PDA

Zobacz pełną wersję : jakie proponujecie ksiazki do przeczytania?



sint
12-08-08, 18:39
Witam!
Proponuje taki temat. Kazdy wrzuca conajmniej 3 ksiazki, ktore uwaza za warte uwagi i polecenia innym. Nie musza to byc jakies nie wiadomo jakie nowosci. Moga byc, rowniez klasyki. Oto moje propozycje:

1) saga o wiedzminie Sapkowskiego - stary klasyk
2) Rok 1984 Orwella - cos o rzeczywistosci w Polsce sprzed ostatnich wyborow ;)
3) Powrot Krola Tolkiena - chyba komentarz nie potrzebny

sztetke
14-08-08, 21:04
"masc na szczury " niejakiego madeja
"wspomnienia oficera armii czerwonej" piaseckiego
"nieludzki doktor", janik,czy janicki,w kazdym razie na J

juSta
15-08-08, 13:56
s. king- desperacja
g. masterton- cała seria 'manitou'

Nazwisko
17-08-08, 10:35
Eric-Emmanuel Schmitt - całość
Miłosz Brzeziński - "pracować i nie zwaryjować " :D - mała próbka na filmiku ;) Filmik (http://dziendobrytvn.onet.pl/1443331,psychologia.html)

sint
21-08-08, 21:15
spokojnie spokojnie bo nie nadazam czytac :)

ja proponuje jeszcze "sztuka wojny" sun tzu

gustav70
31-08-08, 13:11
Hmm, dobre i godne polecenia książki...

1. "451 stopni Fahrenheita" - dobra książka.
2. "Władca Pierścieni" - klasyk i to świetny klasyk.
3. "Wojna Reagana" Schweizera dla zainteresowanych historią.

Do tego w ramach dodatkowego polecenia:
"Rok 1984" Orwella. Już był na liście, ale naprawdę warto.
...Ja tam lubilem zaawsze Sienkiewicza:)

kloss100
12-12-08, 14:01
"Potop"
"Lalka"
"W poszukiwaniu straconego czasu"

Czas nadrobić zaległośći z klasyki:oko:

histeryk
12-12-08, 15:36
Ja to proponuje Wizje Alternatywne H. Ellisona, powieści Dicka, a z polaków to może Dukaja.

Nazwisko
12-12-08, 20:36
"Ostatni wykład" Randy Pausch , Jeff Zaslow

dobre , bardzo dobre :nazwa:


Czy spełniłeś swoje marzenia z dzieciństwa? To miał być zwykły, pożegnalny wykład nieznanego szerzej profesora kończącego pracę na prestiżowym amerykańskim uniwersytecie Carnegie Mellon w Pittsburghu. I pewnie przemówienie zapamiętałaby jedynie grupka najwierniejszych studentów, gdyby nie to, że zostało ono umieszczone w internecie. Ostatni wykład pod tytułem "Jak spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa" błyskawicznie stał się jednym z najchętniej oglądanych nagrań w serwisie YouTube. Bo wykład, który uczynił ze skromnego specjalisty od programów komputerowych osobę znaną i podziwianą, nie był jednak całkiem zwykły - pisze Renata Kim, publicystka Dziennika. "Okoliczności naszego spotkania są dość niezwykłe. Od półtora roku walczę z rakiem trzustki, ale popatrzcie: tu są najnowsze zdjęcia USG, na których widać kilkanaście guzków atakujących moją wątrobę" - zaczął swój wykład 47-letni Randy Pausch, uśmiechając się do zdumionej publiczności. A potem dodał, że przeprasza wszystkich, którzy uważają, że powinien być bardziej przygnębiony i... dziarsko wykonał kilkanaście pompek. "Ci, którzy nadal mi współczują, niech wskoczą na scenę i pokażą, czy potrafią mnie przebić" - oświadczył i zebrał lawinę oklasków. Przez kolejne 74 minuty Randy Pausch tłumaczył zasłuchanym studentom, jak należy żyć. "Okazuj ludziom wdzięczność za to, co dla ciebie zrobili. Kiedy coś spieprzysz, przeproś. Nigdy nie narzekaj, po prostu pracuj jeszcze ciężej. A przede wszystkim nie rezygnuj z dziecięcych marzeń" - mówił profesor, okraszając wykład licznymi dygresjami, wspomnieniami z młodości i dowcipami. " Większość nas miało w dzieciństwie marzenia: miejsca, które chcieliśmy zwiedzić, ludzie, których chcieliśmy spotkać, pracę, która chcieliśmy wykonywać. To wszystko to nasze marzenia, które mogą się stać potężnym źródłem motywacji. Niektórzy z czasem rezygnują z nich. Zachowanie ich to podstawowa wartość, która świadczy o naszym człowieczeństwie." Randy Pausch w wieku 46 lat zrealizował większość ze swoich marzeń, i o tym jak je zrealizował jest też jego wykład. Dał on wszystkim słuchaczom więcej niż jakiekolwiek podręczniki motywacji. Zachwycona publiczność wielokrotnie przerywała mu wybuchami śmiechu i owacjami. "Umieram, ale nadal dobrze się bawię i zamierzam cieszyć się życiem do końca dni, jakie mi jeszcze pozostały" - oświadczył Pausch na zakończenie, a sala wręcz eksplodowała oklaskami.

sabinka
12-12-08, 22:15
"W poszukiwaniu straconego czasu"

jak przez to przebrniesz z przyjemnoscia to...too.... to dam Ci duzo dofesow :)


"Gra w klasy" J.Cortazar nie dla fabuly, ale tylko dlatego ze mozna sie nia bawic i czytac na rozne sposoby, za kazdym zmieniajac zakonczenie ;)
czyli jedna ksiazka na cale zycie - dla oszczednych

kloss100
12-12-08, 22:19
jak przez to przebrniesz z przyjemnoscia to...too.... to dam Ci duzo dofesow

Oto chodzi, że przebrnąłem :D Zmarnowałem całe wakacje na te wszystkie tomy, ale przebrnąłem. Nie powiem, że było to specjalnie porywające, ale wypełniłem przynajmniej czytelniczy obowiązek ;)

sabinka
12-12-08, 22:24
no to jestem pod wrazeniem :)

kloss100
14-12-08, 18:32
[QUOTE=Nazwa;297184]"Ostatni wykład" Randy Pausch , Jeff Zaslow

Słyszałem o tej książce, ale w sumie nie wiem, co o niej myśleć. Przecież każdy powienien wiedzieć, że należy tak żyć, a nikt nie wie i dopiero, jak ktoś umierający o tym mówi wszyscy zaczynają się tym podniecać. Nie umniejszam tej książki, ale raczej większość ich czytelników.

Adamitsu
29-12-08, 00:11
polecam
Jacek Piekara
Untitled Document (http://www.fabryka.pl/ksiazki.php?id=132#searchkk)

Jacek Dukaj - W Kraju Niewiernych
W kraju niewiernych - Jacek Dukaj - Merlin.pl (http://merlin.pl/W-kraju-niewiernych_Jacek-Dukaj/browse/product/1,585669.html)
Czarne Oceany
Czarne oceany - Jacek Dukaj - Merlin.pl (http://merlin.pl/Czarne-oceany_Jacek-Dukaj/browse/product/1,620181.html)

Jarosław Grzędowicz
Pan Lodowego Ogrodu
Untitled Document (http://www.fabryka.pl/ksiazki.php?id=75#searchkk)

Adamitsu
29-12-08, 00:14
A z książek do nie przeczytania to proponuję Pana Tadeusza, jak zimno to można do kominka wrzucić, ma się co palić

guzikjg
29-12-08, 00:15
ja polecam "wiedżmina" i "błędy" małeckiego, to drugie robi sieczke z mózgu.

Dla wytrwalszych "mechaniczna pomarańcza"

k0573k
03-01-09, 15:28
Ojciec Chrzestny - Puzo Mario
Czerwona Gorączka - Andrzej Pilipiuk
Dziedzictwo - Kazimierz Wybranowski

Adamitsu
07-01-09, 10:54
"błędy" małeckiego, to drugie robi sieczke z mózgu.


błędy czytałem, wczoraj w empiku widziałem nową pozycję małeckiego "przemytnik szczęścia"

+ za okładki dla na jego książkach

Porzadny
07-01-09, 11:23
a ten cos napisze w tym temacie.
ojciec chrzestny-mario puzo
szczegolnie uwaznie czytac jak michael dochodzi do wladzy i prostuje wszystkich.

Luphis
12-01-09, 01:05
"Gra o tron" George R.R. Martin. Póki co wyszły 3 tomy, ma wyjść czwarty (ostatni). Książka wciąga jak bagno :P
"Achaja" - A. Ziemiański - 3 tomy. Wciąga bezlitośnie (niestety trzeba przebrnąć przez ok 50 stron wprowadzenia do świata...nie jest to porywające, ale niezbędne do dalszej lektury. Ale warto).
No i warto wspomnieć o książkach Terry'ego Pratchett'a. Polecam całą serie "świata dysku"

Adamitsu
12-01-09, 11:51
"Gra o tron" George R.R. Martin. Póki co wyszły 3 tomy, ma wyjść czwarty (ostatni). Książka wciąga jak bagno :P
"Achaja" - A. Ziemiański - 3 tomy. Wciąga bezlitośnie (niestety trzeba przebrnąć przez ok 50 stron wprowadzenia do świata...nie jest to porywające, ale niezbędne do dalszej lektury. Ale warto).
No i warto wspomnieć o książkach Terry'ego Pratchett'a. Polecam całą serie "świata dysku"
niestety przez Świat Dysku nie mogę przebrnąć, widocznie takie lajt fantazy jest nie dla mnie, czytałem pierwszą część "Kolor magii" i "Kosiarz", jedyne co mi się podoba w tej serii to Pan Śmierć

obecnie czytam znowu Dukaja "Perfekcyjna Niedoskonałość" Perfekcyjna Niedoskonałość | Stronice Dukaja (http://www.dukaj.pl/czytelnia/beletrystyka/PerfekcyjnaNiedoskonalosc)

oraz "Wieże z kamienia" Wieże z kamienia - Wojciech Jagielski - Merlin.pl (http://merlin.pl/Wieze-z-kamienia_Wojciech-Jagielski/browse/product/1,598758.html)

daruuuska
14-01-09, 15:54
'Opiekunowie' i 'Zle Miejsce' - Dean Koontz

Wedlug mnie dwie warte uwagi ksiazki tego autora ;)

hybryd
27-01-09, 12:31
Biologiczne mechanizmy zachowania Sadowskiego :D

Simmek
03-02-09, 19:15
Koran
Biblia
kubuś puchatek...

aronka
14-03-09, 14:00
ja polecam:
Jacek Piekara - cała seria o Mordimerze, czyli "Sługa Boży" and so on...
Andrzej Ziemiański - "Zapach Szkła" oraz 3-tomowa "Achaja"

a sama teraz Wiedźmina męczę ;)

stokrotka2009
26-05-09, 13:47
ja proponuje:
"Cień wiatru"
"Ostatni wykład"
"Cząsteczki, boginie, kobiety:

smoke
24-07-09, 20:38
ja wam proponuje ksiazki do przeczytania OD TYLU. w sam raz dla bandy zydowskiej wycierki, arabskich wiatrow i tam dalej. loloto niepismienna - bys chciala przez ha, czy przez samoha sie pisac? proponuje przez ha - po przeczytaniu mego postu mozesz sie od tylu wyknocic - i - ah - sobie wzdechnac. tez bedzie z tego pozytek jaki.

foevB2PmI9Y

k0573k
29-07-09, 13:14
Clockwork Orange - Burgess Anthony
Czerwona Gorączka - Andzej Pilipiuk

dudus7
30-08-09, 21:04
Bikini - Wiśniewskiego

daga22
20-03-10, 12:19
Polecam książki podróżnicze. Są świetne i dają możliwość poznania kultur często tak różniących się od naszej. Pozwalają przenieść się w zupełnie inny świat - często obcy i nieznany.

lagotek
25-03-10, 17:30
Ja proponuje wszystkie ksiazki pana R. A. Salvatore, a przedewszystkim Trylogie Mrocznego Elfa ... genialny pisarz... czytajac jego ksiazki mozna przezyc naprawde niesamowite przygody :)

lisik22
20-04-10, 15:04
Czy zastanawialiście się nad tym jaki wpływ na naszą kulturę ma literatura? Jakie jest jej miejsce? Czy samo czytanie książek ma jakiś wpływ na nas samych?

Enemigo
20-04-10, 21:26
Jej miejsce jest na polce

emilianna
18-05-10, 10:45
A ja proponuje sage Stephenie Meyer" Zmierzch" "Ksiezyc w nowiu" "Zacmienie" "Przed switem" Szczegolnie polecam babeczkom.Naprawde wciagaja

JaMajka
18-05-10, 11:17
Z przykrością stwierdzam, ze chciałam to przeczytać, tak jak kiedyś Harrego Pottera (próbowałamtych książek no bo skoro tyle ludzi to czyta to musi być łał) niestety tak jak i w tamtym przypadku przeżyłam duże rozczarowanie. Fabuły nie zdążyłam poznać ponieważ sposób pisania autorki był dla mne nie do zniesienia. Możliwe, że to książka dla dzieci i one jakoś dadzą radę, w każdym razie mdło napisana książka, właśnie jakby dla małolatów była. Harrego w sumie chciałam przeczytać bo siostra i mama się nim zachwycały ale też nie dałam rady. Zupełnie mi nie leży taka literatura. Już saga filmowa "Zmierzch" jest lepsza bo bardziej autentyczna niz książka.

emilianna
18-05-10, 13:53
Te ksiazki z cala pewnoscia nie sa dla dzieci.Jesli o mnie chodzi,nie mam zadnych zastrzezen a ksiazke sie czyta jednym tchem.Ogladalam film i dlatego moze tak mnie to wciagnelo.Z calym szacunkiem ale moze jestes przyzwyczajona do czytania ksiazek psychologicznych,bardziej zagmatwanych ktorych ja nie trawie:)

JaMajka
18-05-10, 14:56
Nie, ja lubię książki każdego rodzaju, ale muszą być dobrze napisane, chodzi mi głównie o język/styl pisarza. Książka może być prawie o niczym jak np "gołąb" suskind'a, ale dla mnie musi być strawnie napisana. Zmierzch, Harry, Masłowska te książki mi totalnie do gustu nie przypadły. Kiedy mi nie odpowiada styl pisania nie potrafię się na fabule skupić. Co do fabuły to oglądałam "Zmierzch" i jak ja to mówię:"Zmierzch2", i było słodkawo, młodzieżowo, ale daje radę. Książki nie mogę zdzierżyć. Tak samo jak z filmem "Wojna Polsko-Ruska", film da się obejrzeć, nawet zaśmieszy kilka razy, ale książka to grafomański bełkot. W przypadku Harrego zaś i książka i film, by mnie wykończyły, darowałam sobie:)

To nie tak, że nie lubię powieści fantasy bo Sapkowskiego wciągnęłam, Tolkien to mistrzostwo świata dla mnie, ale ta saga Zmierzch jest zbyt infantylna.

Chochlik87
25-05-10, 23:46
dobry thriller Dziecię Boże - Cornac McCarthy

Astrum
11-09-10, 11:43
Johna Irvinga polecam, a jesli chodzi o klasykę to "Ojciec Chrzestny".

Tomisław
16-09-10, 17:44
Zero Ograniczeń -Joe Vitale
TyMyśl -Mateusza Grzesiaka

Dla otwartych na nowe choryzonty:D

Piko
07-10-10, 18:44
Dla fanów dobrego kryminału polecam Harlan Coben - Tylko jedno spojrzenie

badyzka
21-10-10, 12:12
Świetne są książki Cizi Zyke "Złoto", "Sahara", czyta się je jednym tchem. Poza tym Jerzy Kosiński "Malowany Ptak" i "Kroki".

badyzka
21-10-10, 12:16
Uwielbiam też K. Kinskiego, jego biografia "Ja chcę miłości". Polecam!

Mysza75
08-12-10, 17:34
Emily Diamand - Okup Drapieżców - fajne, szybka w czytaniu, by oderwać się od nudnej rzeczywistości
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata - Każdy musi poznać Wolanda i jego świtę
Mario Vargas Llosa - Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki - to już dla trochę starszych dziewczynek :)

wikaG
09-05-11, 12:07
Ja uwielbiam skandynawskie kryminały :)

Szczególnie całą serię Millenium Stiega Larsona i Henninga Mankella i jego bohatera Kurta Wallandera.

Teraz czytam najnowszego Mankella "Powrót nauczyciela tańca". Nie ma już w nim Wallandera, jest Stefan Lindman :) jest też II woja światowa w tle i polski wątek. Książka jest na prawdę super-nie chcę zdradzać za dużo :)

Czytaliscie już? :)

Astrum
10-05-11, 15:01
Jeszcze nie, jakoś ta skandynawska literatura nie zdążyła mnie jeszcze zafascynować, to Millennium to już chyba wszyscy przeczytali, choć słyszałam opinie, że to bardziej moda niż dobra książka...

wikaG
11-05-11, 11:27
Przeczytaj, to będziesz wiedziała jak jest.... Jak ci szkoda czasu, to film tez można obejrzeć. Świetnie oddaje klimat Larsona. Chociaż nie wiem, czy zachwalając go nie reklamuję przypadkiem dystrybutora.... ;)

Co do Mankella, to ja lubię jego kreacje. Ciekawy jest np. jego „Niespokojny człowiek”. To powieść z Wallanderem, ale rózni się od jego poprzednich książek z tym właśnie bohaterem. Przede wszystkim nie ma tu seryjnych czy psychopatycznych morderców, którzy pojawiali się niemal w każdej części. W ogóle trudno tu mówić o intrydze kryminalnej, choć trupy się w końcu pojawiają, ale mają związek z wątkiem szpiegowskim. Mankell żegna się tu ze swoim bohaterem, więc dużo miejsca poświęca jego życiu osobistemu, wspomina też wydarzenia z przeszłości. Wallander rozmyśla o sprawach ostatecznych, co w sumie nie dziwi. Skończył sześćdziesiąt lat, został dziadkiem. Coraz częściej zdarzają mu się dziury w pamięci...

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię choć trochę chociaż do jego starszych książek.

Naranja
13-05-11, 12:11
Ja właśnie czytam "Powrót nauczyciela tańca". To mój pierwszy Mankell, więc o Wallanderze się nie wypowiem, ale powrót mnie bardzo wciągnął :) Strasznie podoba mi się, ze jest tak dużo różnych wątków i wszystko zdaje się nie trzymać kupy, choć przecież gdzieś jakiś związek musi być :) Dla mnie super :)

wikaG
19-05-11, 13:25
No jasne :) Ja właśnie przeczytalam "Powrót nauczyciela tańca" :)
Ciekawa bedę twojej opinii :) No i czy fajny nowy bohater :) Gdzieś słyszłam, że jest stworzony jednorazowo niestety....

Naranja
02-06-11, 16:47
Mankell napisał tę książkę ponad 10 lat temu i od tego czasu nie ma żadnej nowej ze Stefanem Lindmanem :/ A jak przeczytałaś, to konkurs jest. Wrzucili dziś na fb

Mroczna Seria | Facebook (http://www.facebook.com/mrocznaseria)

wikaG
03-06-11, 15:53
Weszłam przed chwilą :) Nawet poszłabym na te tańce ;) a i książeczką nie pogardzę ;) darowanemu koniowi... itd ;)

pozjadałamRozumy
24-09-12, 09:06
Gra o tron
Kroniki Jakuba Wędrowycza
Dziękujemy za palenie

LEL4190
22-10-12, 08:45
Serię "Kroniki Diuny" F. Herberta. i jeśli się spodoba to książki jego syna osadzone w realiach świata stworzonego przez ojca.

Ebooki4u
18-10-13, 21:41
"Miasto kości" - Cassandra Clare
"Dziedzictwo" - C.J. Daugherty
"Inferno" - Dan Brown
Moje propozycje, na mnie zrobiło wielkie wrażenie, mógłbym ich jeszcze wiele wymienić.
Pozdrawiam
Ebooki4u (http://www.ebooki4u.blogspot.co.uk)

kokoska30
31-10-13, 14:37
Skoro wracacie do tego tematu,to ja zaproponuje "Zapomniane"-Cat Patrick, Faceta na telefon- sa 2 czesci,chociaz nie dla kazdego te ksiazki,bynajmniej nie dla grzecznych dziewczynek ;-),Dziennik nimfomanki tez mi sie podobal :-)

doncorleone
10-12-14, 09:24
Moje ulubione książki to:

Wiedźmin - nie trzeba nic mówić.

My dzieci z dworca ZOO - na równi z Wiedźminem ;)

Pamiętnik Nimfomanki - Polski akcent.

Moje 3 ulubione, reszta to raczej znani autorzy i tytuły ;)

idaśka
12-12-14, 19:41
Polecam: Gwiazd naszych wina. Piękna historia...

bambi992
14-12-14, 12:32
Harry Potter wszystkie części.

Kirtos
12-10-16, 08:59
No ja np dużo czytam władcy pierścieni jest fajna seria naprawdę świetne są serie z tego i warto sobie poczytać o tym
_____________
http://pisanieprac.sprytna-bestia.pl/

Marek_O
28-11-16, 09:23
ja polecam "byłem numerem" i "i boję się snów" o ile Was interesuje tematyka obozów koncentracyjnych. przykre przejmujące wspomnienia osób, które przeżyły piekło

6 biegowy
29-11-16, 03:30
Ponoc "MEIN KAMPF" dobrze sie czyta.

Fiakerx
19-01-17, 11:07
Fajna książka to "Behawiorysta" R. Mróz. Jestem świeżo po lekturze i polecam.

czaki
14-11-17, 20:53
a gustujesz w jakimś konkretnym przedziale - typu kryminał, dramat, powieści miłosne? Zajrzyj na stronę którą i ja odwiedzam w ramach inspiracji https://www.granice.pl/forum/25-rekomendacje/974-najlepsze-powiesci-szpiegowskie/1 , mocno polecam szpiegowskie propozycje, mocno wciągają ostrzegam :P możesz przeoczyć obowiązki domowe po to by przeczytać kolejną stronę :) Ja w każdym razie uwielbiam.

sawKlaudia
08-12-17, 13:54
Ja polecę za to coś od siebie, w kolejności od najlepszej (a przynajmniej sprawiających rewelacyjne wrażenie i późniejszy niedosyt):
- Pan Lodowego Ogrodu - Grzędowicza
- Fight Club - Palahniuka
- Beksińscy. Portret podwójny - Grzebałkowska

Serdecznie polecam, pierwsze to odrobina fantastyki i sf (ale za to jakiej!), drugiego chyba nie muszę przedstawiać, a trzecie to biografia, która mną mocno wstrząsnęła...

Rajdowiec30
10-01-18, 09:42
Proponuje zajrzeć na ta stronę https://www.granice.pl/streszczenie/pan-tadeusz/1 dodawane są na bieżące propozycje nowych książek i tych polecanych przez innych czytelników, świetne recenzje i artykuły. Można też znaleźć fajne opowiadania do przeczytania.

GregoryMichael
11-01-18, 15:47
A ja polecam coś polskiego - jeżeli lubisz coś mocno realnego (z dodatkiej drobnego SF, naprawdę tego nie czuć:) ), to sprawdź koniecznie Pana Lodowego Ogrodu - Grzędowicza, ale ostrzegam. Ja to wciągnąłem w jedną noc.

SlavWieczorek
30-01-18, 15:13
To ode mnie - sprawdź sobie książkę Adama Bielickiego o wejściu na Broad Peak :)

marion
28-02-18, 14:48
A mnie zainteresowała jo nesbo seria z harrym hole (http://livro.pl/blog/jo-nesbo-i-cykl-o-harrym-holeu-od-ktorej-czesci-zaczac-czytac) , w zasadzie lubię taką tematykę a te książki są inne niż te które dotąd czytałam, może dlatego się je tak fajnie czyta

Adam321
10-08-18, 08:53
Ostatnio przeczytałem wywierania wpływu na ludzi Cialdiniego :) Też bardzo polecam, zasady mogą się po prostu przydać, ale książka objaśnia zagadnienia pod kątem psychologicznym

mczay
31-10-19, 17:06
Proponuję wybrać coś ze strony: https://www.ravelo.pl/literatura-faktu,k12880.html . Jest tutaj masa książek, która mnie zainteresowała, tym bardziej, że tak bardzo lubię literaturę faktu. Fajne na tej stronie jest to, że książki są o wiele tańsze niż w innych księgarniach, a do tego często można trafić tutaj na promocje. Polecam.

ringa
22-01-20, 12:25
Mi ksiązki bardzo czesto podrzuca kolezanka. Ma dobry gust i rzadko w sumie szukam ksiązek dla siebie. Polecam wspomnienia w kolorze sepii:
https://www.lideria.pl/Wspomnienia-w-kolorze-sepii,82769469,p.html

Autorka z ogromnym wyczuciem i talentem opisuje część historyczną swojej powieści. Doskonale uczy historii, gdyż opisuje ją z perspektywy losów konkretnej rodziny. Zabieg ten sprawia, że przeszłość nie wydaje się czytelnikowi daleka, obca i nieprzystępna,tak jak w podręczniku do historii, ale przykuwa jego uwagę, bo daje mu szansę na poznanie "swoich" bohaterów.

Jedna z lepszych ksiązek historycznych, które kiedykolwiek przeczytałam. I na pewno do niej ponownie wrócę.

baka
17-02-20, 19:15
Ja po obejrzeniu filmu 365 dni Blanki tak się w nim zakochałam że od razu zamówiłam książkę https://www.taniaksiazka.pl/kolejne-365-dni-blanka-lipinska-p-1229604.html. Jeden z lepszych polskich filmów jakie widziałam i polecam naprawdę zwłaszcza dla Pań, bo historia jest bardzo wciągająca :)

Azar
19-05-20, 11:08
Jeśli lubicie dobre kryminały polecam poczytać sobie IT Stephena Kinga:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5a/It_cover.jpg/220px-It_cover.jpg
Zdecydowanie jedna z lepszych jego książek jakie kiedykolwiek czytałem. Robi wrażenie oraz wciaga od samego początku do końca. Trzyma również poziom.

Jeśłi lubicie takie kryminały polecam zajrzeć sobie do PWN: https://ksiegarnia.pwn.pl/wydawca/Nowa-Era,w,69501018 - aktualnie na ich stronie jest sporo promocji na nowości książek z gatunku horror. Nie jest to jedynie wydawnictwo, na ich stronie znajduje się sporo wybór ciekawych pozycji.

ediwed
12-03-21, 17:10
Genialna książka - Zabójstwo Brangwina Kąkola M. T. Anderson- fantasy z duża dozą czarnego humoru.
https://cdn-lubimyczytac.pl/upload/books/4938000/4938720/840770-352x500.jpg

Mira
24-06-21, 13:11
Wszystko zależy od tego, dla kogo mają to być książki. W księgarni internetowej Tantis znajdziecie ogromny wybór książek do nauki. Polecam rzucić okiem jeśli macie dziecko w wieku szkolnym: https://tantis.pl/serie/ortograffiti-4703.