PDA

Zobacz pełną wersję : już odkryte



kloss100
06-04-09, 16:30
Ostatnio w sieci spotkałem się z tą stroną UNDISCOVERY CHANNEL (http://www.undiscoverychannel.com/index.html) Jak dla mnie bomba takie odkrycie. Sowa, która świeci w nocy :10:

bratny
07-04-09, 13:15
właśnie znajomy podesłał mi link do tego filmu - hmm... sam nie wiem co o tym myśleć, w sumie w szkole uczyli, że sowa ma dobry wzrok, ale żeby odarzu świeciła? może jakięs wyjaśnienie znajdzie się w opisie budowy oka sowy - czas poszukać jakiegoś konkretnego info - jak coś znajde to dam znać

Guampa
10-04-09, 10:11
wow fajna ta sowa ja taką chce pod namiot na mazury lepsza od latarki :) a tak serio to aż się nie chce wierzyć w to co się widzi na tym filmiku...ta sowa jest niesamowita a pod koniec filmu super widać ten wzrok coś niesamowitego! a wy uwierzyliście w to od razu?

Vito Andolini
10-04-09, 14:19
Pamietam jak kiedys jadlem lososia ,i tez skubany swiecil w nocy.Tzn. szkielet mu swiecil ,bo chyba go fosforem karmili :(

Nazwisko
10-04-09, 15:22
Pamietam jak kiedys jadlem lososia ,i tez skubany swiecil w nocy.Tzn. szkielet mu swiecil ,bo chyba go fosforem karmili :(

:D toś teraz pojechał chłopakom

Guampa
10-04-09, 15:40
ale mówisz na serio z tym łososiem?? a dlaczego niby akurat fosforem??:10:

Vito Andolini
10-04-09, 15:55
ale mówisz na serio z tym łososiem?? a dlaczego niby akurat fosforem??:10:

na serio , bo fosfor jest naturalnym skladnikiem lososia , a fotobakterie nie musza sie ujawniac tylko w niskiej temp. przechowywania ,moga tez w pokojowej ,to zalezy od chowu.

Guampa
11-04-09, 10:57
hmm ciekawe co piszesz z tym fosforem u łososi ale nadal nie wyjaśnia on dlaczego tym sowom tak mocno oczy świecą myslisz że tu też może być fosfor??

Vito Andolini
11-04-09, 15:41
hmm ciekawe co piszesz z tym fosforem u łososi ale nadal nie wyjaśnia on dlaczego tym sowom tak mocno oczy świecą myslisz że tu też może być fosfor??

Nie mam pojecia. Sowa mogla byc pluszowa ,a w oczodolach miala halogenki.

Guampa
13-04-09, 19:34
heheh nie no na pewno nie była pluszowa :) może to rodzaj kolejnego nowego przystosowania do życia w ciemności ?? w końcu zwierzęta ewoluują prawda?

whatever
14-04-09, 14:13
co to za bzdury?

Guampa
14-04-09, 23:41
żadne bzdury tylko rozmowa o nowym niesamowitym gatunku sowy w końcu w przyrodzie cuda się zdarzają a ta sowa może być dowodem na przystosowywanie się do warunków w których żyje prawda?

whatever
15-04-09, 00:30
żadne bzdury tylko rozmowa o nowym niesamowitym gatunku sowy w końcu w przyrodzie cuda się zdarzają a ta sowa może być dowodem na przystosowywanie się do warunków w których żyje prawda?

nie prawda

bratny
15-04-09, 12:03
tak szukałem szukałem i znalazłem na forum o zwierzętach podobny temat
mówią że jest możliwe, że takie zwierze istnieje - a że świeci oczami to najprawdopodobniej wynika z wyjątkowej budowy oka sowy - która w normalnych warunkach skupia na swojej tęczówce nawet najsłabsze światło - niewyjaśnionym pozostaje tylko jak ta sowa wykształciła zdolność wysyłania światła z oka ?

Guampa
15-04-09, 16:20
Błona czy też inaczej makata odblaskowa jest o tyle przydatna, że zwierzęta żyjące w trybie nocnym czy zwierzęta podwodne odbijają nocne światło, które z kolei kierowane jest do fotoreceptorów, co pozwala im na lepsze widzenie w warunkach nieodpowiedniego oświetlenia. Taka sowa nie widzi w całkowitej ciemności i musi mieć źródło światła. Jeżeli podczas polowania nic nie widzi, może jednak sobie często poradzić dzięki asymetrycznemu ustawieniu uszu. Jednak właśnie ptaki nocne czyli takie sowy czy lelki mają do jednego włókna nerwowego podłączone aż 150 pręcików, czyli można powiedzieć, iż 150 różnych informacji zlewa się w jedną, co oczywiście widocznie zmniejsza rozdzielczość obrazu. Wszystko to zwiększa czułość wzroku takiej sowy na światło po zmroku. Na lepsze widzenie w nocy wpływa też to, iż źrenica sowy jest proporcjonalnie większa od siatkówki, niż u człowieka. Takie ptaki widzą także stereoskopowo i w ultrafiolecie, ich oczy na prawdę są mistrzowsko przystosowane do życia w ciemności.

ja to znalazłam w necie wyjaśnia dlaczego sowy dobrze widzą w nocy ale nie dlaczego świecą.

whatever
19-04-09, 17:39
a widzieliscie jak kotu oczy swieca w nocy? cud!

Guampa
19-04-09, 21:35
uważam że nie ma co porównywać świecących oczu kota i tej sowy no chyba że kot o którym piszesz hipnotyzuje wzrokiem tak samo jak sówka??

Vito Andolini
19-04-09, 22:10
kochales sie kiedys z kotem ?

Nazwisko
19-04-09, 23:42
:D
czy tobie zdarza sie czasem myslec o czyms nie zwiazanym z bzykankiem?

Vito Andolini
20-04-09, 04:50
:D
czy tobie zdarza sie czasem myslec o czyms nie zwiazanym z bzykankiem?
Nazwa , jak bedziesz w moim wieku wtedy pogadamy. A na zadane przez ciebie pytanie powiem ze bardzo rzadko. :D

Guampa
26-04-09, 17:24
to ile masz lat??? ;)
a co do sowy to skoro to światło odbite to dlaczego zakładają jej worek na głowę w dzień po co?

whatever
27-04-09, 00:41
wierzysz w ta sowe czy jaja se robisz? nie wiem co o tobie myslec

Guampa
27-04-09, 15:32
zastanawiam się czy w końcu zawsze odrzuca się i neguje to czego się nie zna a szkoda....

whatever
03-05-09, 14:42
zastanawiam się czy w końcu zawsze odrzuca się i neguje to czego się nie zna a szkoda....

szkoda, ze sie zastanawiasz?

bratny
07-05-09, 14:03
nie wiem czy może zaglądaliście ostatnio na stronke o tej sowie www.smamot.com
wyjaśniło się o co tak naprawde chodziło - cała akcja wspierana przez LG miała zwrócic uwagę na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt - na stronie dalej jest film o tej sowie wiec chyba jednak to prawdziwe odkrycie, co do samej stronki jest fajna gra w sowe :)

Guampa
12-05-09, 22:21
fajnie że taka firma wspiera ochronę zwierząt i tworzy coś takiego na pewno szybciej przykuje się tym uwagę :)

anioł
20-05-09, 18:52
wracając do sowy to wiecie co... dla mnie sówka jest niezła a jeszcze bardziej niezła jest ta strona SMAMOT (http://www.smamot.com/en/) gdzie można się udać na podróż z sową :)
Święcącą sowę nazwali SMAMOT więc może to jakiś... mega zbieg okoliczności :D

bratny
21-05-09, 13:07
w tej chwili wiadomo już, że cała akcja nie jest zbiegiem okoliczności - w ten niesamowity sposób LG przedstawia nowy pakiet rozwiązań technicznych w swoich monitorach SMART
obok reklamy monitorów LG wspiera też ochronę zagrożonych gatunków zwierząt, a przejawia sie to przez fakt, że za każde podbranie nfo o tych monitorach ze strony smamot.com LG przekaże pewna sume pieniedzy na WWF, także pobieramy :)

anioł
21-05-09, 22:21
to miło ze strony LG, wparcie zagrożonych gatunków zwierząt jest chyba konieczne... bo niedługo zostaną nam tylko muzea..
miło także, że wymyślili coś takiego jak funkcja Auto Braight. przydaje się napewno mocno jeśli chodzi oo ochronę wzroku.

DorotaK
25-05-09, 22:26
no to istnieje w końcu ta sowa czy to tylko reklama lg?

anioł
26-05-09, 12:57
szczerze, to sama jestem ciekawa czy taka sowa naprawę istnieje napewno wiem, że akcja Smamot miała na celu zwrócenie uwagi na nowe monitory LG z pakietem smart. Na stronie SMAMOT (http://www.smamot.com/index.htm) można pobrać Wigdet a LG przekazuje pewną sumę pieniędzy na WWF.

whatever
29-05-09, 16:14
ludzie komentuja sowe swiecaca oczami i zastanawiaja sie czy to prawda
:(

bratny
31-05-09, 12:48
ludzie komentuja sowe swiecaca oczami i zastanawiaja sie czy to prawda
:(

rzeczywiście, tak orginalnej kampanii reklamowej w poce jeszcze nie bylo - nic dziwnego że ludzie sie zastanawiają, sam nie wiem czy istnieje czy nie, ważne że spełniła swoją role i zwróciła uwagę ludzi, którzy teraz dzieki nowym monitorom LG wyposażonym w pakiet smart mogą lepiej zadbac o swój wzrok podczas pracy z kompem

whatever
03-06-09, 19:05
rozumiem, ze dzieci do lat 6 moglyby sie zastanawiac...

lukaszq369
24-11-09, 21:45
Ciekawe, nawet bardzoo..

Że też takie stworzenia pełzają po świecie.. Może niedługo wyjaśnią jakim to sposobem owa sowa świeci..