PDA

Zobacz pełną wersję : Playstation 2



Enemigo
07-01-06, 21:58
Witam :6:


Postanowilem ze nabede playstation 2 (prosze o nie pisanie durnych postow w stylu: eee.. pcczekaj 6 msc na ps3).


Mam zatem szereg pytan (bede je dopisywal w trakcie "zycia" tego postu). Ale zaczynam:

1. Jako ze Playstation chce nabyc nowe to chyba jestem zmuszony kupic wersje Slim innych nie widzialem w sklepach juz, pamietam ze niektorzy pisali ze jest gorsza, dlaczego?

2. Przerobienie konsoli. Spotkalem sie z 2 wersjami: lepszy swap Magic (ale te akrobacje mnie przerazaja :( przy podmiance plyt), czy lepszy chip? Jesli tak to jaki (ale szkoda mi troche gwarancji (no chyba ze ktos mnie przekona ze konsole nie sa awaryjne az tak bardzo (nie pale w pokoju i nie bedzie narazona na wstrzasy)

3. Przegrywanie gier: czy moge na normalnej (takiej najprostrzej w sumie) DVD RW (Liteon jakis tam, przegrywac spiracone plyty od znajomych? I jesli tak to czy musze cos robic czy po prostu sklonowac plyte?


Z gory thx :92:

araj
07-01-06, 22:03
więc tak...slim odradzam, laser na wierzchu, droższa przeróbka(to moje zdanie), gry mozesz nagrywac na najprostrzej nagrywarce, ja wypalałem na fajansiku cd-r, sciagalem z fajnej stronki(jak juz bedziesz miał to ci ja dam) przez emule, chyba z 200 i wszystkie(moze ze 3 nie) chodza pieknie

Enemigo
07-01-06, 22:05
Kurcze ale juz nie ma niesliomow :( Przynajmniej w meda/avansie i kilku innych sklepach gdzie bylem :(


Myslalem o tej:


http://allegro.pl/show_item.php?item=79430734

araj
07-01-06, 22:08
własnie nie wiem, ale na bank gdzies znajdziesz, w necie moze....ja miałem 1 wersje, wstawiłem w nia w sumie 3 chipy, najnowszy to ripper, ostatnio sam zjeb.ałem tasme, ale w sumie smigał 3 lata, a szwagierka moja ma niecały rok i juz sie cos pieprzy, a w sumie mało uzywa, a ja -az sie grzał, tak go katowałem

Enemigo
07-01-06, 22:09
Kurcze to mnie nie zachwyca :( :(


AAAAAAAAAA nawet na allegro (a tam za bardzo nie chce kupowac chyba ze ze sklepu jak w tym pierwszym nicku) wszystkie nowki slimy :(

sztetke
07-01-06, 22:10
araj; i we wszystkie grales ?

araj
07-01-06, 22:12
wszystkie próbowałem :)...ale grałem moze do konca w 6 :):):)....ale duzo testowałem przez kilka dni sztuke....60 % gier sciagałem w ciemno, nie wiedzialem co to, a ja uwielbiam wojenne i przygodowe(zelda na n64 rzadzi :cool:

tibor69
07-01-06, 23:25
1.Slim odradzam. Lepiej dużą wersje 4 wzwyż (1-3 nie przerobisz ripperem i słabszy laser mają).
2. Przerabiać ripperem 3 wzwyż lub swap magic (nie jest tak zła ta żąglerka :) ). Ewentualnie za około 600-700 zł podłączenie dysku twardego (network adapter, dysk itp wliczone)
3. Nagrasz każdą nagrywarką. Najlepiej płyty verbatim.
Tu masz dobre forum ze wszystkim o ps2 http://konsola.pl/
Ja nabyłem ps2 parę tygodni temu. Teraz zbieram na jakieś przerobienie. Chyba biorę swapa. Tu znalazłem najtaniej (65zł) - http://www.mland.netprojekt.com.pl/

Enemigo
07-01-06, 23:28
Panowie ale nieslimow juz nie ma nowych naprawde :(

tibor69
07-01-06, 23:31
Używaną bierz nowszą wersję :). Nieprzerabiana np 9 to prawie nówka.

Enemigo
07-01-06, 23:36
A powiedz Tibor jeszcze:


Co jest dokladnie do dupy w tym slimie?
A wiesz uzywe tak srednio chce, ja w ogole nie lubie uzywanych rzeczy :( To takie zboczenie :/ a poza tym balbym sie ze laser padnie, bo chuj wie czy ktos jej nie katowal :(


I czy swap magiciem nie mozna rozwalic konsoli? Bo mnie to troche przeraza to babranie sie :/


Ale ja jestem marudny :/

EDIT: Czy w kazdej konsoli karta pamieci jest na wyposazeniu?

araj
07-01-06, 23:41
karty nie ma, przeróbka slima jest drozsza

Enemigo
07-01-06, 23:43
karty nie ma, przeróbka slima jest drozsza


Tylko o to chodzi ze jest gorsza, bo jest drozsza?

To akurat nie jest problemem :7: :cool:

tibor69
07-01-06, 23:45
Te problemy ze slimami to przeważnie plotki były i to z pierwszymi modelami. Jak masz kasę to bierz slima + dysk twardy :).
Aha i slim chyba ma na wyposażeniu network adapter (przez to dysk podłanczasz) a do innych musisz dokupić.

Enemigo
07-01-06, 23:51
Te problemy ze slimami to przeważnie plotki były i to z pierwszymi modelami. Jak masz kasę to bierz slima + dysk twardy :).
Aha i slim chyba ma na wyposażeniu network adapter (przez to dysk podłanczasz) a do innych musisz dokupić.



Ok czyli brac slima, a sluchaj (wiem marudze) ale jaka przerobke bys mi polecil? Slim Tool, Modchip? (jesli tak to jaki) Mowie z gory ze mam 2 lewe lapy do takich chirurgicznych zabiegow (chyba ze to proste - tak przynajmniej mowia mi kumple) to moze dam rade :)

Bo dysk to swoja droga


Kurva a najsmieszniejsze jest to ze na tej konsoli bede gral 30 min w tygodniu :6:

tibor69
07-01-06, 23:57
Ja biorę swap magic (w wypadku slima ze slim tool) bo taniej. Jak chcesz chipa to tylko riper 3.2 bo ten co jest w tej ps2 z allegro jest do d.... Rippera możesz sobie updatować. Sciągasz obraz z internetu, wypalasz, wrzucasz do konsoli i flashuje się sam. Nowe wersje chipów nie wpływają negatywnie na laser. Slimem tool też nie uszkodzisz lasera, poradzisz sobie bez problemu z tym. Co do wstawiania rippera to do serwisu (u mnie gość zażyczył sobie 150 za robociznę + chip)

Enemigo
08-01-06, 00:04
A to ma od razu zabezpieczenie lasera ten chip?


A jeszcze jedno: bo w sumie kumpel ma do opchniecia karte pamieci ale NIEORYGINALNA? polecacie wziac? bo pada drugiego to kupie oryginalnego, ale czy karta nieoryginalna jest duzo gorsza?

araj
08-01-06, 00:07
ripper ma zabezpieczenie lasera, tzn jak go montujesz do slima, i dlatego wiecej kosztuje---tak mii powiedzia ł ten co montował

araj
08-01-06, 00:10
mój kolezka ma nieorginalna i chodzi super

Enemigo
08-01-06, 00:11
A wiesz moze jakiej firmy?


Kurwa jeszcze telewizor warto by bylo wymieni :( ale to za pare msc

araj
08-01-06, 00:13
nie wiem jaka firma, ale kupił tanioche w sklepie i smiga...jak juz bedziesz miał ps2 ja ci jakoś wysle gry, mam duzo :)

Enemigo
08-01-06, 00:21
nie wiem jaka firma, ale kupił tanioche w sklepie i smiga...jak juz bedziesz miał ps2 ja ci jakoś wysle gry, mam duzo :)


:piwo: Araj powiedz mi co ja bym bez Ciebie zrobil? :7:

araj
08-01-06, 00:24
Araj powiedz mi co ja bym bez Ciebie zrobil?
np dziecko :)....no chyba,że jak chcesz, to pomoge :)

Enemigo
08-01-06, 00:30
Araj powiedz mi co ja bym bez Ciebie zrobil?
np dziecko :)....no chyba,że jak chcesz, to pomoge :)

Hehe odpada ;)

DZIADZIA
08-01-06, 00:42
Witam :6:


Postanowilem ze nabede playstation 2 (prosze o nie pisanie durnych postow w stylu: eee.. pcczekaj 6 msc na ps3).
Koncepcja dobra, bo teraz konsola jest tania, a gier multum. No i płytki dvd są po 70 gr ;)

Mam zatem szereg pytan (bede je dopisywal w trakcie "zycia" tego postu). Ale zaczynam:

1. Jako ze Playstation chce nabyc nowe to chyba jestem zmuszony kupic wersje Slim innych nie widzialem w sklepach juz, pamietam ze niektorzy pisali ze jest gorsza, dlaczego?
CHyba juz ktoś pisał ze ma laser na wierzchu. ja zainwestowałbym w te ostatnie modele duże, są tanisze troche i mało awaryjne
2. Przerobienie konsoli. Spotkalem sie z 2 wersjami: lepszy swap Magic (ale te akrobacje mnie przerazaja :( przy podmiance plyt), czy lepszy chip? Jesli tak to jaki (ale szkoda mi troche gwarancji (no chyba ze ktos mnie przekona ze konsole nie sa awaryjne az tak bardzo (nie pale w pokoju i nie bedzie narazona na wstrzasy)
Czy są awaryjne.. ja maiłem 2 playe 2 i jeden padł po roku a drugi ze 3 lata trzymał i przy sprzedarzy był nadal w bardzo dobrym stanie. Ciężko wyczuć, a swap magica bierz do Slima, w Grubej dawałbym Chipa jakiegoś
3. Przegrywanie gier: czy moge na normalnej (takiej najprostrzej w sumie) DVD RW (Liteon jakis tam, przegrywac spiracone plyty od znajomych? I jesli tak to czy musze cos robic czy po prostu sklonowac plyte?
Klon :D

Z gory thx :92:

Enemigo
08-01-06, 00:46
Dziadzmin a katowales swojego pleya?

bo moj bedzie chodzil przez pierwszy tydzien po 2 h dziennie a potem moze 30-60 min tygodniowo ew 2-3 h tygodniowo...


A latwo sie korzysta ze swap magica? nie da sie nic spierdzielic?


thx

DZIADZIA
08-01-06, 00:52
Dziadzmin a katowales swojego pleya?

bo moj bedzie chodzil przez pierwszy tydzien po 2 h dziennie a potem moze 30-60 min tygodniowo ew 2-3 h tygodniowo...


A latwo sie korzysta ze swap magica? nie da sie nic spierdzielic?


thx
raczej ciężko zjebać coś swapmagicem, a playa katowałem, palenie w ciul, zakurzony, w wakacje chodził nonstop po pare dni, ale włąśnie raczej ten pierwszy. Ten drugi egzemplarz już spokojniej, i sie trzymał.

ełe piotruś
08-01-06, 08:15
raczej zdecydowałbym sie na slima, fajniejszy i nie psuja sie przecież ( dziadzi ysz ma slima nie? ) jedyne co odradzam to dawac do przeróbki krzysztoWowi, znajdź jakies zaufane źródło i po problemie, bedzie smigał jak w zegarku. i jeszcze ci powiem ze dobry wybór nie ma co czekac na ps3 lepiej tanie ps2 kupic i sobie pograc w hity np GT4, MGS3 i mase innnych, dobry wybór ziom.

Shandor
08-01-06, 09:54
Arajku a wysłałbyś gry dla mojego Tiborka? :17:

ełe piotruś
08-01-06, 10:13
sam sobie tiborek moze sciagnac za pomocą torrentów i jakiego bittorrenta.

Shandor
08-01-06, 10:16
ale jemu narazie tylko oryginały chyba chodzą, ja się tam na tym nie znam :11: a poza tym, to na jego sieci jakieś ograniczenia wstawili i nie może biedactwo tyle zasysać co do tej pory :(

DZIADZIA
08-01-06, 10:35
raczej zdecydowałbym sie na slima, fajniejszy i nie psuja sie przecież ( dziadzi ysz ma slima nie? ) jedyne co odradzam to dawac do przeróbki krzysztoWowi, znajdź jakies zaufane źródło i po problemie, bedzie smigał jak w zegarku. i jeszcze ci powiem ze dobry wybór nie ma co czekac na ps3 lepiej tanie ps2 kupic i sobie pograc w hity np GT4, MGS3 i mase innnych, dobry wybór ziom.Ysz ma slima z chipem, ale dopiero kolo 4 miesięcy, więc ciężko powiedzieć. ale czytałem na necie że z tymi chipami w silmach bywa różnie, no ale może od tego czasu wyszły jakieś nowe?

ełe piotruś
08-01-06, 11:12
byleby ich krisztof nie montował.

Enemigo
08-01-06, 19:58
Koles mi zaspiewal 230 :/ za rippera 3.2 i powiedzial ze jak modbo lub cristala da to cena spadnie o 30 zeta :/ Chyba troche za duzo co? Ile powinna kosztowac przerobka?
Kurwa nienawidze jak ktos na mnie chce przyciac :/

araj
08-01-06, 19:59
mi sie wydaje,ze tyle kosztuje normalnie, jak nie znasz nikogo

Enemigo
08-01-06, 20:03
mi sie wydaje,ze tyle kosztuje normalnie, jak nie znasz nikogo

Tz oferta jest taka Araju:



Konsola przerobiona(ripprerm) +2 pady + memo to koszt 890 zł. W przypadku przeróbki na chipie modbo lub H2O. Koszt maleje o 30 zł. Osobiście polecam to drugie rozwiązania jako lepsze



Kurwa Panowie ja juz sam nie wiem :( moze jednak lepiej slim toola do nowej konsoli? nie strace gwarancji pomozcie :(

araj
08-01-06, 20:09
nie wiem, ale chyba ripper jest lepszy, tylko wiecej roboty z instalacja.....nie wiem, ale cena 230 zł to normalna, a na bank znajdziesz taniej

tibor69
08-01-06, 20:45
U mnie na wsi za przeróbkę ripperem 150.

DZIADZIA
08-01-06, 22:46
Popytaj znajpomych, moze kogoś znają. Jak nie do chyba mniej nie da rady, no albo kupisz sam chip za kilka dyszek i wspawasz go sam ;) U nas jest kolo (501302041) który robi taniej, ale u niego strach, ełemu przepalił lutownicą płytę główną, i wymianiał :D

Enemigo
08-01-06, 23:20
Ok dziadzia a co sadzisz o swap magic (na 1 rok bym to wmontowal) , tz ktos by mi wmontowal bo ja bym pewnie spierdzielil :/

ełe piotruś
09-01-06, 08:26
przeróbka na najnowszego rippera nie powinna przekroczyc 100zł ale suki chca zarabiac i kroją ponad miare

DZIADZIA
09-01-06, 19:52
Ok dziadzia a co sadzisz o swap magic (na 1 rok bym to wmontowal) , tz ktos by mi wmontowal bo ja bym pewnie spierdzielil :/
Cena dobra bo chyba koło 8 dyszek, akumpel ma i jest zadowolony. Nie tracisz gwarancji jest git. POlecam tylko nagrywać gryna markowych DVD (chociaż TDK są chyba po 2 zetka) czyli dbanie o laser. To całkiem przyzwoite rozwiązanie

Enemigo
09-01-06, 20:45
Jednak od razu wezme rippera 3.2


A Dziadzia powiedz mi jeszcze czym sie roznia wersje V14 V16 Pstwo?

DZIADZIA
09-01-06, 22:02
Zdaje sie że niewiele jest różnic, chyba tylko zmienili troche ukłąd płyty głównej.

Enemigo
09-01-06, 22:09
Zdaje sie że niewiele jest różnic, chyba tylko zmienili troche ukłąd płyty głównej.

Ok ostatnie pytanie: a jak chce podlaczyc dysk do PS2 slim to tez musze przerabiac konsole?

Czy moge po prostu podlaczyc dysk i nie przerabiac konsoli grajac z piratow? :10:

araj
09-01-06, 22:10
do pod łączenia dysku nic nie przerabiasz...kupujesz adaptor specjalny

Enemigo
09-01-06, 22:20
Czyli moze jednak kupic dysk? <co>

czyli jak mam dysk moge grac z piratow nie przerabiajac ps ? :10:

tibor69
09-01-06, 22:25
I Hdloader jeszcze potrzebny. Taki program do odpalania gier z dysku. Też oryginalny musi być. Chyba że przerobisz to wtedy z internetu sciągnięty może być.

araj
09-01-06, 22:26
jak ostatnio rozmawialem z kolezka,który w slupsku przerabial mi ps2, powiedzial,że to jest super sprawa, poniewaz taki dysk, to jest normalny hdd, wkladasz go do kompa, wgrywasz gre która masz na swoim hdd w pc, wkladasz do ps2 i grasz

Enemigo
09-01-06, 22:27
I Hdloader jeszcze potrzebny. Taki program do odpalania gier z dysku. Też oryginalny musi być. Chyba że przerobisz to wtedy z internetu sciągnięty może być.

Czyli moge kupic dysk, ten program i normalnie moge grac z piratow NIE PRZERABIAJAC KONSOLI? Nie tracac gwarancji?
Jaki kosz jest tych programow?

DZIADZIA
09-01-06, 22:33
Stary, czemu tak bardzo zależy ci na gwarancji?

Enemigo
09-01-06, 22:35
Stary, czemu tak bardzo zależy ci na gwarancji?

Myslalem ze to awaryjny sprzet :(

Chuj - kupuje Rippera i dosyc marudzenia :6:

Thx wszystkim :0

tibor69
09-01-06, 22:43
Zuch :7:

DZIADZIA
09-01-06, 22:55
Stary, czemu tak bardzo zależy ci na gwarancji?

Myslalem ze to awaryjny sprzet :(

pitol - kupuje Rippera i dosyc marudzenia :6:

Thx wszystkim :0
no ;) a awaryjne to były pierwsze modele ps2, te co kosztowały po 2000 zeta, ełe tak miał i mu po przeróbce padło jakoś zaraz ;) Zresztą tamte to umierały nawet bez przerabiania ;)

tibor69
09-01-06, 23:58
A ja się zchytrzyłem i wrzucam cogswap na memory card i mam swap magic za darmo :]. Teraz tylko jakiś oryginał z ps1 potrzebny.