PDA

Zobacz pełną wersję : R'N'B Rytmy Nie Biale...



Karla
26-11-05, 20:01
Podobnie jak wiekszosc krytykow muzycznych lapie sie za glowe patrzac na swiatowe listy przebojow... od 2 lat ich czolowki okupowane sa przez czarnoskorych muzykow, grajacych typowo czarna muzyke...

Kiedy kilka lat temu sluchalam R'N'B wszyscy patrzyli na mnie z wyrzutem... mowili, ze to brudna muzyka... czarna, czyli dla nich gorsza...

A teraz... wiekszosc slucha i szaleje za Black music... a biali artysci nasladuja jej stylistyke

Gdzie wg was tkwi fenomen tych rytmow??

tibor69
27-11-05, 00:08
Sczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia :18: Jak to widze w tv to zmieniam kanał a jak widzę że biali "artyści" starają sie to małpować to mi się nóż w kieszeni otwiera. Chyba jedyny z muzycznych wytworów czarnej kultury który do mnie zupełnie nie trafia (+jeszcze pozerscy gangstery, którzy rap zamienili w komercyjną papkę dla białej gówniażerii) .

Karla
27-11-05, 09:42
No wlasnie... wszystkim nie pasuja nasladowania ktore robia biali a jednak swietnie sie to sprzedaje!! Na polskim rynku np Sistars...

Nie bede wspominac o pannie Sonnet- I R'N'B'... babka jest absolutna pomylka

sztetke
27-11-05, 11:24
fenomen jest w poczuciu rytmu i strunach glosowych (maja podobno troche inna budowe,to jak ze stawem skokowym ,tez maja podobno o ilestam procent bardziej wydajny).
ale glownie chodzi o rytm.

Karla
27-11-05, 11:51
Wiem... juz dawno zauwazylam, ze rytm na dwa sprawia, ze nogi same mi sie ruszaja... martwi mnie jednak to, ze R'N'B robi sie coraz nudniejsze... artystom brakuje pomyslow... teraz prawie kazda piosenka sklada sie z rapowanych zwrotek i spiewanego (najczesciej przez jakas piskliwa panienke) refrenu...

sztetke
27-11-05, 12:07
to cassandry wilson posluchaj (jezeli nie slyszalas)nie ulega kobieta jakims mdlym trendom,ale nie wiem czy to R'N',to nie moja muzyka ,ale cassandra fajna jest.

Goerres
27-11-05, 20:50
jak dla mnie to muzyka dla prostych ludzi, dlatego tez masy lubuja sie w sluchaniu tego gowna :)

Karla
28-11-05, 08:21
Nie mozesz nazywac gownem R'N'B... bo nie jest to tylko muzyka obecnie popularna, okupujaca listy przebojow, lecz tez stare dobre standardy... z mieszanka soulu...

Jednak rozumiem, ze moga sie nie podobac wspomniane wczesniej dueciki... sama za nimi ni eprzepadam (z nielicznymi wyjatkami)

Sciagnelam kilka piosenek pani Wilson... ma przepiekny niski glos...

[ Dodano: 2005-11-29, 07:33 ]
Dla zainteresowanych- kilka piosenek genialnej przedstawicielki nurtu R&B Toni Braxton (utwory pochodza z albumu Secrets)

http://www.megaupload.com/?d=JSWD8MKX

STERN
29-11-05, 22:57
masz racje karla, rnb jest zajebiste :) ale tylko czarne

Karla
01-12-05, 09:09
Przyznac sie... sciagnal ktos Toni??

bejbe84
14-12-05, 00:55
Czarna muza jest super