PDA

Zobacz pełną wersję : Kawa na ławę!



anusza
23-06-09, 11:19
Porozmawiajmy o kawie mielonej, rozpuszczalnej, o kawie w filiżance i w kubku. Jakie lubicie najbardziej i jak zaparzacie? Dużo kawy pijecie?

Na początek coś smacznego :)

Kawa z ajerkoniakiem.
Składniki
30-40 ml ajerkoniaku, filiżanka mocnej gorącej kawy, łyżeczka cukru, 2 łyżki bitej śmietany, kawa rozpuszczalna i kakao do posypania.
Sposób przyrządzania
Ajerkoniak wlać do ogrzanej filiżanki. Kawę posłodzić i wlać do ajerkoniaku. Przybrać bitą śmietaną, posypać kawą rozpuszczalną i kakao.

Nazwisko
23-06-09, 14:26
Podoba mi sie ten przepis, musze sprawdzic :)

araj
24-06-09, 00:53
ja w tym zepsutym kraju nauczyłem(albo przyzwyczaiłem) się pic rozpuszczalna z mleczkiem...praktycznie zastąpiła mi herbatę

Adzia
24-06-09, 07:28
ja w tym zepsutym kraju nauczyłem(albo przyzwyczaiłem) się pic rozpuszczalna z mleczkiem...praktycznie zastąpiła mi herbatę

zepsutym kraju?ktory masz na mysli?no chyba nie obecny:) bo mam ten sam "problem" :)


chociaz najsmieszniejszym faktem jest,ze mi kawa tylko rano smakuje!!!po poludniu jej zapach mnie odrzuca:(

anusza
24-06-09, 12:50
Ja kiedyś w ogóle nie mogłam pić kawy bo ręce mi się trzęsły i serce kołatało, ale jak trafiłam na taką mało drażniącą to potrafię kilka kubków wpić w ciągu dnia, ale i dla mnie najlepiej smakuje rano :)

araj
24-06-09, 13:31
ja dziennie potrafie z 10 , ale ja 1/4 mleka wlewam, praktycznie odzwyczailem sie od herbaty

anusza
25-06-09, 09:06
Oj 10 kaw to już dużo, no chyba że to jest np Astra, chociaż podobno kawa i leczniczo działa, między innymi zapobiega rakowi, oby...

asia68
06-11-23, 15:05
Osobiście chciałbym Wam polecić stronę, na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najrózniejszą kawą oraz akcesoriami do niej, w tym np. kawa chemex (https://coffee-mat.pl/pol_m_KAWY_PRZEZNACZENIE_DO-CHEMEXA-229.html) . Czy ktoś z Was również korzystał z oferty tego sklepu?