl drobiu. A z tym przetrzymywaniem ptactwa w zamknieciu to juz dawno powinni zadecydowac. Zobaczymy jak rozwina sie wypadki. Mam nadzieje ze bedzie tak jak bylo kiedys ze to nas ominie. Kazdy wirus mutuje i uodparnia sie na dzialanie szczepionek. Ewolucja i mutacje. Przezyja tylko karaluchy w koncu. Jak dla mnie to ziemia stara sie poradzic sobie z nami. My ja niszczymy ona nam oddaje. Kataklizmy itp katastrofy.

pigułeczka
25-11-12, 18:53
Witam,
ja nie polecam szczepienia przeciwko grypie. Choroba murowana :zlosnik: Łyknijcie sobie na grypkę Sinulan. Maj± naturalny skład, pięknie oczyszczaj± drogi oddechowe i poprawiaj± oddychanie. Kilka dni i nie wiesz że miałe¶ kaszel czy katar :104:

bocianka
15-01-13, 13:32
Nie jestem zwolennikiem szczepionek, nie od dzi¶ wiadomo ze s± one w pewnym stopniu szkodliwe dla organizmu. W okresie grupowym staram się zdrowo odżywiać i wzmacniać organizm w naturalny sposób. Jednak wiadomo ze nie zawsze wszystko idzie po mojej my¶li, wtedy stosuję pyralginę sprint. :)