PDA

Zobacz pełną wersję : Seria "Millenium" Stiega Larssona



JaMajka
16-02-12, 12:43
Polecam, jesli ktos lubi czytac (bo tu czytania jest duzo) trylogie "Millenium". Seria kryminałów z powoli rozkrecajacą się akcja (trzeba się nastawic na to, że wciaga ale powoli). Bardzo ciekawe postacie, szczególnie główna bohaterka- Lisbeth. Obecnie w kinach mozna ogladac amerykańska adaptacje ksiazki- "Dziewczyna z tatuażem" powiem szczerze- po tak dobrej lekturze nie mam checi ogladac tej wersji, boję się niesmaku jaki moze po sobie zostawić, wole jeszcze raz przeczytac te ponad 2.000stron. jest jeszcze starsza wersja tego filmu, szwedzka, pewnie predzej się na to skuszę.

6 biegowy
16-02-12, 17:20
Czytalem, dobre ale film jest cieniutki, w sumie odnosilem wrazenie niesmaku wychodzac z kina.

Enemigo
16-02-12, 18:47
Widzialem szwedzka wersje i mi sie podobala, do ksiazki sie niedlugo zabiore

JaMajka
16-02-12, 22:38
Dzięki chlopcy:) potwierdzilo sie moje przeczucie, amerykanskiej szmiry nie obejrze, a szwedzka sobie sciagne:)

pozjadałamRozumy
14-09-12, 08:26
Widziałam tylko amerykańską wersję, niedawno dostałam pierwszą część trylogii i zachęcona filmem, który w sumie krytykujecie, nie omieszkam jej nie przeczytać:) pewnie podzielę Wasze zdanie, że ten film to szmira;)

Enemigo
15-09-12, 09:09
Widziałam tylko amerykańską wersję, niedawno dostałam pierwszą część trylogii i zachęcona filmem, który w sumie krytykujecie, nie omieszkam jej nie przeczytać:) pewnie podzielę Wasze zdanie, że ten film to szmira;)

Wtorny anal-fabetyzm?

pozjadałamRozumy
17-09-12, 08:32
A do tego rozdwojenie jaźni

Ewinka
21-03-15, 20:46
Zaplanowałam sobie tę serię na tegoroczne wakacje. Dzięki za rekomendację.

GdzieJestWally
04-11-20, 10:10
z ciekawostek bardziej znanych: trylogia, napisana przez Stiega Larssona, wydana została dopiero po jego śmierci – w latach 2005–2007. A z tych mniej znanych ciekawostek: Stieg Larsson pracował na poczcie - gdzieś tak do 1979 roku , kiedy to zaproponowano mu posadę w szwedzkiej agencji prasowej TT. W agencji pracował przez dwadzieścia lat, ale nigdy nie otrzymał etatu, gdyż... uwaga, uwaga - jego szefowie uważali, iż Stieg nie umie pisać.