PDA

Zobacz pełną wersję : ogrod, dzialka czy co tam chcecie



smoke
31-01-09, 16:56
no wlasnie - mam za zadanie w przeciagu jednego, dwoch lat doprowadzic 1400 metrow kwadratowych do porzadku - wszystko zarosniete, sa drzewa owocowe i inne (tez z liscmi i iglami) trawnik przypomina ugor i wysypisko w jednej tytce, nogi sie wyginaja i rece zalamuja, jednym slowem: czernobyl macie jakies sposoby, doswiadczenia, wskazowki jak w ciagu dwoch lat zrobic z takiego miejsca "raj na ziemi"? (staw, trawnik, klomby itd). jesli tak, to prosze o posty w tym temacie (w nagrode zdjecia tu umieszcze). aha, i jeszcze jedno - zadnych postow od pambuka! prosze.

katsiu
31-01-09, 17:23
1,2,3 - jedziemy
najpierw musisz sie zajac gleba zeby pozniej Ci nagle lebioda nie wyrosla posrodku, proponuje zrobic to profesjonalnie - kupujesz chwastoxu turbo albo randapu, pryskasz caly trawnik na wiosne, po tygodniu powinno wypalic wszystko do golej ziemi, wtedy wjazd z glebogryzarka albo z plugiem i oramy zeby siemie przewrocic na druga strone, zabronowac, zwalowac i siac trawnik konkretny (ladnie wyglada ta niebieskawa trawa, na allegro duzo ludzi to sprzedaje) co do drzewek to sa dwie opcje, jak za bardzo porosniete no to wiadomo - pila spalinowa i juz masz czym opalac na zime chyba ze chce Ci sie lazic po drzewach i wycinac niedoskonalosci natury, duzo bardziej czasochlonne ale niekiedy warto, nie widze tego to konkretnie Ci nie powiem. oczko wodne to indywidualna kwestia, troche przy hydraulice trzeba posiedziec, dol wykopac i kupic taki szajs plastikowy czyli gotowa forme na oczko ktora ma kondygnacje na poszczegolne rosliny albo folia wykladac (zalezy ile w to chcesz zainwestowac) i sie troche pomeczyc, do obsadzenia przy plocie polecam tuje, dosyc tanie a jak zasadzisz w tym roku to w nastepnym juz powinno ladnie wygladac jak gesto posadzisz, z innych roslin to drzewek jest wiele ale musialbym poszukac jak sie co nazywa, jakbys foto dal teraz tego terenu to moglbym cos wiecej doradzic :)

smoke
31-01-09, 18:31
wielkie dzieki za tak szybka odpowiedz! - katsiu - czy ten chwastox, randap, srodki chemichne? niestety nie moge uzyc zadnej chemii - takie mam dyrektywy. najbardziej chodzi mi o ten trawnik - jak do tej pory wszystko zarosniete i zasyfione, wyglada jak na zdjeciach. kawal roboty i ja nie robilem do tej pory jeszcze w ziemi - to moja premiera bedzie. moj plan/cel/pragnienie jest, by tam jakies 400 - 500 metrow "ukulturalnic" jakos tak do lata (moze poznego, ale tego lata jeszcze) czy trzeba walcowac nierowna ziemie pod trawnik? czy gleba sie jakos ulozy? czy sa plugi/glebogryzarki przeznaczone do obslugi recznej? bez maszyny to sobie nie poradze - mam, na gwalt 75 kilo na zebrach! bez maszyny bedzie mnie zbyt ciezko.

ten link na dole, to zdjecia z grudnia ubieglego roku. :-(

Free File Hosting Made Simple - MediaFire (http://www.mediafire.com/?sharekey=fd67115fe57ea0ba90a82c7bb0fad7ade04e75f6 e8ebb871)

katsiu
31-01-09, 18:51
o kurwa, ladna dzungla. jezeli nie mozesz uzywac chemii to najpierw zrob kontrolowany zaplon na ten trawnik, jedyne reczne plugi to konne, glebogryzarka potrzebuje napedu z ciagnika, jezeli nie masz dostepu do sprzetu to zostaje Ci wlasnie spalenie tego trawnika i zapiernicz z motyka... :/ jezeli nie masz walu to po obroceniu tej ziemi i zasianiu trawnika mozna to poprostu udeptywac do porzadanego efektu, metody podaje straszne ale jak nie masz innego wyjscia to bedziesz musial sobie w ten sposob radzic, alternatywa do spalania trawnika jest kosa spalinowa i kilka godzin + jakis kilometr zylki zeby do golej ziemi skosic ta sucha trawe, zebrac, wywiezc gdzies i dopiero myslec bo przy takim zarosnietym terenie nawet motyke czy rydel Ci bedzie ciezko wbic. nie masz znajomych ktorzy by dysponowali jakimkolwiek ciezkim sprzetem ? wtedy by mozna tak juz konkretnie pomyslec a Twoje prace skrocilby by sie o jakis miesiac

smoke
31-01-09, 18:59
no, dzungla jest niezla! - slyszalem, ze sa takie plugi, co sie je obsluguje jak kosierke do trawy - jechane i z tylu wychodzi skiba - zupelnie jak w rolnictwie. bez konia i traktora! tam mam tylko samosiejki - od lat nikt nic nie robil i sprzedal - polowa zarosnieta jezynami i innym "gownwm". i tam mam zamiar spedzic lato (TEGO ROKU) jak nyslisz - da sie cos zrobic? mam dwie rece. i chce miec trawnik.

katsiu
31-01-09, 19:08
no, dzungla jest niezla! - slyszalem, ze sa takie plugi, co sie je obsluguje jak kosierke do trawy - jechane i z tylu wychodzi skiba - zupelnie jak w rolnictwie. bez konia i traktora! tam mam tylko samosiejki - od lat nikt nic nie robil i sprzedal - polowa zarosnieta jezynami i innym "gownwm". i tam mam zamiar spedzic lato (TEGO ROKU) jak nyslisz - da sie cos zrobic? mam dwie rece. i chce miec trawnik.

chciec to moc :) porozgladaj sie za sprzetem i dasz rade, w kwestii lekkiego sprzetu juz nie pomoge bo ja zawsze traktoro-podpinane sprzety obslugiwalem ;) w ogrodniczym jak sie z gosciem zgadasz to na pewno Ci cos dobrego doradzi, trzymam kciuki i daj foty jak odgruzujesz ten poligon :gores:

smoke
31-01-09, 19:32
za dwa miesiace dam fotoki - jak bedziesz chcial, to pochwalisz! :-)

smoke
31-01-09, 19:34
1,2,3

http://www.wrzuta.pl/audio/kwwF0YONsG/jamfare

co ty na to? tak na marginesie. :-)

katsiu
31-01-09, 20:08
Wrzuta.pl - jamfare (http://www.wrzuta.pl/audio/kwwF0YONsG/jamfare)

co ty na to? tak na marginesie. :-)

dobre :D

masz motywujacy kawalek przed praca na dzialce :p

araj
31-01-09, 21:59
5 lat temu robiłem podobna dżungle, troszke mniejsza, mało tego, jeszcze było kilka dużych drzew. Więc potrzebowaliśmy tylko traktora na kilka godzin po tym, jak wycięliśmy te drzewa,żeby powyrywał korzenie. Cała resztę zrobiłem taka ręczną glebogryzarka na benzynę:
http://www.darmar.gda.pl/up_files/916_hobby300b_1000%5B1%5D_m.jpg


działka którą robiłem była mniejsza- jakieś 900 m2, tą glebogryzarka obrabiałem całość chyba 5 razy, po każdym razie zbierałem wszystko grabiami i paliłem, jeżeli tak zrobisz,to ziemia bedzie ładnie wyczyszczona i pięknie przygotowana pod np trawę...Całość nie powinna ci dłużej zająć niż kilka tygodni

Nazwisko
01-02-09, 00:32
Tak całkiem sam to bedziesz miał ciężko, a o jakiejś firmie nie myslałeś ?
Przynajmniej do wyczyszczenia, a potem sianie, walcowanie i kopanie oczka to juz sam sobie bedziesz dłubał ;)

katsiu
01-02-09, 05:27
Tak całkiem sam to bedziesz miał ciężko, a o jakiejś firmie nie myslałeś ?
Przynajmniej do wyczyszczenia, a potem sianie, walcowanie i kopanie oczka to juz sam sobie bedziesz dłubał ;)

eee tam, jak sam zrobi to bedzie mial zajebista satysfakcje, stanie na koniec podparty grabiami i powie sam do siebie "no kurwa, dobry jestem" :)

Nazwisko
01-02-09, 13:19
:D
Biorąc pod uwage koszty różnych maszyn które pasował by mieć żeby za to się brać to poważnie polecam jakąś firme.
No chyba że to będzie sikiera i motyka, tu trzeba jednak wziąć pod uwage że zanim skończy to tam gdzie zaczął bedzie znowu las...

Simmek
01-02-09, 22:07
Takie zajebiście romantyczne chaszcze niszczyć :32:

Nazwisko
03-03-09, 22:25
Jak sie maja przygotowania :oko2:

smoke
03-03-09, 23:11
bylem tam w niedziele, przedwczoraj - wycinanie i mord na jezynach - dla mojej glowy strach - w ciagu (okolo) trzech godzin, uwalilem stos ze starych galezi i wycietych chwastow, mozna by tym spalic ze trzy czarownice, albo ze dwie z potomstwam przynajmniej. tragedia - zapierdalasz i konca nie widac! niestety zapomnialem aparata - jesli pogoda dopisze, podam fotki w przyszlym tygodniu. jesli chodzi o ziemie, to bede musial uzyc takiej glebogryzarki, jakiej juz araj uzywal - niestety - bo musze poszukac jakiejs wypozyczalni - takie cacko kosztuje ok. 1300 EUR. ale dzieki za pytanie - nie dam sie i dam znac, jak tylko bedzie sie czym pochwalic. ps. hustawke dla malej juz zrobilem!

smoke
03-03-09, 23:19
moj post zniknal!? co jest?

smoke
03-03-09, 23:20
ok - jest juz znowu! dzieki ludzie!

araj
03-03-09, 23:27
musze poszukac jakiejs wypozyczalni - takie cacko kosztuje ok. 13000 EUR

gdzie ty patrzałeś???

4000 dk - ok. 500 euro
Hornb?k Skov & Have - FG 110 DET (http://www.havebrugsmaskiner.dk/sw/frontend/detail.asp?parent=98796&leftmenu_parent=&typeid=15&id=27509&menu_parent=&layout=0&catalog=&shopgroup=0)

najdrozsza - 7000 dk - ok. 1000 euro
http://www.havebrugsmaskiner.dk/sw/frontend/detail.asp?parent=98796&leftmenu_parent=&typeid=15&id=27511&menu_parent=&layout=0&catalog=&shopgroup=0

smoke
03-03-09, 23:49
gdzie ty patrzałeś???

4000 dk - ok. 500 euro
Hornb?k Skov & Have - FG 110 DET (http://www.havebrugsmaskiner.dk/sw/frontend/detail.asp?parent=98796&leftmenu_parent=&typeid=15&id=27509&menu_parent=&layout=0&catalog=&shopgroup=0)

najdrozsza - 7000 dk - ok. 1000 euro
Hornb?k Skov & Have - F 220 D (http://www.havebrugsmaskiner.dk/sw/frontend/detail.asp?parent=98796&leftmenu_parent=&typeid=15&id=27511&menu_parent=&layout=0&catalog=&shopgroup=0)

sorry, przezerowalem sie o jedno zero - mialo byc 1300 EUR - w bauhaus dostane taku na piatek do poniedzialku rano za ok. 60,- EUR plus kaucia. ale do tego czasu jeszcze daleko - widziales zdjecia? do roboty - :96:

Nazwisko
04-03-09, 10:28
Zaoferuj może jakiejś klasie na NK weekend nad jeziorem z ogniskiem - bankowo wszystko zniknie :)

Piłe spalinową przynajmiej teraz masz ?

Adzia
04-03-09, 11:03
hustawke dla malej juz zrobilem!

Ta bym chciala zobaczyc:)

Nazwisko
26-03-09, 21:40
No i ? jak się mają krzaki?

smoke
26-03-09, 22:24
ostatnio sie troche zapuscilem - dwa tygodnie bylo bardzo zimno i nie bylem. w przyszla sobote/niedziele jade dalej karczowac. jak bedzie co pokazac, to pokaze - nie zapomnialem was najmilsi. PS - jak ktos z was mieszka w okolicach Ramstein, to zapraszam do roboty, zarcie i chlanie za darmo, rozumie sie. w okolicy jest tez jeden czy dwa burdele - place ale - bez dotykania - tylko za samego rucha.

Adzia
27-03-09, 10:26
Jakiś ptaszek o świcie oszalał, zwariował,
to się porwie z gałęzi, to o ziemię ciśnie,
przelatuje z jabłoni na kwitnącą wiśnię,
jak mała błyskawica siwa i różowa.

Krzycząc, że słońce wschodzi, leci ku kasztanom
i terczy słowo „słońce”, gwiżdże słowo „wschodzi”,
kołysze się w gałęziach jak w zielonej łodzi
i kłuje ranną ciszę, deszczem haftowaną.

Wpatrzony w morelowy wśród obłoków pożar,
spada prosto z kasztanu w krzak pod moje okno
i krzyczy wielkim głosem, z radością okropną,
że słońce znowu wschodzi! Że go nikt nie pożarł!!!
:) :) :)

Nazwisko
08-04-09, 21:28
Jom powiem szczerze bardzo mnie ciekawi jak ci idzie :)

Vito Andolini
08-04-09, 21:50
w okolicy jest tez jeden czy dwa burdele - place ale - bez dotykania - tylko za samego rucha.

poruchalbym sobie ,dawno nie ruszalem skora. :)

Nazwisko
08-05-09, 21:38
może trafil na jakąś dżownice giganta :10:

Adzia
08-05-09, 22:09
może trafil na jakąś dżownice giganta

ale kto?marek czy vito?

Adzia
08-05-09, 22:12
Napisał jednoroczny ochotnik marek Zobacz post
w okolicy jest tez jeden czy dwa burdele - place ale - bez dotykania - tylko za samego rucha.

poruchalbym sobie ,dawno nie ruszalem skora

a moze ich obydwu szlag trafil?:zgnite:

Nazwisko
09-05-09, 07:39
w tym swietle dzownica gigant jawi sie w nieco innym wymiarze :zgnite:

Vito Andolini
09-05-09, 18:22
a moze ich obydwu szlag trafil

Nie dokazuj ,dziewczynko

Nazwisko
18-05-09, 21:56
wrócił syn marnotrawny :6:

Sklep z narzędziami
09-08-21, 09:11
Bo 11 lat minęło, udało się? :D