PDA

Zobacz pełną wersję : kurwaichuj akcyza



sztetke
22-11-05, 17:06
czy tych kutasow do konca popierdolilo,debile chca o 25 gr. podniesc akcyze na litr bryndzyny.
mamia ludzi ,ze na glodne dzieci beda mieli ,a kutafony nie pomysla ,ze "piekarze" podniosa ceny na "pieczywo" i wyjdzie na jedno.
w dupie mialem ten rzad ostatnio ,ale zaczynaja mnie powoli denerwowac.

stuff
22-11-05, 17:10
mnie tez wkurwiaja te pojeby z rzadu ale przepowiednia fatmiska mowi ze 3 wojna swiatowa polski nie ruszy i polska odrodzi sie bedzie jednym z mocarnych krajow :7:

Simmek
22-11-05, 17:44
czy tych kutasow do konca popierdolilo,debile chca o 25 gr. podniesc akcyze na litr bryndzyny.
mamia ludzi ,ze na glodne dzieci beda mieli ,a kutafony nie pomysla ,ze "piekarze" podniosa ceny na "pieczywo" i wyjdzie na jedno.
w dupie mialem ten rzad ostatnio ,ale zaczynaja mnie powoli denerwowac.


Pragne tylko nadmienic, ze masz zle wiadomosci, onu nie przedluza obowiazywania obnizki /do konca tego roku obowiazuje/, a podnosic to beda o 14 kolejnych groszy, i tym kurwom becikowe nie wystarczy na dojechania taksowka z dzieckiem do lekarza...

wieśniak
22-11-05, 18:14
Jak już podajecie o tym informacje to podawajcie ją precyzyjniej,minister finansów jeszcze akcyzy nie wprowadziła,premier jeszcze się do tego nie ustosunkował a nawet jak zostanie wprowadzona to premier za kilka dni ma sie spotkać z włascicielami spółek paliwowych aby dyskutować mozliwości obniżenia cen paliw co może w rzeczywistości doprowadzić do spadku cen na stacjach a więc na krytyke jest jeszcze za wczesnie a swoją drogą zadziwia mnie wasz subiektywizm.Jestem już sporo czasu na NKT i jakos nigdy nie zauwazyłem waszego rozgoryczenia z powodu podwyżek nie tylko akcyzy na paliwo ale tez innych za poprzedniego rzadu. :10:
A jesli chodzi o moje odczucia to jeśli po tym zabiegu ceny rzeczywiście wzrosną na stacjach to jest to niedotrzymaniem obietnic wyborczych gdzie obiecywali obnizki cen paliw a jeszcze wczesniej ostro atakowali SLD jak podwyżaszła akcyze,troche to fałszywe :(

Simmek
22-11-05, 18:25
Jak już podajecie o tym informacje to podawajcie ją precyzyjniej,minister finansów jeszcze akcyzy nie wprowadziła,premier jeszcze się do tego nie ustosunkował a nawet jak zostanie wprowadzona to premier za kilka dni ma sie spotkać z włascicielami spółek paliwowych aby dyskutować mozliwości obniżenia cen paliw co może w rzeczywistości doprowadzić do spadku cen na stacjach a więc na krytyke jest jeszcze za wczesnie a swoją drogą zadziwia mnie wasz subiektywizm.Jestem już sporo czasu na NKT i jakos nigdy nie zauwazyłem waszego rozgoryczenia z powodu podwyżek nie tylko akcyzy na paliwo ale tez innych za poprzedniego rzadu. :10:
A jesli chodzi o moje odczucia to jeśli po tym zabiegu ceny rzeczywiście wzrosną na stacjach to jest to niedotrzymaniem obietnic wyborczych gdzie obiecywali obnizki cen paliw a jeszcze wczesniej ostro atakowali SLD jak podwyżaszła akcyze,troche to fałszywe :(

Akcyza obowiasuje, rzad belki ja obnizyl, aby paliwo nie drozalo, obnizka obowiazuje do konca tego roku, Marcinkiewicz powiedzial ze planuje wzrost w przyszlym roku o 14 groszy, a po to chce sie spotkac, aby kto inny placil za jego becikowe, i taka jest prawda,
Nie pamietam aby rzad SLD drastycznie podnosil akcyze ze wzgledu na realizacje obietnic wyborczych :10:

Niestety nie wierze ze ktos /koncerny paliwowe/ zgodza sie na obnizenie swoich zyskow, i jezeli chce uparcie łatac dziure w budrzecie to podwyzka 0 25 + 14 groszy bedzie jak najbardziej realna. Szkoda ze jest to dzialanie bardzo krotkowzroczne...

wieśniak
22-11-05, 18:35
Niestety nie wierze ze ktos /koncerny paliwowe/ zgodza sie na obnizenie swoich zyskow

Nie bądz tego taki pewny,kazać rzad nikomu niczego nie może ale myślisz ze jak Marcinkiewicz pogrozi i postraszy jakimiś zmianami ustawy itp. to firmy się nie ugnął? Widziałem z godzine temu jak wypowiadał się rzecznik jakiejs firmy produkującej paliwo który wcale tak jednoznacznie nie wykluczył możliwości obniżki,powiedzial tylko ze niczego nie wykluczamy i ze spotkamy się z premierem i wszystko przedyskutujemy.

Simmek
22-11-05, 18:46
Niestety nie wierze ze ktos /koncerny paliwowe/ zgodza sie na obnizenie swoich zyskow

Nie bądz tego taki pewny,kazać rzad nikomu niczego nie może ale myślisz ze jak Marcinkiewicz pogrozi i postraszy jakimiś zmianami ustawy itp. to firmy się nie ugnął? Widziałem z godzine temu jak wypowiadał się rzecznik jakiejs firmy produkującej paliwo który wcale tak jednoznacznie nie wykluczył możliwości obniżki,powiedzial tylko ze niczego nie wykluczamy i ze spotkamy się z premierem i wszystko przedyskutujemy.

Tak tylko zauwaz ze to i tak nie ma zastosowania do zagranicznych koncernow, przez to jeszcze bardziej obnizy ich pozycje w polsce wiec jest to nadal dzialanie samobojcze i krotkowzroczne, i obawiam sie ze tak jak powiedzial mozliwe, ale moze sie okazac ze ponizej pewnej granicy sie zejsc nie da...

wieśniak
22-11-05, 19:03
Niestety nie wierze ze ktos /koncerny paliwowe/ zgodza s
Tak tylko zauwaz ze to i tak nie ma zastosowania do zagranicznych koncernow,

A ile jest tych zagranicznych koncernów u nas? Największym producentem jest Orlen i bodajże Lotos a zresztą jakie to ma znaczenie czy firma Polska czy zagraniczna wazne ze działa na naszym rynku co za tym idzie obowiązuje ich nasze prawo.

sztetke
22-11-05, 19:45
Jak już podajecie o tym informacje to podawajcie ją precyzyjniej,minister finansów jeszcze akcyzy nie wprowadziła
napisalem ,ze maja taki plan ,a plan ten jest do dupy.

Simmek
22-11-05, 19:52
Niestety nie wierze ze ktos /koncerny paliwowe/ zgodza s
Tak tylko zauwaz ze to i tak nie ma zastosowania do zagranicznych koncernow,

A ile jest tych zagranicznych koncernów u nas? Największym producentem jest Orlen i bodajże Lotos a zresztą jakie to ma znaczenie czy firma Polska czy zagraniczna wazne ze działa na naszym rynku co za tym idzie obowiązuje ich nasze prawo.

Ale to nie jest istotne, czy myslisz, ze prezesi beda mniej zarabiac? Czy moze te 70% akcjonariuszy nie panstwowych zgodzi sie na nie branie dywidendy?
Oberwie sie pracownikom na najgorszych stanowiskach, juz nie wspomne, ze i tak na orlenowskich stacjach w porownaniu do innych jest nadal syf i niemila obsluga...

Zreszta nie o tym jest temat...
Za populizm rzadu zaplaca wszyscy i to jest kretynstwem dzialan tego rzadu, niestety jak zwykle w takim przypadku nie dotknie to ludzi bogatych, a tych najbiedniejszych, tylko poza mediami i moze nie bedzie ze to za sprawa rzadu...

wieśniak
22-11-05, 20:05
Za populizm rzadu zaplaca wszyscy i to jest kretynstwem dzialan tego rzadu, niestety jak zwykle w takim przypadku nie dotknie to ludzi bogatych, a tych najbiedniejszych

Tak o ile paliwo na stacjach rzeczywiście podrożeje a to narazie nawet w przypadku podwyżki paliwa nie jest przesądzone.Poczekamy do nowego roku.

Simmek
22-11-05, 20:19
Za populizm rzadu zaplaca wszyscy i to jest kretynstwem dzialan tego rzadu, niestety jak zwykle w takim przypadku nie dotknie to ludzi bogatych, a tych najbiedniejszych

Tak o ile paliwo na stacjach rzeczywiście podrożeje a to narazie nawet w przypadku podwyżki paliwa nie jest przesądzone.Poczekamy do nowego roku.

Juz sam pomysl jest kretynski, nie ten pomysl bedzie kolejny, rzady SLD mialy to do siebie ze dziure budrzetowa upchnely tam gdzie jej nie widac, i dotyczyla tylko raczej tych co mieli pieniadze, niestety juz sie nie da nie ukrywac nadal i dlatego ten rzad jest porazka dla polski za cztery lata przy socjalnej polityce bedzie jeszcze wieksza dziura,

I tu juz nie ma co pisac ze sie czepiamy tego rzadu bo jestesmy komuchy...

wieśniak
22-11-05, 20:54
uz sam pomysl jest kretynski, nie ten pomysl bedzie kolejny, rzady SLD mialy to do siebie ze dziure budrzetowa upchnely tam gdzie jej nie widac, i dotyczyla tylko raczej tych co mieli pieniadze

Tak rencistów i emerytów wstrzymując im na kilka lat waloryzacje aby załatac to sami zjebali a miało być tak pięknie te słynne expoze Millera :o:

Simmek
22-11-05, 21:14
uz sam pomysl jest kretynski, nie ten pomysl bedzie kolejny, rzady SLD mialy to do siebie ze dziure budrzetowa upchnely tam gdzie jej nie widac, i dotyczyla tylko raczej tych co mieli pieniadze

Tak rencistów i emerytów wstrzymując im na kilka lat waloryzacje aby załatac to sami zjebali a miało być tak pięknie te słynne expoze Millera :o:


Powiem tyle siurekj z rencistami gdzie ponad 75% rent sie nienaleznie wyludzilo,
i siurek z emerytami, ktorzy zyja de fakto za nasze pieniadze, a ja jakos nie zauwazam, zeby ktorejs babci brakowalo na zycie, jeszcze potrafia co miesiac zrobic przelew na radio maryja za srednio 50 zl, nie liczac wsparcia dla /sic!/ pracujacych dzieci...

I ja wcale nie jestem zwolennikiem SLD, ale jednak to oni ciagneli jednak co kolwiek do przodu /nie liczac biednego balcerowicza/, od roku 1989, a Prawica to tylko o rozliczeniach i socjalach i jak sobie zrobic dobrze, a po nas po nas potop...

sztetke
22-11-05, 21:24
Prawica to tylko o rozliczeniach i socjalach i jak sobie zrobic dobrze, a po nas po nas potop...
no SLD nas delikatnie i z finezja rypalo w dupsko,a burak z nalanymi ryjamii z prawicy na zywca ,bez znieczulenia i na dodatek za biodra brudnymi paluchami nas trzymaja,blleee.

wieśniak
22-11-05, 21:26
Powiem tyle siurekj z rencistami gdzie ponad 75% rent sie nienaleznie wyludzilo,
i siurek z emerytami, ktorzy zyja de fakto za nasze pieniadze,


O czym Ty piszesz moja mama emerytka przepracowała prawie 40 lat i przez te lata zabierali jej na poczet emerytury prawie połowe wynagrodzenia a co do wyłudzen to nie wiem skąd masz takie dane ale na pewno duzo ludzi w ten sposob to zrobiło i sam widzisz co komuchy z tym zrobili ,nic,podobnie rzecz sie ma z resztą zycia,korupcja,sądownictwem,policją itp.za które sie teraz zabrano,na ocene przyjdzie czas.Pogadamy za klika lat.
Rzad SLD był najgorszym rządem w historii gorszego juz sobie nie wyobrażam,no chyba poza całym komunistycznym ścierwem lat poowojennych,chcesz to wkleje tutaj expose Millera Leszka i pogadamy o spełnionych i nie spelnionych obietnicach.

Simmek
22-11-05, 22:00
Prawica to tylko o rozliczeniach i socjalach i jak sobie zrobic dobrze, a po nas po nas potop...
no SLD nas delikatnie i z finezja rypalo w dupsko,a burak z nalanymi ryjamii z prawicy na zywca ,bez znieczulenia i na dodatek za biodra brudnymi paluchami nas trzymaja,blleee.

Moj jeden z bylych pracodawca byl z "SLD", za to go nigdy nie lubialem, ale odszedl do wladzy... i teraz mam lajt :)

Papla
23-11-05, 03:05
Niestety nie wierze ze ktos /koncerny paliwowe/ zgodza sie na obnizenie swoich zyskow

Nie bądz tego taki pewny,kazać rzad nikomu niczego nie może ale myślisz ze jak Marcinkiewicz pogrozi i postraszy jakimiś zmianami ustawy itp. to firmy się nie ugnął? Widziałem z godzine temu jak wypowiadał się rzecznik jakiejs firmy produkującej paliwo który wcale tak jednoznacznie nie wykluczył możliwości obniżki,powiedzial tylko ze niczego nie wykluczamy i ze spotkamy się z premierem i wszystko przedyskutujemy.

jezus maria, wiesniak, jaki ty jestes glupi cap, przeciez jak czytam twoje teksty to az wlosy mi sie jeza...

rzad moze prywatnym koncernom obciagnac laske, albo jedynie dupy nadstawic, bo cokolwiek rzad zrobi, to i tak za kazda decyzje zaplaca konsumenci. Czym niby marcinkiewicz moze pogrozic i postraszyc? Jaka ustawa? Co ty pierdolisz chlopczyku, najpierw pomysl co pieprzysz, zanim zaczniesz pokazywac swoj infantylizm i ignorancje.
Co? zwieksza podatki od zysku? no to zaplacisz TY wiecej. Koncerny maja obnizyc ceny? A po co? Jest konkurencja na rynku, czyli dopuki np. lotos nie obnizy drastycznie cen, a po nim orlen, to ani BP ani Shell tego nie zrobia bo taka zabawa sie nie oplaca.
A co do akcyzy, to ona nie ma nic wspolnego z koncernami, one tylko dodaja tyle a tyle groszy do ceny litra, i odprowadzaja dokladnie tyle samo do budzetu. Im to wisi, bo akcyza dotyczy wszystkich, a wiec nie dotyczy nikogo (moze zbyt trudne logicznie stwierdzenie, zebys ty zrozumial).

Podwyzka cen benzyny jest KORZYSTNA tylko i wylacznie dla rzadu, ktory nalicza podatki obrotowe, wiec im wyzsza cena koncowa, tym wyzsze wplywy do budzetu. I chuj.
To ze zamrozili akcyze, to byl gest w stosunku do spoleczenstwa, zeby ceny nie poszly od razu dwa razy w gore, ale jak tylko ludzie ochlona od pierwszego szoku a ceny ropy nie spadna, to ... sam sobie dopisz co bedzie.

A ze panstwo ktore obiecuje wszystko, choc nie ma pokrycia na nic jest skazane na podwyzszanie podatkow ... to juz inna historia

wieśniak
23-11-05, 07:43
Papla show ciąg dalszy nastąpił ....:)

Jakbyś ograniczony do granic możliwości tempaku był chodz troche zorientowany w sytuacji politycznej i układch politycznych w Polsce to znał byś zdanie Leppera czy Giertycha na temat wielkich koncernów zagranicznych i wiedziałbyś jaki mają oni (Lepper,Giertych) wplyw na obecnie rządzących i gdyby nie Twoja przerżająca krótkowzroczność wiedziałbyś co w związku z tym moze się stać gdy oni będą chcieli coś z tym zrobić ba co już z tym robią i wiedziałbyś że już niektórzy prezesi rozwazają propozycje obniżki pewnie ze strachu ale fakt jest faktem.
Z kim ja zresztą rozmawiam,gość próbuje grać zorientowanego a prostej sprawy nie czai :)
Tobie się układy scalone w deklu pomieszały a doktryna komunistyczna wymieszała się z kangurzą monarchią i powstała paplanina człowieka niezrównoważonego psychicznie,człowieku to jest Polska a nie Australia ,weź to czasem pod uwage zanim znów palniesz jakąś przygłupawa dywagacje.



To ze zamrozili akcyze, to byl gest w stosunku do spoleczenstwa, zeby ceny nie poszly od razu dwa razy w gore,

Buhahahahahahaahah qwa do łez mnie rozbawiłeś :) U nas w kraju znane są takie gesty przed wyborami a głupi paplatek mysli że to gest dla społecństwa,gdyby nie to wogóle byś krzywego ryja Szmajdzińskiego w sejmie nie zobaczył a gest szkoda ze jedyny w czasie swych kulawych czteroletnich rządów,czemu o głodujących dzieciach nie wspomnisz,czemu wobec nich nie zrobili żadnego gestu?
Paplaty klimat wyspiarski Ci najwidoczniej nie służy i powoli wypala komórki mózgowe odpowiedzialne za logiczne myślenie :)

Vito Andolini
23-11-05, 10:25
ale przepowiednia fatmiska mowi ze 3 wojna swiatowa polski nie ruszy i polska odrodzi sie bedzie jednym z mocarnych krajow
czytalem przepowiednie , ale tego nie slyszalem , jak to nie jest wyssane z palca i jak mozesz to rozwin swoja mysl



chca o 25 gr. podniesc akcyze na litr bryndzyny
ale zauwaz ze w zamian wprowadza kolorowe paliwo dla rolnikow :)
ktorzy beda dostawac tez zwroty...

Simmek
23-11-05, 11:32
To ze zamrozili akcyze, to byl gest w stosunku do spoleczenstwa, zeby ceny nie poszly od razu dwa razy w gore,

Buhahahahahahaahah qwa do łez mnie rozbawiłeś :) U nas w kraju znane są takie gesty przed wyborami a głupi paplatek mysli że to gest dla społecństwa,gdyby nie to wogóle byś krzywego ryja Szmajdzińskiego w sejmie nie zobaczył a gest szkoda ze jedyny w czasie swych kulawych czteroletnich rządów,czemu o głodujących dzieciach nie wspomnisz,czemu wobec nich nie zrobili żadnego gestu?

Tak a amerykanskie firmy sa odpowiedzialne za nagly okolo 25% wzrost cen ropy, pewnie to wina busha, on woli jak w polsce rzadza komunisci, sa bardziej ulegli...

Jak znajdziesz mi cywilizowane panstwo, ktore w tym czasie w jakikolwiek sposob nie interweniowalo na rynku paliw, bede biegal i klaskal ci w kazdym temacie...

wieśniak
23-11-05, 11:37
Tak a amerykanskie firmy sa odpowiedzialne za nagly okolo 25% wzrost cen ropy, pewnie to wina busha, on woli jak w polsce rzadza komunisci, sa bardziej ulegli...

Jak znajdziesz mi cywilizowane panstwo, ktore w tym czasie w jakikolwiek sposob nie interweniowalo na rynku paliw, bede biegal i klaskal ci w kazdym temacie...


Czy my rozmawiamy o tym samym :10:

Ceny drastycznie rosły od przynajmiej roku to czemu poprzedni rząd od razu nie obniżył akcyzy tylko przed wyborami ?

Simmek
23-11-05, 11:54
Tak a amerykanskie firmy sa odpowiedzialne za nagly okolo 25% wzrost cen ropy, pewnie to wina busha, on woli jak w polsce rzadza komunisci, sa bardziej ulegli...

Jak znajdziesz mi cywilizowane panstwo, ktore w tym czasie w jakikolwiek sposob nie interweniowalo na rynku paliw, bede biegal i klaskal ci w kazdym temacie...


Czy my rozmawiamy o tym samym :10:

Ceny drastycznie rosły od przynajmiej roku to czemu poprzedni rząd od razu nie obniżył akcyzy tylko przed wyborami ?

Oj to juz przepropaganda, gdybys mial choc odrobine wiedzy i wiedzial ze rope sie kupuje jedynie na papierze i to z dostawa za pol roku zrozumialbys kiedy podwyzki sa juz niezbedne do wprowadzenia...

wieśniak
23-11-05, 11:58
Oj to juz przepropaganda, gdybys mial choc odrobine wiedzy i wiedzial ze rope sie kupuje jedynie na papierze i to z dostawa za pol roku zrozumialbys kiedy podwyzki sa juz niezbedne do wprowadzenia...

No i dobrze powiedziałes swoje i tyle w temacie ,myślisz że masz monopol na prawde i to co mówicie nawzajem z paplatym to jest jedyna słuszna prawda,myśl sobie tak dalej tylko miej na uwadze abyś za klika lat nie obudził się z reką w nocniku.

Simmek
23-11-05, 12:08
Oj to juz przepropaganda, gdybys mial choc odrobine wiedzy i wiedzial ze rope sie kupuje jedynie na papierze i to z dostawa za pol roku zrozumialbys kiedy podwyzki sa juz niezbedne do wprowadzenia...

No i dobrze powiedziałes swoje i tyle w temacie ,myślisz że masz monopol na prawde i to co mówicie nawzajem z paplatym to jest jedyna słuszna prawda,myśl sobie tak dalej tylko miej na uwadze abyś za klika lat nie obudził się z reką w nocniku.

No ale niestety, wychodzi to za czesto w Twoich postach, ze jestes tak obsurdalnie przekonany o swojej wiedzy, ze az czuje sie normalnie dowrtosciowany udowadniajac Tobie Twa glupote...

BTW: Nie lubie troszke pogladow Pana Papli, ale niestety moja wiedza nie pozwala mi powiedziec ze nie ma racji, lub pieprzy glupoty...

wieśniak
23-11-05, 12:11
No ale niestety, wychodzi to za czesto w Twoich postach, ze jestes tak obsurdalnie przekonany o swojej wiedzy

To sie nazywa rzeczywistość poparta faktami i tylko ślepiec tego nie widzi.W większosci zreszta nie mnie komentujecie tylko niewiadomo co,przewaznie przekrecacie moje wypowiedzi i komentujecie je na swoj pokrecony sposób jakby były moje a potem sie dziwisz ze durnoty wychodzą.

Simmek
23-11-05, 12:33
No ale niestety, wychodzi to za czesto w Twoich postach, ze jestes tak obsurdalnie przekonany o swojej wiedzy

To sie nazywa rzeczywistość poparta faktami i tylko ślepiec tego nie widzi.W większosci zreszta nie mnie komentujecie tylko niewiadomo co,przewaznie przekrecacie moje wypowiedzi i komentujecie je na swoj pokrecony sposób jakby były moje a potem sie dziwisz ze durnoty wychodzą.

Jakos mi sie wydaje, ze jednak ty wyrywajac zdanie z kontekstu, kierujesz dyskusje w inna strone, i co sie dziwisz ze potem /twoje slowa te zaznaczone/

wieśniak
23-11-05, 12:41
Jakos mi sie wydaje, ze jednak ty wyrywajac zdanie z kontekstu, kierujesz dyskusje w inna strone, i co sie dziwisz ze potem /twoje slowa te zaznaczone/


Zwróć uwage na podkreslenie.Dobrze że tak napisałeś.Czy ja kiedykolwiek pierwszy Ciebie komentowałem? Bo sobie nie przypominam,przewaznie rozmawiam sobie z normalnymi ludzmi po czy wchodzicie oboje z paplatym jak sępy które nie mają nic do roboty i zaczynacie filozofowanie i wymądrzanie się nie rozumiejąc że ktoś może mieć inne zdanie i inaczej widzieć sytuacje.

Vito Andolini
23-11-05, 12:55
wchodzicie oboje z paplatym jak sępy które nie mają nic do roboty i zaczynacie filozofowanie i wymądrzanie się nie rozumiejąc że ktoś może mieć inne zdanie i inaczej widzieć sytuacje.

to sie nazywa chyba ... mania wielkosci.. :)
nie zalicza udanego dnia bez kilku awantur

Papla
23-11-05, 13:21
wiesniak, a co ja poradze na to ze raz za razem udowadniasz mi ze jestes niedouczonym kretynem i nie masz zielonego pojecia o tematach na ktore sie wypowiadasz? 95% twoich pozal sie boze "wypowiedzi" (5% bledu statystycznego) to albo bzdury ktore sam wymysliles, albo idiotyzmy ktorych nasluchales sie w telewizji.

Wiesz, ze faktycznie, bossowie Shella, Exxon Mobil, BP itd drza na sama mysl co o nich powie Pan Lepper. Drza, bo w koncu Mobil sprzedal w ciagu ostatnich trzech miesiecy ponad 100 miliardow (to jest sto a potem duzo, duzo zer) dolarow, a Shell jedynie okolo 76 miliardow (duzo, duzo zer) ... a polski budzet to 45 miliardow.. na caly rok, a nie na 3 miesiace. A jak Giertych pomacha szabelka, to .... oo. ruscy zakrecili kurek z gazem, co to bedzie, co to bedzie

a tak z ciekawosci, to powiedz mi chlopczyku, co moze twoj premier, chuj go wie jak sie nazywa, ten od kaczorow, razem z lepperami, giertychami itd zrobic zeby w polsce ceny paliwa spadaly, jak na calym swiecie rosna..... no powiedz.. chetnie poslucham

wieśniak
23-11-05, 14:05
RZygać mi się chce na samą myśl o odpowiedzi na jakiekolwiek twoje pytanie niedoinformowany ćwoku :o:

Papla
24-11-05, 03:46
a tak z ciekawosci, to powiedz mi chlopczyku, co moze twoj premier, chuj go wie jak sie nazywa, ten od kaczorow, razem z lepperami, giertychami itd zrobic zeby w polsce ceny paliwa spadaly, jak na calym swiecie rosna..... no powiedz.. chetnie poslucham

wieśniak
24-11-05, 08:19
a tak z ciekawosci, to powiedz mi chlopczyku, co moze twoj premier, pitol go wie jak sie nazywa, ten od kaczorow, razem z lepperami, giertychami itd zrobic zeby w polsce ceny paliwa spadaly, jak na calym swiecie rosna..... no powiedz.. chetnie poslucham


Premier chce nakłaniać producentów paliw do zmniejszenia marż na paliwa i w ten sposób obniżyć ich koszt na stacjach ,czy to takie trudne do pojęcia i kur wa mać przestań mnie w końcu wypytywać w jaki sposób ma to robić bo moge się tylko domyślać,podalem to jako informacje a nie swoje zdanie,dotrze to kiedyś do ciebie?

Papla
24-11-05, 09:40
kochanienki, to co on chce, to ja wiem

ja sie CIEBIE pytam CO ON MOZE zrobic
ja sie CIEBIE pytam JAK on chce to zrobic

a jak nie wiesz, to powiedz jak (i czego) sie domyslasz

JA ci powiedzialem, ze on moze obciagnac laske lub nastawic dupy, skoro sie z tym (moja opinia) nie zgadzasz, wiec....

ps. patrz na podpis :loser:

wieśniak
24-11-05, 10:48
JA ci powiedzialem, ze on moze obciagnac laske lub nastawic dupy, skoro sie z tym (moja opinia) nie zgadzasz, wiec....

A ja ci na to ze twoją opinie mozesz se w dupe wsadzić a jak Roman wystawia laske to nie zastanawiaj się długo tylko nadstawiaj dzioba i bierz poki daje :)

W większości spółek paliwowych w kraju skarb państwa ma swoje udziały przeważnie mniejszościowe ale jednak ma i w związku z tym ma również coś do powiedzenia.Następną sprawą sa wysokie marże nie tylko producenckie ale również u hurtowników jak i samych stacjach benzynowych które wykorzystują informacje o wysokich cenach paliw na swiecie i juz nastepnego dnia po informacji o skoku cen benzyna drożeje na stacji,tu rząd widzi pole do manewru i na tym chce skupić swoje dzialania zmierzające do regulacji cen które nie będą mogly być tak windowane w dowolny spoosób jak to ma miejsce obecnie.Faktycznie w spółkach rząd nie może oficjalnie nikomu niczego nakazać ale jak pokazał poprzedni rząd wszystko jest możliwe np.zmiany w zarządzie ( po nocnych konsultacjach w pałacu prezydenckim :) ) czy inne formy nacisku.

Papla
24-11-05, 11:09
a dla ciebie cepie caly czas odpowiedzi na pytania zaczynajace sie na CO i JAK sa zbyt trudne.. .a jednoczesnie z taka latwoscia wypowiadasz sie na najbardziej skomplikowane zagadnienia polityczno-finansowo-gospodarcze.

niech ci pis lekkim bedzie

sztetke
24-11-05, 18:06
o, i sen marcinkewicza o obnizkach ze stronu producentiw pekl jak banka mydlana,teraz sie beda brac za detalistow,powrocimy do gospodarki centralnie planowanej i bedzie fajnie :11:
co raz gorzej z nimi jest,kurwamac niedlugo beda mowic piekarzom ,ze chleb ma byc o polowe tanszy bo e
rzad tak chce;biedne ludzie jedzo chlyb to musi byc tani i pikorze taki majo robic.

Papla
25-11-05, 03:14
a na zakonczenie, specjalnie dla wiesniaka

http://biznes.onet.pl/0,1201423,wiadomosci.html

no i co zes sie cepie rzucal? tylko sie zafafluniles, a i tak wyszlo na to co pan Papla powiedzial :loser:

specjalnie polecam ci te zdanie

"Jego zdaniem, ruchy cenowe mogłyby się odbywać w ramach marży, ale minister skarbu nie ma instrumentów, żeby wpływać na wielkość marż detalicznych" - to od ministra skarbu, ktorego niby sluchasz mlotku jak wyroczni

"prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz uważa, że możliwości obniżenia marży detalicznej na benzynę są niewielkie. "Musimy zachowywać się, jak rynek wskazuje, bo inaczej przegramy""

The End :25:

wieśniak
25-11-05, 08:39
Paplatek ,punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i wlaściwej interpretacji artykułu i nawet cytując "twój" mozna wywnioskować że w przypadku powrotu do poziomu "starej" akcyzy jest szansa ze firmy mogą pojsc na ustempstwa,zaznaczam mogą aczkolwiek nie musza.

"prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz uważa, że możliwości obniżenia marży detalicznej na benzynę są niewielkie"

niewielkie znaczy że jeszcze są,zresztą nie w tym rzecz,przecież również wyraźnie napisałem że pole manewru jest także na nizszym szczeblu.

Następna sprawa paplatek to to ze jest duże prawdopodobieństwo ze zadnej podwyżki akcyzyna paliwo nie bedzie ,to byś sie dopiero wkurwił bo całą twoją teoria spiskową dziejów szlag trafi :)

Papla
25-11-05, 10:01
oj przestan pierdolic, bo jestes zalosny

wieśniak
25-11-05, 10:10
oj przestan pierdolic, bo jestes zalosny


I Vice versa spójrz w końcu prawdzie w oczy,kompromitacja na każdym kroku,jeszcze na poczatku byłes śmieszny nawet troche dowcipny teraz jesteś żalosny :(

Papla
25-11-05, 10:34
tobie jednak naprawde przydalyby sie te 8 klas szkoly podstawowej
the end