PDA

Zobacz pełną wersję : wywiad z Pawlem Janasem bylym trenerem Mistrzow Swiata 2006



Vito Andolini
05-12-05, 12:05
The Times: Chciałbym żeby wrócił Pan pamięcią do Mundialu 2006.Co powie Pan o najlepszym zawodniku MŚ sprzed 12 lat?
Paweł Janas: yyyyyyyyy Rasiak pokazal klasę, pokazał na co go stac, yyyyy..
The Times: Ale my pytamy o pana Tomasza Frankowskiego,króla strzelców tamtych pamiętntych Mistrzostw Świata
Paweł Janas: yyyy proszę mi nie mówic kto był najlepszym zawodnikiem Mundialu,ja wiem lepiej!
The Times: Ale proszę Pana ...
Paweł Janas: Proszę mi nie przeszkadzac!
The Times: Ale...
Paweł Janas: Powiedziałem coś!
The Times: Przepraszam bardzo,już nie będę się wtrącac
Paweł Janas: A więc, tak jak już powiedziałem,Grzesio pokazal klasę.Mimo ze nie zdobyl ani jednego gola to jest jego zasługa iż zdobyliśmy ten puchar.Grzesio wymęczył zawsze przeciwnikow,a Franek tylko finalizowal jego akcje.Kazdy mogłby tak zrobic.
The Times: A jak pan wyjaśni 3 samobójcze gole Rasiaka w meczu 1/4 finału z Argentyną?
Paweł Janas: Przypadek
The Times: Mieliście jednak w skałdzie Frankowskiego,który wszedł na ostatnie 10 minut i strzelił 4 gole.
Paweł Janas: Przypadek
The Times: Po Mundialu kariera Frankowskiego, rozwineła się błyskawicznie.Transfer do FC Barcelony,najlepszy zawodnik Europy i Swiata roku 2006 - 2009.Proszę mi powiedziec jak potoczyła się kariera Grzegorza Rasiaka.
Paweł Janas: A więc,Rasiak to moim zdaniem najlepszy zawodnik w historii polskiego futbolu.Po Mundialu rozegral 2 fantastyczne mecze w rezerwach Totenhamu.To otworzyło mu drogę do wielkiej kariery.Zgłosiły się po niego kluby z wielkimi aspiracjami m.in.FC Koszyce,jednak Rasiak wybrał Chelsea Londyn,moim zdaniem najlepszy klub na świcie.
The Times: Tylko jak Pan sam dobrze wie od momentu kiedy Rasiak zasilił szeregi Chelse Londyn,ten klub spadał stopniowo do niższej ligi.Obecnie Chelsea Londyn walczy o awans do 4 ligi angielskie.Nie wiedzie im się dobrze.Rasiak zdobył w tym sezonie tylko dwa gole...samobójcze.
Paweł Janas: To czysty przypadek.Rasiak czeka na swoją okazję.Wreszcie wstrzeli się w bramkę przeciwnika.To tylko kwestia czasu.Uważam że i tak zrobił większą karierę od Frankowskiego.Rasiak jest wysoki i ma predyspodycje.Frankowski jest za niski.
The Times: Frankowski może i nie jest wysoki,ale nie darmo na całym świecie wołają na niego "Franek łowca bramek"
Paweł Janas: Proszę nie wymawia tych słów przy mnie!
The Times: Dlaczego?
Paweł Janas: Po prostu nie!Może pan sobie mówic na Tomka "Franek łowca Hiszpanek" ale nie "Franek łowca..." yyyyy,to mnie drażni bo to nie jest prawda,a ja jestem człowiekiem prawym i nigdy nie kłamę
The Times: A słyszał Pan o przydomku boiskowym Rasiaka?
Paweł Janas: Owszem.Rasiak ze względu na swoje umiejętności zwany jest "RasiaGol"
The Times: Przepraszam,ja pierwszy raz słyszę takie określenie.Chciałem żeby odniósł się Pan do pseudonimu "RasiaKłoda"
Pawel Janas: Pierwsze słyszę.Musi Pan mie jakieś złe informacje
The Times: No dobrze,nie ważne.Niech Pan powie może co Pan robi teraz w życiu, po zakończeniu trenerskiej kariery?
Paweł Janas: Po zakonczeniu Mundialu,mogłem zajac się swoją pasją,czyli polowaniem.Opiekuję się również drzewami bo czuję do nich jakiś sentyment.Ostatnio nawet zrobiłem biologiczne skrzyżowanie drzew.Rośnie nowy gatunek!Nazwalem ten gatunek Rasiosna.Jestem dumny.
The Times: Niesamowite!Gratuluję.Proszę powiedziec geny jakich drzew Pan skrzyżował?
Paweł Janas: Jedno z drzew to sosna,geny drugiego drzewa nie mmogę zdradzic.Przykro mi,tajemnica.
The Times: Ok.Na zakończenie naszej rozmowy proszę powiedziec jak Pan sądzi,czy jest na świecie jakaś drużyna która może pokona reprezentację Polski?
Paweł Janas: Hmmmm,myślę że tak.Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Rasiaka,szansa na pokonanie naszej reprezentacji znacznie wzrosła.
The Times: No tak,tyle że Grzegorz Rasiak skończył karirę z reprezentacją 12 lat temu,a jeszcze nikt nie pokonał Polski.
Paweł Janas: Tak,ale to tylko kwestia czasu.Odejście Rasiaka odpije się więlkim piętnem na grze reprezentacji Polski
The Times: Ostatnie pytanie.Kto według Pna zagra w finale Mistrzostw Świata 2018 przeciwko Polsce?
Paweł Janas: Postawiłbym na Maltę.Choc Uzbekistan też nie stoi na straconej pozycji.Ostatnio pokonali w meczu towarzyskim reprezentację Niemiec 8:0,to mówi samo za siebię.
The Times: Dziękuję bardzo za wywiad i życzę Panu powodzenia w badaniach biologicznych nad nowym gatunkiem drzewa.
Paweł Janas: Ja równiez dziękuję.Korzystając z okazji chciałbym serdecznie pozdrowic Grzesia Rasiaka i życzyc mu wszystkiego najlepszego.

ełe piotruś
05-12-05, 16:42
co ten janas taki kurde nerwowy:D