PDA

Zobacz pełną wersję : dlaczego konsola jest lepsza



DZIADZIA
11-01-06, 16:40
Tak temat oklepany, ale jak się zastanowić to w sumie dlaczego? Może każdy ma inne powody dla których wybrał konsolę, ja napiszę jak było u mnie.
Byłem amigowcem i zawsze wolałem włożenie dyskietki do stacji i granie zamiast instalowania, katalogowania i innych niepotrzebnych bzdetów. Z czasem jednak moja amiga niebezpiecznie zbliżyła się wyglądem do pc: tower, hd, cd, turbo, ale pozostałem wierny firmie, nawet wtedy gdy splajtowała. Potem u kolegi zobaczyłem tekkena 3 i iss pro'98 i oszalałem. Małe pudełko banalna obsługa, piękna grafika i w porównaniu z pc niska cena. Do tego poręczne joypady i możliwość gry we dwóch, a nawet 4-ech na jednym sprzęcie wiedziałem że muszę to mieć.

ełe piotruś
11-01-06, 17:22
zią jak długi post!


już taki temat robiłe no ale skoro jest znów to znowu moge powiedzieć że pc sie nadaje na zmielenie i wywalenie za okno na beton. konsola rox!

pc tylko do internetu.

tibor69
11-01-06, 17:23
Nie jest lepsza. Po prostu są inne rodzaje gier niż na PC. No i ma ograniczone możliwości rozbudowy (ma jakieś poza wędkami, matami itp?).

ełe piotruś
11-01-06, 17:24
nie ma bo nie potrzeba, konsola ma zapas mocy na kilka lat a nie jak pc którego trzeba modernizowac co 3 sekundy.

tibor69
11-01-06, 17:30
No ale teraz taki xbox czy ps2 są już daleko w tyle za pc i co z nimi zrobisz? Musiszy wywalić parę tysięcy na nową konsolę. A do pc wystarczy kartę i pamięć :)

ełe piotruś
11-01-06, 17:33
karte i poamiec za ile? za 1500? za to mam xboxa 360, sory ale nie.

DZIADZIA
11-01-06, 17:34
No ale teraz taki xbox czy ps2 są już daleko w tyle za pc i co z nimi zrobisz? Musiszy wywalić parę tysięcy na nową konsolę. A do pc wystarczy kartę i pamięć :)Za pare tysięcy ;)

Bo widzisz to ze konsol się nie modernizuje to zaleta. NIc sie nie pieoszy, jest zawsze kompatybilne. Gry na pc lecą nontoper do przodu, podczas gdy konsole kupujesz co jakieś 6 lat. A ze teraz graficznie ps2 i X są w tyle? MNie to wali, grafa jest i tak dobra, a widzisz ja w grach szukam przedewszystkim GAMEPLAY'u a nie grafiki. Dletego PC zostaje daleko w tyle co do przyjemnośći z grania.

stuff
11-01-06, 18:31
diablo 2 i baldurs gate 2+ dodatek daje rade na piecu.
trochce bezsensowne porownanie wiadomo ze konsola jest stworzona do grania.To tak jak bym sie spytal na czym wolicie ogladac filmy divX na konsoli czy na pc.

ełe piotruś
11-01-06, 18:31
dobrze mu dogadales a co bedzie blaszak sie wychylał:D

DZIADZIA
11-01-06, 20:40
diablo 2 i baldurs gate 2+ dodatek daje rade na piecu.
trochce bezsensowne porownanie wiadomo ze konsola jest stworzona do grania.To tak jak bym sie spytal na czym wolicie ogladac filmy divX na konsoli czy na pc.

Heheh stuff, tylko ze ja wszystkie divXy oglądam na xboxie, ele też :)

stuff
11-01-06, 21:43
ok to byl zły przyklad z tymi divixami ale np na necie juz nie poserfujesz z x-boxa:D
ani nie ma dobrych rpg jak np baldurs gate a jak sa to po angielsku bez polonizacji

DZIADZIA
11-01-06, 21:45
ok to byl zły przyklad z tymi divixami ale np na necie juz nie poserfujesz z x-boxa:D
ani nie ma dobrych rpg jak np baldurs gate a jak sa to po angielsku bez polonizacjiFakt, Baldury lubiałem na pc.

Neta da sie odpalić, jest Emu pc, instalujesz Win 98, albo linuxa i da się surfować ;) [powaga, ostatnio grałem we franko ;)] Ale po ciul, od Neta jest PC, i jest to naturalne

ełe piotruś
12-01-06, 08:52
temat rzeka ziomy zawsze beda kłótnie na ten temat. a ja uporem maniaka powiem xbox rox! jedno musze przyznac ze dzieki pc mam gry na xa, torenty rządzą:p

hyhyyh moge ci posty zmienić

Enemigo
07-02-06, 17:15
Na konsoli jest inny wymiar grania i gdzie na PC macie bijatyki i gry typowo arcade? :28:

Poza tym ja osobiscie wole telewizor 32 cale i wygodny fotel niz granie na kompie :) ale jak ktos woli rpgi i strategie to oczywiscie bedzie wolal pieca

k0573k
07-02-06, 17:52
Na konsoli jest inny wymiar grania i gdzie na PC macie bijatyki mortal kombat slyszales??

ełe piotruś
08-02-06, 18:16
na pc tekken 3 jest

Enemigo
09-02-06, 11:13
Na konsoli jest inny wymiar grania i gdzie na PC macie bijatyki mortal kombat slyszales??

Ostatnia czesc zostala wydany w roku 1998 ? :loser:

tibor69
09-02-06, 12:35
No co ty. Ostatnio 2 części wyszły na konsole chyba. Deception i Shaolin Monks.

Enemigo
09-02-06, 17:10
No co ty. Ostatnio 2 części wyszły na konsole chyba. Deception i Shaolin Monks.

Tibor ja wiem ze Shaolin Monks i ta Deception wyszly na PS2, ale odpisywalem komus tam kto twierdzil ze sa bijatyki na pc kumasz?

tibor69
09-02-06, 17:42
Ehhh "Tibor czytaj dobrze" :loser:
A wracając do tematu to na PC od kilku miesięcy jest straszny zastój. W najbliższym czasie też nic ciekawego nie wychodzi. Na PS2 mam teraz kupę gier i kilka premier w tym tygodniu jest ciekawych. Jedyna rzecz która mnie wpienia w konsolach to brak możliwości sejwowania kiedy chcesz. Na dodatek jak juz możesz zapisać stan to przeważnie trwa to tak długo, że zaczynasz to olewać i odkładasz na później. Ja tak robiłem w Dark Cloud 2 i mnie zaciukali po paru godzinach grania bez zapisu. Przez pare dni do tego nie wracam już :)

kamikadze
09-02-06, 18:15
Tak brak sejvówjest wkurwiający ale nie jest to spowodowane specyfiką konsoli. Np. w takim emgieesie można sejvować w każdym momencie...

tibor69
09-02-06, 18:20
Ale tam jest mało zmiennych które trzeba zapisać więc i sejwy mniej zajmują. W takim rpg to już trudniej by było. Przeciętnie na pc jeden zapis waży kilka mega a karta pamieci ps2=8mb. Także jednak jest to skutkiem specyfikacji konsoli. Można z tym sobie radzić uproszczając środowisko gry itp ale traci się wtedy dużo na tym.

ełe piotruś
09-02-06, 18:31
Ehhh "Tibor czytaj dobrze" :loser:
A wracając do tematu to na PC od kilku miesięcy jest straszny zastój. W najbliższym czasie też nic ciekawego nie wychodzi. Na PS2 mam teraz kupę gier i kilka premier w tym tygodniu jest ciekawych. Jedyna rzecz która mnie wpienia w konsolach to brak możliwości sejwowania kiedy chcesz. Na dodatek jak juz możesz zapisać stan to przeważnie trwa to tak długo, że zaczynasz to olewać i odkładasz na później. Ja tak robiłem w Dark Cloud 2 i mnie zaciukali po paru godzinach grania bez zapisu. Przez pare dni do tego nie wracam już :)


długo no co ty xbox ma twardy dysk i sejwóje szybko. dziwne ze nie masz tych kilku sekund na sejwa.

tibor69
09-02-06, 21:50
Ja mówię o PS2. Bardziej chodzi mi o te procedury. Np w takim dragon quest 8 musisz zajść do kościoła, pogadać z księdzem, wybrać co chcesz zrobić (zasejwować), 2 razy zaakceptować że chcesz się zapisać a potem jeszcze pyta czy chcesz grać dalej (domyślnie ustawiony kursor na "nie" i często z rozpędu to daję) :)

ełe piotruś
10-02-06, 06:17
aa no tak czasami w grach jest to debilnie zrobione, albo np masz jakas ilosc zetonów do sejwowania o mozesz zasejwowac tylko przy ich pomocy w okreslonej lokacji, skoncza ci sie zetony to grasz do konca gry bez sejwa:D :28:

kamikadze
10-02-06, 13:08
Ale tam jest mało zmiennych które trzeba zapisać więc i sejwy mniej zajmują. W takim rpg to już trudniej by było. Przeciętnie na pc jeden zapis waży kilka mega a karta pamieci ps2=8mb. Także jednak jest to skutkiem specyfikacji konsoli. Można z tym sobie radzić uproszczając środowisko gry itp ale traci się wtedy dużo na tym.

No tak ale jaki to ma związek z sejvowaniem w każdym momencie ? Wiadomo że sejv z BG:DA2 będzie większy od tego z emgieesa. Mi tam brak sejvów najbardziej w residencie przeszkadzał w takim RE:outbreak można było zasejvować (tylko przy maszynie ofkoz) ale później przy wczytaniu gra kasowała zapis. Więc jeśli sie zginęlo to cały rozdział od początku :112: no chyba że zrobiłeś backup na drugiej memorce...

ełe piotruś
10-02-06, 16:14
aha :28:

Arkadiusz1
16-09-20, 12:18
Trochę bawi mnie takie rozgraniczanie. Przecież to od Was zależy, na co konkretnie postawicie. Jana przykład lubię grać zarówno na konsoli, jak i na pececie. Większe znaczenie dla mnie ma to, jakie gry akurat mam na tapecie. Ostatnio piłuję znowu Minecrafta. Dowiedziałem się nawet, że w https://allegro.pl/produkt/minecraft-java-edition-pc-9a00a003-82c6-4bd9-88f7-f03a8e195f89 można kupić wersję premium, która może być super opcją. Pomyślcie nad tym, bo może być to dla Was super opcją na spędzanie czasu wolnego.

mczay
20-03-21, 23:04
Nie uważam w cale że konsola jest lepsza, wręcz sterowanie na niej bardzo mnie irytuje i gry są dla mnie na niej trudniejsze. Cały czas gram na standardowym komputerze, bo tak mi najwygodniej i najlepiej się bawię. Ostatnimi czasy naprawdę sporo siedzę w Lolu. Wszystko ze względu na to, że znalazłem do niego poradnik dostępny na stronie: https://www.lolporadnik.pl/ . Gdy tylko mam więc problem z przejściem jakiejś misji, zaglądam na tą stronę. Jeszcze nie było takiej sytuacji abym nie znalazł porady dla siebie, więc polecam.

kijkami
31-03-21, 17:52
W obecnych czasach jak masz dzieci to konsola do gry (https://pokato.pl/elektronika/konsole) to konieczność. Moje mogłyby nie odchodzić, co chwilę słyszę, że na jakąś nową grę zbierają. Dobrze, że udało się nam kupić samą konsolę używaną za rozsądne pieniądze. A działa jak nowa, pan który sprzedawał wymieniał ją po prostu na nowszy model.