PDA

Zobacz pełną wersję : mam problem z mikrofonem



Lisu
12-12-05, 19:25
Nie wiem co sie dzieje. Kupilem sluchawki z mikrofonem. Podlaczylem tak jak tzreba. Sluchawki dzialaja normalnie ale mikrofon wogole nie dziala. Probowalem chyba wszystkich mozliwych opcji. Wogole nie jest wyszukany przez system. U kumpla dziala. Pozostaje chyba tylko reinstalka systemu?? pomocyyyy

araj
12-12-05, 19:29
w opcjach REGULACJI GłOśNOśCI popatrz....czy na pewno wsadziłes w wejscie dobre?

araj
12-12-05, 19:31
mikrofon-pomaranczowy, głośniki(słuchawki-zielony, po srodku pusty

Lisu
12-12-05, 19:33
ejjj az taki tepy nie jestem. podlaczony jest na pewno dobrze. system mi go nie wyszukuje. nie wiem co jest. i nie wiem czy nie bedzie konieczna reinstalka windy :10:

sztetke
12-12-05, 19:56
moze poszukaj w panelu sterowania "Skrót do Dźwięki i urządzenia audio" i zobacz ,czy nie masz sciszonego mikrofonu.

Lisu
12-12-05, 20:03
nie jest sciszony. na pewno. kurcze chyba reinstalke zrobie bo mnie to juz wnerwia... ehhh :(

araj
12-12-05, 20:04
no o tym pisze lisu--zobacz w regulacja głośności, czy masz włączony...a poza tym, jak go testujesz?

arcz
12-12-05, 20:12
jaka masz karte dzwiekowa jesli mozna wiedziec ?

Lisu
12-12-05, 20:37
zintegrowana z plyta glowna. 6 kanalowa. nie wiem kiedys mialem problem z modemem podobny zrobilem reinstalke i podzialalo... :10:

Papla
13-12-05, 11:51
zobacz co masz na "recording device" w "sound options"

arcz
13-12-05, 11:53
wlasnie albo tak jak papla mówi masz w recording coś innego niż mikrofon włączone albo po prsotu masz gdzieś w kontroli dźwięku wyciszenie mikrofonu zaznaczone..

Lisu
14-12-05, 18:56
poszukam... zaraz sprawdze. ale dzieki...

Porzadny
15-08-07, 09:34
Tez mam problem z mikrofonem. Moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi.
Najpierw mialem podlaczona karte SB 5.1 Live to na niej mikrofon byl bardzo cichy. Wywalilem ja i zainstalowalem karte zintgrowana z plyty jakis realtek 6 kanalowy. Teraz jest glosniej i byloby nawet w porzadku z tym, ze sa takie szumy jakby w tle i lekkie buczenie. czego to moze byc wina?
A mikrofon jest zintegrowany ze sluchawkami creative es 400

Rebeliant
15-08-07, 10:23
jeśli masz podpiety zestaw 5.1 do karty i działaja wszystkie głośniki to na pewno mikrofon nie będzie działał ponieważ mikrofon się wpina tam gdzie masz subbufei głośnik centralny i trzeba zmienić w ustawieniach na same głośniki przednie....

Też taki problem kiedyś miałem ..... :)

Porzadny
15-08-07, 10:27
Mam podlaczone sluchawki tylko do karty i nic wiecej.
Znowu zainstalowalem SB. Problem jest tego typu, ze jest bardzo cichy dzwiek. A niby wszystko mam podglosnione na maksa.

portia
15-08-07, 13:30
a boosta +20dB masz odpalonego - w opcjach zaawansowanych mikrofonu powinno być
sprawdź też panel SB w Panelu Sterowania (jeśli instalowałeś stery Creative a nie M$ - ale z tego co pamiętam to Live 5.1 nie był rozpoznawany przez windę)- czasem bywa tak, że stery ustawiają coś sobie, a system audio windows wszystkie swoje ustawienia bazuje na tych wartościach

co do buczenia, szumów itd. - cofnij się do dyskusji o wyższości karty zewnątrznej nad integrowaną w temacie gdzie dla Goerresa składalim kompa z Paplą ;)

Porzadny
15-08-07, 13:45
Portia troche sie pobawilem jeszcze od tego co pisalem wyzej i powiem ci jak jest teraz.
Karta sb 5.1 oznaczona symbolem sb 0220 sterowniki od creativa.
Sluchawki creativa hs-400
Mikrofon dziala bardzo cicho.
Jak zrobie tego boosta to on dzialalby dobrze z tym, ze sa jakies przebicia, szumy itp. Nalezaloby wyeliminowac te przebica, szumy to byloby dobrze.
A podlaczylem stare sluchawki, zreszta polamane to tam mikrofon dziala dobrze.
Wydaje mi sie, ze sprawa jest nie do rozwiazania. To jest problem albo karty muzycznej albo tego zjebanego mikrofonu. Wyglada mi to na problem sprzetowy, ktory w takim wypadku polega na wymianie sprzetu, na inny model.

Pozdrowienia dla creativa i ich zoltych kolesi. :loser:

portia
15-08-07, 14:44
eeeee - no to prosta sprawa - rozkręć mikrofon dolutuj inny przewód podłącz i zobacz - tak samo miałem niedawno z pewną chińszczyzną - przewód był walnięty

Porzadny
15-08-07, 15:37
Ja tam Wielki Elektronik nie jestem. :)
Ale postanowilem jeszcze raz zainstalowac ta zintegrowana. Poszukalem jakies nowsze sterowniki z 2004 roku. I teraz on w miare dziala. Dzwiek co prawda nie jest idealny ale ujdzie juz nie ma takiego buczenia i ogolnie w miare sympatycznie to dziala. W kazdym razie wystarczy.
No ale co jak co znowu byly problemy, zeby zassac od zoltych stery. :loser:
Za to ci zza wschodniej sie postarali i od nich zassalem. :)