PDA

Zobacz pełną wersję : Aresztowanie Davida Irvinga



Goerres
30-11-05, 23:49
Moze temat niezbyt ciekawy dla zwyczajnych polskich mas, ale coponiektorych moze i to zainteresuje.

"W dn. 11.11.br. policja austriacka aresztowała [pod zarzutem negowania zbrodni holocaustu przyp. autora tematu ;)] Davida Irvinga, znanego i cenionego brytyjskiego historyka, wielkiego przyjaciela Polski i Polaków, autora m.in. pierwszej publikacji dotyczącej zagadnienia śmierci gen. Sikorskiego.

Irving przybył do Austrii na zaproszenie wiedeńskich studentów i zatrzymany na mocy nakazu aresztowania wydanego w roku 1989 z powodu wykładów historycznych, jakie wygłosił wówczas w tym kraju. Za publikowanie i prezentowanie wyników swoich wieloletnich badań naukowych, obalających oficjalną wersję politycznie poprawnej „historii” grozi mu kara nawet 20 lat więzienia."

Jednym slowem glupia sprawa, czlowiek za zabojstwo dostanie 25 lat, inny za molestowanie nieletnich dostanie kare podobna do wymienionej, a tu mamy 20 za wyslawianie sie.

Jak narazie Irving'owskie tezy podwazyc(przytlumic) zdolalo JEDYNIE prawo :)

Z tego co pamietam, Irving ma zakaz wjazdu [wlasnie] do Austrii, Niemiec, Australii i Kanady, jak i (chyba) rok temu nie zostal wpuszczony na teren obozu Auschwitz

STERN
30-11-05, 23:56
No cóż, ja wierze ze był holocaust i gdybym był nazistą to bym sie tego nie wypierał. Mowiłbym - okay zabilismy kilka milionów zydów bo taki mielismy plan, nie zaluje tego.

Ale karac wiezieniem za wyrazanie pogladów to przegiecie, bez przesady mineło juz 60 lat, rownie dobrze mozna by bylo posadzic kogoś za to ze np. nosi koszulke z cccp.

tibor69
01-12-05, 00:04
Takie samo przegięcie jak zakaz drukowania Mein Kampf. Jak jest dyskusja to przynajmniej ludzie tak szybko nie zapomną.

STERN
01-12-05, 00:13
Takie samo przegięcie jak zakaz drukowania Mein Kampf. Jak jest dyskusja to przynajmniej ludzie tak szybko nie zapomną.

dokładnie, przeciez w tym momencie to juz jest martwe zrodlo historyczne. nawet dla neonazistów...caly swiat sie zmienil przez te lata a izrael ma bombe atomową, wiec po co tyle krzyku?

stuff
01-12-05, 00:25
Dla mnie totalna bzdura :6: zeby czlowieka karac za poglady w XXI wieku. :24:

arcz
01-12-05, 01:07
nienawidze niemców . do gazu bitte :)

STERN
01-12-05, 01:10
nienawidze niemców . do gazu bitte :)

nienawidzisz niemców ale mieszkasz w niemieckim miescie :D

Pozdro dla Kattowitz :7:

arcz
01-12-05, 01:12
własnie dlatego ich nienawidze.... za stalinogród.

Papla
01-12-05, 08:36
stern, spierdalaj

Vito Andolini
01-12-05, 09:01
David Irving twierdzi ze Hitler nic nie wiedzial o Holokauscie , i glownie to mialo wplyw na jego aresztowanie , Poruszyl srodowiska zydowskie :)
Glowny zarzut pod jakim go aresztowano i jaki mu postawiono to "falszowanie Historii"
aresztowali go ale nakaz byl wydany juz w 1989 roku , zgodnie z prawem Austriackim negowanie zbrodni Holocaustu jest przestepstwem ..

STERN
01-12-05, 13:55
stern, pobiegaj sobie

Nie rozpłacz sie nasz forumowy zydłaku :8:

01-12-05, 14:24
Takie samo przegięcie jak zakaz drukowania Mein Kampf. Jak jest dyskusja to przynajmniej ludzie tak szybko nie zapomną.

dokładnie, przeciez w tym momencie to juz jest martwe zrodlo historyczne. nawet dla neonazistów...caly swiat sie zmienil przez te lata a izrael ma bombe atomową, wiec po co tyle krzyku?

Niezgadzam Sie!!

CO z tego ze martwa Historia,kazdy,ale to KAZDY powinien ponieśc zasłuzona karę za to jakim SQrwielem był kiedys czy teraz bez względu na to czy z wyboru czy z przumusu.

Znaczy co dziś zabije człowieka i bede sie ukrywał a za 50 lat wyjdzie w śledztwie na jaw kary nie poniosę bo sie przedawniło...

dla mnie niebardzo

tibor69
01-12-05, 14:36
Takie samo przegięcie jak zakaz drukowania Mein Kampf. Jak jest dyskusja to przynajmniej ludzie tak szybko nie zapomną.

dokładnie, przeciez w tym momencie to juz jest martwe zrodlo historyczne. nawet dla neonazistów...caly swiat sie zmienil przez te lata a izrael ma bombe atomową, wiec po co tyle krzyku?

Niezgadzam Sie!!

CO z tego ze martwa Historia,kazdy,ale to KAZDY powinien ponieśc zasłuzona karę za to jakim Skurwielem był kiedys czy teraz bez względu na to czy z wyboru czy z przumusu.

Znaczy co dziś zabije człowieka i bede sie ukrywał a za 50 lat wyjdzie w śledztwie na jaw kary nie poniosę bo sie przedawniło...

dla mnie niebardzo

Ale kogo chcesz karać? Adolfka? Bo Irving w tym udziału nie brał. Ewentualnie porobił badania z wynikami których mozna się spierać.

sztetke
01-12-05, 14:46
to chodzi o kolesia co po polski dobrze dosyc mowi ?,napisal taka gruba ksiazke,ale wole tygrysy czytac,ciensze i chyba rownie zabawne historie i teorie tam opisuja.

wieśniak
01-12-05, 15:14
Dla mnie osobiscie David Irving jest heretykiem pokroju papli którego nie nalezy traktowac
za powaznie a z lekką dozą niesmacznego humoru.Czyz mało jest na swiecie idiotów którzy
twierdzą ze własnie widzieli Elvisa Presleya w MC Donaldzie albo ze pili wódke z Cherchilem w
jakiejs mordowni,ten typ własnie z kims takim mi się kojarzy.
Gostek zaprzecza historii która poparta jest niepodwazalnymi faktami które potwierdzają
tysiące naocznych świadków (ofiar Auswitz)
Co do samej kary to z lekka przesada ja bym takiego zamknął w zakladzie psychiatrycznym na obserwacje :)

Goerres
01-12-05, 18:07
Od holocaustu chce mi sie juz rzygac, temat byl walkowany na nkt tysiace razy.

Pomyslta logicznie, jakis idiota amerykanski oglosi ze ewolucji nie ma, a wszystko jest dzielem czy boga czy kosmitow, a brytyjski historyk ZGODNIE Z FAKTAMI stwierdzi ze hitler nie wiedzial nic o planie endloesung [tj. ostateczne rozwiazanie], czy stwierdzi ze holocaustu nie bylo (jak narazie jeszcze nikt nie zglosil sie po 1000 funtow oferowane przez Irvinga za NAUKOWE udowodnienie holocaustu, czy wiedzy hitlera na ten temat) to juz robi sie z tego afere i na podstawie prawa sprzed 16 lat chce sie karac pozbawieniem wolnosci starszego [67l.] czlowieka.
Chyba nie na tym polega dazenie do historycznej prawdy.
Skoro ktos glosi klamstwo, niech i ktos inny te klamstwo obali.

Hagar
04-12-05, 12:53
Za publikowanie i prezentowanie wyników swoich wieloletnich badań naukowych, obalających oficjalną wersję politycznie poprawnej „historii” grozi mu kara nawet 20 lat więzienia."


To chyba jakiś żart.....
Popieram to co napisał Goeres,pedofili i innych zwyrodnialców czeka mniejsza kara niz człowieka który ma inne spojrzenie na pewne sprawy....

Goerres
20-02-06, 21:14
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8196777&rfbawp=1140465089.557

ciąg dalszy... epilog ?

Nazwisko
21-02-06, 11:03
...."Bezpośrednio przed rozpoczęciem procesu Irving zadeklarował wobec dziennikarzy w sali sądowej, że po zapoznaniu się z nowymi dokumentami zmienił poglądy na temat zagłady Żydów. Historia to ciągle rosnące drzewo - im więcej się wie, im więcej dokumentów staje się dostępnych, im więcej się uczy - a ja nauczyłem się wiele od 1989 r. Tak, były komory gazowe. Miliony Żydów zginęły, to jest nie do zakwestionowania. Nie znam liczb. Nie jestem ekspertem w sprawie holokaustu - powiedział.

Wobec sądu uznał swoją winę, a odpowiadając na pytania wielokrotnie powtórzył, iż nie wątpi, że "naziści zamordowali miliony Żydów". Ma jednak wątpliwości co do "szczegółów". (jask)..."

Chyba niektórzy zapomnieli co działo sie w tym obozie, jak wygladało codzienne zycie tam... jak bestialsko traktowano tam ludzi...

Uwazam ze słusznie ukarano tego człowieka ,poniewaz swoimi oszczerstwami dawał pozywke ideologiczna ludzia którzy pragna przemocy i tylko przemoc rozumieja...

[ Dodano: 21-02-2006, 11:06 ]

Od holocaustu chce mi sie juz rzygac,
a mi sie chce rzygac jak patrze na ludzi takich jak ty.

Papla
21-02-06, 13:30
czyli irving sie nawrocil... a goerres nie
i o czym to swiadczy? (odpowiedzi w rodzaju ze Stern to idiota lub Wiesniak to dyzurny kretyn dofo beda dyskwalifikowane, jako truizmy)

wieśniak
21-02-06, 14:35
czyli irving sie nawrocil... a goerres nie
i o czym to swiadczy? (odpowiedzi w rodzaju ze Stern to idiota lub Wiesniak to dyzurny kretyn dofo beda dyskwalifikowane, jako truizmy)

....po czym naplet wziął głęboki oddech wyczyścił klawiature ,zasunął rozporek i rzekł "jutro znów im pokaze " :)

Goerres
21-02-06, 15:33
czyli irving sie nawrocil... a goerres nie
i o czym to swiadczy? (odpowiedzi w rodzaju ze Stern to idiota lub Wiesniak to dyzurny kretyn dofo beda dyskwalifikowane, jako truizmy)
papla zle to zrozumiales :) nie stwierdzil, ze holocaust jako zaplanowana eksterminacja istnial. W dobry sposob odpowiedzial, nie zaprzeczyl temu co twierdzil.


A ty Nazwa, skad u ciebie ta nienawisc, przeciez nie tak papiez nauczal :96:

DZIADZIA
21-02-06, 16:13
czyli irving sie nawrocil... a goerres nie
i o czym to swiadczy? (odpowiedzi w rodzaju ze Stern to idiota lub Wiesniak to dyzurny kretyn dofo beda dyskwalifikowane, jako truizmy)
papla zle to zrozumiales :) nie stwierdzil, ze holocaust jako zaplanowana eksterminacja istnial. W dobry sposob odpowiedzial, nie zaprzeczyl temu co twierdzil.


A ty Nazwa, skad u ciebie ta nienawisc, przeciez nie tak papiez nauczal :96:Gorres ty masz swoje poglądy, loooz. ale jesteś absolutnie zamknięty na coś odmiennego, jak moherowae babcie na normalny świat [troche wyolbrzymiam] tak mi sie widzi

Papla
22-02-06, 00:53
czyli irving sie nawrocil... a goerres nie
i o czym to swiadczy? (odpowiedzi w rodzaju ze Stern to idiota lub Wiesniak to dyzurny kretyn dofo beda dyskwalifikowane, jako truizmy)
papla zle to zrozumiales :) nie stwierdzil, ze holocaust jako zaplanowana eksterminacja istnial. W dobry sposob odpowiedzial, nie zaprzeczyl temu co twierdzil.


A ty Nazwa, skad u ciebie ta nienawisc, przeciez nie tak papiez nauczal :96:

ale jesli sie nie myle powiedzial ze "nie jest ekspertem w sprawach holocaustu", wiec czemu patrzysz na niego jak na wyrocznie?
Ja calkowicie rozumiem czemu mozna dostac odruchu wymiotnego na same slowo "holocaust", bo przeciez wedle oficjalnej doktryny zachodu, druga wojna swiatowa byla o zydow, tak samo jak wojna secesyjna w ameryce byla wojna o murzynow, ale mnie jeszcze bardziej zbiera sie na wymioty jak slysze ze znowu nastepny nawiedzony twierdzi ze masowa eksterminacja zydow to mit ktory nie ma "naukowych" podstaw i domaga sie dowodow, lub ze hitler nic nie wiedzial, bo byl zbyt zajety malowaniem pieknych pejzazy w przerwach miedzy rozdawaniem zydowskim dzieciom cukierkow.

DZIADZIA
22-02-06, 15:38
czyli irving sie nawrocil... a goerres nie
i o czym to swiadczy? (odpowiedzi w rodzaju ze Stern to idiota lub Wiesniak to dyzurny kretyn dofo beda dyskwalifikowane, jako truizmy)
papla zle to zrozumiales :) nie stwierdzil, ze holocaust jako zaplanowana eksterminacja istnial. W dobry sposob odpowiedzial, nie zaprzeczyl temu co twierdzil.


A ty Nazwa, skad u ciebie ta nienawisc, przeciez nie tak papiez nauczal :96:

ale jesli sie nie myle powiedzial ze "nie jest ekspertem w sprawach holocaustu", wiec czemu patrzysz na niego jak na wyrocznie?
Ja calkowicie rozumiem czemu mozna dostac odruchu wymiotnego na same slowo "holocaust", bo przeciez wedle oficjalnej doktryny zachodu, druga wojna swiatowa byla o zydow, tak samo jak wojna secesyjna w ameryce byla wojna o murzynow, ale mnie jeszcze bardziej zbiera sie na wymioty jak slysze ze znowu nastepny nawiedzony twierdzi ze masowa eksterminacja zydow to mit ktory nie ma "naukowych" podstaw i domaga sie dowodow, lub ze hitler nic nie wiedzial, bo byl zbyt zajety malowaniem pieknych pejzazy w przerwach miedzy rozdawaniem zydowskim dzieciom cukierkow.skasowałeś go :D

Goerres
22-02-06, 16:37
och dziadzia, rzeczywiscie, poce i trzese sie.

Nie jest ekspertem, nigdy sie za niego nie uwazal, powiedzial to co sąd chcial uslyszec i to w taki sposob, ze sobie nie zaprzeczyl.

O rzyganiu holocaustem napisalem, bo nie chce mi sie juz tlumaczyc (bo nie jestem ekspertem ;) ) temat byl walkowany na nkt przez co dyskusje na ten temat sa nudne.

Vito Andolini
22-02-06, 16:39
przez co dyskusje na ten temat sa nudne
czasami tez brakuje argumentow....

Goerres
22-02-06, 16:57
przez co dyskusje na ten temat sa nudne
czasami tez brakuje argumentow....
spierdaIaj sie pomodlic do żyda na patyku i nie wpierdalaj sie w dyskusje jak nie masz nic sensownego do napisania. Odeslalbym do tematu z nkt, ale ono nie dziala.

Vito Andolini
22-02-06, 17:02
to co ja mam do powiedzenia poswiadcza za mna historia swiatowa , a to czym ty nas uraczasz Goresie kto opswiadczy? jakie zrodlo? dowody? nagrania?
hiper wariacje wyssane palca i nic ponadto .

Ja sie modle do zyda na patyku , a twoj zyd malarz tez cie trzyma w sieci klamstw....

DZIADZIA
22-02-06, 17:09
to co ja mam do powiedzenia poswiadcza za mna historia swiatowa , a to czym ty nas uraczasz Goresie kto opswiadczy? jakie zrodlo? dowody? nagrania?
hiper wariacje wyssane palca i nic ponadto .

Ja sie modle do zyda na patyku , a twoj zyd malarz tez cie trzyma w sieci klamstw....przecież w obozach były tysiące jeńców, ci którzy przeżyli pewnie kłamali i siali propagandę nt. sytuacji w obozach? na bank. a malarz tak naprawde chciał wprowadzić demokracje jak aktualnie bush

Karla
22-02-06, 17:16
Goerres obrazanie nie jest sposobem na argumentacje swoich racji

tibor69
22-02-06, 17:33
Goerres obrazanie nie jest sposobem na argumentacje swoich racji
No właśnie! Karla juz się nauczyła. :)))

Goerres
22-02-06, 17:39
Karla pustaku, pisalem, ze argumentowalem to juz na nkt i tu ponownie nie mam zamiaru.

Karla
22-02-06, 17:58
Nie wolno ponizac niczyjej religii... a dla mnie okreslenie Jezusa Zydem na patyku tym jest
I nie zycze sobie bys nazywal mnie pustakiem

Goerres
22-02-06, 18:01
Nie wolno ponizac niczyjej religii... a dla mnie okreslenie Jezusa Zydem na patyku tym jest
I nie zycze sobie bys nazywal mnie pustakiem
tylko pokazalem, ze jednak obrazenie kogos jest sposobem na przemowienie do rozumu. Nie musisz sie obrazac :)

Vito Andolini
23-02-06, 08:28
a malarz tak naprawde chciał wprowadzić demokracje jak aktualnie bush

ciekawe jak historia oceni takiego busha za 100 lat .... da sie przewidziec

DZIADZIA
23-02-06, 15:50
a malarz tak naprawde chciał wprowadzić demokracje jak aktualnie bush

ciekawe jak historia oceni takiego busha za 100 lat .... da sie przewidziecbush to szmata która wysadziła WTC, powinni go w norymberdze skazać

Papla
24-02-06, 10:44
bush to szmata która wysadziła WTC, powinni go w norymberdze skazać

jakos nie rozumiem.... to znaczy ze bush jest zydem? (skoro wg. niektorych 9/11 to zydowski spisek) ... ale nie.. bo przeciez technicznie, to wtc nie zostalo "wysadzone"? czy moze mowisz o probie wysadzenia wtc z 1993 roku, ktora przeprowadzili arabowie? (sami sie do tego przyznali).. wiec chyba to znaczy ze bush jest arabem...? no ale przeciez skoro wiadomo ze bush nie jest zydem, skoro rowniez nie jest arabem.. wiec czemu mam ci wierzyc ze bush jest szmata? :112:

DZIADZIA
24-02-06, 19:44
bush to szmata która wysadziła WTC, powinni go w norymberdze skazać

jakos nie rozumiem.... to znaczy ze bush jest zydem? (skoro wg. niektorych 9/11 to zydowski spisek) ... ale nie.. bo przeciez technicznie, to wtc nie zostalo "wysadzone"? czy moze mowisz o probie wysadzenia wtc z 1993 roku, ktora przeprowadzili arabowie? (sami sie do tego przyznali).. wiec chyba to znaczy ze bush jest arabem...? no ale przeciez skoro wiadomo ze bush nie jest zydem, skoro rowniez nie jest arabem.. wiec czemu mam ci wierzyc ze bush jest szmata? :112:nie mówie o zydzie. obejrz filmik do którego dał link araj, widziałem go wczesniej. Bezapelecyjnie WTC to farsa, a Pentagon to jaja w żywe oczy. NIgdy nie wierze w teroie spiskowe, ale tu jest BEZAPELACYJNIE WAŁ

Goerres
24-02-06, 23:16
bush nie jest zydem
http://images.indymedia.org/imc/mayday/bush_the_jew.jpg
to z okazji hannukah
http://img157.imageshack.us/img157/5725/bushcandlesm2on.jpg

DZIADZIA
24-02-06, 23:17
hehehe gorress
:D
mocne :104:

Goerres
27-12-06, 01:17
Historyk brytyjski David Irving, zwolniony z więzienia austriackiego 20 grudnia br. po odsiedzeniu przeszło 400 dni w pojedynczej celi za tzw. negowanie holokaustu, powrócił do Londynu.

W udzielonym w piątek, 22 grudnia br. wywiadzie powiedział, że do więzienia wsadziło go "stalinowskie prawo" i że "nie wyraża skruchy". Pokreślił też, że "prawo austriackie jest bardzo unikalnym starym systemem prawnym - zupełnie odmiennym od prawa angielskiego. Jeśli nie okażesz skruchy, jeśli nie zeznajesz, nie przyznajesz się do winy - wyrok będzie potrójny."

W wywiadzie Irving przypomniał też to, co zawsze twierdził, mówiąc: "Nie jestem negacjonistą. Przez ostatnie piętnaście lat nie ukrywałem faktu, że naziści różnymi sposobami zabili miliony Żydów, w różnych częściach świata, szczególnie na froncie wschodnim. Publikowałem dokumenty, które konformistyczni historycy nie chcieli nawet odkryć."

Na pytanie jednak, czy widzi siebie jako antysemitę, powiedział: "Nie, mam tę satysfakcję, że nim nie jestem" ("No, I like to think I am not"). Zaraz po tym wyraził poparcie dla komentarza Mela Gibsona, który powiedził, że "Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny tego świata."

David Irving powiedział też, że jeśli chodzi o przyczynę antysemityzmu, Żydzi powinni sami siebie spytać się dlaczego w ciągu całej historii są tak znienawidzeni. "Powinni zadać sobie sami pytanie: 'Dlaczego są tak nienawidzeni przez 3000 lat, dlaczego w każdym kraju, gdzie byli, miały miejsce pogromy za pogromami przeciwko nim?'".

Liczne organizacje żydowskie wyrażają oburzenie na decyzję sądu austriackiego zwalniającego Irvinga z więzienia, jak również są zbulwersowane jego, jak twierdzą "antysemickimi wypowiedziami". Lord Janner, prezydent "edukacyjnej instytucji" Holocaust Educational Trust powiedział, że wypuszczenie Irvinga było, cytat: "nieuzasadnione", zaś dyrektor Centrum im. Szymona Wiesenthala w Izraelu, Ephraim Zuroff powiedział, że zachowanie się Irvinga po wypuszczeniu świadczy o tym, że powinien w więzieniu pozostać.

W niektórych depeszach światowych agencji (np. BBC), celowo pomija się rzucone przez Irvinga pytanie o przyczynę antysemityzmu. (bibula.com/Wyroi)
a jednak

Goerres
27-12-06, 01:19
Takie samo przegięcie jak zakaz drukowania Mein Kampf. Jak jest dyskusja to przynajmniej ludzie tak szybko nie zapomną.

z zakazem drukowania Mein Kampf jest taka sprawa, ze prawa autorskie w dalszym ciagu naleza do Bawarii, i to wszystko od nich zalezy i o to tocza sie spory.

Simmek
27-12-06, 14:28
Dla mnie osobiscie David Irving jest heretykiem pokroju papli którego nie nalezy traktowac
za powaznie a z lekką dozą niesmacznego humoru.Czyz mało jest na swiecie idiotów którzy
twierdzą ze własnie widzieli Elvisa Presleya w MC Donaldzie albo ze pili wódke z Cherchilem w
jakiejs mordowni,ten typ własnie z kims takim mi się kojarzy.
Gostek zaprzecza historii która poparta jest niepodwazalnymi faktami które potwierdzają
tysiące naocznych świadków (ofiar Auswitz)
Co do samej kary to z lekka przesada ja bym takiego zamknął w zakladzie psychiatrycznym na obserwacje :)

60 lat wierzyliscie w bohaterstwo obroncow westerplatte z majorem Sucharskim ...:)))
i cala polska o tym swiadczyla

Enemigo
27-12-06, 18:47
60 lat wierzyliscie w bohaterstwo obroncow westerplatte z majorem Sucharskim ...:)))
i cala polska o tym swiadczyla

Rozwin mysl jak mozesz :10:

Goerres
27-12-06, 18:59
Rozwin mysl jak mozesz :10:

tu masz wszystko dokladnie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Sucharski

6 biegowy
27-12-06, 19:01
Rozwin mysl jak mozesz :10:

http://www.greendevils.pl/historia/westerplatte/westerplatte_intro.html

To ze Sucharski nie spelnil sie jako dowodca nie ma nic wspolnego z bohaterstwem jego zolnierzy, o ile sie nie myle to nieoficjalnie zdegradowano go juz drugiego dnia.

Enemigo
27-12-06, 20:10
Thx Panowie - czlowiek kazdego dnia dowiaduje sie czegos nowego :D

Simmek
28-12-06, 02:34
a jednak

Pierdolisz Goerres serio siedzial w pierdlu za poglady? Kurwa wyjezdzam do chin :(

Goerres
28-12-06, 03:02
Pierdolisz Goerres serio siedzial w pierdlu za poglady? Kurwa wyjezdzam do chin :(

a co lepsze, za poglady ktore wyrazil 17 lat temu zgodnie z prawem ktore powstalo w 45 roku

Simmek
28-12-06, 03:58
a co lepsze, za poglady ktore wyrazil 17 lat temu zgodnie z prawem ktore powstalo w 45 roku

to kurwa huba jednak nie bylo holokaustu skoro system zamuka ludzi kturzy odwazyli sie watpic...:10:

Goerres
28-12-06, 04:59
to kurwa huba jednak nie bylo holokaustu skoro system zamuka ludzi kturzy odwazyli sie watpic...:10:

Irving byl bardzo powazanym historykiem (slynal z tego, ze opieral sie na dokumentach ktore bardzo czesto jako pierwszy odkrywal, czy tez opieral sie na rozmowie z rodzinami pewnych osob w porownaniu do historykow, ktorzy w ksiazkach cytuja jeden drugiego) do czasu, az oswiadczyl publicznie, ze holocaustu jako planowanej masowej eksterminacji ludnosci zydowskiej nie bylo.

Najlepsze jest to, ze w tak pieknej europie, ktora tak pogardza totalitaryzmami, ktore przeciez byly zle z powodu cenzury i traktowania wrogow systemu dalej dzieje sie to samo. Mimo, ze ludzie nie trafiaja do obozow koncentracyjnych, represje potrafia naprawde spieprzyc im zycie, germar rudolf (niemiecki chemik) za swoje "radykalne" poglady zostal niedopuszczony do obrony pracy doktorskiej, stracil pozniej prace w instytucie plancka, rewizje, a po tym utraty mieszkan doprowadzily do rozpadu malzenstwa. Po emigracji do USA i ponownym malzenstwie zostal aresztowany i deportowany do niemiec, sad przejal jego konto bankowe i wydawnictwo, ponad miesiac temu odbyl sie proces.

Sam irving pare lat temu podczas podobnego procesu w wyniku nalozonych kar stracil mieszkanie i caly zbior (unikalne rekopisy, dokumenty, pamietniki z czasow wojny).

Nasz polski historyk, dr Ratajczak za podobne poglady dot holocaustu zostal usuniety z uniwersytetu, nalozono 3 letni zakaz wszelkiego nauczania, obecnie jest portierem z doktoratem (choc gdzies czytalem, ze juz nawet nie jest).

Zupelnie odmiennym przykladem moze byc Szwajcaria, ktorej minister sprawiedliwosci chce zmiany przepisow negowania zbrodni II wojny swiatowej (twierdzi, ze prawda historyczna jest wazniejsza od wrazliwosci niektorych grup). Oczywiscie ta decyzja nie obyla sie bez reakcji srodowisk zydowskich.