PDA

Zobacz pełną wersję : czy religia jest podlozem terroryzmu i ludobojstwa?



Vito Andolini
19-12-05, 12:16
co myslicie o zabijaniu w imie Boga? czy bez religii swiat bylby lepszy? , czy zycie by stracilo sens?

arcz
19-12-05, 12:22
i tak w nic nie wierze. dla mnie religia to tak jakby misternie układana w całośc kupa bzdur wymyślona do sterowania ludźmi, jednym co prawda wiara w boga pomaga w życiu itd itp, jednak dla mnie jest to po prostu czyjś wymysł, za dużo sprzeczności, za dużo w tym wszystkim dla mnie niepasujacych elementow. jesli jest juz ten nasz bog to gdzie on kurwa jest pan wielce milosierny ? czemu jest jeden bóg, a brudasy chinczyki i wiele innych ludzi wierzy w innych bogow o so shozi

tibor69
19-12-05, 12:43
Może podłożem nie jest ale narzędziem do sterowania ludźmi z pewnością (w dobrą i w złą stronę[a co dobre i złe definiuje dana religia :>])

Vito Andolini
19-12-05, 12:56
? czemu jest jeden bóg, a brudasy chinczyki i wiele innych ludzi wierzy w innych bogow o so shozi
Bog jest jeden ale ma wiele imion , tzn , ze brudasy inaczej go nazywaja niz chinczycy a my jeszcze inaczej .

i tak w nic nie wierze
no tak , ale musisz miec jakis zamiennik , zamiast Boga masz chyba w zyciu jakis inny wyznacznik wiary , a zarazem nadajacy ci cel istnienia?

arcz
19-12-05, 13:12
moze jestem głupi ale mimo tego co się dzieje nadal wierze w ludzi, druga sprawa to pieniądz... dziwna wartość ale takie życie. co do stworzenia świata - wielki wybuch, co do niewyjaśnionych zjawisk - kosmici.

Simmek
19-12-05, 17:28
co myslicie o zabijaniu w imie Boga? czy bez religii swiat bylby lepszy? , czy zycie by stracilo sens?

Wiara w Boga a religia to chyba nie to samo :10:, zabijanie dla temokracji tez nie jest w porzadku, to tak jak bysmy stwierdzili nieomylnie ze jest doskonala, jesli by nie bylo bogow, ludzkosc wymyslila by sobie ich, to nic strasznego...
Taki film byl
Akuire, gniew bozy... Herzoga...

DZIADZIA
19-12-05, 23:10
NIe wierze, ale islam, ataki, chrzesć. krzyżowe ====. jest przyczyna, był i będzie [ten religa] NIestety

araj
19-12-05, 23:23
bez wiary nie byłoby swiata, od poczatku ludzie w cos lub kogos wierzyli i to im pomagało,na podstawie tego powstały religie, sa one różne..
.co myslicie o zabijaniu w imie Boga?...jak dla mnie to tu ma miejsce pytanie:jakiego boga?
czy bez religii swiat bylby lepszy?...mysle,ze absolutnie NIE ,
czy zycie by stracilo sens?...hmmm, moze nie sens, ale byłoby uboższe


..........nie jestem praktykujacym katolikiem,zostałem wychowany w tej religii

piter1976
20-12-05, 01:31
Jak to komuniści stwierdzili prawidło - religia to opium dla mas - tyle, że na szczęście nie potrafili tego wykorzystać :6:

ełe piotruś
25-12-05, 10:09
zabijanie w imie boga którego? zależy od religi, islamy sie wysadzają za allaha bo mają nasrane we łabach, nie to co chrzescijanie, spokojni i nie zawistni :26: zależy w jakim duchu sie wychowuje człowieka.

bogusia39
01-10-18, 10:48
Fakt, może podłożem to nie jest, ale wymówką, że atak na tle religijnym (https://www.bogulandia.pl/-Bestsellery-sbestseller-pol.html) jest pełno, żeby tylko nie powiedzieć, zaatakowałem, bo chciałem :(