PDA

Zobacz pełną wersję : Jestes tym,co jesz

emilianna
09-05-10, 13:37
Jakie jest wasze ulubione jedzonko?Chodzi mi tutaj o to co najchetniej zjadacie na co dzien albo moze macie jakies ulubione danie:oko: A moze jest cos,czego np.nigdy byscie nie zjedli?

JaMajka
09-05-10, 15:05
wiesz ja mieszkam sama, nie gotuję, rzadko też mam ochotę na jakiś obiad typu obiad, uwielbiam owoce nie wyobrażam sobie jadłospisu bez nich, a zaraz się zazcyna sezon na truskawki, czereśnie, arbuzy... po owocach lubię kuchnię śródziemnomorską i meksykańską. Potrawy kazdego rodzaju z pomidorów/ z pomidorami, i z duża ilością pieprzu (nawet frytki pieprzę zamiast solić:)). Soli unikam. No i czasem mam ochotę na pizzę na cienkim ciescie, z pomidorami i oliwkami.
Nie lubię potraw mącznych, czyli żadnych klusek itd robi mi się po nich nie dobrze i nie lubie kuchni polskiej.

stern
09-05-10, 15:35
Jestes tym,co jesz - głupie hasełko wymyślone przez dr Gillian McKeith, która zbija kasę na grubalkach :)

Ja zjem niemalże wszystko oprócz owadów i mięsa ludzkiego. Jednak pewne rzeczy lubie bardziej a inne mniej. Tez nie lubie za duzo mącznych, klusków, knedlików , chyba jedynie pierogi z takich. Za rybami też nie przepadam, zresztą te co plywają przy powierzchni morza to są najmniej zdrowe bo mają w sobie caly syf. Kuchnie polską lubie najbardziej a oprócz to rejon Morza Śródziemnego ale bardziej na wschód - b. Jugosławia, Turcja itp. Kuchnia włoska jest jak dla mnie zbyt mączna, choć lasagne, pizze, spagh. to wiadomo ze zjem. A i nie przepadam z sushi i sushimi !!! Lubie miecho w wiec kuchnia polska i te co wymienilem są dla mnie ok.

JaMajka
09-05-10, 15:39
ale mnie o śródziemnomorską to chodzi o pomidory głównie i owoce morza (które lubię) i warzywa. Spaghetti od przypadku też chętnie zjem, ale mało bo mi nie dobrze po nim:)

stern
09-05-10, 15:44
ale mnie o śródziemnomorską to chodzi o pomidory głównie i owoce morza (które lubię) i warzywa. Spaghetti od przypadku też chętnie zjem, ale mało bo mi nie dobrze po nim:)

Z owoców morza to lubie małże najbardziej a najmniej kalmary :) A robie je tak ze kupuje zmrozone, rozmrażam, myję, susze, pożniej smaże wszystkie na kolor brązowy, tak zeby wręcz czipsy z nich zrobic, dodaje czosnku, i jem takie coś z chlebem i cytryną. Prosty przepis i mi nawet smakuje :)

emilianna
09-05-10, 16:15
Ja rowniez bardzo lubie warzywa i owoce.Lubie tez ogolnie kuchnie polska,ale i meksykanska i chinska.Nie lubie natomiast i nie jem wcale zadnego miesa oprocz drobiowego,poprostu nie przelkne:96:

Enemigo
09-05-10, 16:27
Lubie kuchnie chinska, turecka, meksykanska i srodziemnomorska, za polska specjalnie nie przepadam chociaz kopytkami, pierogami, bigosem nie pogardze :)
Jesli chodzi o miesa tu lubie drob, wolowine, wieprzowine nie lubie zbytnio kaczek i gesi. Lubie tez ryby tunczyk, halibut, panga. Wpierdalam tez duzo owocow i warzyw do obiadu, nie lubie warzyw zbytnio ale sie zmuszam. Co do owocow morza to uwielbiam malze, nienawidze sushi i dan ktorymi sie podniecaja ludzie bo sa drogie itp. Nie jestem pedalem i nie lubie dan wegetarianskich zbytnio.

emilianna
09-05-10, 16:33
Lubie pange i robie ja kilka razy w miesiacu(szczegolnie moj syn ja lubi),najbardziej nam smakuje smazona w mace.Powiem szczerze ze nigdy nie probowalam owocow morza bo jakos tak krzywo zawsze na nie patrze.Kiedys jednak sie zmusze i sprubuje:)

JaMajka
09-05-10, 16:34
Ja rowniez bardzo lubie warzywa i owoce.Lubie tez ogolnie kuchnie polska,ale i meksykanska i chinska.Nie lubie natomiast i nie jem wcale zadnego miesa oprocz drobiowego,poprostu nie przelkne:96:

a rybkę?;) (ok spóźniony refleks;))
Jeśli o mnie chodzi to owoce morza smakują mi na pizzy, lub jako paella. Z kuchnią to bym się z Ene najlepiej dogadała coś mi się widzi. Tylko bez wieprzowiny.

Emilianna to proponuję zacząć od czegoś co jest delikatne w smaku, a dobrze przyrządzone nie wygląda jak żyjątka- krewetki obsmażone w sezamie, z jakimś smacznym dipem. Może Ci zasmakuje;)

emilianna
09-05-10, 16:43
Jesli chodzi o wieprzowine,to nie znosze jej zapachu bo robi mi sie niedobrze:96:

JaMajka
09-05-10, 16:57
dokładnie. Swinie są nie koszerne:D

stern
09-05-10, 17:00
Gołąbki, sznycel wieprzowy? Karkówka? Nie smaczne? :)

emilianna
09-05-10, 17:04
Gołąbki, sznycel wieprzowy? Karkówka? Nie smaczne? :)
Golabki? Bardzo lubie,ale z mieskiem drobiowym;)

JaMajka
09-05-10, 17:06
stek z polędwicy cielęcej na wpół krwisty o niebo lepszy. Gołąbki... ciekawe kto by mi zrobił, ja mam lenia na gotowanie:D a z grillowych rzeczy to szaszłyki lubię, albo filet drobiowy.

emilianna
09-05-10, 17:13
Ja w domu robie czesto rozne salatki warzywne,z kurczakiem,makaronem,majonezem;ciasta(niestety nie mam piekarnika nd czym bardzo ubolewam)ale dobre sa rowniez ciasta na zimno np. ptasie mleczko,serniki i ciasto z kaszy manny ktorym znajomi sie zajadaja.

Enemigo
09-05-10, 17:20
Jak mozna nie doceniac walorow karkowki?? Tym bardziej z grilla

stern
09-05-10, 17:41
Golabki? Bardzo lubie,ale z mieskiem drobiowym;)

Bleee :) Tylko świnina z ryżem do gołąbków. A czemu nie mozesz jesc innego miesa? Masz alergie?

stek z polędwicy cielęcej na wpół krwisty o niebo lepszy. Gołąbki... ciekawe kto by mi zrobił, ja mam lenia na gotowanie:D a z grillowych rzeczy to szaszłyki lubię, albo filet drobiowy.

Cielecina to gejowe mieso, zbyt delikatne jak dla mnie. Baranina ok. Gołąbki teoretycznie ja mógłbym Ci zrobić :oko: Nauczylem się tego dania bo bardzo lubie a te w sklepach czy w "obiadach domowych" śmierdzą starymi ludźmi.

Aaaa i zapomnialem - choć to nie danie - bardzo lubie herbate po turecku, tą w tych malych filizankach i parząną , gotowaną w 2 garnkach. To jest zajebiste i dziala na mnie magicznie.

JaMajka
09-05-10, 18:27
magicznie znaczy jak?
Teoretycznie mógłbyś:) pewnie dobrze robisz gołąbki skoro lubisz:)

ja z "nie dań" lubię dobrą kawę, najlepszą robi mi mc'donalds:D

emilianna
09-05-10, 20:36
Bleee Tylko świnina z ryżem do gołąbków. A czemu nie mozesz jesc innego miesa? Masz alergie? Poniewaz nie lubie,nienawidze,nie wloze do ust.Bleee Fujjj

araj
09-05-10, 22:57
jabłka, pomarańcze,mandarynki,arbuz,winogrona....owoce morza....rosół,flaczki,pomidorowa...bigos,pierogi z kapusta i grzybami....kurczak z rożna,schabowy,mielony...ZERO FAST FOODÓW - w McDonaldzie bylem może z 10 razy w życiu...alkohole:whisky z pepsi,piwo...aaaa-kocham GOLONKE

stern
10-05-10, 21:25
Poniewaz nie lubie,nienawidze,nie wloze do ust.Bleee Fujjj

A co jeszcze lubisz wkladać do ust poza drobiem?

magicznie znaczy jak?

Jak MDMA

JaMajka
10-05-10, 21:46
to nieźle:) musze spróbować.

Tak w ogóle jakby się nad tym zastanowic co jemy to wszystko jest nie zdrowe i sztuczne. Moze lepiej nie zagłębiać się w to z jakich ferm mamy jajka, co jedzą świnie i kurczaki i ile hormonów ma ich mięso, a także ile adrenaliny (mięso zwierząt z ubojni jest pełne adrenaliny, która jest nie zdrowa i psuje smak mięsa). Kiedys jak bylam mała mój dziadek był mysliwym, z pozwoleniem na grubego zwierza, wiec jadlam głównie dziczyzne i wspominam to jako bardzo dobre mieso, wolne od chemii, nie otłuszczone i bez stresowo zabijane, nie to co świnie na karkówkę z grilla. No ale cóż, dziadek na emeryturze jest:(

stern
10-05-10, 21:54
Dokladnie problem jest coraz wiekszy z kupnem nie-chemicznego żarcia. Kurczaki na hormonach, swinie na sterydach itp. Nawet wegetarnianie jedzący soje nie jedzą natury bo akurat soja w Polsce (i na świecie) jest najbardziej GMO ze wszystkich roślin, nie hoduje sie juz praktycznie soji nie zmodyfikowanej genetycznie. Choć co do GMO to mozna mieć rózne opinie i za i przeciw, gorzej wlasnie z hormonami, sterydami itp. Najlepiej mieć zaprzyjaznionego chlopa na wsi, ja od takiego kupuje ziemniaki.

JaMajka
10-05-10, 22:02
Ja mam zaprzyjaźnionych rodziców na szczęscie, którzy wyprowadzili sie na wieś kilka lat temu. Maja tam swoje pole, szklarnie, wiec jedzonko mam ze wsi kiedy chce, a wierzcie mi ze mieso, jajka i warzywa prosto ze wsi smakuja, wygladaja i pachna zupelnie inaczej, nie mowiac juz o cenie. U nas za otłuszczone, lub wodniste, farbowane mieso placi sie kilkadziesiat procent drozej niz za świeżutkie mięsko, robione na dzień przed wstawieniem do wiejskiego sklepu.

emilianna
10-05-10, 22:39
A co jeszcze lubisz wkladać do ust poza drobiem? A o co ci dokladnie chodzi?:96: Nie wiem dlaczego ale wiedzialam ze sie do tego jakis facet przyczepi! Ale coz:124:

stern
11-05-10, 00:54
Nie czepiam sie tylko zaczepiam, emiliana co taka spięta jesteś :) SPokojnie

emilianna
11-05-10, 08:25
Nie czepiam sie tylko zaczepiam, emiliana co taka spięta jesteś :) SPokojnie Uwierz mi ze nie jestem:)Ja nie z tych co sie o byle co obrazaja(czy spinaja)!Sama sie z tego usmialam ;)

wikaG
21-03-11, 11:14
ja lubię bryndzę i ser kozi - nie uczulają i super smakują

woda po ogorkach
24-03-11, 21:49
http://img862.imageshack.us/img862/8155/obraz3c.jpg

DagmaraLAVI
19-02-12, 18:27

Jednoznacznie: POTWIERDZAM !! :poklony: ♥♥♥♥♥

korab
25-07-13, 14:29
ja nigdy nie tknę owoców morza, żab, ślimaków itd ;p a uwielbiam warzywka i nalesniki :3

Rudolf H.
25-07-13, 16:57
Ciekawe co by w tym temacie odpowiedzieli Etiopejczycy???

Vexol
07-04-14, 11:18
Ja nie lubię flaków i większości mięs. Najlepsze są owoce i warzywa dobrze robią na organizm :). Po za tym lubię strasznie chipsy >< to jest chyba moja największa wada bo jem za dużo tłuszczu :/. Ale nie jestem jakiś gruby. Myślę że najlepiej odżywiać się zdrowo dzięki temu dłużej się żyje :P

Jasi
26-10-14, 11:32
Uwielbiam mięsa i to wszystkie rodzaje ale w szczególności kurczaka,za to flaczków też nie tknę.

sangina
04-07-15, 19:18
Jestem pizzą, fajnie, to znaczy, że jestem wielobarwna, nieskomplikowana, wszyscy mnie kochają :)

TomTom
06-07-15, 18:27
To ciekawe kim będą ludzie, którzy będą jedli dania z jadanych tuszów do drukarek? ;)
http://dladrukarki.pl/blog/18_Jadalne-tusze-i-akcesoria-do-drukarek.html

Azar
25-07-19, 08:12
Jak najbardziej się tutaj z tym zgadzam, sam ostatnio staram się odżywiać zdrowiej. Daję tutaj przepis na sprawdzony drink z winogrona, który ostatnio mi posmakował:
3 marchwie
2 jabłka
Garść winogron

Wymaga posiadania wyciskarki, urzadzenie niedawno stanęło w mojej kuchni Polecam bo soki przygotowane przy pomowy wyciskarki są po pierwsze o wiele zdrowsze niż te kupione w sklepie.Po drugie są o wiele smaczniejsze bo mętne z delikatnymi kawałami owoców.
Na tej stronie znajdziecie więcej przepisów:
https://www.eujuicers.pl/blog/wzniesmy-toast-sokiem-z-winogrona

Romdziu_622
23-08-19, 22:32
Całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem :)

kscc
27-08-19, 13:03
Warto się zdrowo odżywiać. Sam ostatnio wprowadziłem nowe zasady dietetyczne do swojego żywienia i widze spore zmiany

Po pierwsze udało mi się schudnąć pomimo braku wykonywania cięzkich ćwiczeń fizycznych
Mam więcej energii
NIe wypadają mi tak włosy (wcześniej miałem z tym problem i to wlaśnie skłoniło mnie do zmiany diety)
Jak również czuję się o wiele lepiej. Mam na przykład o wiele wiecej energii.

Maćkowy
17-09-19, 15:55
To, że warto się zdrowo odżywiać jest jasne jak słońce. Zasada jest prosta - żywisz się byle czym, to później to odchorujesz. Zadziwiają mnie ludzie, którzy z powodu złej diety mają różne dolegliwości i zamiast po prostu zmienić dietę faszerują się jakimiś specyfikami zupełnie niepotrzebnie. Oczywiście celem jest pozbycie się dolegliwości. W dzisiejszym świecie przetworzonej i masowej żywności tym bardziej trzeba być świadomym konsumentem.

Angelaa
20-11-19, 23:02
Tez jestem tego samego zdania, ze nie trzeba nigdzie jezdzic zeby dbac o swoja forme. Jedyne czego nam potrzeba to spojrzenia na to co wlasciwie jemy oraz jaki tryb zycia prowadzimy. Niestety zbedne kilogramy nie biora sie z powietrza, a z jedzenie duzej ilosci fastfoodow, zapijanych slodkimi napojami i siedzacym trybem zycia. Znalezienie sobie jakiegos zajecia po godzinach bedzie swietny krokiem ku lepszemu samopoczuciu. Kolejna kwestia to gotowanie we wlasnym zakresie. Tylko w ten sposob odzyskamy kontrole nad tym co spozywamy. Swoja droga to z okazji zblizajajacych sie Swiat, lapcie przepis na sprawdzony kompot wigilijny - https://uwielbiam.pl/przepis/kompot-wigilijny-2

sandra90002
22-12-19, 10:08
Wydaje mi się, że jedzenie na mieście jest spoko, ale są tacy co jedzą jedynie na mieście. Ani to zdrowe ani opłacalne. Dużo lepiej wychodzi to w domu. Dla przykładu na https://mowisalmon.pl/przepisy/są bardzo dobre przepisy na jedzonko, które można przygotować w domu. Gotowanie samemu daje też świadomość co tak naprawdę jemy.

monia990
27-12-19, 16:27
Akurat domowe masło jest pyszne, ale niestety ja sama takiego nie zrobię ani nie mam okazji skorzystać z przysługi innych osób, dlatego staram się kupować najlepsze produkty w sklepach. Podobno te produkty, które znajdziecie na liście tutaj https://najlepszewkuchni.pl/produkty są najlepsze.

baka
17-02-20, 20:40
To, że warto się zdrowo odżywiać jest jasne jak słońce. Zasada jest prosta - żywisz się byle czym, to później to odchorujesz.

Również mam takie zdanie. Od dłuższego czasu dokładnie sprawdzam produkty które zamawiam. I jeśli już coś kupuje to nie w sklepach stacjonarnych tylko w specjalnych sklepach internetowych typu https://www.bee.pl/9211-ocet-balsamiczny. Tam wiem że nie oszukają mnie na składzie i dostane to co chce.

Kiszaa
26-05-20, 11:11
Słuchajcie, a skoro już mowa o jedzeniu, wiecie jak powstaje soda oczyszczona? Wydawałoby się, że nie spożywamy jej na co dzień, jednak jest ona często jednym ze składników wypieków, wobec czego warto dowiedzieć się np. z lektury artykułu na https://onedaymore.pl/blog/wodoroweglan-sodu-soda-oczyszczona/ . Moim zdaniem zdecydowanie warto zapoznać się z tymi informacjami, szczególnie jeżeli zależy nam na tym, aby wiedzieć, co tak naprawdę jemy:).

olga_11
05-08-20, 16:18
A lubicie sery owcze (https://houseofcheese.pl/kategoria-produktu/sery/owcze/) ? Mleko owcze jest cennym źródłem witamin, składników mineralnych, białka, tłuszczu oraz węglowodanów. Próbowaliście kiedyś? :)

mczay
29-08-20, 22:31
To prawda! Jesteśmy tym co jemy dlatego trzeba zwracać uwagę na naszą dietę. Jestem osobą dosyć zabieganą, więc nie mam czasu ani na codzienne zakupy ani na codzienne gotowanie. Nic więc dziwnego, że zacząłem szukać rozwiązań, dzięki którym będzie mi nieco łatwiej. Postanowiłem pakować próżniowo jedzenie, ale ktoś powiedział, że to nie zdrowe. Lekko się tym przejąłem, a później znalazłem artykuł: https://joemonster.org/blog/przemus222/16828/Czy_przechowywanie_w_pojemnikach_prozniowych_jest_ zdrowe_ . Teraz wszystko jest jasne :)

dinol
19-11-20, 14:45
Jest w tym dużo prawdy że się jest tym co się je :D dlatego ja w kuchni staram się gotować zdrowo. Co chwila zamawiam jakieś nowe składniki ze strony https://www.bee.pl/9219-quinoa-komosa-ryzowa i w ten sposób staram się urozmaicać swoją domową kuchnie

mery1998
28-12-20, 15:50
Znacie właściwości sody oczyszczonej? Zerknijcie koniecznie na stronę soda oczyszczona na zgagę (alphavit.pl/blog/5/soda-oczyszczona-zastosowanie-wlasciwosci-i-dawkowanie) tutaj macie wszystkie informacje. Soda oczyszczona to monosodowa sól kwasu węglowego, stosowanego jako gastryczny i ogólnoustrojowy środek zobojętniający kwasy. Ciekawe sa jego zastosowania. Zobaczcie poczytajcie zachęcam was do tego.